Dodělání 12V zásuvky v kufru

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#1 Dodělání 12V zásuvky v kufru

Příspěvek od jirka87 »

Ahoj všem dráteníkům.

Já jsem v elektro-oboru poloviční škodná a ačkoliv jsem už nějaké ty přetrhané káble opravoval a nějaké ty nejzákladnější principy chápu, nebudu dělat, že vím všechno a chtěl bych radu.

Koupil jsem si auto, kde z nějakého mimořádně nepochopitelného důvodu není 12V zásuvka v kufru. Přítomna je dokonce pouze jedna a to na středovém tunelu v oblasti přední řady sedadel. Tento tovární neduh potřebuji/chci vyřešit.

Chci to udělat čistě, funkčně a správně. Moc se mi nechce něco připojovat to do série od stávající zásuvky.

1) v přední zásuvce bude zapojen na delší cestě pravděpodobně telefon a do stejné zásuvky ještě i tablet pro dítě.
2) v kufru pak lednice

Chtěl bych to udělat tak, aby :

1) Ta středová zásuvka zůstala separé = po vypnutí klíčku se zcela jistě vypne
2) Kufrovou zásuvku bych chtěl na stálý proud s tím, že si u zásuvky zabuduju vypínač. Jsou situace, kdy vím, že budu 2-3hodiny mimo auto, ale chci aby lednice jela. A zas tak strašný odběr nemá, aby nevydržela běžet chvíli.
Současně chci, aby samozřejmě byla zapojena přes vlastní pojistku

Takže tahat to budu muset asi od pojistkové skříně, ale současně vlastně moc nevím, jak to tam inteligentně udělat. Tedy kromě toho, že je mi jasné, že spoje budu krimpovat.

O Existenci těchto rozbočovačů vím. Asi bych to rád vyřešil elegantněji a využil třeba volný slot přímo v pojistkovce, který tam určitě bude, protože mám auto s poměrně nízkou výbavou, oproti tomu co tam mohlo být.
https://www.onpira.cz/zbozi/pojistkovy-rozbocovac-pro-4-druhy-autopojistek/

Zásuvku chci tuto : https://www.truckmall.cz/dvojita-zasuvka-do-panelu-1x-cl-2x-nabijecka-usb-vodeodolna-p225161/#gallery
A ten vypínač, pokud to tedy bude realizováno, jak bych si představoval dám tedy asi takový nějaký https://www.rasel.cz/vypinac-kolebkovy-0-1-12v-16a-zeleny-p17397/ (každopádně se světelnou indikací) Popravdě mi vůbec nedochází proč má 3 vývody (to říkám, že jsem pako)

Děkuji za případné rady bezmocnému neschopnému.

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2914
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#2 Dodělání 12V zásuvky v kufru

Příspěvek od Vapik »

Nazdar Jirko, koukni do pojistkové skříně a najdi si pozici, která bude mít osazenu pouze jednu stranu, zkoušečkou zjisti jestli je to stálých 12V. Pokud ano rozeber pojistkovou skříňku na vodič 2mm^2 nakrimpuj tuhle koncovku:
https://www.elcar.cz/pin-pojistkove-skrine-samice--10-ks/?gclid=EAIaIQobChMIkufBjIDj_wIVFvvICh3L9gHiEAQYBCABEgLuA_D_BwE
s trč do pojistkové skříňky, kabel natáhni kam je třeba.
Panel můžeš použít třeba tenhle, máš tam už vypínač.
https://www.ipal.cz/p/2x-usb-nabijecka-cl-auto-zasuvka-a-vypinac-do-panelu/
Kostru dej někde v kufru na origo kostřící bod.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#3 Dodělání 12V zásuvky v kufru

Příspěvek od jirka87 »

Já jsem s tím nechtěl otravovat a jak vidím, stejně se tak stalo. Děkuji ti, já na to kouknu, praxi v tom nemám.
Chápu to správně, že ten tebou odkázaný PIN s strčí jakoby zezadu do pojistkové skříně a do těch jeho "pacek" pojistka ? No já potáhnu jak říkáš dozadu vlastně jen plus a kostru si chytím někde na příhodném místě.
Za odkaz na tu zásuvku moc děkuji, to jsem ani nevěděl, že se dělá, ač jsem trochu hledal. Ještě uvidím, jestli tam vůbec chci ty USB, možná raději jen obyč cigareťák a k němu jen vypínač.

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#4 Dodělání 12V zásuvky v kufru

Příspěvek od Warcz »

Všechno to je čina. Dělaji se ruzne rozměry 2x1, 3x1, nebo i 2x2. Osobně doporučuju cigareťaky do nich lze kdykoliv hodit cokoliv. Ja tam mam třeba Voltmetr abych věděl jak na tom je baterka.

https://www.aliexpress.com/item/1005005139900516.html
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#5 Dodělání 12V zásuvky v kufru

Příspěvek od jirka87 »

Ano, je to asi opravdu vhodnější zvolit raději cigareťák a případně do něj vložit pak mezikus, než mít prostě napevno 2x USB. Voltmetr pro mě není ukazatel stavu baterie, ale chápu co tím myslíš. Lepší, než drátem do oka, jak se říká.

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2914
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#6 Dodělání 12V zásuvky v kufru

Příspěvek od Vapik »

jirka87 píše: 27 čer 2023 10:37 Já jsem s tím nechtěl otravovat a jak vidím, stejně se tak stalo. Děkuji ti, já na to kouknu, praxi v tom nemám.
Chápu to správně, že ten tebou odkázaný PIN s strčí jakoby zezadu do pojistkové skříně a do těch jeho "pacek" pojistka ? No já potáhnu jak říkáš dozadu vlastně jen plus a kostru si chytím někde na příhodném místě.
Za odkaz na tu zásuvku moc děkuji, to jsem ani nevěděl, že se dělá, ač jsem trochu hledal. Ještě uvidím, jestli tam vůbec chci ty USB, možná raději jen obyč cigareťák a k němu jen vypínač.
Nazdar, přesně tak, ten pin strčíš do origo pojistkovnice a bude tam držet. Klidně bych ti jich pár poslal, ať nemusíš koupovat celé balení. Jo a tenhle je na velké nožovky, pak jsou ještě menší na malé nožovky ty tady mám taky.

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#7 Dodělání 12V zásuvky v kufru

Příspěvek od Warcz »

_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“