Co říkáte na to rušení velkých TP???

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#51 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od jirkaTDI »

jirka87 píše: 08 led 2024 17:37 Dneska kamos z firmy/kolega.

"No...ja z toho radost nemam, musim ted udelat uplne jiny system zaznamenavani platnosti STK"

Vzdy mi poslal treba 30 technicaku, po STK jsem mu je vratil zpet,on nakrmil pocitac. Jasne,to lze udelat i s prostym protokolem. Potiz je, ze to neni cenina, lidi se mu na to vykaslou a z tech XX pobocek mu pulka neprijde.

Vam garantuju, ze naroste procento aut jezdicich bez platne STK. (A ano vim ze existuje znamka na RZ)

Fakt meli radeji zrusti ten maly, tedy ORV. Tim spise, kdyz ho proboha nemusite vozit u sebe uz dneska. Smysl zruseni VTP nejen v tomto kontextu fakt nechapu
Jiří, já nevím, co pořád nechápeš :D velký TP není nic jinýho, než data z registru (vytištěná na pěkný papír + prostor pro úředního šimla na bouchání razítek), je to zbytečná duplicitní věc, která nás drží v období císaře pána a brání tomu, aby zde mohl jednou fungovat bezkontaktní stát.

ORV nějaký smysl má, abys něco měl v ruce, ale mohli to udělat jako klasickou kreditkovou kartičku a ne ten šílený zatavený nesmysl.

Kolega to přece může dělat pořád stejně, jen si nemusíte dokolečka posílat TP, ale stačí napsat zprávu: "Jardo za měsíc ti končí technická na autě XY", za měsíc pošle Jarda zprávu: "STK hotová, tady máš ofocený protokol". Hotovo :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1214
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: S80 D5 '07

#52 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od labanos »

Macek2 píše: 08 led 2024 16:54 Pro pojišťovnu je rozhodující kupní smlouva - tedy datum prodeje, nikoliv datum přepisu.
Ne všechny pojišťovny to mají (měly) stejně. Navíc můžeme se bavit i o likvidaci auta.
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#53 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od jirka87 »

Jiri ja to chapu perfektne.

Jen je problem, ze ty (jak jsem asi pochopil) delas nekde blizko tomuto tematu. Tedy vedouci odboru dopravy napriklad? A tak na to koukas z jineho uhlu, ackoliv sam mas aut nekolik a vis jak to chodi.

Velky TP neni vubec duplicitni vec, protoze slouzil napriklad i jako "zadrzny system" kdyz se obchodovalo s autem, ze ti zustalo v ruce alespon neco (dlouhe na vysvetlovani) apod.

Pokud bychom zde byli jako v Nemecku, kde mira chybovosti v jednotlivych parametrech/udajich dokumentu co obhospodaruji urady by byla stejne nizka, tak dobry...ale co ja jsem si zazil s dopisovanim udaju na uradech vcetne dohledavani kopie Nemeckeho TP na urade v jinem kraji,kde bylo vozidlo prihlaseno jako dovoz pred snad 10lety...to chce zaludek.

Ad k te evidenci stk - ano, prave ta zprava a zaslani protokolu je problem 😉 bohuzel, zas to musi urgovat a prosit se...ten technicak celkem fungoval, ale to je z me strany jen jeden z mnoha argumentu a tento navic uplne nepodstatny.

A rikame oba totez-shodneme se tedy na to,ze vlastne staci jeden nejaky tp misto dvou. Ten soucasny posledni model velikosti A4 kde je misto jen na 2 majitele bych povazoval za plne vyhovujici.

Za me je to proste blbost. Stejne jako nevozit u sebe maly technicak. A u nehody to budou resit lidi kolikrat s pujcenym autem taky tim hure atd...proste se to vzalo moc hopem.

Zodpovedny, slusny jedinec to uvita a kdyby byli takovy vsichni,je to super. Jenze ono to tak nebude.

Uz se tesim, az me ZASE nabouraji cigani, ale tentokrat maly technicak u sebe mit nemusi, ridicak taky ne, kartu pojisteni taky ne a v mobilu bude mit photoshopem upravene fotografie s pozmenenymi cisly apod (a to se bude dit...). A co ja si na nekom takovem pak vezmu? Nic

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 421
Registrován: 7 roků
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#54 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od C 3 »

:D Nelze tedy rici, ze zakon nebo provedeni je spatne, ale ze mas obavy, ze toho zneuziji cikani (nekdo)..
Ja tam moc rozdilu nevidim. To, ze ti nekdo neda doklady a dozvis se prd versus ze nikdo nema doklady a vse si muzes dohledat online mi prijde pohoda... "Zadrzny system" si vyvynuli lide misto aby proste postupovali podle zakona (a kdysi jsme to spolu resili.)
ORV potrebujes, uz z logiky. TP je detailni doklad vozidla, kdežto ORV dokazuje jeho radnou registraci v systemu.

