Volvo V90 T8 TwinEngine Hybrid/Pure reřim

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 2 měsíce
Bydliště: Ratíškovice
Vůz: V90 T8 Twin Engine AWD

#1 Volvo V90 T8 TwinEngine Hybrid/Pure reřim

Příspěvek od xslavik »

Nemáte někdo zkušenost s provozem Volva V90 T8 Twin Engine (MY19) na režim Hybrid a Pure? Při Pure by mělo auto jet čistě na baterie. V mém případě jede ale stále spalovací motor. Baterie je plně nabita, ale při Hybrid režimu ani Pure se nezapojuje (ani při nízkých rychlostech). Na přístrojové desce se zobrazuje informace, že se zapíná i spalovací moor kvůli spotřebování starého paliva. Nevím, ale nakolik to může být opravdu problém starého paliva nebo nějakého problému s elektrickým pohonem, protože ai dotankování nového paliva nepřepíná auto při Pure režimu na elektřinu. Dle návodu by při hybridním režimu měl být na displeji řidiče zobrazena grafika s bleskem a kapkou. Při záběru elektromotoru zbělá blesk, každá se zapojuje spalovací motor tak zbělá kapka. V mém případě u Hybrid/Pure režimu je přítomná jen ikona kapky (stále bílá), blesk zde vůbec není. A aktuální spotřeba při Hybrid/Pure neklesá pod 15l benzínu na 100km. Předpoklad byl, že minimálně při režimu Pure a při nízké rychlosti s plně nabytou baterii (bez Hold funkce) pojede čistě elektromotor.
image.png
image.png (27.14 KiB) Zobrazeno 421 x
image.png
image.png (149.43 KiB) Zobrazeno 421 x

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#2 Volvo V90 T8 TwinEngine Hybrid/Pure reřim

Příspěvek od Warcz »

Ahoj, vítej na foru. Je ten motor zahřátý ? Našel jsem "if factors such as cold weather affect the system or components."

Pak ještě:
Thought I should update what I've found out from the dealership and Volvo techs since I first posted this. Long story short, most of the time what everyone sees is probably what MY21 is supposed to do. There are a few scenarios:

1. If the car starts in any hybrid mode, for example CONSTANT AWD mode, there are certain part of the gas engine system needs to warm up once it gets into the mode. Before those parts are warmed up you would see PURE mode grayed out

2. However, if the car starts in HYBRID mode, AND you drive slowly, PURE mode could still be available from the start. If you accelerates from the very beginning, it probably falls back to the warmup scenario and gray out PURE mode for a little bit. But it should come back while you are driving.

3. One unique difference for MY21 is the PURE mode is true all electric. That means once you select PURE mode the car will never use gas engine unless you use up the battery. I think previously if condition allows even in PURE mode the gas engine could also turn on. What this 100% PURE mode leads to is that if you push down the pedal all the way and in hot weathers the electric power could be limited. You will see that the maximum electric power guage starts to move from the right side to the left indicating less max power and you would feel the car can not accelerate more.

4. When you drive above 75mph PURE is grayed out, this is probably true for previous model years too.

If you see PURE mode keeps disabled in normal conditions sth else is probably wrong.

Hodně se tam ale mluví o závadě převodovky, kdy ta převodovka nepřipne elektrický motor když má a doporučují kontaktovat Volvo servis. To by ale asi psalo úplně chybu.
https://www.swedespeed.com/threads/xc90-t8-pure-mode-%E2%80%9Cnot-possible-to-select-due-to-limitations%E2%80%9D.641643/
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Thor123
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 765
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo S90 T8 Inscription

#3 Volvo V90 T8 TwinEngine Hybrid/Pure reřim

Příspěvek od Thor123 »

Mě S90 T8 funguje na režim PURE/Hybrid ihned od startu, spalovací motor se zapne jen pokud více šlapeš na plyn (nad hranicí modrého pole). Na režim PURE auto jen posune rozsah modré, tzn můžeš více přidat plyn čistě na elektřinu. Běžně se mi kolikrát za celou jízdu spalovak ani nenastartuje. Osobně bych vyjel nádrž a pak to bude chtít případně návštěvu servisu. Jakákoliv větší závada by ale vyvolala chybu na palubce.
_________________
S90 T8 Inscription B4204T35, 300Kw 680Nm, TG-81SD, Denim Blue, Nappa Blond, Full Option na vzduchu
V40 B4154T4, 112kw(VEA), TF-71SC, R-Design

