XC90 MY 2007 - do šrotu nebo ještě zkusit prodat?

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 595
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#1 XC90 MY 2007 - do šrotu nebo ještě zkusit prodat?

Příspěvek od L4W »

Ahoj,

řeším "drobné" dilema co s mojí XC90 D5 136 kW. Plní funkci druhého auta v rodině plus občas odeveze vozík ze stavebnin, takže reálně toho ročně moc nenajede (do 5tis). Bohužel vzhledem k nájezdu který atakuje 400tis už se objevují problémy, jejichž řešení je natolik nákladné, že by to pravděpodobně předčilo současnou hodnotu auta. Namátkou nefunkční AWD (zřejmě tisícihran), palubák hlási něco na motoru, zřejmě vstřiky a i automatická převodovka by výhledově chtěla nějaký repas. Tak si říkám, co s tím. Opravit to všechno u auta, který jezdí tak málo, by znamenalo, že se vložená investice nikdy nevrátí takže je to nesmysl, ale zároveň prodat to s těmito vadami je skoro nemožné. Ale stále je to pojizdné auto s platnou STK atd, takže nevím. Nějaké návrhy co s tím?
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

Deshi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3597
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Dolní Roveň
Vůz: V40 1.9D 75kW

#2 XC90 MY 2007 - do šrotu nebo ještě zkusit prodat?

Příspěvek od Deshi »

AV díly by takové auto vykoupili za jakou cenu?
_________________
Volvo S80 01/2007, 3,2 175kW AWD automat, Summum
Volvo XC70 10/2007, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum
Volvo XC90 08/2008, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum

bylo:
Volvo V40 07/2002, 1,9D 75kW manuál, Sport

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2152
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#3 XC90 MY 2007 - do šrotu nebo ještě zkusit prodat?

Příspěvek od jirka87 »

Ja jsem to vzdy delal nasledovne :

Auto vycistim, umyju
Nafotim co nejpopisneji a soucasne pekne
Dam dohromady dokumentaci co mam k autu a vyfotim taky

Inzerat na bazos a sbazar s uprimnym a celym popisem stavu,kde nezverejnuju mail,ale jen telefon, protoze idioti neumi volat a jen vypisujou

Cenu nastavit neco mezi nejlevnejsim kusem a vrakem na dily

Do kupni smlouvy pak vypsat vsechny zavady!!!! Coz u tebe jasne znamena,ze prodavas vrak, tam ani nemusis psat,ze auto je bez zaruky, coz ti z hlediska zakona stejne nepomuze.

VZDYCKY jsem prodal a k memu udivu to vzdycky odvezl nejaky normalni clovek

Naposledy jsem takto a litosti prodal Omegu,ktera mela Stk jen na mesic kculi korozi v nosne casti u motoru a soucasne brzdove trubky byly uz nebezpecne zrezle. Pan si to auto vzal za 20tis na nahradni dily. (Pravda, byly tam nove rozvody, nove gumy, nadherny i terier,funkcni automat)

Warcz
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5192
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#4 XC90 MY 2007 - do šrotu nebo ještě zkusit prodat?

Příspěvek od Warcz »

Podle mě idealni auto koupit a jet na Gumbalkan :) Nebo jinou long cestu. Vezmeš olej navic a prostě to dojedeš. Až to umře sešrotuješ a jedeš domu. Navic dobry na spani.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4952
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#5 XC90 MY 2007 - do šrotu nebo ještě zkusit prodat?

Příspěvek od Romulusw »

Za mně je u toho auta jediný vážný (finančně) problém a to je automat. Vše ostatní je relativně levně řešitelné. Jestli to nebylo bourané, tak kastle je jako nová a to je základ auta.


Podvozek je spotřebák a přenos momentu také není zabíjející.

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3229
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#6 XC90 MY 2007 - do šrotu nebo ještě zkusit prodat?

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 Warcz
Tohle je taková divná móda. Středoevropani s holou prdelí jedou dělat frajery do Evropy východní, protože v tom cikánově nikdo neřeší proražené olejové vany a technický stav vozidel. Kdyby se to jezdilo opačnym směrem, alespoň by to mělo vopravdický koule, ale na to by ti řidiči neměli ani finance, ani morál.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Warcz
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5192
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#7 XC90 MY 2007 - do šrotu nebo ještě zkusit prodat?

Příspěvek od Warcz »

Stala se z toho masovka, ale jako Lowcost dovolena proč ne :)
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3229
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#8 XC90 MY 2007 - do šrotu nebo ještě zkusit prodat?

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 Warcz

Ano, máš pravdu. Stala se z toho masovka a pak jsou na očích ty střepy. Tady na VF to alespoň lidi berou od podlahy a jezdí to se zaservisovanejma XC70. Třeba "Bednakytu" dělá parádu. Ale co mám přátelé v jiném okruhu značek, tak ti tam fakt jezdí dělat ostudu a vidíš na nich, že "honí středoevropské péro nad východně-evropnim. Přitom by se jim ve Švajcu ani nepostavil.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 595
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#9 XC90 MY 2007 - do šrotu nebo ještě zkusit prodat?

