Smarthome - rady a zkušenosti

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 187
Registrován: 7 roků
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo XC70 D5 151kW AWD 2010
Bydliště: Brno

#1 Smarthome - rady a zkušenosti

Příspěvek od grycatko11 »

Ahoj,

mám doma pár věcí na smarthome a věřím že nejsem sám :)
Aktuálně provozuji termostatické hlavice, osvětlení a závlahu svého 80m2 trávníku přes zigbee a rád bych získal nějakou další inspiraci :D
Jediné co bych teď chtěl je nějaké centrální ovládání těch hlavic na jednou z nějakého displaye, máme jich asi 8 a nechci to nastavovat v mobilu přes apku furt

powl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 686
Registrován: 3 roky 9 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70 II D5 136kw

#2 Smarthome - rady a zkušenosti

Příspěvek od powl »

ja zacinam s Home Assistantem...mam to u sebe na serveru tudiz nepotrebuju cloud...zatim jsem si (spis pro nauceni) udelal automatizaci, ze kdyz nejsem doma a zaroven zena neni doma, vypne se zasuvka na rychlovarnou konev.

V planu mam ovladani zaluzii, vypinani hlavniho privodu vody a zavlazovani skleniku..

Ohledne centralniho ovladani-nevim jak to mas udelany, v home assistantu si celkem snadno naklikas "dashboard" kam si pridas jednotlivy integrace (cudliky, hejblatka, ukazatele) a pak se to zobrazuje jako webova stranka...takze si das napr do kuchyne tablet v rezimu prezentace na zed a muzes mackat cudliky na displeji
_________________
V70 P2 D5 136kw MY2007 - Pet valcu staci kdyz ti turbo tlaci

Pep
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 379
Registrován: 5 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 MY11 T6 AWD

#3 Smarthome - rady a zkušenosti

Příspěvek od Pep »

Doporučuju pro inspiraci kouknout na YT kanál Everything Smart home a subreddit HomeAssistant.
https://www.youtube.com/@EverythingSmartHome
https://www.reddit.com/r/homeassistant/

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#4 Smarthome - rady a zkušenosti

Příspěvek od Warcz »

Měl jsem automatizovanou pulku bytu, ale pak jsem to zase všechno vyházel :-) Vadila mi stálá spotřeba i problémy, kdy výpadek Wifi routeru udělal z domácnosti peklo. Současně mam pocit, že tady je hromada ruzných systému a je pořád problém to dobře spojit například do centrály.

Jediné co jsem si nechal je chytrý časovač do chodby, kdy večer se mi chodba vypne a zůstane na pohybovce jenom jedno světlo. Pak mam ještě v obyváku dva smart světla, které jedou normálně na 50%, ale přes appku jim můžu přidat.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

dumi.cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3358
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#5 Smarthome - rady a zkušenosti

Příspěvek od dumi.cz »

Ja automatizuju pres NodeRed, zigbee, a nektery sonoff veci do kterych jsem nahral FW tamosta. Postupne ale prechazim na vlastni design zarizeni s ESP procesorem (chytre zasuvky, ovladani led osvetleni, markyza, atd). Nic co ma nejakej chytrej cizi cloud mi do baraku nesmi. Vsechno musi byt schopne fungovat nejak autonomne. Proto jsem i udelal vlastni dotykovej vypinac, kterej je sice napojenej na automatizaci, ale kdyz by nesla wifi, jsem shopnej tim dotykem ovladat i stlumovat svetlo nezavisle.

Protoze jinak pri vypadku wifi nerozsvitis ani svetlo :D
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“