Osvětlení palubky

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Osvětlení palubky

Příspěvek od Honza »

Dali mi sbohem dvě žárovičky na přístrojovce - jak složité je přístrojovku vyndat ?Nebo se tam dá šáhnout někudy zezdola??????

Sten
Vůz: 850

Re: Osvětlení palubky

Příspěvek od Sten »

Honza píše:Dali mi sbohem dvě žárovičky na přístrojovce - jak složité je přístrojovku vyndat ?Nebo se tam dá šáhnout někudy zezdola??????
Šáhnout se tam nedá. Musíš sundat vrchní díl palubky a to není zas taková sranda. Radím vyměnit všechny jinak to děláš druhej den znova.

Olin

Příspěvek od Olin »

Tak Honzo stručně tě navedu jak to sundat
1 Sundat kastlik
2 Boční mřížky od větráku
3 středové mříšky sundat a pod nima jsou šroubky
pak si už musíš poradit
nebo to zítra mužu naskenovat a poslat ti to emailem,protože mám pučenej manuál kde jsou obrázky jak na to :wink:

Honza
Moderátor

Příspěvek od Honza »

Mimo toho mi ještě nesvítilo rádio .Z šesti žárovek mělo pět pohřeb.Dneska jsem to vyřešil,koupil žárovky ,vyměnil a svítí.Žárovky jsou 2x3 mm napětí 14 V a koukaji z nich dva fousky za bratru 30 Kč kus.Jak na to přispěju až o víkendu.Přístrojovka se odsouvá na Indy, nejni čas.Tak příště.

Honza
Moderátor

Příspěvek od Honza »

bidak píše:Tak co, jak probihala vymena?
Asi takto milí chlapče:
Výměna žárovek pro osvětlení rádia VOLVO SC-700
Demontujeme rádio z vozu a odšroubujeme horní a spodní víko (8x4 šroubky),stáhneme knoflík pro ovládání hlasitosti a jezdce pro hloubky výšky a balanc,z každé strany odšroubujeme jeden šroubek který drží přední panel.Při sundavání předního panelu postupujeme opatrně,na jedné straně nadzvedneme západky která jsou z venku (4 krát) a jedna ze shora a jedna ze zdola (pro horní a dolní musíme použít malý šroubováček).Nyní máme přístup k tlačítkové stěně ve které jsou žárovičky (takové malinké modré kuličky).Vyšroubujeme tři šroubky které stěnu drží a opatrně ji stáhnem z bajonetovejch konektorů.Žárovičky drží v bajonetovém držáčku podobném osvětlení přístrojové desky ten dostaneme ven pomocí šroubováčku pootočením doleva.Vypadá nějak takhle ,ale toto je trochu montáž.
http://forum.volvoklub.cz/album_pic.php?pic_id=204
Žárovička vypadá takto a je jich šest (14 volt) a cena je třicet Kč
http://forum.volvoklub.cz/album_pic.php?pic_id=203
a v patici ji drží ty dlouhé drátky které jsou omotány okolo průřezů v patici a zavařena malinkým plastovým čudlikem který opatrně odřízneme ořezávacím nožem (bacha na úraz)a ostrou pinzetou vymotáme starou žárovičku.Vše doporučuji dělat pod lupou.Novou žárovičku protáhneme dirkama a omotáme jako byla stará,zajištění můžeme provést silikonem nebo tavnou pistolí.Potom vše dáme dohromady opačným způsobem.Při nasazování horního a dolního deklu musíme po stranách povolit zámky které drží rádio v palubce.Zapoměl jsem že na žárovičkách jsou takový malinký modrý kondůmky ty samozřejmě (všechno je obráceně) napřed sundáme a potom nandáme. Tak hodně štěstí a doufám že to někomu pomůže.Honza
Naposledy upravil(a) Honza dne 20 srp 2005 13:49, celkem upraveno 2 x.

Olin

Příspěvek od Olin »

tak tu žárovku koupíš i s tím plastem a nemusíš kupovat jen diodu :lol: no lepší výraz jsem nenašel pro tu věc co svítí :lol: ....jo a tyhle žárovky jsou u každýho volva stejný myslim v palubce :wink:

Honza
Moderátor

Příspěvek od Honza »

Olin píše:tak tu žárovku koupíš i s tím plastem a nemusíš kupovat jen diodu :lol: no lepší výraz jsem nenašel pro tu věc co svítí :lol: ....jo a tyhle žárovky jsou u každýho volva stejný myslim v palubce :wink:
Možná ji koupíš i s tím plastem -ale za kolik?Nejni to dioda ,ale žárovka!A pro tu jinej název hledat nemusíš! :( A v palubce jsou asi dvakrát větší a jiný kontakty.

bidak

Příspěvek od bidak »

2Honza: diky za super navod
ale musim rict, ze vzhledem ke svy manualni zrucnosti bych si pri tak narocny operaci asi uriz ruce :o
Vzdavam Ti hold!

Pablo

Příspěvek od Pablo »

Olin píše:tak tu žárovku koupíš i s tím plastem a nemusíš kupovat jen diodu :lol: no lepší výraz jsem nenašel pro tu věc co svítí :lol: ....jo a tyhle žárovky jsou u každýho volva stejný myslim v palubce :wink:
Zdravím!Ty zmiňované žárovky by se daly pořídit kde?Poradíte mi někdo,sím?Moc vidět nejsou... :cry: P.

large-x

Příspěvek od large-x »

ty žárovičky prodávají na každé pumpě... řekneš, že chceš celoskleněný žárovičky 2 nebo 5 W
[STATUS]

Pablo

Příspěvek od Pablo »

large-x píše:ty žárovičky prodávají na každé pumpě... řekneš, že chceš celoskleněný žárovičky 2 nebo 5 W
Jasan.Ty celoskleněný nejsou problém.Jde mi o žárovičky pro osvětlení přepínačů(vyp/zap.světel,vyhřívání skla,ztlumování osvětlení budíků...)Je to taková malinká potvora uchycená v takovym plastovym pouzdru.Jako celek je to zasunutý u těch přepínačů a přes takový plexi "světlovod" to svítí nad těma přepínačema...(to je popis :?) Škoda,že nemam fotku :evil: Pokud by někdo věděl...P.

Honza
Moderátor

Příspěvek od Honza »

Pablo Pacho píše:
large-x píše:ty žárovičky prodávají na každé pumpě... řekneš, že chceš celoskleněný žárovičky 2 nebo 5 W
Jasan.Ty celoskleněný nejsou problém.Jde mi o žárovičky pro osvětlení přepínačů(vyp/zap.světel,vyhřívání skla,ztlumování osvětlení budíků...)Je to taková malinká potvora uchycená v takovym plastovym pouzdru.Jako celek je to zasunutý u těch přepínačů a přes takový plexi "světlovod" to svítí nad těma přepínačema...(to je popis :?) Škoda,že nemam fotku :evil: Pokud by někdo věděl...P.
Odpovídala by velikost tomu co jsem fotil?Jestli jo tak bych je moh přivest 4.1. na schůzi .Kolik?Large -x je někde ůplně jinde ty co on myslí jsou trošku (asi dvakrát -třikrát větší) a jsou do palubky a pak jsou ještě větší do obrysovek atd.Sehnat bys je moh v radioameteru nobo jak se to teď jmenuje ty kšefty pro ty elektronický cvoky.

large-x

Příspěvek od large-x »

nevím, jestli mluvíme o tom samým, ale ty maličký žárovky jsem taky koupil na pumpě...
[STATUS]

Pablo

Příspěvek od Pablo »

Honza píše:
Pablo Pacho píše: Jasan.Ty celoskleněný nejsou problém.Jde mi o žárovičky pro osvětlení přepínačů(vyp/zap.světel,vyhřívání skla,ztlumování osvětlení budíků...)Je to taková malinká potvora uchycená v takovym plastovym pouzdru.Jako celek je to zasunutý u těch přepínačů a přes takový plexi "světlovod" to svítí nad těma přepínačema...(to je popis :?) Škoda,že nemam fotku :evil: Pokud by někdo věděl...P.
Odpovídala by velikost tomu co jsem fotil?Jestli jo tak bych je moh přivest 4.1. na schůzi .Kolik?Large -x je někde ůplně jinde ty co on myslí jsou trošku (asi dvakrát -třikrát větší) a jsou do palubky a pak jsou ještě větší do obrysovek atd.Sehnat bys je moh v radioameteru nobo jak se to teď jmenuje ty kšefty pro ty elektronický cvoky.
Díky za tip,zkusim to.Jo,jo,ta velikost by odpovídala,jen ty fousy jsou schovaný v tý plastový patici.Podobná járovička osvětluje knoflíky u řadičky na vyhřívání sedaček,ale je trochu větší....Stačily by mi tak dvě-tři...Ať to všecko svítí,jak má :D Akorát 4.1. jsem mimo,tak snad jindy.Zjistim jestli je nemaj "cvoci" a ozvu se.P.

Olin

Příspěvek od Olin »

Cena je 35Kč kupoval jsem je v roce 2002 :lol: A sehnal jsem si jinde zdarma plnej pytlíček zdarma :wink: tak ti dám
Jestli to jsou oni, protože v přepínačích na mlhovky jsou opravdu menší a tam ta žárovka stojí 30Kč jak říkal Honza ...tak nevím nikdy jsem pod palubku nekoukal :oops:

travex

Příspěvek od travex »

Pablo Pacho píše:
je tam normalni zarovka 12V/2W s celosklenenou patici. Az vytahnes objimku, ve ktery drzi zarovka, tak za zarovku zatahej a zustane ti v ruce. Sezenes ji prakticky na kazdy pumpe¨za cca 14 CZK

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Anonymous

Osvětlení palubky II

Příspěvek od Anonymous »

S40, rv.98: S osvětlení palubky mám taky trochu problémy. Po nastartování mi svítí asi tak 2 minuty kontrolka "žárovička", která potom zhasne. Problém ovšem nastává tehdy, když přejedu přes nejakou nerovnost - tehdy mi zhasne celá palubka. Nestává se to ve 100% případů, ale vždy když přejedu nějakou nerovnost ve větší rychlosti, tak čekám jestli zhasne nebo ne. Pojistka to není - zkoušel jsem je. Když vypnu klíček a znovu nastartuju, tak to většinou naskočí. Máte s tím někdo zkušenost? Díky. Daniil

Honza
Moderátor

Re: Osvětlení palubky II

Příspěvek od Honza »

Daniil píše:S40, rv.98: S osvětlení palubky
V osvětlení bude asi problém ve špatným kontaktu na přívodu do přístrojovky.A kontrolka "žárovička"by měla signalizovat nějakou špatnou žárovku na venkovním osvětlení.

Anonymous

Re: Osvětlení palubky II

Příspěvek od Anonymous »

Honza píše:
Daniil píše:S40, rv.98: S osvětlení palubky
V osvětlení bude asi problém ve špatným kontaktu na přívodu do přístrojovky.A kontrolka "žárovička"by měla signalizovat nějakou špatnou žárovku na venkovním osvětlení.
Díky. Zkontrolovat přívod do palubovky je asi pěkná pakárna, ne? Venkovní světla svítí všechny a myslím, že v poho.

Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

originalni zarovka stoji 90kc.pozor pri sundavani horiho dilu pristrojky na odpojeni airbagu spolujezde.

Petr.L

Příspěvek od Petr.L »

Zdravím a oživuji toto staré téma. Žárovky v přístrojovce by měli být W 2,1x9,5d 3W, to jsou ty větší s plastovou paticí, menší má označení W 2x4,6d 1,2W. Co mě ale zaráží je to, kde jsou žárovky použity.... ta místa jsou : osvětlení kulisy vodící páky ( automat ), osvětlení popelníku v zadní části ( o tom jsem nevěděl, svítí to zároveň do loketní opěrky ), dále osvětlení spon bezpečnostních pásů ( netuším kde ).

tomask01
Vůz: V70 2,5 TDI 98"

Příspěvek od tomask01 »

Ked ste uz pri tom ze co svieti a co nie tak od vtedy ako sme kupili auto nam nesvieti osvetlenie prepinaca svetiel ( bud denne, parkovacky, alebo nocne) Mame automat. zapinanie svetiel od vyroby.A neviem ci tam je ziarovka alebo nie. :wink:

Petr.L

Příspěvek od Petr.L »

Tak tyto žárovičky nemohu nikde sehnat...a pájet tam ledky se mi moc nechce, to bych pak musel předělat všechny ovladače a navíc by nefungoval potenciometr na stmívání. Poradíte někdo, kde by to bylo k sehnání ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

wickey
Vůz: C70 T5 cabrio + V70 XC Cross Country

Příspěvek od wickey »

'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '00 V70 XC AWD Cross Country - B5244T, M58 142 kW #421/460 - dark olive pearl/grey
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V

Honza
Moderátor

Příspěvek od Honza »

Petr.L píše:Tak tyto žárovičky nemohu nikde sehnat...a pájet tam ledky se mi moc nechce,
Ta levá by měla jít vytáhnout a ty pravý vyměníš za nové(vousaté)

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“