Příspěvek od L4W »

jirka87 píše: 01 dub 2024 07:49 Ja jsem to vzdy delal nasledovne :

Auto vycistim, umyju
Nafotim co nejpopisneji a soucasne pekne
Dam dohromady dokumentaci co mam k autu a vyfotim taky

Inzerat na bazos a sbazar s uprimnym a celym popisem stavu,kde nezverejnuju mail,ale jen telefon, protoze idioti neumi volat a jen vypisujou

Cenu nastavit neco mezi nejlevnejsim kusem a vrakem na dily

Do kupni smlouvy pak vypsat vsechny zavady!!!! Coz u tebe jasne znamena,ze prodavas vrak, tam ani nemusis psat,ze auto je bez zaruky, coz ti z hlediska zakona stejne nepomuze.

VZDYCKY jsem prodal a k memu udivu to vzdycky odvezl nejaky normalni clovek

Naposledy jsem takto a litosti prodal Omegu,ktera mela Stk jen na mesic kculi korozi v nosne casti u motoru a soucasne brzdove trubky byly uz nebezpecne zrezle. Pan si to auto vzal za 20tis na nahradni dily. (Pravda, byly tam nove rozvody, nove gumy, nadherny i terier,funkcni automat)
Nevím no, mám trochu problém s tímto postupem v tom smyslu, že auto s tímto nájezdem už musí kupec brát s vědomím, že posrat se může cokoliv a kdykoliv. Klidně po cestě domů. A z mé zkušenosti to zájemci slyší jen tak napůl ucha a spíš se soustředí na cenu. Nechci se pak dohadovat s nějakým pitomcem, že se po měsíci pokazilo to či ono a že sem ho před tímto konkrétním možným problémem dostatečně nevaroval. Vlastně abych byl upřímný, docela nerad prodávám auta lidem. To divadlo co předvádí při prohlídce obvykle xx let starého vozu - slyší nexistující pazvuky, vnímají "atypické" vůle, vidí skvrny od oleje všude možně naznačující že motor je těsně před smrtí (neli rovnou po smrti) atd. Pokaždé jsem vlastně prodával běžně opotřebená letitá auta za pár hoven (v kontextu toho co dnes znamená třeba sto tisíc) ale vždycky to bylo stejné. Poslední dvě jsem odvezl na výkup do bazaru a měl jsem klid, byť jsem asi dostal o něcé méně peněz. Na rozumné kupce jsem narozdíl od tebe měl štěstí jen párkrát. Nevím, asi je to rozdíl v mentalitě. Tohle konkrétní XC90 jsem koupil když už mělo najeto 320tis a bylo mi jasné že bez investic se to neobejde. Taky že hned první servis spokl snad 70 tyček a to včetně věcí, který jsem úplně nečekal. Ale nikdy mě nenapadlo to řešit s prodávajícím, protože jsem doprdele koupil starej krám s 300tis na krku. Můj risk = můj problém. Ale každej to tak prostě nemá, a toho se obávám. Nicméně aby toto auto vykoupil bazar to už je asi úplné scifi. To spíš ty avdíly.

Přidáno za 6 minut 14 sekund:
Romulusw píše: 01 dub 2024 08:13 Za mně je u toho auta jediný vážný (finančně) problém a to je automat. Vše ostatní je relativně levně řešitelné. Jestli to nebylo bourané, tak kastle je jako nová a to je základ auta.


Podvozek je spotřebák a přenos momentu také není zabíjející.
Myšlíš že ta úhlovka bude tak levná?
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4952
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#10 XC90 MY 2007 - do šrotu nebo ještě zkusit prodat?

Příspěvek od Romulusw »

U Patočků máš úhlovku za 15 litrů komplet a tisícihran kolem šestky. A montáž, která se dá doma.

Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 898
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo S60 2,5T AWD BSR
Bydliště: Vysočina

#11 XC90 MY 2007 - do šrotu nebo ještě zkusit prodat?

Příspěvek od Stalin »

Já jsem loni nasypal do s 60 AWD 2003 přez 60tis a to do toho nepočítám čelní sklo dělalo se řízení brzdy ložiska všechny silentbloky podvozku a uložení pod motorem oleje…… AWD bylo Ok. A nedělám si iluze že tohle auto bude mít podvozek v lepším stavu než jsem měl já. Hlavně zadní náprava byla po 250 tis km vytlučena na sračku. Viz fotky u mě v galerii.
_________________
VOLVO S60 2,5T 154KW AWD 2003 SCARAB GREEN, BSR stage 2, Simons 2,5" 250ps, brzdy 320mm, 18" Nebula
BYLO Volvo 480 Turbo Black 88kw Volvo 480 ES red 70kw

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1290
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#12 XC90 MY 2007 - do šrotu nebo ještě zkusit prodat?

Příspěvek od xSam »

Já si myslím, že se to v pohodě prodat dá, do šrotu mi to přijde škoda.
Všechny uvedené problémy si nějaký šikulka udělá doma, díly nakoupí v druhovýrobě a jako druhý auto s 5tis KM to klidně může 4-6 let klidně sloužit.
Takže můžeš do toho nacpat třeba 70 a 30 pořizovačka a za 100 je to bezva kára, u který víš co je hotový a co tě může čekat.
Když bych nechtěl mít starosti s prodejem, nabídl bych jen tady a pokud by nebyl zájem, odvezl bych do bazaru.
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“