Bylo: C70 2,4T Cabrio, C70 2.0T, C70II D5, S80 D5, S80 T6, V40II D2,V70III D5 AWD, S80II D5,XC70II D5, S80II D5 Exe.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 2 měsíce
Bydliště: Ratíškovice
Vůz: V90 T8 Twin Engine AWD

#4 Volvo V90 T8 TwinEngine Hybrid/Pure režim

Příspěvek od xslavik »

Díky za odpovědi, nečekal jsem tak rychlou odezvu. Mám to odzkoušeno jak při startu, kdy motor není zahřátý tak i po delší jízdě, když přepnu do Pure/Hybrid režimu (na screenshotu displej řidiče hned po nastartování, kdy spalovací motor běží na volnoběh v režimu Pure, když by měl být vypnutý, při jízdě je to podobné, jen hodnoty spotřeby jsou kolem 15l a žádný záběr elektromotoru). Auto mám teprve 3. den, u prodejce předtím mohlo stát od listopadu, tak zkusím, jak píšete vyjet všechno palivo a natankovat čerstvé. Za týden mám domluvenou servisní prohlídku u AutoCardion v Brně, tak jestli nepomůže vyjet staré palivo, tak snad budou vědět co dál. V nejhorším případě reklamace, protože provoz na elektriku na krátké vzdálenosti byl důvod, proč jsem zvolil hybrid. Ještě jednou díky oběma za investigaci a rady/zkušenosti.
image.png
Naposledy upravil(a) xslavik dne 25 úno 2024 17:45, celkem upraveno 1 x.

ls1
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 127
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Prostějov
Vůz: XC60 II D5 2.0 173kw 2018

#5 Volvo V90 T8 TwinEngine Hybrid/Pure reřim

Příspěvek od ls1 »

Někde na internetu jsem to četl,že si auto takto řekne o vyjetí starého paliva a potom se chová zase normálně. Už si na to někdo stěžoval.
Vyjezdi ho. Ta spotřeba má asi stím taky souvislost jesli má palivo špatný parametry, tak ho jednotka dává víc.

Online
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 167
Registrován: 6 roků 4 měsíce
Bydliště: Hranice na Moravě
Vůz: XC70 T6 Inscription 2015.5
Bydliště: Hranice na Moravě

#6 Volvo V90 T8 TwinEngine Hybrid/Pure reřim

Příspěvek od Jocker »

Zajímavá zkušenost pokud to bude pravda. Mi se v zimě stávalo, že po startu a rozjezdu zapl hned benzín, bylo to nízkých teplotách (-10) a když jsem auto před odjezdem nenahřál/nebylo připojené na nabíječku.

Nechcete to modi spojit do T8 tématu?
_________________
Je: Volvo XC70 T6 2015; Volvo XC90 V8 2007; Škoda Kodiaq RS 2020; Opel Astra G OPC 2003; BMW E46 325ci cabrio 2005
Bylo: Opel Astra G 1.8 16V, Opel Astra G 2.2 DTi, Opel Astra H 1.7CDTi, Opel Astra H OPC line 1.8 16V

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 2 měsíce
Bydliště: Ratíškovice
Vůz: V90 T8 Twin Engine AWD

#7 Volvo V90 T8 TwinEngine Hybrid/Pure režim

Příspěvek od xslavik »

UPDATE: Po spotřebování starého paliva, které bylo v nádrži nejspíš celou zimu a po natankování nového se už auto i elektrický režim chová příkladně přesně podle návodu. Takže problém byl v tomto případě opravdu jen kvůli starému palivu, které auto potřebovalo spálit, proto zapínalo spalovací motor i ve chvíli kdy by měl normálně běžet jen elektrický pohon.

Online
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 167
Registrován: 6 roků 4 měsíce
Bydliště: Hranice na Moravě
Vůz: XC70 T6 Inscription 2015.5
Bydliště: Hranice na Moravě

#8 Volvo V90 T8 TwinEngine Hybrid/Pure reřim

Příspěvek od Jocker »

Toš on to není úplně hlopé stroj 😂😂😂
_________________
Je: Volvo XC70 T6 2015; Volvo XC90 V8 2007; Škoda Kodiaq RS 2020; Opel Astra G OPC 2003; BMW E46 325ci cabrio 2005
Bylo: Opel Astra G 1.8 16V, Opel Astra G 2.2 DTi, Opel Astra H 1.7CDTi, Opel Astra H OPC line 1.8 16V
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“