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 426
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#55 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Macek2 »

@Labanos:
Před několika lety, když se rušila platnost polopřevodů v evidenci mot. vozidel jsem zrovna kupoval ojetou XC70 P2 a z evidence MD se přelívala data o evidenci mot. vozidel pojišťovnám. Asi za rok mi přišla výzva od kanceláře pojistitelů, že moje vozidlo asi týden nemělo zákonné pojištění a chtěli po mě jako po novém majiteli doplatek a penále. Reklamace se už tehdy dala vyřídit pouze elektronicky přes portál kanceláře pojistitelů. Zavolal jsem tehdy na jejich helplinku, co jim mám v rámci reklamace doložit a paní mi sdělila, že je zajímá výhradně datum kupní smlouvy. Když jsem jí sdělil, že mohu naskenovat i TP, její odpověď zněla - to nás nezajímá rozhodující je kupní smlouva. Reklamace dopadla úspěšně a nic jsem platit nemusel (měli v evidenci nějaký bordýlek). Od té doby, když kupuji nové (ojeté) vozidlo, vždy smlouvu podepisuji po zaplacení při převzetí vozidla a už mám od toho dne sjednané povinné ručení (třeba i na VIN), bez ohledu, kdy původní majitel pojištění zruší. Já sám při prodeji pojištění ruším k datu prodeje (pravda přepis vždy probíhal tentýž den).
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4945
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#56 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Romulusw »

To už se ale dnes nemůže stát. Vozidlo ti nepřevedou, pokud nemáš povinné ručení sjednané. Pokud chybí pojistné na dobu před převodem, je to věc původního majitele.

A žádná kupní smlouva není nutná.

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 426
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#57 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Macek2 »

Při převodu po mě vždy chtěli kupní smlouvu, smlouvu o zákonném pojištění nikdy.
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4945
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#58 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Romulusw »

Po mně smlouvu nikdy (i když jsem jí jednou měl, tak mi baba řekla, že jí to nezajímá). Pojištění po roce 2010 vždy a všeho, i u couráku.

jancho
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4210
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Domov: Třebestovice
Vůz: XC70 D4 120kW D5244T17 MY 2013
Bydliště: Zaměstnání: Praha

#59 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od jancho »

Kdysi dávno, možná před patnácti a více lety, kdy jsem jim cpal do okýnka mimojiné i kupní smlouvu si jí ženské občas vzaly, ale spíše mi říkaly, že je to nezajímá, jak píše Roman.
Tak jsem je tam přestal nosit.
A ohledně zákonného pojištění nechtěly smlouvu, nýbrž zelenou kartu.
_________________
Je: Volvo XC70 P3 D4 120kW D5244T17 MY 2013, Renault Twingo, Ariens gt14

Bylo: Volvo 960 1994 150kW B6304FS, XC70 D5 MY 2007 automat 136kW - chip od D5T5 Stage2 158kW/470Nm, EGR OFF, Volvo V70 XC 142kW, Land Rover Discovery 2 Td5, V70 D5 2,4 rv2003, škoda octavia super 1221 rv 1964
GALERIE
Foto-rajče

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 426
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#60 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Macek2 »

Poslední auto jsem kupoval loni v září v AlbionCars (ojeté). Pov ručení jsem si sjednával sám předem před vyzvednutím vozidla s platností ode dne převzetí (kopii TP jsem měl). Prodejce mi na základě plné moci zařizoval přepis a neměl tušení kdo a kdy mi sjednal zák pojištění. Paradoxně jim nestihli udělat přepis do data převzetí vozidla a tak jsem odjížděl s vozidlem bez OTP i bez TP, pouze s kupní smlouvou a kopií starého TP. Podle prodejce to je pro případnou kontrolu košer. Velký TP a OTP mi přišlo až za dva dny poštou.
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4945
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#61 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Romulusw »

No, tak to mají tihle šíbři z autohandlů zřejmě "ošéfovaný" a pak z toho vznikají různé prů.ery. Ale normální pěšák z ulice to musí projít podle foršriftu.

