Preliaciny - video

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Tomy H.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 44
Registrován: 17 roků
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#1 Preliaciny - video

Příspěvek od Tomy H. »

_________________
Volvo V40 2.0T 1998, B4204T 118 kW MT5 - Volvik

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 96
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Potěhy 1

#2 Preliaciny - video

Příspěvek od skapetr »

no kdysi to dělal jeden starej pán tady ve vesničce u skovic na staré stodvacítce místo toho chlladícího spreje použil mokrý hadr nemyslím že by viděl to video, je to známá věc hraje se s kristalickou mřížkou kovu ale musí se to umět , na místa kde nejsou výztuhy a větší plochy to fungíruje ;-)
_________________
nyní Volvo V70 / 2001 / 2,4i / 147kW / automat
je s umřetým motorem Volvo 850 / 1996 / 2,5 TDi / 103kW / manual

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#3 Preliaciny - video

Příspěvek od Jarda S40 »

Na tomhle principu se rovnaj plech (a to třeba i 2 nebo 3cm silný) už hodně dávno. O krystalické mřážce nic nevím, ale jde o to, že se při ohřevu materiál "upěchuje" a při ochlazení nestačí zase natáhnout. Tady šikovně dosahuje tím tekutým dusíkem rozdílu teplot, který by musel jinak dosáhnout nahřátím na teplotu, která by poškodila lak. Je to nápadité, líbí se mi to. :palec:

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#4 Preliaciny - video

Příspěvek od Lachtan »

Jarda S40 píše:Na tomhle principu se rovnaj plech (a to třeba i 2 nebo 3cm silný)
:shock: :shock: :shock:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#5 Preliaciny - video

Příspěvek od Jarda S40 »

Jjj, je to tak, viděl jsem to za mlada na praxi v lokomotivce. Jsou na to obrovské autogenní hořáky.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 96
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Potěhy 1

#6 Preliaciny - video

Příspěvek od skapetr »

jardo tohle bych s tím tekutým dusíkem radší nezkoušel to na tom videu je CO2 stlačené ten dusík toho už bych se bál ;-) ale ve strojnictví se používá máš pravdu ale jako domácí kutil aby si šel natankovat ešus s dusíkem docela riskanttní
_________________
nyní Volvo V70 / 2001 / 2,4i / 147kW / automat
je s umřetým motorem Volvo 850 / 1996 / 2,5 TDi / 103kW / manual

lakio
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 700
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: Šaľa

#7 Preliaciny - video

Příspěvek od lakio »

Idem to odskusat na osemstopajde.. :prace:
_________________
C30 D5 R-Design
XC90 V8 R-Design
V70 TDi

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#8 Preliaciny - video

Příspěvek od Jarda S40 »

skapetr píše:jardo tohle bych s tím tekutým dusíkem radší nezkoušel to na tom videu je CO2 stlačené ten dusík toho už bych se bál ;-) ale ve strojnictví se používá máš pravdu ale jako domácí kutil aby si šel natankovat ešus s dusíkem docela riskanttní
Aha, já nevím proč měl dojem, že je to tekutej dusík :lol: Viděl jsem to video už před časem a asi jsem zapomněl, dnes jsem mrknul jen na začátek, jestli je to ono. Myslím že tu už bylo. Jinak kdysi jsme v tekutém dusíku ochlazovali před lisováním pístní čepy a vodítka ventilů. Nevozili jsme ho sice v ešusu, ale v termosce z nějakého výzkumáku v Ďáblicích naproti Ládví. I tak jsem měl staženou pr... :lol:
Ale ten dusík nějak taky musí bejt k dostání snad ve spreji, ne? Četl jsem někde, že ho používaj zloději aut k lámání těch tyčí co zamykaj volanty. Nebo to bylo taky CO2?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 96
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Potěhy 1

#9 Preliaciny - video

Příspěvek od skapetr »

dneska přijela jedna protivná ženská s hundrtkou na prodejnu kolega ji uvařil kafe a já vylezl potajmo ven bohužel jsem neměl fén vzal jsem kýbl vřelé vody a vylil jí to nakapotu kde měla lavór jak.... pak vzal chladící spraj co mám na pc a ssssssssssssss , něco v tom křuplo ale výsledek žádnej vzal jsem si pak od ní klíče otevřel kapotu dal pěstí a lavór byl pryč :) no ale ale experimentu nebyl konec přivezli kamarádu lakýrníkovi plastovej nárazník z Jeepa Cherokeho on si odjel a a ja začal experimentovat dál zatopil jsem pod ním rozehřál jsem ho až se zněj kouřilo a pak když byla boule srovnaná schladil kouzelným sprejem a ejhle vono to zůstalo tak jak sem si přál
Jinak ten dusík se má převážet v speciálích kontajnerech a nejsou zrovna levné cena od 15tis k dostání v nemocnicích
_________________
nyní Volvo V70 / 2001 / 2,4i / 147kW / automat
je s umřetým motorem Volvo 850 / 1996 / 2,5 TDi / 103kW / manual

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#10 Preliaciny - video

Příspěvek od travex »

skapetr píše:dneska přijela jedna protivná ženská s hundrtkou na prodejnu kolega ji uvařil kafe a já vylezl potajmo ven bohužel jsem neměl fén vzal jsem kýbl vřelé vody a vylil jí to nakapotu kde měla lavór jak.... pak vzal chladící spraj co mám na pc a ssssssssssssss , něco v tom křuplo ale výsledek žádnej vzal jsem si pak od ní klíče otevřel kapotu dal pěstí a lavór byl pryč :) no ale ale experimentu nebyl konec přivezli kamarádu lakýrníkovi plastovej nárazník z Jeepa Cherokeho on si odjel a a ja začal experimentovat dál zatopil jsem pod ním rozehřál jsem ho až se zněj kouřilo a pak když byla boule srovnaná schladil kouzelným sprejem a ejhle vono to zůstalo tak jak sem si přál
Jinak ten dusík se má převážet v speciálích kontajnerech a nejsou zrovna levné cena od 15tis k dostání v nemocnicích

naposledy, kdyz jsem si rovnal strechu po kroupach jsem pouzil cernou igelitovou folii, kterou jsem strechu prekryl, strcila auto na slunicko a nechal ho tam dve hodiny smazit.... pak uz stacilo jen do kazdeho dulku po kroupe polozit kostku ledu. Nektere se srovnaly napoprve, jine chtely tri pokusy, ale zabralo to solidne a bez dusiku....
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#11 Preliaciny - video

Příspěvek od dali »

Jarda S40 píše: Ale ten dusík nějak taky musí bejt k dostání snad ve spreji, ne? Četl jsem někde, že ho používaj zloději aut k lámání těch tyčí co zamykaj volanty. Nebo to bylo taky CO2?
Zloději údajně používaj nějakej sprej na chlazení naraženin dostupnej v lékárně.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 96
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Potěhy 1

#12 Preliaciny - video

Příspěvek od skapetr »

jjj, je to na bradavice a páky na volantech :D
_________________
nyní Volvo V70 / 2001 / 2,4i / 147kW / automat
je s umřetým motorem Volvo 850 / 1996 / 2,5 TDi / 103kW / manual
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“