Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 7
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo XC70

#1 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od viktorvolvo »

Ahoj všem, již delší dobu mne trápí problém s Volvo XC70 , rv. 2008 (diesel). Při dojezdu na křižovatku , jakmile vyřadím na neutrál a dobrzdím, otáčky motoru začnou padat, občas má tendenci chcípat, někdy úplně chcípne. Vysledoval jsem zvláštní souvislost, že tento problém se neděje, pokud dobrzdím až na 0 rychlost se sešlápnutou spojkou a teprve pak ji pomalu pustím.

Jediný rozdíl mezi spojkou nesešlápnutou a sešlápnutou vidím na úseku mezi spojkou a převodovkou. Je tam něco, co by mohlo motor dusit?

Případně napadá prosím někoho, v čem by mohla tato závada spočívat?

Moc díky a zdravím,
Viktor

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1314
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#2 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od Arkaz »

to podla mna inak ako bez spolujazdca s vidou ktory bude sledovat live data moc nezistis.

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#3 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od Warcz »

a když stojíš na místě a zmáčkneš/povolíš rychle spojku tak to jde na motoru slyšet ?
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 7
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo XC70

#4 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od viktorvolvo »

Warcz píše:a když stojíš na místě a zmáčkneš/povolíš rychle spojku tak to jde na motoru slyšet ?
Dobrý poznámka - zkusim. Ale takhle z hlavy si nějaký rozdíl neuvědomuju...

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#5 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od David Patočka »

Tak já tě posunu kousek dál.
Dělají to tato auta docela často, a buď je vadný jeden ze senzorů na pedálech, nebo kabelový svazek v motoru.
Vlivem vibrací se v husím krku proklepou dráty tak, že z nich zbyde jen takový hřebínek s bužírkou.
Jedná se o svazek od velké zásuvky na pravém nosníku dole - až po připojení k jednotce motoru.
Takže odpojit, rozdělat svazek, vylejt z toho motorový olej co tam léta teče, odmastit a hledat vadné kabely.
:D :D :D
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 7
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo XC70

#6 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od viktorvolvo »

Warcz píše:a když stojíš na místě a zmáčkneš/povolíš rychle spojku tak to jde na motoru slyšet ?
tak jsem to zkoušel a rozdíl tam není. Při sešlápnutí spojky se zvuk nezmění. Diagnostika také nic neukazuje.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 7
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo XC70

#7 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od viktorvolvo »

David Patočka píše:Tak já tě posunu kousek dál.
Dělají to tato auta docela často, a buď je vadný jeden ze senzorů na pedálech, nebo kabelový svazek v motoru.
Vlivem vibrací se v husím krku proklepou dráty tak, že z nich zbyde jen takový hřebínek s bužírkou.
Jedná se o svazek od velké zásuvky na pravém nosníku dole - až po připojení k jednotce motoru.
Takže odpojit, rozdělat svazek, vylejt z toho motorový olej co tam léta teče, odmastit a hledat vadné kabely.
:D :D :D
Ahoj, děkuju, toto je dobrá poznámka, jelikož je fakt že některá kabeláž tam je v dost dezolátním stavu. Technicky mi ale nebere hlava, jak by to mohlo působit tento druh závady. Uměl bys to nějak ve stručnosti vysvětlit, aby to pochopil i laik ? :-)

Jinak - dají se ty kabely někde sehnat nové a vyměnit?

Díky moc,
Viktor

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 118
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Královéhradecký kraj
Vůz: V70 D5, 2004

#8 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od Pitris V70 »

Ahoj, mě to dělá to samé u D5 i když ne až tak moc. Když zabrzdím třeba když popojíždím v koloně nebo i když odněkud vyjíždím a pribrzdím si, nebo také když musím zabrzdit prudčeji, než je normální, tak mi volnoběh spadne asi o 100 otáček, tak 1-2 vteřiny se to dusí na 600 otáček, pak motor škubne a zase se to vrátí zpět do normálu. Zajímavé je, že když někam dojíždím a vyřadím na neutrál a prošlápnu plyn, tak otáčky líně vylezou nahoru, tam se tak 1 vteřinu drží a zase pomalu spadnou zpět. Když zkusím prošlápnout plyn znovu za pár sekund, tak už otáčky krásně vylítnou a hned spadnou dolů. Může to být stejný problém?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 93
Registrován: 11 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno / Liberec
Vůz: V70 2008 D5 136kW

#9 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od arvelius »

Nedokážu si představit, proč by to kabelový svazek dělal jen při vyhozeném neutrálu a ne i normálně při jízdě .Někdo říkal, že to dělá vakuová pumpa, ale tak daleko jsem se v diagnostice nedostal. Mě to dělá taky, přes zimu byl celkem klid, ale teď to zase začalo...
jinak https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=54&t=64508
_________________
V70 D5 136kW 2008, seashell metallic
byla V40 1.9D, 75kW 2002 Sport edition, takováhle modrá

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 7
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo XC70

#10 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od viktorvolvo »

arvelius píše:Nedokážu si představit, proč by to kabelový svazek dělal jen při vyhozeném neutrálu a ne i normálně při jízdě .Někdo říkal, že to dělá vakuová pumpa, ale tak daleko jsem se v diagnostice nedostal. Mě to dělá taky, přes zimu byl celkem klid, ale teď to zase začalo...
jinak https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=54&t=64508
Ano přesně tak! Má to souvislost s teplem podle mě. V zimě je to lepší, ale v létě je to horší. Současně lze říci, že nejhorší to je když je opravdu rozehřátý motor, tzn např po dlouhé jízdě (brno-praha) člověk dojede k první křižovatce , zabrzdí a skoro mu to zdechne (někdy i úplně zdechne).

Toto je tedy další informace, ze které se dá vyjít. Teď ale otázka, o co se tedy jedná? Mohou to být opravdu ty dráty?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 401
Registrován: 12 roků
Bydliště: Brno
Vůz: V50 2.0 D3 MY2012

#11 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od Teflon_490 »

Jenom dodam, ze mi to taky delalo jak na 1.6D, tak na D3. Nikdy ale nijak strasne na to abych to resil.
Podle mne je to vicemene vlastnost, neni jinak mozny aby to delalo na tolika vzorcich a vsude byla stejna chyba....
_________________
Volvo V50 2.0 D3 D5204T5 110kW, Business Pro Edition, Ice White, str. week 2012/13 (MY2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ex.: Volvo V50 1.6D D4164T 80kW, Summum, Titanium Grey, str. week 2005/46 (MY2006)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 7
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo XC70

#12 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od viktorvolvo »

Teflon_490 píše:Jenom dodam, ze mi to taky delalo jak na 1.6D, tak na D3. Nikdy ale nijak strasne na to abych to resil.
Podle mne je to vicemene vlastnost, neni jinak mozny aby to delalo na tolika vzorcich a vsude byla stejna chyba....
Jako vlastnost bych to přijmul, pokud by touto cestou nedocházelo k zdechnutí motoru na křižovatce. Soudím, že takovou vlastnost by asi prvomajitel auta (což nejsem) reklamoval u prodejce. Ne ? :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 401
Registrován: 12 roků
Bydliště: Brno
Vůz: V50 2.0 D3 MY2012

#13 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od Teflon_490 »

Pravda, pokud to az chcipa tak to dobre neni.
Jinak mne to teda pokazde dela kdyz vyrazuju a prave v te chvili uz slapu na brzdu. Potom to dela do doby nez brzdu pustim. A pokud na ni stojim az do zastaveni tak sou otacky spadly az do zastaveni.
Zvykl sem si nejdriv vyradit a az pak slapnout na brzdu, pokud to de, a pak neni problem. Pokud uz otacky poklesnou, staci na sekundu pustit brzdu a vrati se to do normalu.
_________________
Volvo V50 2.0 D3 D5204T5 110kW, Business Pro Edition, Ice White, str. week 2012/13 (MY2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ex.: Volvo V50 1.6D D4164T 80kW, Summum, Titanium Grey, str. week 2005/46 (MY2006)

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13069
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#14 Propad otáček při dojezdu na křižovatku

Příspěvek od raolsa »

Hele a nedělá to posilovač? Že by skrz něj utekl podtlak při zabrždění a rozhodilo to motor.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“