Jo, jak píše Jancho - zelená karta musí být.

Macek2
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 426
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Třeboň
Vůz: Audi A6 Allroad V6 3,0 BiTdi

#62 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Macek2 »

Je fakt, že pro tu XC70 P3 mi v 2017 zase vyřizoval přepis DEKOM a rovněž jsem si zákonné vyřizoval sám. Karavan jsem kupoval 2018 a přepis mi zase zařizovali v Karavany Pardubice, zákonné rovněž sám. Vždy jen plná moc a co potřebovali oni to nevím. Já jsem jen vyzvedl doklady a bylo hotovo - odjezd.
_________________
Audi A6 Allroad 3,0 V6 BiTdi
Bylo: Volvo XC70 D5 Edition 2007 AWD Man, Volvo XC70 Summum 2012 AWD AT

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1214
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: S80 D5 '07

#63 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od labanos »

Je v tom bordel, v tom se určitě shodneme. Čím menší prostor bude mít úředník k manévrování a svévoli, tím lépe. Pokud nebudu muset na úřad vůbec, tím lépe.

PS: Já před roky kupoval auto a původnímu majíteli jsem musel poslat sken TP s přepišem, trvala na tom jeho pojišťovna. Po mě chtěl úředník vždy zelenou kartu, evidenčku a kupní smlouvu (3 různé magistráty). Na koho je zelená karta bylo jedno.
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 421
Registrován: 7 roků
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#64 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od C 3 »

:D a nejlepsi na tom je, ze podle zakona je provozovatel vozidla zodpovedny za pojisteni.
Jinak Ceska pojistova chce(chtela) vzdy kopii TP s prepisem, ale podle zakona staci pouze smlouva o prodeji.
V EU mame uz par let legislativu, ktera rika, ze vsechna provozovana vozidla musi byt pojistena. Jak se k tomu kazdy stat postavi legislativne je na nem. Nicmene pointa je, ze spacham nehodu ve Spanelsku, na miste ji zaeviduji a Spanelska "kancelar pojistitelu" to vymaha po te nasi.. a ta pak po pojistovne.
Aneb uradu potrebuje pri prepisu overit platne pojisteni (maji k dispozici i databazi od CKP), evidencku (maji k dispozici info primo z STK stanice vcetne fotek...) a ted uz budou mit i TP. Smlouvu meli nasi ouradove doporucenou kopirovat kvuli nekterym nesrovnalostem (v minulosti urcite) pro financak - ale neni to vyzadovano zakonem.
Aneb smlouva je smerodatna pro pojistovny, protoze tim muze pojisteni zaniknout, pripadne pro registr v pripade ujednani ve smlouve o pokracovani pojistky byvalym provozovatelem.
Je to jednoduchy :D (nebo bylo, novy zakon jsem neštudoval)

Airbus380
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 663
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Teplice
Vůz: V70II D5

#65 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Airbus380 »

_________________
Bylo....Škoda Yeti 1,2TSi
Honda XRV750 Afrika Twin

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1358
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#66 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od f.e.e.t »

Pro informaci: Má dnešní zkušenost z ME a STK. Do stávajícího VTP už Vám záznam nenapíší, respektive údaj, že mám platnou novou STK na další dva roky tam nenajdete. A na stránkách kontrola tachometru zatím není údaj, že jsem dnes byl na ME a STK. Stejně tak zatím nevidím nový údaj ani v datové kostce. Tak snad během pár dní.
_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998 NA PRODEJ
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 13069
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#67 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od raolsa »

To by mě zajímalo, kdyby tě dnes, či zítra zastavili policajti, jestli by to už zjistili, že máš STK. Nebo by jsi jim to musel dokázat čerstvou známkou.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

nebel
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 880
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ivančice
Vůz: 760 B280F + AW71 '89
Participant x 1

#68 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od nebel »

Datum další kontroly píšou do protokolu o STK.
_________________
760 GLE, B280F + AW71, 105kW, 1989 (Šedivák)
760 GLE, B28A + M46, 95kW, 1983 (Andrej)
264 GLE, B27E + BW55, 109 kW, 1980 (Bublák)

