Internet ve vozidle XC60, připojení, hotspot

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Jistebník
Vůz: XC60 D4 AWD R-DESIGN

#1 Internet ve vozidle XC60, připojení, hotspot

Příspěvek od Edien »

Ahojte, pořídil jsem XC60 2017 a asi mé největší zklamání je zjištění, že v tomto moderním vozidle je pro připojení k internetu vestavěný podle mne pouze 3G modem. Může mi to někdo potvrdit? Tento modem má navíc asi tak špatně umístěnou nebo slabou anténu, že po většinu jízdy se mi chová jako 2G (viz foto), pouze ve městech občas přepne na 3G. Ano vím, lze se připojit k internetu s vozem i jinak, pomocí BT nebo Wi-Fi z mého telefonu, nicméně to omezuje funkcionalitu telefonu a šťaví zbytečně jeho baterii. Na dlouhých cestách s předchozím vozidlem jsem mobilem dětem generoval hotspot a u tohoto vozu jsem se těšil, že už wi-fi bude na cestách generovat vozidlo. Pořídil jsem datovou SIM kartu, která se vkládá v přihrádce u spolujezdce, dat je dost, ale jak se zdá, je to pro jakékoliv využití zcela nepoužitelné a pomalé. Nechal jsem to zkoumat děti cestou na výlet a jedna dcera se záhy odpojila s tím, že to nejede, druhá to zkoušela asi půl hodiny a pak se odpojila taky. Máte taky takovou zkušenost? Lze to vyměnit za modem LTE/4G? Děkuji.
IMG_20200920_232517.jpg
IMG_20200920_232434.jpg
IMG_20200920_232326.jpg

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1676
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#2 Internet ve vozidle XC60, připojení, hotspot

Příspěvek od ttoommaasseekk »

Já mám většinou 3G. Nedokážu posoudit rychlost, mám data jen pro navigaci.
Otázka na výměnu modemu bude spíše na D5T5.CZ
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 21
Registrován: 3 roky 9 měsíců
Bydliště: Opatov
Vůz: Volvo xc60 D4 ocean race 2015

#3 Internet ve vozidle XC60, připojení, hotspot

Příspěvek od Davidxman »

Mám to stejný jako ty, nepoužitelný internet, jedině vyměnit modul za 4G

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1676
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#4 Internet ve vozidle XC60, připojení, hotspot

Příspěvek od ttoommaasseekk »

Lze modul vyměnit za 4G?
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#5 Internet ve vozidle XC60, připojení, hotspot

Příspěvek od Warcz »

Ad puvodni dotaz. Vodafone ma velmi slabe pokryti 3g a to bude přišti rok vypinat. Všechno tlači do LTE nebo budouciho 5g. Z principu si myslim že vyměna modemu nepomuže protože LTE pracuje na 800Mhz a tam se 2g ani 3g nepouživalo. Ja bych se byt vami na to vybodnul a koupil od operatora odpovidajici modem + možna využil antenu jestli to pomuže. Nejlepe počkat na 5g modemy

Zde mapa pokryti 3g a LTE
https://digi.ctu.cz/lte-pokryti/pokryti
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Jistebník
Vůz: XC60 D4 AWD R-DESIGN

#6 Internet ve vozidle XC60, připojení, hotspot

Příspěvek od Edien »

Warcz: to bude asi pravda s tím 3G. Danou sim kartu, kterou jsem měl ve Volvu, jsem strčil do tabletu a zkoušel měnit sítě. Když jsem dal pouze variantu 3G, tablet se ani nechytl. Pro 2G už nejsou moc optimalizované stránky, takže to je nepoužitelné a pomalé. Jakmile jsem na tabletu povolil 4G/LTE, jelo to jako z praku. To by opravdu ukazovalo na to, že v autě je 3G modem a pokud je to pravda s tím Vodafonem, pak jsme doma. Takže zbývá zjistit, jak jsou na tom s 3G ostatní operátoři a kolik chtějí za datovou simku, nebo to vyřešit jak píšeš a použít anténu, nebo zkusit, jestli by to nějaký volvista uměl vyměnit za nový modem 4G. To je ale vyšší dívčí, nevím, jestli Sensus dané kategorie s tím modemem bude umět pracovat. V nových autech už asi LTE modem je. Momentálně ještě zjišťuji u dealera Volvo, tak sem pak hodím pro zájemce výsledek. Pokud mají ve Švédsku rozsáhlou síť 3G, která funguje, pak věřím, že to může jet obstojně (mám dovoz). U nás s Vodafone ale asi ne. :(

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Jistebník
Vůz: XC60 D4 AWD R-DESIGN

#7 Internet ve vozidle XC60, připojení, hotspot

Příspěvek od Edien »

VYŘEŠENO - po konzultaci s techniky z Volva mohu potvrdit, že nejnovější Volva mají modem 4G, kdežto ty trochu starší, např. moje vyrobené 12/2016, má modem pouze 3G. A jak pravil někdo v této diskuzi, Vodafone má velmi špatné pokrytí signálem 3G v ČR, tudíž je internet ve vozidle s 3G modemem opravdu k ničemu, ať už jako hotspot WiFi nebo pro využití browseru či aplikací ve vozidle. Cestou do polského Krakowa jsem ověřil před dvěma týdny, že pokrytí v Polsku 3G signálem je mnohem lepší a děcka byly na WiFi spokojené, tvrdily, že to jede "v pohodě". Jedná se tedy o souhru (bohužel) 3G modemu ve voze a špatného pokrytí sítí 3G operátora Vodafone v ČR. Poslední informace je ta, že výměna modemu 3G za modernější 4G není u společnosti Volvo možná, starší a novější systém nejsou kompatibilní. :(

Blade
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1201
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo XC60 D5 r.v.09 a C70II T5 r.v.08

#8 Internet ve vozidle XC60, připojení, hotspot

Příspěvek od Blade »

Vodafone 3G site vypina proto to pokryti...
Stejne na tom ale s vypinanim budou i jini operatori take za par let 3G vubec nepojede

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#9 Internet ve vozidle XC60, připojení, hotspot

Příspěvek od David Patočka »

Ano, mám stejné auto, a stejné problémy.
Ovšem já jsem za ně rád, protože to je jediný okamžik, když dětem dojdou data a ty smradi nečumí do telefonu, ale z okna.
Mám totiž pocit, že na všechny víkendové výlety jinak jezdím sám s manželkou, i když nás tam sedí pět.
A dokonce mi někdy i odpoví na moji otázku, což je úspěch :D :D :D takže promiňte, jestli jsem se vás dotknul.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 17
Registrován: 4 roky
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: V60 D4 2015

#10 Internet ve vozidle XC60, připojení, hotspot

Příspěvek od VolvistaZeSudet »

to je pech. Za mě, na hotspot v autě jsem si tak zvyknul,myslim ten 4G, že už mě O2 ždímě pěkně na žida-30GB jen tak tak. radio v autě jen přes data, děti youtuby, mapy apod. Pokrok nezastavíš:)
_________________
Volvo V60 D4 MY2015 181HP
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“