Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
cuhan
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 832
Registrován: 12 roků 7 měsíců
Bydliště: Zlaté Hory
Vůz: ......
Bydliště: Zlaté Hory

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od cuhan »

Martine tady je ta faktura
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________
Saab 9-3 1.8T 110Kw
Smart fortwo 0.8cdi 30kw
Toyota Celica 1.8
Mercedes W220 S500 Long 225Kw
Mini Cooper Countryman 1.6D

scoff
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 562
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od scoff »

cuhan píše:Martine tady je ta faktura
tak pesne takovy papir o vymene oleje v prevodovce mam taky

a vytikal s toho olej cerny jak bota :D
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

cuhan
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 832
Registrován: 12 roků 7 měsíců
Bydliště: Zlaté Hory
Vůz: ......
Bydliště: Zlaté Hory

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od cuhan »

Nasaď si brýle a přečti si to ještě jednou,to není papír o výměně oleje v převodovce ale o opravě uhlovky,olej v převodovce jsem měnil týden před tím,jen mě protíkal do uhlovky a z uhlovky ven,proto ta oprava 8)
_________________
Saab 9-3 1.8T 110Kw
Smart fortwo 0.8cdi 30kw
Toyota Celica 1.8
Mercedes W220 S500 Long 225Kw
Mini Cooper Countryman 1.6D

scoff
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 562
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od scoff »

cuhan píše:Nasaď si brýle a přečti si to ještě jednou,to není papír o výměně oleje v převodovce ale o opravě uhlovky,olej v převodovce jsem měnil týden před tím,jen mě protíkal do uhlovky a z uhlovky ven,proto ta oprava 8)
ja to psal s nadsazkou že papir snese vsechno 8)
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

Katerina
Ověřený

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnpou zkušenost?

Příspěvek od Katerina »

wickey píše:ja ti nevim, teoreticky treba vytahnout konektor, poradne ho procistit a rok pojezdi - a nauctovat cenu jak za opravu neni spatny byznis, co reknes? :)
....jo presne tak to podle mych mnohaletych servisnich zkusenosti s elektronikou se to da udelat. Ona na servis byva zaruka 1/2 roku-1 rok a to vetsinou vydrzi do konce zaruky.

Katerina
Ověřený

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od Katerina »

Ahoj, tady zase Katerina po roce.
Me Volvo XC90 se zatim krasne drzi i v roce 2015 jen s běžnou údržbou. Už jsme i bourala za 130 tisic, platila to pojistovna. Muj Folfík ma najeto kolem 300 tisic. Pomalu uvazuji o koupi noveho milacka až mi starý odejde na sešlost stářím. Nic jineho nez XC90 si ale nedovedu predstavit. V lepším autě jsem nikdy nejela. Nechci však být rukojmím Svencaru, kteří dosud nezměnili své "pracovní metody" zalozene na měněni ridicich jednotek jedne za druhou az se trefi. Trochu jsme doufala, že je svým příspěvkem ke zlepseni donutím. Není divu, v širokém dalekém okolí Svencari nemají konkurenta a lidi jsou jak stádo volů, nechají si vse libit jako např tato pani: Ozvala se mi paní s úplně stejným scénářem (cetla si nejprve toto vlakno). Závada byla, že občas zpočátku 1xtýdně spadly všechny budíky na nulu takže nviděli jako jedou rychlostí, kolik mají paliva. Později se závada projevovala častěji a častěji. Taky jí ve Svencaru vyměnili funkční CEM jednotku (že by už konečně udali tu moji CEMku?? hehe :-)), k tomu ještě DIM jednotku. Nakonec to je asi vadné autorádio (jednotka ICM), z auta vymontovali autorádio a předali jí auto, že je opravené. Jen si musí koupit nové rádio a bude to v pořádku. A samozřejmě tvrdili, že se porouchaly všechny ty řídící jednotky najednou (každý troch utechnicky znalý člověk určitě chápe, že to by musel do toho auta udeřit blesk.... navíc auto třeba celý den fungovalo bezvadně, jen občas ty budíky najednou spadly. Zaplatili přes 50 tisíc a odjeli s autem co má díru místo autorádia a doufají, že se závada znovu neprojeví - projevovala se jen občas takže to chce čas. NAvíc jim zapomněli ve Svencaru říci, že odpojená ICM jednotka způsobí nefunkčnost parkovacích senzorů (ve Svencaru prý tvrdili, že jenom nebude fungovat to odpojené rádio jinak, že je že je auto v naprostém pořádku) To jsem paní musela říci já, ať si vyzkouší parking senzory -byla překvapena, opravdu ji nefunguji. Každopádně se to ode me dověděli až teprve ve chvíli, kdy už byli pryč ze servisu a o 50 tisíc lehčí.
Nepřekvapuje mě to, mě pan Balcar ze Svencaru přece zapomněl říci, že jaksi moji závadu nevyřešila za 29 tisic naučtovaná výměna CEM jednotky, ale pouhe vytazeni pojistky od DEM jednotky.
Mám dilema a dotaz zde na fóristy:
Jak donutit Svencar k troše té profesní serioznosti, abych si mohla dovolit koupit nove Volvo XC90 a mít poblíž servis a nestát se dojnou krávou :-) ?? Jsou autorizované servisy v Olomouci nebo Zlině opravdu lepší? A co Poláci v Bielsko-Biale? Polaci budou asi ještě větší vykutálenci, co?
Chtěla bych nové XC90, ale jak jsme tak četla diskuze tak ve Svencaru na záruku moc nehrají. Prý Vám to osolí i v záruce.
Prý existuje nová směrnice EU, že zákazník má právo servisovat nový vůz v neautorizovaném (tedy jakémkoliv) servise a výrobce jej nesmí za to sankcionovat ohledně záruky? Jak je to v praxi? Ví někdo? To bych mohla i nový vůz nechat servisovat kdekoliv?

Necht se vyjádří i Svencar jak si to predstavuje do budoucna dál. Já rikam, ze si to nenecháme libit a pokud se te pani s padlymi budiky zavada znovu projevi, budu ji podporovat i u soudu treba. Ted se modli at je to opravdu tim radiem. Radio ji pak opravime u nas v servise. Pani je smirliva, rikala ze by ji ani nevadilo, ze se menili dve jednotky zbytecne, hlavne jestli se opravdu zbavi te zavady. Tak si pak jeste koupi nove radio treba nebo stare necha u nas opravit. Bude sice skoro o 100 tisic lehci, ale stastna ze ma sve milovane auto plne funkcni. ALe jestli se zavada vrati, tak běda jim.
Naposledy upravil(a) Katerina dne 06 srp 2018 14:33, celkem upraveno 1 x.

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1532
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od koch »

Katerina píše:Radio ji pak opravime u nas v servise. ... Tak si pak jeste koupi nove radio treba nebo stare necha u nas opravit.
tady na te story neco docela smrdi :D
edit: ale ted vazne... nazvala jste mne stadem volu a to se mi nelibi. nechtejte vedet, co si tady po precteni tohoto clanku myslim o vas, mila pani
Naposledy upravil(a) koch dne 22 led 2015 19:56, celkem upraveno 2 x.

ruprecht
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 256
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od ruprecht »

koch píše:
Katerina píše:Radio ji pak opravime u nas v servise. ... Tak si pak jeste koupi nove radio treba nebo stare necha u nas opravit.
tady na te story neco docela smrdi :D
...taky si to myslím...za tím něco bude
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

scoff
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 562
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Vůz: tak třeba trabant
Bydliště: frydlant nad ostravici

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od scoff »

koch kdybys tam prisel jako nouma co tomu nerozumi a mnel knim plnou duveru a nakonec se dozvedel ze te natahli treba o 100 litu a vymenili veci ktere nebylo treba asi by ses taky cukal 8)

nicmene covani jednani a ceny tohoto servisu mne opravdu udivuji a skusenosti snima co mam ta 8) ky nejsou valne :o
_________________
M.B. R500 amg
V70II D5 7mist:-D
bylo V40 t4
S40 t4
S80 t6
S80 D5
V70II AWD 2,5 LPG

ruprecht
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 256
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od ruprecht »

tak já jezdím do Svencaru posledních 7 let a zkušenosti veskrze pozitivní...
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

cuhan
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 832
Registrován: 12 roků 7 měsíců
Bydliště: Zlaté Hory
Vůz: ......
Bydliště: Zlaté Hory

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od cuhan »

Já jsem tam byl sice jen jednou na opravu úhlovky a s cenou i opravou jsem spokojen,je to už více jak dva roky zpátky,za mě.. :good:
_________________
Saab 9-3 1.8T 110Kw
Smart fortwo 0.8cdi 30kw
Toyota Celica 1.8
Mercedes W220 S500 Long 225Kw
Mini Cooper Countryman 1.6D

koch
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1532
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Opava (Oščadnica, SK)
Vůz: Volvo S60 2.4T

