PODVOZEK: Gumy stabilizátoru přední nápravy

Moderátor: wickey

This topic is 8 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Miroslav

Re: PODVOZEK: Gumy stabilizátoru přední nápravy

Příspěvek od Miroslav »

Hany12 píše:tak se zeptam. kdyz ti menili ty gumy tak ti menili jen ty gumy nebo celej stabilizator? protoze 2800 za dve "blby" gumy me prijde dost. A navic kdyz meli dole napravnici tak museli udelat geometrii. tu ti taky delali za tu cenu 5200?
Co já vím tak jen ty gumy , protože stabilizační tyčky jsem už měl měněný dříve! A geometrii co já vím nedělali.

Miroslav

Příspěvek od Miroslav »

jiříczech píše:Já mám asi na autě stejný problém a to,že potřebuji vyměnit gumy stabilizátoru.Jsou přidělány na nápravnici a je k tomu dost těžký přístup.Jedná se mi o to,zda se dájí objednat a pod jakým číslem.Kdo už to dělal,tak napište vaše zkušenosti ,jak jste to řešili. :palec:
1. Dají se sehnat jen originál, náhrada neexistuje!!!
2.Jde to strašně blbě a dost špatný přístup.

Miroslav

Příspěvek od Miroslav »

Miroslav píše:
Hany12 píše:tak se zeptam. kdyz ti menili ty gumy tak ti menili jen ty gumy nebo celej stabilizator? protoze 2800 za dve "blby" gumy me prijde dost. A navic kdyz meli dole napravnici tak museli udelat geometrii. tu ti taky delali za tu cenu 5200?
Co já vím tak jen ty gumy , protože stabilizační tyčky jsem už měl měněný dříve! A geometrii co já vím nedělali.

Tím jsem myslel samozřejmě i ty objímky a koupit ve Volvu.

Miroslav

Příspěvek od Miroslav »

Miroslav píše:
Miroslav píše:

Tím jsem myslel samozřejmě i ty objímky a koupit ve Volvu.
Jo a postup je asi takový - odklopit napravnici ( ta tyč co drží v tý objímce¨) a pak sundat starý stabilizátor a napasovat nový - jde to dost blbě , protože ten nový je nějak inovovaný a pevnější , takže se musí použít více sily!! :prace:

jiříczech
Vůz: V40 4184S 1.8i 98

Příspěvek od jiříczech »

Tak ty myslíš vyměnit celý stabilizátor???Někdo v tomto topiku psal,že snad ty gumy jsou vcelku,že nejsou dělené.Třeba se dají na ten stabilizátror nasunout...Já bych chtěl vědět,zda s tím má někdo zkušenost,pouze ta výměna gum!!!! :tlesk:

Hany12
Vůz: Volvo V70, 2,5TDI rv.98

Příspěvek od Hany12 »

Tak musim rict ze dnes jsem byl v mistnim shopu s autodilama a listovali jsme katalogem a nasli jsme jen gumy stabilizatoru. Je to prumer 19 a cena je kolem 300kc za jednu. tak jsem obednal a o vykendu bude asi vymena na aute. tak az vymenim dam vedet jak to slo a jestli to jsou hlavne oni:)
Volvo S60 2,0T 132kw r.v.2001
Volvo V70 2,5 TDI 103kw r.v.98
Volvo V40 2,0 103kw r.v.98 PRODANO

Miroslav

Příspěvek od Miroslav »

Hany12 píše:Tak musim rict ze dnes jsem byl v mistnim shopu s autodilama a listovali jsme katalogem a nasli jsme jen gumy stabilizatoru. Je to prumer 19 a cena je kolem 300kc za jednu. tak jsem obednal a o vykendu bude asi vymena na aute. tak az vymenim dam vedet jak to slo a jestli to jsou hlavne oni:)
Tak to jsem zvědav!!! :palec:

Ještě bych potřeboval na zadek!

jiříczech

Příspěvek od jiříczech »

to Hany12...vyborně :palec: !!!!!!
Naposledy upravil(a) jiříczech dne 22 led 2008 18:42, celkem upraveno 1 x.

jiříczech

Příspěvek od jiříczech »

to Hany12...vyborně,dej určitě vědět,veškeré zkušenosti s tou výměnou a podrobný popis a hlavně to dej sem,do toho topiku,aby mohli všichni,kdo chtějí také toto nějak řešit,se opřít o nějaké zkušenosti.Nezapomeň potom napsat i to katalogové číslo těch gum a na jaké auto to bylo. :palec:

Hany12

Příspěvek od Hany12 »

Tak gumy mam doma:) platil jsem za ne 450,-. si myslim ze dobra cena. podle vseho to vypada ze by to mohly bejt oni tak uvidime o vykendu kdy bude vymena:)

Hany12

Příspěvek od Hany12 »

takze panove.. dnes probehla vymena. rozdelal jsem vsechny plastiky pod motorem, rozdelal jsem na pric jak je drzak se silentblokama na motor, povolil jsem 6 sroubu co je na naprave a celou jsem ji svesil. po sveseni jsem se na ty gumy dostal no problem. Akorat musite davat pozor na lamda sondu. ta naprava se o ni trochu opre tak aby jste ji neurvali:) no a ted prijde to nejlepsi. zjistil jsem ze ty gumy jsou uplne jiny. Original gumy jsou navulkanizovany primo na drzaku. takze jsem ty navulkanizovany odriznul nozem a dal jsem tam ty co jsem si koupil. sedli tam no problem akorat jsem je musel malinko zbrousit na dosedaci plose. Montaz jsem provadel v opacne poradi. Po montazi jsem ale zjistil ze me vypadla tyc na rizeni takze by bylo idelani aby jeden clovek byl v aute a nasazoval rizeni a druhej dole a nasazoval napravu. Jinak dopadnete jak ja a budete muset odmontovat sloupek rizeni:) aby jste to mohli nasadit. Kdyz se me tohle vsechno povedlo tak je hlavne potreba udelat geometrii. hned jsem ji premeril na 8cidlove geometrii a musim rict ze se to pekne rozhodilo. hlavne sbihavost. a to nejlepsi na zaver. porad me tam neco tluce. uz nevim cim by to mohlo byt. jak tycky tak stabilizator jsem vymenil. byl jsem i za kamosem na technicke a prosli jsme vsechny cepy atd. a taky poho. tak uz leda ulozeni tlumice. jinak si to nedovedu vysvetlit.

Igor

Příspěvek od Igor »

..............hmmmmm, asi tie naše Volva nie sú až také super autá, ako o nich hovorí samotná značka "Volvo". Pred 20 rokmi asi Volvo bolo vyrobené v kvalite, teraz je to proste skladačka, ako všetky ostatné autá. Aspon ja mám ten pocit. Predtým, keď som mal Toyotu Celcu, tak tam bolo všetko japonské, na Volve je celá Made in Európa, to svedčí o všetkom.

jogin3
Vůz: V50 D5, 2008, 132KW, 360Nm

Příspěvek od jogin3 »

Cau , mam problem, kdyz z 1500Rmp na 3jku prudce akceleruji, tak me neco z predku auta bouchne , kdyz sundam nohu z plynu hned po tom (uplne) tak to bouchne taky. Stejny zvuk se ozyva pri pusteni rychle spojky, kdyz necham otacky spadnout a pak ji rychle pustim, mam podezreni na silenbloky, ale kontrolovali me je ve volvu, jediny co nekontroloval byl ten horni, na ten se chci podivat, jedn by me zajimali vasi zkusenosti, co by to mohlo byt.

Jinak pri normlanim provozu zatim to nedela, ani kdyz treba mam na 2500rpm a na trojku to seslapnu tak taky nic, dela to vylozene kdyz sou male otacky (coz prirovnavam k nahle zmene , kde to poradne kopne ten motor , tak se to projevi) .

Nic nikde pri prejezdu nerovnosti neboucha, pri zataceni taky nic, tak snad poloosy atd. by meli byt v cajku.

Diky za rady.
GALERIE

Hany12

Příspěvek od Hany12 »

Tak se zkus podivat treba na silentbloky na motoru a na prevodovce. a kdyz ne tak se jukni jeste na ulozeni vzadu na ramenech.

jogin3

Příspěvek od jogin3 »

No hele, ten zvuk de ze predu, vyhradne ze predu, ale prave, ze me je divny, kdyz me kontrolovali silenbloky v Dekomu, a koukal sem na ne i ja a jsou ok, jeste dneska juknu na ten horni, na ten se me zapomel kouknout co si pamatuju, pac se na to chtel podivat, ale ja sem zase se ho na neco ptal a potom uz se ktomu nedostal :mrgreen:

Jinak, se me zda, ze vybrace od motoru dou nako moc do kabiny, kamarad si vcera koupil stray 10let mondeo a motor neni vubec v kabine citit, zato u me ano, neni to zadnej traktor, ale je to vic jak u mondea, coz teda NESU VELMI SPATNE :mrgreen:
GALERIE

Igor

Příspěvek od Igor »

prečítaj si môj predchádzajúci príspevok a dozvieš sa kde je chyba, aj u mňa je viac počuť motor ako v ostatných autách...

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

4Igor - nějak nechápu, proč lidi jako ty maj Volvo???? Jinak na okraj, ve středu jsem půjčil svoji S40 kamarádovi, co měl auto v opravě. Měl za sebou asi 10 posledních let 2 Toyoty corolly a nyní má šperk mladoboleslavské automobilky v TDi. Fakt je, že na Toyotě jsme skoro nic neopravovali, krom brzd, spojky a podobných spotřebáků. Na Oktě ještě taky skoro nic, ale má ji krátce. Nicméně byl po počátečních asi 5 minutách ze 40-ky zbytek dne nadšen a lituje, že mě neposlechl a nekoupil si místo Okty 40-ku. Asi jsou lepší auta, i odhlučněnější auta i prostornější auta, rovněž budou auta s tvrdším spodkem nebo měkčím spodkem. Ale to nic nemění na tom, že 40-ka je velice dobré auto, cenově přiměrené kvalitě a komfortu který poskytuje. Občas se něco rozbije, jako na každém autě, ale typických závad má minimum a rozhodně není poruchová. A nemá cenu ji srovnávat co se přenosu hluku do kabiny týká s Mondeem, což je podle mě jiná třída a tudíž se tam větší odhlučnění očekává. Máš pravdu i v tom, že ve spoustě věcí Volvo kooperuje s jinejma výrobcema, ale pokud by to tak nebylo, těžko by mnozí z nás Volvo měli. Nebo by měli Volva, ale třeba jen starší 20 let. To by byla totiž i cena jinde. Bohužel trh směřuje k minimálním cenám a krátké životnosti. To je fakt ve kterém musí Volvo nějak kormidlovat, aby samo nezaniklo a myslím, že z toho ještě vycházejí jeho modely velice dobře.

Peťo-goalie

Příspěvek od Peťo-goalie »

Jarda S40 píše:4Igor - nějak nechápu, proč lidi jako ty maj Volvo???? Jinak na okraj, ve středu jsem půjčil svoji S40 kamarádovi, co měl auto v opravě. Měl za sebou asi 10 posledních let 2 Toyoty corolly a nyní má šperk mladoboleslavské automobilky v TDi. Fakt je, že na Toyotě jsme skoro nic neopravovali, krom brzd, spojky a podobných spotřebáků. Na Oktě ještě taky skoro nic, ale má ji krátce. Nicméně byl po počátečních asi 5 minutách ze 40-ky zbytek dne nadšen a lituje, že mě neposlechl a nekoupil si místo Okty 40-ku. Asi jsou lepší auta, i odhlučněnější auta i prostornější auta, rovněž budou auta s tvrdším spodkem nebo měkčím spodkem. Ale to nic nemění na tom, že 40-ka je velice dobré auto, cenově přiměrené kvalitě a komfortu který poskytuje. Občas se něco rozbije, jako na každém autě, ale typických závad má minimum a rozhodně není poruchová. A nemá cenu ji srovnávat co se přenosu hluku do kabiny týká s Mondeem, což je podle mě jiná třída a tudíž se tam větší odhlučnění očekává. Máš pravdu i v tom, že ve spoustě věcí Volvo kooperuje s jinejma výrobcema, ale pokud by to tak nebylo, těžko by mnozí z nás Volvo měli. Nebo by měli Volva, ale třeba jen starší 20 let. To by byla totiž i cena jinde. Bohužel trh směřuje k minimálním cenám a krátké životnosti. To je fakt ve kterém musí Volvo nějak kormidlovat, aby samo nezaniklo a myslím, že z toho ještě vycházejí jeho modely velice dobře.
Musim sa Igora zastat myslim ze to nemyslel tak ako si to Ty tu rozobral, podla mna svoje auto miluje rovnako ako Ty len chcel povedat ze Volvo-á vyrobene od roku 1998 podlahli tlaku globalizacie a maju tak ako pises koncernove veci ale predtym to bolo vs cisto Volvo.
Ale to je problem sveta ako takeho a nie spolocnosti Volvo. Vs. veci kt sa teraz vyrabaju su podla mna min. o 50% kvalitne horsie ako pred 10-20timi rokmi. Napr. taka nokia 3210 bol spickovy tel na svoju dobu, velmi pevna konstrukcne vydarena. Ale teraz sa vyraba zrovnatelny model v troch variaciach low-end, normalna kvalita, business alebo manazerska trieda. A ak chcete mat Nokiu v takom prevedeni ako bola stara 3210 tak si musite kupit nieco vo vyssej kvalite.
Ale toto dufam ze kazdy ovlada a pochopil - takze moja slova su dufam OT :lol: :lol: :lol: a to je to co Igora serie. :?
ale to sa nezmeni bohuzial :? mozme byt radi ze to nevyrabaju cele niekde v cine :roll:

jogin3

Příspěvek od jogin3 »

To jako ze mondeo je jina trida? To se me nezda, je to stredni trida, ja si myslim, ze mam v riti nekde silenblok.
GALERIE

Igor

Příspěvek od Igor »

.....určite si rád prečítam aj kritiku. mám samozrejme rád svoje auto, nikdy ma nesklamalo ani nenechalo na cestách vštychu. Štvú ma také drobnosti, ako rôzne neidentifikovateľné pazvuky, ťahanie volantu do prava na zimnývh pneumatikách....a iné drobnosti. Ale to som celý ja, ja mám stále smolu na také poruchy, ktoré sú viacmenej neopraviteľné a to sa so mnou vezie už roky, ešte od čias žigulákov. Napr to ťahanie do prava na zimákoch, celé auto zmerané na diagnostike podvozkov v Mitsubishi (a to sa mi venovali seriózne, lebo spolužiak z vysokej školy je toho majiteľom), kontrola všetkého, čo ma máprave existuje a výsledok je rovnaký........preto človek je niekedy naštvaný. Ale auto S/V 40 ako také sa mi páči a zatiaľ sa na ňom budem voziť....

Peťo-goalie

Igor píše:.....určite si rád prečítam aj kritiku. mám samozrejme rád svoje auto, nikdy ma nesklamalo ani nenechalo na cestách vštychu. Štvú ma také drobnosti, ako rôzne neidentifikovateľné pazvuky, ťahanie volantu do prava na zimnývh pneumatikách....a iné drobnosti. Ale to som celý ja, ja mám stále smolu na také poruchy, ktoré sú viacmenej neopraviteľné a to sa so mnou vezie už roky, ešte od čias žigulákov. Napr to ťahanie do prava na zimákoch, celé auto zmerané na diagnostike podvozkov v Mitsubishi (a to sa mi venovali seriózne, lebo spolužiak z vysokej školy je toho majiteľom), kontrola všetkého, čo ma máprave existuje a výsledok je rovnaký........preto človek je niekedy naštvaný. Ale auto S/V 40 ako také sa mi páči a zatiaľ sa na ňom budem voziť....
A skusal si si premerat vsetky disky? Ci nieje niektory zle vyvazeny? alebo lepsie povedane nevyvazitelny? Ja mam na zadnej naprave vpravo jeden taky-predchadzajuci majitel na nom urcite presiel vpredu cez nejaky obrubnik a vobec sa neda vyvazit a a je to doslovne vajce. :roll: a tiez mam geometriu na 100% a mierne mi to taha vpredu do prava ale myslim ze je to kvoli tomu vajcu. Takze to zatial neriesim za chvilu dam nove alu s letnymi a na nich to nerobi- a do zadu kupim nove plechace na celu napravu, podla mna je to tym vajcovitym plechacom. Takze nebud nastvany podla mna nemas dovod :lol:
A k tym pazvukom napr, ties mi vadili vs pazvuky a prisiel som na to ze to robi kryt motora som ho dal dolu a prestali vs pazvuky, inak v Baumaxe ci inde sa daju kupit take plsteny lepky pod nabytok - s tymi sa to da krasne polepit a vs pazvuky zmiznu, a vnutrajsok-interier treba poriadne vycistit nejakym lepsim pripravkom na plasty co ich zaroven nakonzervuje a tiez ta palubovka prestane drincat ak drnci :lol: , co sa tyka tych vs zvukov ked som teraz dal nove sviecky mal som pocit ze motor je total bezhlucny -krasne hraje ono je to dost subjektivne... :mrgreen:

Igor

Příspěvek od Igor »

...o nevyvažiteľných diskoch kolies som už počul, ja na zimu používam hliníkové origo volvo a na leto nové hlinikáče Enzo V + Michelin Pilot. V lete je všetko v poriadku. Normálne uvažujem na zimu zohnať plecháče, nové sú dosť drahé, možno z vrakoviska alebo z nejakého Mitsubishi, Hyundai, KIA alebo pod., sú tam rovnaké disky. A dík za postrehy a odpoveď...

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

4 Igor - Zkusím definovat tvůj hlavní problém, pokud jsem ho pochopil. (Krom pazvuků, které neuslyším a nemá cenu je tu řešit - většinou vznikaj neodbornou demontáží a následnou montáží kusů palubky, čalounění a podobně. Určitě nejsou u 40-ky běžné.) Takže jde o to, že se zimákama ti auto táhne do strany, s letníma gumama ne. Je to tak? Pokud ano, hledej chybu v kolech, gumách a podobně, ale ne v autě. Zkus je prohodit pravá/levá jestli začne táhnout na druhou stranu, popřípadě si puč kola na zkoušku od kolegy (bude jaro a nastane přezouvání) a podobně.

P.S. Nebo ti auto táhne do strany chybou nápravy a jenom proto, že jsou špatné ty letní (třeba jedna menší) ti s nima drží stopu. Prostě to nějak ty letní kompenzujou. :roll:

Peťo-goalie

Igor píše:...o nevyvažiteľných diskoch kolies som už počul, ja na zimu používam hliníkové origo volvo a na leto nové hlinikáče Enzo V + Michelin Pilot. V lete je všetko v poriadku. Normálne uvažujem na zimu zohnať plecháče, nové sú dosť drahé, možno z vrakoviska alebo z nejakého Mitsubishi, Hyundai, KIA alebo pod., sú tam rovnaké disky. A dík za postrehy a odpoveď...
Tie origo volvo mozu byt tiez poskodene daval si si ich zmerat? U nas vo Vyskumnom Ustave zvaracskom Ti ich za dost slusnu cenu roztavia a znovu spravia, pripadne opravia.

Igor

Příspěvek od Igor »

4 Jarda S40 - dík za postrehy, ale všetko ohľadom nápravy a geometrie som už absolvoval, nie je tam žiadna viditeľná chyba, je otázne, čo sa deje s uloženiami pri jej zaťažení. Obe sady pneumatík sú fungel nové z obchodu, leto Michelin, zima Nokian. Najviac je to cítiť, ak si na miesto spolujazdca sadne ťažšia osoba (so zimákmi), v lete nie. Aj volant sa po prezutí na zimu posunul do ľava cca o pol centimetra - pochopiteľné ??? V takomto stave auto bolo zmarané na stolici v Mitsubishi - všetko O.K. Práve takéto blbosti ma potom štvú a som potom naštvaný na auto. Ver mi, prašlo mi už cez ruky kadečo, a napriek tomu nemôžem tomu prísť na kĺb. Zámena kolies z predu do zadu tiež nič neporiešila. A vymeniť pol nápravy za nové komponenty sa mi nezdá. Inak auto mám veľmi zachovalé, všetko tam funguje, ako z fabriky, nemal som zatiaľ židnu poruchu......možno, že ma chápete, ak sa niekedy vyjadrím aj ktiticky, a ake vie niekto poradiť, budem len povďačný....
This topic is 8 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“