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3222
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#69 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Ejdou Rotacak píše: 05 led 2024 12:45 Kolik se bude platit pokuta za neodevzdání VTP? Pokud to bude v jednotkách tisíc, uvažuji si ho nechat jako bezvýznamnou památku na dobu analogovou. Schoval jsem si takhle i první OP a první ŘP.
Včera jsem byl na Odboru dopravy, Praha - Jarov na přepisu vozidla a VTP se řidičům normálně dál ponechávají. Pani na přepážce říkala, že to stejně nemělo smysl. Lidi hromadně neodevzdávali VTP a raději zaplatili pokutu, tak to stopli. Stačí jen do formuláře napsat, že požadujete vrátit VTP a je to bezplatné.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 4945
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#70 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Romulusw »

f.e.e.t píše: 19 led 2024 19:43 Pro informaci: Má dnešní zkušenost z ME a STK. Do stávajícího VTP už Vám záznam nenapíší, respektive údaj, že mám platnou novou STK na další dva roky tam nenajdete. A na stránkách kontrola tachometru zatím není údaj, že jsem dnes byl na ME a STK. Stejně tak zatím nevidím nový údaj ani v datové kostce. Tak snad během pár dní.
Já byl v pondělí na STK s minecraftem, do VTP nic nenapsali (prej zapsané výjimky posílají nahoru k doplnění) známku jsem nekontroloval a v protokolu o platnosti nic není.

Warcz
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#71 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Warcz »

Ejdou Rotacak píše: 20 bře 2024 10:43
Ejdou Rotacak píše: 05 led 2024 12:45 Kolik se bude platit pokuta za neodevzdání VTP? Pokud to bude v jednotkách tisíc, uvažuji si ho nechat jako bezvýznamnou památku na dobu analogovou. Schoval jsem si takhle i první OP a první ŘP.
Včera jsem byl na Odboru dopravy, Praha - Jarov na přepisu vozidla a VTP se řidičům normálně dál ponechávají. Pani na přepážce říkala, že to stejně nemělo smysl. Lidi hromadně neodevzdávali VTP a raději zaplatili pokutu, tak to stopli. Stačí jen do formuláře napsat, že požadujete vrátit VTP a je to bezplatné.
Což dava smysl. Max by si to měli naskenovat. Jo po roce si to sedne.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Petr Marek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 7512
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha a Zápraží
Vůz: V70XC & 2x 240
Participant x 2

#72 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od Petr Marek »

Tuto, skoro až kafkovskou proměnu jsem teď absolvoval s prvním autem a i přes malý a lehce vyřešený zádrhel (popsaný v mojí galerii) musím konstatovat, že mi velký techničák neschází. :no:
_________________
Petr Marek ~ GSM: 603793424 ~ 739643618 ~ mail: p_marek@email.cz ~ Rajče ~ Galerie
Seveřan ~ Volvo V70XC 2,4T AWD ~ '01 ~ +384400 km ~ ARD tuning stage 2 ~ 227,2 HP ~ 308,8 Nm
Strawberry Basket ~ Volkswagen Golf Cabrio 1,6 ~ '99 ~ 140000 km ~ druhé auto (nejen) na léto
Zyklon B ~ Volvo 240 GLE ~ '93 ~ +490000 km ~ B230F ~ M47 ~ LPG
Diplomat s klimou ~ Volvo 240 GL ~ '90 ~ <200000 km ~ B230F ~ AW71

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 83
Registrován: 1 rok 2 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: S60 D5 160kw, BMW E36 323ti, E36 318ti

#73 Co říkáte na to rušení velkých TP???

Příspěvek od mlgviktorko »

Minulý týden jsem kupoval jedno auto a celý proces až na výtisk malého TP s novým majitelem proběhl elektronicky.

S původním majitelem jsme na místě vyplnili formulář, já doma tuto jeho žádost v portálu občana potvrdil a vygeneroval se QR kod, se kterým jsem se měl dostavit na úřad v místě bydliště.

Když jsem tam druhý den šel, paní už měla vše nachystané a stačilo jí jen moje příjmení.

Odevzdal jsem starý velký TP, který pro mě stejně nemá žádnou hodnotu, protože je vše zapsané a dostupné online a dostal jsem zpět už jen nový malý TP.
Stačila jí zelená (bílá) karta, malý, velký TP a už není potřeba ani protokol o evidenční kontrole. Mají ho dostupný online.

+ jako bonus jsem zaplatil 640 Kč místo klasických 800.
+ jako další bonus, kdy jsem využil online rezervace na úřadě, celý tento proces trval asi 5 minut :D
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“