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od koch »

zkusenost se Svencarem mam uz pres 10 let a statisticky i pocitove je vysoce pozitivni

Katerina
Ověřený

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od Katerina »

Radio ji pak opravime u nas v servise. ... Tak si pak jeste koupi nove radio treba nebo stare necha u nas opravit.[/quote]
tady na te story neco docela smrdi :D[/quote]


Co je to Vase NECO?? Vam jako smrdi, ze shodou okolnosti provozuji servis TV, DVD, Audio, Hifi a ze mimo jine opravujeme i autoradia a ze jsem vysokoskosky vzdelana v oboru elektrotechnika a sdelovaci technika a mam platnou vyhlasku 50 paragraf 8??? A ze jsem byla jedna ze 3 lidi na Ostravsku kteri jako prvni zacali opravovat plazmove a LCD TV?
JAK jinak bych se asi k tematu dokazala vyjadrit? Nebo si jako myslite ze praci autoservisu v oblasti elektronicke komnikace po sbernici bych dokazala posoudit jako kadernice nebo ucitelka? Proto prave me zaujal tento probem. Jinak se obcas na me obraci i jini uzivatele Volva XC90 na zaklade tohoto vlakna. Ty jsem ale neresila, protoze meli problem mimo muj obor. V tomto problemu jsem nabidla pomoc, protoze se prave jednalo o autoradio a teto veci rozumim a dokazu to odborne posoudit.

GDPR_user
Ověřený

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od GDPR_user »

Pní Kateřino v posledních několika měsících nabývám zde dojmu,že kdokoliv se snaží lidem pomoci,je okamžitě nazván podvodníkem,nebo člověkem,který chce jen na druhých vydělávat.Takže postupně nabývám dojmu,že se na každého s radami vykašlu ať si hold každý tu držku nabije.Reakce na Váš příspěvek mne v tomto jen utvrdila.

danny_z
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 110
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Již nemám volvo

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od danny_z »

Katerina píše: Prý existuje nová směrnice EU, že zákazník má právo servisovat nový vůz v neautorizovaném (tedy jakémkoliv) servise a výrobce jej nesmí za to sankcionovat ohledně záruky? Jak je to v praxi? Ví někdo? To bych mohla i nový vůz nechat servisovat treba u Kohouta?
Skutečně by tomu tak mělo být, v Praze už např. T6R dělá servisní prohlídky i v záruční době, má své zákazníky a ti by o případnou záruku přijít neměli. Konkrétní případ z praxe ale neznám, když došlo na lámání chleba...
_________________
S40II Momentum, MY2009, B4164S3 (1.6 benzín, manuál), stříbrno-šedá metalíza

Areciffe
Offline
Příspěvky: 21
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: XC70 MY09
Bydliště: Ostrava

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od Areciffe »

martinopel píše:Pní Kateřino v posledních několika měsících nabývám zde dojmu,že kdokoliv se snaží lidem pomoci,je okamžitě nazván podvodníkem,nebo člověkem,který chce jen na druhých vydělávat.Takže postupně nabývám dojmu,že se na každého s radami vykašlu ať si hold každý tu držku nabije.Reakce na Váš příspěvek mne v tomto jen utvrdila.
Jako občasný pozorovatel zdejšího virtuálního zařízení jsem velmi podobného názoru.
Je docela spousta osob, kteří mají své mindráky a léčit je musí, či můžou povětšinou více či méně anonymním napadáním jiných...
Má pak smysl něco někomu radit???
Na obranu asi stojí jen poznamenat, že je to všude obdobné.
_________________
XC70 MY09, D5,136kW Kinetic, aut.

Katerina
Ověřený

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od Katerina »

martinopel píše:Pní Kateřino v posledních několika měsících nabývám zde dojmu,že kdokoliv se snaží lidem pomoci,je okamžitě nazván podvodníkem,nebo člověkem,který chce jen na druhých vydělávat.Takže postupně nabývám dojmu,že se na každého s radami vykašlu ať si hold každý tu držku nabije.Reakce na Váš příspěvek mne v tomto jen utvrdila.
Svata pravda. Me to ale proste nedá. Internet je mocne medium, ktere ma tu moc donutit firmy k zodpovednosti za sve chyby a poctive praci za rozumné ceny. My uzivatele jejich sluzeb si to všechno řekneme :-) Myslim, ze ti co napadaji moje prispevky, jsou spriznene osoby zminenych. Je pochopitelne, ze brani svuj byznys za kazdou cenu at verejne ci inkognito.
Naposledy upravil(a) Katerina dne 23 led 2015 14:37, celkem upraveno 3 x.

Katerina
Ověřený

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od Katerina »

danny_z píše:
Katerina píše: Prý existuje nová směrnice EU, že zákazník má právo servisovat nový vůz v neautorizovaném (tedy jakémkoliv) servise a výrobce jej nesmí za to sankcionovat ohledně záruky? Jak je to v praxi? Ví někdo? To bych mohla i nový vůz nechat servisovat treba u Kohouta?
Skutečně by tomu tak mělo být, v Praze už např. T6R dělá servisní prohlídky i v záruční době, má své zákazníky a ti by o případnou záruku přijít neměli. Konkrétní případ z praxe ale neznám, když došlo na lámání chleba...
No konečně něco k věci. Děkuji. T6R není tzv. "autorizovany" servis?
Mě by právě zajímal konkrétní případ z praxe a moznosti obrany v pripade, ze by doslo v zarucni dobe k financne nakladne poruše, na kterou by se bezne vztahovala zaruka a napr. Svencar nebo jiny autorizak, pripadne Volvocars odmitlo vuz v zaruce opravit s oduvodenim, ze drive jiz na automobilu byl proveden neutorizovany servis.

Petr Marek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvky: 7592
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha a Zápraží
Vůz: V70XC & 2x 240
Participant x 2

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od Petr Marek »

Díky blokové vyjímce, která platí už asi pět let je možné jezdit do neautorizovaného servisu i v záruční době bez obav že to záruku ovlivní.
_________________
Petr Marek ~ GSM: 603793424 ~ 739643618 ~ mail: p_marek@email.cz ~ Rajče ~ Galerie
Seveřan ~ Volvo V70XC 2,4T AWD ~ '01 ~ +384400 km ~ ARD tuning stage 2 ~ 227,2 HP ~ 308,8 Nm
Strawberry Basket ~ Volkswagen Golf Cabrio 1,6 ~ '99 ~ 140000 km ~ druhé auto (nejen) na léto
Zyklon B ~ Volvo 240 GLE ~ '93 ~ +490000 km ~ B230F ~ M47 ~ LPG
Diplomat s klimou ~ Volvo 240 GL ~ '90 ~ <200000 km ~ B230F ~ AW71

Katerina
Ověřený

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od Katerina »

Petr Marek píše:Díky blokové vyjímce, která platí už asi pět let je možné jezdit do neautorizovaného servisu i v záruční době bez obav že to záruku ovlivní.
Diky za odpoved. To je zvlastni nazev "blokova" vyjimka. Zatim znam je "blokou pokutu" hehe :-)

michal_0077
Ověřený
Offline
Příspěvky: 624
Registrován: 13 roků 10 měsíců
Bydliště: Olomouc
Vůz: V70 II

Svencar Ostrava, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Příspěvek od michal_0077 »

dekuji za napsani pribehu... je to smutne ale je to tak. V dnesni dobe, kdy se nevydelava na prodeji aut se holt uslej zisk dohani jinde. Kazdej servis se snazi ze zakaznika vymacknout co nejvic a je to jen o hranicich kam se az zajde. Neni to pripad jen volva ale vsech znacek.

slusne servisy vymeni treba jen desticky zbytecne brzo, otrlejsi vymeni jen pulku oleje, a nejotrlejsi tri ridici jednotky.

Myslim ze nekdo volva znalej a dostatecne nezavislej, treba Martin, by mohl do budoucna nabidnout majitelum novejsich volv sluzbu prostrednika mezi servisem. Dojednal by s panem prijimacim technikem v autosalonu co je potreba opravit, jak se to da nejlevneji opravit a nasledne zkontroloval jestli oprava je opravdu kvalitne provedena.
_________________
[s]V70 II 2,5T AT5 + LPG[/s] - porucha automatu --> ekologická likvidace
V70 II 2,5T + LPG - manuál
Saffron V70 R AWD '98 (AT4) 2.3T 20V
XC90 D5 AT6 AWD
XC60 D4 AWD R-design polestar

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé