XC 90 vs LAND ROVER

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvky: 9857
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od hajnej »

tak doufám, že ho pak aspon obuješ do nějakejch trochu terenních gum, at si užiješ i trochu srandy, protože tyhle auta fakt v terenu uměj. Přeju štastnou ruku.
uplně to vidim, navijáček, sání nahoře....
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

dali
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4115
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od dali »

2 hayney: nějak si nejsem jistej, jestli tady všichni mluvíme o stejným autě.... na RR si ten naviják, šnorchl a traktory opravdu nějak nedokážu představit :%) :
Obrázek
Na discovery 3 vpohodě, i jsem to viděl naživo, ale na tomhle fakt moc ne....

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvky: 9857
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od hajnej »

ale já myslim, že by se to tam nějak naroubovalo. mě je prostě líto, když auto, který v terenu umí divy, tak se tam ani nedostane. prostě aspon na léto nějaký gumy, který zvládnou lehký blátíčko...a ten šnorchl no...si odpustíme možná
i když, starý verzi to s navijákem taky slušelo http://www.rangerovers.net/intro.htm
edit: a dál v textu se podívej na tu kolonu červenejch. takže jak?
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

dali
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4115
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od dali »

Ne že bych pochyboval, že se to nějak prohrabe, ale asi by mi toho bylo v terénu líto. Teď si přesně nevzpomínám jestli je to RR normální nebo Sport, ale vždycky když to potkám na dálnici tak si pomyslím... fakt fajnově vedený vejfuky (pod vanou na rezervu tuším) na skoro-offroada.

Libunda
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 88
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Náchodsko

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od Libunda »

Hele, když s tím může jezdit královská rodina, tak by to mělo stačit i mě :Yahoo!:
Teda jak říkám: pokud nebude stejně malej a skákavej jak RRS.
Šnorchl určitě né, gumy s kvalitním vzorem, ale špunty taky né a naviják?? Hmmmmmm....... uvidíme :roll:

A jak říká dali: vím, že to v terénu umí kupu věcí, ale bylo by mě líto ho ničit na blbostech.
Kdybych se chystal lítat většinu času po poli, lese a horách, tak bych opravdu radši koukal po D3.
Ale jsem zmlsanej luxusem z XC90 a u RR jsou k tomu stabil 4x4, diferáky atd velké významné +.
Naposledy upravil(a) Libunda dne 21 pro 2010 00:09, celkem upraveno 3 x.
_________________
XC90 V8 2007 Executive Inscription (moje) - prodáno
S80 D5 2002 automat (manželky)

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvky: 9857
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od hajnej »

ty gumy nemusej bejt uplně špunty, ale jenom takový polo...
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Libunda
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 88
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Náchodsko

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od Libunda »

Ještě ani nevím, jestli se mi vejde do kufru kočárek se psem a ty už mluvíš o gumách :lol:
_________________
XC90 V8 2007 Executive Inscription (moje) - prodáno
S80 D5 2002 automat (manželky)

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1082
Registrován: 20 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha

XC 90 vs Discavery 3

Příspěvek od tnemec »

Libunda píše:Hmmm, podle mě nejdeš, bo elektronika přibrzdí motor i kola a auto se srovná.
Tohle by možná částečně fungovalo s vypnutým DSTC, ale ostatní elektronika stejně auto nepustí do zatáčky bokem.


Teď jsem se vrátil ze zkušební jízdy.
Překoukl jsem označení a místo v RR jsem jezdil v RR Sport.
RR Sport je auto o ničem, ať pohodlím, prostorem, komfortem, nebo výkonem (2,7 V6). Jediné co je fajn je ta jejich LR Terrain Response.
Jinak nic. Mimochodem, myslel jsem si že moje XC90 je tvrdá, ale RRS je jak motokára....... fujky.
Mám pocit, žejsem někde četl, že je postavený na podvozkové platformě Disko 3, což by asi odpovídalo.
Jdu hledat na svezení velké RR.

XC90 V8 vs RRS V6 1:0
RR Sport je podle mých zkušeností podvozkově absolutně super... pravda ale je, že já jezdil se Supercharged verzí a ten motůrek v tom dělá hodně... to naštvané hrubé chraplání toho dopovaného 390k osmiválce je něco extra. Zdálo se mi to ještě lepší, jak Cayenne a to má hodně super podvozek (narozdíl od původního Touaregu).

Range Rover se mi oproti XC90 zdál takovej divně uhoupanej, dost mi to vadilo. Ačkoliv uznávám, že není moc aut, ze kterých X5, ML a Touareg vypadají jako maličká auta.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1082
Registrován: 20 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha

XC 90 vs Discavery 3

Příspěvek od tnemec »

Lukaso píše:těším se až se jednou dostanu do životního standardu kdy se budu rozhodovat mezi XC90 V8 a Range Roverem :cry: :Search: :)
Vždy je to jen otázka toho, co pro to děláš. Samo to většinou nepřichází. Já bohužel vím, že pro to nedělám dost, takže jsem spokojený s 850.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Libunda
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 88
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Náchodsko

XC 90 vs Discavery 3

Příspěvek od Libunda »

tnemec píše:
Lukaso píše:těším se až se jednou dostanu do životního standardu kdy se budu rozhodovat mezi XC90 V8 a Range Roverem :cry: :Search: :)
Vždy je to jen otázka toho, co pro to děláš. Samo to většinou nepřichází. Já bohužel vím, že pro to nedělám dost, takže jsem spokojený s 850.

