Ojeté Volvo XC70 s Volvoselekt?

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
pethr
Offline
Příspěvky: 4
Registrován: 9 roků 9 měsíců
Vůz: volvo xc70

Ojeté Volvo XC70 s Volvoselekt?

Příspěvek od pethr »

Rád bych místní zkušené Volvisty poprosil o radu. Již delší dobu uvažuji o koupi Volva XC70 III, MY08 - MY11. Chci koupit rodinné vozítko, které budé bytelné, uveze dítko + psa (výmarský ohař) i na delší vzdálenosti, bude dostatečně komfortní na naše české tankodrom-silnice, v zimě nezapadne v prvním kopci a zvládne i lehčí terén (s loveckým psem se občas do takových zákoutí dostaneme a nyní to s AR159 bývá dost napínavé :-)

Jednalo by se o ojetý kus, parametry jsou zhruba následující:

- XC70 III MY08-MY11 D3 nebo D5 (raději), chci AWD (částé cesty o víkendech a v zimě na hory v ČR, Alpy atd...), u D5 pak 136kw vs. 151kw (viděl jsem, že se nyní paralelně řeší v jiném vlákně :-)
- celkový roční nájezd 25 - 30k, město / meziměsto / dálnice cca. 40 / 30 / 30%
- původ ČR nebo DE (zřejmě lepší kvůli stavu vozovek, ale na druhou stranu s nyní výrazně slabším kurzem CZK/EUR trochu nevýhodné :-(
- ideálně automatická převodovka (popojíždění po Praze), nicméně na tom asi netrvám (četl jsem již hodně recenzí na xc70 a "váhavý" automat, závodit se ale s tímto fakt nechystám)...
- koupě u autorizované prodejce (u nás skrze dovolsivolvo.cz tj. např. Auto Průhonice, v DE skrze volvocars.de)
- nájezd bych chtěl <110k, ale samotný počet km by opět nehrál rozhodující roli, jde mi primárně o stav auta
- očekávaná cena cca. 550 - 650k

Zaujal mě jejich program ojetin VolvoSelekt, skrze který by měli autorizovaní prodejci Volva prodávat ověřené ojeté automobily. Záruka by měla krýt všechny klíčové mechanické a elektronické komponenty po dobu 12 měsíců bez ohledu na počet ujetých kilometrů, plus jsou tam nějaké další věci, které ale už pro mě nejsou tak důležité (roční asistenční služba, záruka spokojenosti a příp. vrácení $,...). Toliko k "...by měli, by mělo..." :-)

A teď k dotazu - nemáte prosím s VolvoSelekt někdo zkušenosti, ať již pozitivní či negativní? Stojí za to si za tuhle položku připlatit resp. počkat na nabídku jeté xc70, jejíž součástí bude VolvoSelekt? Jak Volvo přistupuje k uplatnění nároku, pokud se opravdu něco vysype? A má v téhle cenové kategorii vůbec "smysl uvažovat" nad XC70 III, kde by alespoň chvíli riziko zásadních oprav / investic bylo touto zárukou trochu minimalizováno?

Předem díky za jakékoli reakce. Petr

pethr
Offline
Příspěvky: 4
Registrován: 9 roků 9 měsíců
Vůz: volvo xc70

Ojeté Volvo XC70 s Volvoselekt?

Příspěvek od pethr »

Nikdo s praktickou zkušeností s Volvoselekt zárukou? Příp. s ojetou XC70 s podobnými parametry a v podobné cenové relaci?

Díky moc Petr

iRRes
Offline
Příspěvky: 178
Registrován: 11 roků 4 měsíce
Vůz: S60 D5 AWD R Polestar MY2012 230k,470Nm
Bydliště: Praha 7 - Holešovice

Ojeté Volvo XC70 s Volvoselekt?

Příspěvek od iRRes »

Ja mam jen ze strany prodávajícího tak můžu v klidu říct, že to tam funguje jako všude. Doporučuju možna připlatit a sehnat auto na kterym je koupeny CarGarantie a to si pak prodlužovat až do 7let/200 000km. Stojí to cca 10 000 na rok a kryje toho celkem dost. Myslím, že to šlo jen na auta 2012 + a jen do vypršení továrky.
_________________
LR Discovery TDV6 HSE MY2007 ( 200k ) - pracant
LR RR TDV8 Vogue MY2008 (310k ) - stíhačka
S60 D5 AWD R Polestar MY2012 ( 230k, 470Nm ) - bejvalka
XC90 D5 MY2006 (200k ) - bejvalej

addam
Offline
Příspěvky: 63
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Vůz: XC70 2.5T man. (B5254T2) 2007
Bydliště: Trutnov

Ojeté Volvo XC70 s Volvoselekt?

Příspěvek od addam »

Ahoj ,
v unoru jsem si nechal z DE dovezt XC z volvosekt a zatím slape bez problemu.
Mas tam asi jistej puvod a dobry tech. stav - zkratka sednout a jezdit...
Nevim jestli jsem ti pomohl při rozhodovani ,ale myslim ze je to takova vetsi sazka na jistotu ,než koupit v klasickem bazaru nebo přes inzerat
_________________
XC70 2.5T 2007 ,man ,summum ARD stage2 D5T5

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé