Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Le Marin, Martinique
Vůz: S60 2002 2,3l, 103kW, B5244S2, M56

#1 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od mysacek »

Ahoj.
Mám rozjetou sedačku řidiče - klasika, ve švu...
Mam dotaz, je to vubec kůže, nebo nějaká koženka?
Jak velkej porod je tu sedačku svlíknout a potom zas oblíknout? Je to S60, elektricky ovládaná.
Díky.
Pavel
Přílohy
DSC_9843.jpg
DSC_9843.jpg (54.42 KiB) Zobrazeno 2608 x
_________________
S60 2,4 benzin 103 kW rocnik 2002, 103kW

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#2 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od yoby »

tohle se dá zašít bez svléknutí.... a tak že to nebude vidět
tohle bylo rozjetý úplně stejně
Přílohy
sedačka.jpg
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Scarabeus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 255
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: VOLVO V70 TDI Swiss - MB SPRINTER 4x4
Bydliště: Praha

#3 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od Scarabeus »

Pokud jsou kožené sedačky celé, tak na čem sedíš a o co se opíráš, tak je kůže, bočníce a zadní část je koženka... pokud je to kombinace s alkantarou, tak je to stejný případ... to čemu zde většina říká polokůže a zbytek je látkový dekor, tak je vše z koženky a loketky jsou vždy jen z koženky...

ANO nechá se to opravit, ale pokud to posuneš a uděláš stehy vedle, tak se to stejně znova časem roztrhne... kůže vydrží, ale koženka se časem a hlavně působením slunečního svitu rozpadá...!!!

Opravuje se to většinou z materiálu zadních sedadel, nebo tam kde nesvítilo na materiály slunce a nebyly zatěžovány, jako spolujezdcova sedačka a nebo zadní část předních sedadel... ze stejných materiálů si nechávám přešívat loketky a jsou jako nové...!!!

Stejně tak i molitany v sedadlech a vyhřívání se nechají zrekonstruovat, ale jedno sedadlo vyjde třeba na 3-4 tisíce od profíka... stejné odstíny materíálu je naprosto nemožné sehnat, ale pokud je z kůže jen obroušená barva, tak i to se nechá nastříkat speciální barvou na kůži i s domycháním stejného odstínu, taktéž i plasty a palubovka se nechá stříkat barvou v požadovaných odstínech...
_________________
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Bylo 6x V70 TDI, 2x SAAB 9-3 110kW TID, SHARAN TDI 81kW, SHARAN TDI 96 kW CRUISE, TOYOTA LAND CRUISER 120 D4D, NISSAN PATROL 3.3 TD, AUDI A6 AVANT TDI S-Line, 4x FORD SCORPIO V6 4X4, TOYOTA CELICA GT , CHRYSLER VOYAGER 2.5 TD, MERCEDES E 300 TD, MERCEDES 190D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Le Marin, Martinique
Vůz: S60 2002 2,3l, 103kW, B5244S2, M56

#4 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od mysacek »

Díky Scarabee, právě, že ten postranní opěrák vypadá na koženku, ale všude jsem slyšel jenom kůže, tak jsem byl zmaten..

Krásná práce yoby, dělal jsi to šídlem, nebo jsi se pral s jehlou? Jaký steh. A ještě dost podstatné - jaká nit? Něco jsem sice už koupil, ale nadšený z toho nejsem.
_________________
S60 2,4 benzin 103 kW rocnik 2002, 103kW

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#5 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od yoby »

Já to nedělal, na to mam lidi :-) tuším jehlou, nit jsem kupoval nejpevnější co mi v obchodě nabídli a steh je prej nějakej "skrytej" :-D to jsem ti asi moc nepomohl :-)
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 56
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha

#6 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od Libiczka »

Scarabeus píše:to čemu zde většina říká polokůže a zbytek je látkový dekor, tak je vše z koženky a loketky jsou vždy jen z koženky...
Nemáš pravdu, sám mám polokůži a díly co jsou na sedáku a opěráku jsou z kůže. I ty kapsy vepředu na sedáku.
_________________
Volvo S60 2.4i 125kW, 2001

Scarabeus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 255
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: VOLVO V70 TDI Swiss - MB SPRINTER 4x4
Bydliště: Praha

#7 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od Scarabeus »

Libiczka píše:
Scarabeus píše:to čemu zde většina říká polokůže a zbytek je látkový dekor, tak je vše z koženky a loketky jsou vždy jen z koženky...
Nemáš pravdu, sám mám polokůži a díly co jsou na sedáku a opěráku jsou z kůže. I ty kapsy vepředu na sedáku.

Z prstu jsem si to nevycucal a byl jsem min. u 4 druhů sedadel, které mi čalouník rozebíral a je to přesně tak jak jsem napsal... nemíním se dohadovat, ani přít... třeba budeš jediný kdo to má z kůže, ale jinak je to fakt koženka... stejně tak jsem řešil i přešití do kůže v kombinaci s alkantarou a mohu upozornit, že kůže je celkem sranda... nový materiál se pohybuje cca do 1.000 kč za metr, bohužel alkantara je drahá jako sviňa... metr vychází kolem 3.000 kč... proto jsou v sedákách jen takové kousky... :(
_________________
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Bylo 6x V70 TDI, 2x SAAB 9-3 110kW TID, SHARAN TDI 81kW, SHARAN TDI 96 kW CRUISE, TOYOTA LAND CRUISER 120 D4D, NISSAN PATROL 3.3 TD, AUDI A6 AVANT TDI S-Line, 4x FORD SCORPIO V6 4X4, TOYOTA CELICA GT , CHRYSLER VOYAGER 2.5 TD, MERCEDES E 300 TD, MERCEDES 190D

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5014
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#8 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od PINĎABC »

přesně tohle jsem opravoval přímo v autě, koupil jsem si čalounické jehly a nit a byla to vcelku fuška tu kůži propíchnout ale za hodinu to bylo skoro jako nové :)
Já to měl pravou kůži

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 56
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha

#9 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od Libiczka »

Scarabeus píše:Z prstu jsem si to nevycucal a byl jsem min. u 4 druhů sedadel, které mi čalouník rozebíral a je to přesně tak jak jsem napsal... nemíním se dohadovat, ani přít... třeba budeš jediný kdo to má z kůže, ale jinak je to fakt koženka... stejně tak jsem řešil i přešití do kůže v kombinaci s alkantarou a mohu upozornit, že kůže je celkem sranda... nový materiál se pohybuje cca do 1.000 kč za metr, bohužel alkantara je drahá jako sviňa... metr vychází kolem 3.000 kč... proto jsou v sedákách jen takové kousky... :(
Mám tenhle interiér a kůže tam prostě je. Zadní plochy samozřejmě koženka.
Přílohy
volvo-s60-004.jpg
_________________
Volvo S60 2.4i 125kW, 2001

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#10 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od Hary »

Libiczka píše:
Scarabeus píše:Z prstu jsem si to nevycucal a byl jsem min. u 4 druhů sedadel, které mi čalouník rozebíral a je to přesně tak jak jsem napsal... nemíním se dohadovat, ani přít... třeba budeš jediný kdo to má z kůže, ale jinak je to fakt koženka... stejně tak jsem řešil i přešití do kůže v kombinaci s alkantarou a mohu upozornit, že kůže je celkem sranda... nový materiál se pohybuje cca do 1.000 kč za metr, bohužel alkantara je drahá jako sviňa... metr vychází kolem 3.000 kč... proto jsou v sedákách jen takové kousky... :(
Mám tenhle interiér a kůže tam prostě je. Zadní plochy samozřejmě koženka.

Tvuj interiér je ale nějaký příplatkový ne?
Jestli ono to není tak, ze normální polokůže je proste koženka a vyšší level už byl skutečně kůže??

Scarabe, nejsi zaujaty na V70 I ? Věřím, že tam to tak je.
Ja s/v70 II neznam, tak hadam, proč to tak Lubiczka může mít tak a jiní onak.
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#11 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od Fíla »

Scarabeus píše:Pokud jsou kožené sedačky celé, tak na čem sedíš a o co se opíráš, tak je kůže, bočníce a zadní část je koženka... pokud je to kombinace s alkantarou, tak je to stejný případ... to čemu zde většina říká polokůže a zbytek je látkový dekor, tak je vše z koženky a loketky jsou vždy jen z koženky...


Když srovnávám loketku v eRku a v T5, tak bych se i vsadil, že R má loketku z kůže. Stejně jako vnitřní části dveřních tapeců (na rozdíl od T5 a ostatních, kde je koženka). Jinak máš pravdu, u "kožených" sedaček je vrchní část sedáku a přední část opěráku z kůže, bočnice a zadní část jsou z koženky.
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 56
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha

#12 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od Libiczka »

Hary píše:Tvuj interiér je ale nějaký příplatkový ne?
Jestli ono to není tak, ze normální polokůže je proste koženka a vyšší level už byl skutečně kůže??
Příplatkový asi byl, já to nový nekupoval :) . Koukal jsem do katalogu 2005 a tam je jak textil/vinyl(koženka), tak textil/kůže. Stějně to teda nejspíš bylo i před FL.
Naposledy upravil(a) Libiczka dne 01 črc 2016 15:48, celkem upraveno 1 x.
_________________
Volvo S60 2.4i 125kW, 2001

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#13 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od Hary »

Libiczka píše:
Hary píše:Tvuj interiér je ale nějaký příplatkový ne?
Jestli ono to není tak, ze normální polokůže je proste koženka a vyšší level už byl skutečně kůže??
Příplatkový asi byl, já to nový nekupoval :) . Koukal jsem do katalogu 2005 a tam je jak textil/vinyl(koženka), tak textil/kůže. Stějně to teda jejspíš bylo i před FL.
No bingo a jsme doma.
Zbytečné přít se kdo má pravdu. :good:
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

Scarabeus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 255
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: VOLVO V70 TDI Swiss - MB SPRINTER 4x4
Bydliště: Praha

#14 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od Scarabeus »

Bingo... Bingo... Bingo... mám zásek na V70 I... a v jiných modelech a generacích jsem naprosto MIMO...!!! Myslel jsem, že se bavíme o V70 I generation... jinak tedy sorry... :o
_________________
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Bylo 6x V70 TDI, 2x SAAB 9-3 110kW TID, SHARAN TDI 81kW, SHARAN TDI 96 kW CRUISE, TOYOTA LAND CRUISER 120 D4D, NISSAN PATROL 3.3 TD, AUDI A6 AVANT TDI S-Line, 4x FORD SCORPIO V6 4X4, TOYOTA CELICA GT , CHRYSLER VOYAGER 2.5 TD, MERCEDES E 300 TD, MERCEDES 190D

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5919
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#15 Oprava řidičovy sedačky, je to vůbec kůže, nebo koženka?

Příspěvek od Haben »

No a co vim, tak v70 I mela te kuze vice jak v70 II
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“