Ber to takhle: kupuju ojetiny, protože nemám na nový a hlavně jsem principielně proti tomu kupovat nové auto, když můžu mít 3 roky staré o 2 miliony levnější. ( příklad)
Spotřebu mezi 12 - 15 litrů má každá druhá neseřízená Š120, takže ve finále to není zase taková snobárna.
EDIT: kdybych měl dané množství peněz a měl se rozhodnout mezi novým autem v základu, nebo 5let starým v maximálce, tak je moje volba jasná. Ale každej tohle máme jinak.
_________________
XC90 V8 2007 Executive Inscription (moje) - prodáno
S80 D5 2002 automat (manželky)

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1082
Registrován: 20 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha

XC 90 vs Discavery 3

Příspěvek od tnemec »

Libunda píše:
tnemec píše:
Vždy je to jen otázka toho, co pro to děláš. Samo to většinou nepřichází. Já bohužel vím, že pro to nedělám dost, takže jsem spokojený s 850.

Ber to takhle: kupuju ojetiny, protože nemám na nový a hlavně jsem principielně proti tomu kupovat nové auto, když můžu mít 3 roky staré o 2 miliony levnější. ( příklad)
Spotřebu mezi 12 - 15 litrů má každá druhá neseřízená Š120, takže ve finále to není zase taková snobárna.
EDIT: kdybych měl dané množství peněz a měl se rozhodnout mezi novým autem v základu, nebo 5let starým v maximálce, tak je moje volba jasná. Ale každej tohle máme jinak.
Myslím, že to máme nastavený dost podobně... Starší auto v maximálce furt umí to, co umělo jako nové - kulturně cestovat na dlouhé vzdálenosti - a i kdyby se mi 850 rozbíjela jak o život, tak za ní nikdy nezaplatím mega a půl, jako bych dal za novou. Ani půl mega, jako bych dal za Superba v základu :-D
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Erik850
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Roudnice n/L

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od Erik850 »

Tak pokud Tě RR Sport nezaujal podvozkem, může to být tím, že navzdory označení Range Rover podvozek vychází z Discovery, takže to nebude plavná aristokracie jako spíš maskovanej dřevorubec - samozřejmě myšleno s nadsázkou - zatímco RR originál by Tě měl odfiltrovat od všeho..nerovnostma počínaje, starostma konče :) naviják a podobný záležitosti na to naštěstí existujou v umírněným designu, takže i občasný výlety mimo silnice by měly být možný aniž by ztratil cokoliv z elegance jemu vlastní..takže ve volbě XC90 V8/ Range Rover je to podle mně poměrně hodně ve prospěch RR
_________________
bylo: 1996 850TDI, "Bublina" , 1996 850 R, "Orlík"

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvky: 9857
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od hajnej »

Libunda píše:Ještě ani nevím, jestli se mi vejde do kufru kočárek se psem a ty už mluvíš o gumách :lol:
vejde. gumy jsou důležitý, abys nebyl pro smích

Naposledy upravil(a) hajnej dne 21 pro 2010 11:22, celkem upraveno 1 x.
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

..::Philip::..
Offline
Příspěvky: 836
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od ..::Philip::.. »

:ROFL:
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Libunda
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 88
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Náchodsko

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od Libunda »

:ROFL:
_________________
XC90 V8 2007 Executive Inscription (moje) - prodáno
S80 D5 2002 automat (manželky)

Svita
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 63
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Královéhradecký kraj
Vůz: V60CC B5 MY2023

XC 90 vs Discavery 3

Příspěvek od Svita »

Libunda píše:Edit: nemá nikdo jinej divný pocity pri kormidlování XC 90 na sněhu??
Přesně takový pocit mám s XC60. Přestože průchodnost sněhem (testováno s XC70 i XC60, obě s Haldexem 4.gen.) výborná, na silnici má tendenci jít do smyku. Přeci jen má vyšší hmotnost a těžiště. A nezachrání to ani nové kvalitní pneu.
_________________
V60CC B5, MY2023
bylo:
XC60 D5 AWD, 205k Geartronic, MY 2010, Summum, bílá GALERIE
S40 1.8, 90 kW, MY 2001, stříbrná

Libunda
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 88
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Náchodsko

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od Libunda »

Kurnik a proč o tom někdo nepsal v době, kdy jsem si to auto kupoval. To tenkrát byly jen komentáře k tomu, že jediná správná XC90 je V8 executive.
Tak jsem na doporučování místních pořídil a teď s ní nemůžu plnohodnotně jezdit. Někde se stala chybka.
Ale věřím tomu, že kupa řidičů to ani nepozná.
Jsem asi cíťa.

