Android Carplay V40 CrossCountry (2016)

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V40 Cross Country

#1 Android Carplay V40 CrossCountry (2016)

Příspěvek od cigi5359 »

Má někdo zkušenost s Dongle Android CarPlay (čudl umožňující zrcadlení smartphonu na display navigac)e. Rád bych připojil smartphone k navigaci Sensus, která je opravdu ničemná. Našel jsem jich pár na Aliexpress a nevím, jestli by to fungovalo i ve Volvu.

Warcz
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#2 Android Carplay V40 CrossCountry (2016)

Příspěvek od Warcz »

Zkus se zeptat D5T5 -

Cena bude asi větší než z číny ale poradí kompatibilitu.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Shockey

#3 Android Carplay V40 CrossCountry (2016)

Příspěvek od Shockey »

V cem je ta navi spatna? Mam XC70 2016 a navigace bez problemu nahradi jakoukoliv jinou. Neni samozrejme in-time jako waze, ale jinak zobrazuje hustotu provozu, havarie, omezeni apod.
Jen je treba mit data (resim pres wifi hotspot) a funkci v menu, ta jde dohrat u AD.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V40 Cross Country

#4 Android Carplay V40 CrossCountry (2016)

Příspěvek od cigi5359 »

Ano, řeším to taky hotspotem z telefonu, ale zácpy ukazuje na poslední chvíli a navrhuje objezd jen někdy, a to spíš TMC. Vodí mne po nesmyslných trasách (např. z Pardubic do Týnce nad Labem, když zadám bez dálnice, nejrychlejší trasu, mne vede přes Bohdaneč až k dálnici a pak zpátky. Pokud v Bohdanči uhnu na mně známou trasu, jedu o 5 km a 5min. rychleji). Vodí mne na polní cesty a někdy do slepých ulic atd., atp.). Po zadání adresy na mnoha ulicích nenabídne číslo domu, ale jakousi křižovatku, kterou samozřejmě neznám, když tam jedu poprvé, což u ulic, které jsou třeba 5-6 km dlouhé docela problém. Mapy aktualizuji, používám internet, ale přesto mi zaváděla na uzavřený most, který byl v opravě půl roku a nic nepomohlo. S navigací TomTom, kterou jsem měl dřív, jsem byl spokojen, ta uměla všechno i off line. Kromě toho zrušili u Volva (nevím proč) i možnost zadat adresu na PC a poslat do auta z app Here) Možná, že máš novější verzi navigace, ale ta moje je neštěstí. Moje Volvo je z 10/2015, model 2016. Rád bych věděl co koupit, aby to fungovalo, protože se obávám, že ten sytém ve Volvu mi nepustí tam něco nainstalovat. O dotykovém displayi, který nemá ani nemluvě.

Shockey

#5 Android Carplay V40 CrossCountry (2016)

Příspěvek od Shockey »

Auto mám 6/2016, aktualizaci map 4/2020, do konce roku by měla vyjít další. Otázkou je, jak máš aktuální software navigace jako takový, aktualizaci musí udělat AD.
S tím co popisuješ, tzn. slepé cesty, polňačky, s tím jsem se nepotkal. Jen občas chybí číslo popisné...
V menu webového připojení tuším Here je, ale nikdy jsem nezkoušel poslat adresu přes aplikaci, zadávám to ručně. S navigací jako takovou jsem spokojený, občas jsem zkusil v případě kolony nebo nehody Waze a nabídlo mi stejnou cestu. To, že displej není dotykový beru jako plus, ve služební Oktávce to mám pořád zamatlaný.

Jen nevím, kde vypnout hlášení TMC, ta baba, snažící se o češtinu, je hrozná. Víš jak na to?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 55
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2016 D4 AWD Polestar

#6 Android Carplay V40 CrossCountry (2016)

Příspěvek od XC60_Bjorn »

K vypnutí hlášení TMC stačí vypnout volbu "automaticky načíst dopravní informace" - do češtiny je to blbě přeložené a evokuje to funkci načítání informací z internetu, ale je to "automatické čtení" přijatých zpráv.
_________________
XC60 D4 AWD, Polestar, AT, MY16 Obrázek

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V40 Cross Country

#7 Android Carplay V40 CrossCountry (2016)

Příspěvek od cigi5359 »

Dík, zkusím to, protože i mně to jde na nervy, zvlášť, když jedu do Prahy a pořád na dálnici breptá a breptá...

Shockey

#8 Android Carplay V40 CrossCountry (2016)

Příspěvek od Shockey »

Tak jsem to nasel, mam to pod "Automaticky odecet dopravy" - to by me fakt nenapadlo.
Tak snad uz neuslysim "stodziki vozidlo" :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 55
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2016 D4 AWD Polestar

#9 Android Carplay V40 CrossCountry (2016)

Příspěvek od XC60_Bjorn »

Jo, to je přesně ono :) Ono mně to hodně rozčilovalo, tak jsem přepnul systém do anlgličtiny a tam to už bylo naprosto zřejmě co to je :D
_________________
XC60 D4 AWD, Polestar, AT, MY16 Obrázek
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“