Svita: kvůli vašim cestám jsem teď zklamaný ze svého oblíbeného auta. mi to ustřelilo cestou z Trauče na Pomezky. :sorry:


Mimochodem, přemýšlím nad tím příspěvkem výš /video/. Neměli bychom místo posměchu spíš před pánem smeknout??
Zkuste tohle dokázat Vy. :D
_________________
XC90 V8 2007 Executive Inscription (moje) - prodáno
S80 D5 2002 automat (manželky)

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvky: 1652
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

XC 90 vs Discavery 3

Příspěvek od Lukaso »

tnemec píše:
Lukaso píše:těším se až se jednou dostanu do životního standardu kdy se budu rozhodovat mezi XC90 V8 a Range Roverem :cry: :Search: :)
Vždy je to jen otázka toho, co pro to děláš. Samo to většinou nepřichází. Já bohužel vím, že pro to nedělám dost, takže jsem spokojený s 850.
Já pevně věřím, že pro to dělám dost. Ale taky vím že všechno nejde hned. Proto se na to těším :D Minimálně můžu počkat až to bude starej kýbl :D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvky: 1652
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od Lukaso »

Libunda:

souhlasím s tebou. Taky bych si nekoupil nový auto, z principu a z toho důvodu že díky bráchovi mam docela dobrej přístup k ojetinám. S60 co mam teď byl tříletej ukončenej operativní leasing...fabii, 206ku, corsu bych z operáku nechtěl ale u auta týhle třídy ideální, plně souhlasím. Vyšší spotřeba mě nevadí :) ( teda vadí ale nenaděláš nic :D ) Příští auto když to půjde bude S80 V8
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

dali
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4115
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od dali »

Libunda píše:Kurnik a proč o tom někdo nepsal v době, kdy jsem si to auto kupoval. To tenkrát byly jen komentáře k tomu, že jediná správná XC90 je V8 executive.
Tak jsem na doporučování místních pořídil a teď s ní nemůžu plnohodnotně jezdit. Někde se stala chybka.
By mě zajímalo, kdo z těch co ti tuhle konfiguraci tak vehementně doporučovali to auto aspoň viděli naživo, natož mohl mít nějaký zkušenosti s provozem. Pokud ti to radil tnemec tak je všechno vpořádku, ale nikdo jinej kompetentní rozdávat doporučení ohledně toho auta mě tady na fóru nenapadá. A jsme zase u těch ovcí a poplácávání po ramenou.... když je to topmodel Volva, tak to přeci nemůže mít nedostatky...neváhej a jdi do toho :wink: .

Libunda
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 88
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Náchodsko

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od Libunda »

JJ, "bééé", "bééé"
Ale stejně bych sháněl V8, bo jsem na to byl zvyklý z S6, takže vlastně za to nemůžete no, tak sorry........... :D
Naposledy upravil(a) Libunda dne 21 pro 2010 19:21, celkem upraveno 2 x.
_________________
XC90 V8 2007 Executive Inscription (moje) - prodáno
S80 D5 2002 automat (manželky)

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvky: 1652
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od Lukaso »

Na druhou stranu jaký může být rozdíl v průjezdu zatáčkou s V8 a o 16kg těžší D5 kterou má kde kdo...?
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Libunda
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 88
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Náchodsko

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od Libunda »

Mnoooo, já spíš udělal chybu v modelu, než v motoru.
K mým účelům už onehdá byla lepší volba RR a já ho taky chtěl, jenže to se zrovna v novinách a v jiných médiích šířili zprávy,
že LR je na tom špatně v ČR se servisama a s spolehlivostí, tak jsem si našel alternativu, bohužel nedostačující.
Mám rád Volvo, mám rád svoji XC90 V8, o tom žádná a každému ji budu jen chválit. Jen mě prostě nestačí auto bez full 4x4 a uzávěry diferáku asi no...
Naposledy upravil(a) Libunda dne 21 pro 2010 19:24, celkem upraveno 2 x.
_________________
XC90 V8 2007 Executive Inscription (moje) - prodáno
S80 D5 2002 automat (manželky)

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvky: 1652
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od Lukaso »

já spíš mluvil o tom, že ti mohl ohledně jízdních vlastností poradit kde kdo...ne jen V8čkáři...o zrychlení samozřejmě nemluvím :D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Dural8
Offline
Příspěvky: 1283
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

XC 90 vs LAND ROVER

Příspěvek od Dural8 »

Naviják jo a pak ho to i používá :

https://www.youtube.com/watch?v=QunqcDxP3Mw&feature=channel

a v terénu to taky nebude ořezávátko :D

https://www.youtube.com/watch?v=-wKfpPrRVIo
_________________
V60 D4

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé