PRODEJ / Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Prostor pro Vaše auta
Pravidla fóra
V této sekci se můžete pochlubit ostatním uživatelům se svým miláčkem.
Každý, kdo bude chtít, si založí vlastní topik se srozumitelným názvem.
Co napíšete dál, už záleží jen na vás. Pamatujte, že to je galerie, tzn. fotky jsou žádoucí.
Čím víc informací zveřejníte, tím lépe. Je možné požádat o případnou úpravu, pokud by se diskuse rozjela jiným směrem.
  • Autor
  • Zpráva
xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1289
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#26 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od xSam »

Jen poznamka, ty automaticky svetla co mam na bramboru jsou magie. V automatickem rezimu na me zatim nikdo nebliknul, ze bych oslnoval. Nejsem si jistej tim, ze bych dokazal tak rychle zareagovat jako automaty nehlede na to, ze clovek nekdy zapomene a uvedomi si to az ho protijedouci problikne.
Pokud svitilip neumi dodat homologaciy je takova uprava v dnesni dobe naprosto nesmyslna.
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#27 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Dural8 »

Tiktak : Možná je to už dál, já se zastavil u toho, že světlo je pořád dělené na tlumené a dálkové, tlumené se prostě netlumí za žádných okolností (není k tomu důvod) a dálkové se buď tlumí automaticky anebo má navíc matrix vykrývání a to se světlem pracuje, ale jenom se zdrojem dálkového světla.
Se sviťlíp nic nemám a je mi to jedno, jak jsem psal, že se čočky i paraboly vypáleji je fakt a to oni umí vyměnit - nahradit. S původním homologovaným zdrojem světla. Pak umí ještě něco víc, ale to já už nevím a víc k tomu nepíšu (myslím tím homologace/nehomologace bi-led).

xsam - já zase tuhle jezdil s Oktávkou s matrixama a pořád na mě někdo blikal, ne všechna auta to mají odladěné, jinak věřím, že je to je pohoda, ale jedno Ti musím rozporovat, protože to je moje osobní zkušenost a to je ta, že za noční cestu po dálnici potkávám spoustu aut, která mě oslňují a podle "angel eyes" jsou mezi nimi jistě i BMW, která tam pálí pořád dálky...reagují až na moje dálky. Možná automaticky, možná až řidič se chopí ručního vypnutí, to já už se nedozvím, ale stává se mi to dost často. Opakuji na dálnici. Naopak na normální silnici si všímám, že Oktávky nestíhají vykrývat matrixama protijedoucí provoz a oslňují i tam. A tam ten pohled mám i jako protijedoucí i jako řidič, co jsem měl tu čest.

Edit: a vykreslování audi či mercedes šipek a nebezpečí či přisvětlení neosvětlených chodců či zvířat, to je pravda, ale na to tam budeš mít v tom světle ještě další "matrix řádek"...nicméně to dle mého nebude zasahovat do low beam (tlumených) světel.

Low beam se stará permanentně o low beam vykrytí, matrix si hraje s dálkovým pokrytím dle možností provozu
2022-10-31_08h59_48.png
2022-10-31_08h59_24.png
Naposledy upravil(a) Dural8 dne 31 říj 2022 11:04, celkem upraveno 1 x.
_________________
V60 D4

Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 631
Registrován: 4 roky 9 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#28 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od jirkaTDI »

tiktak píše: 30 říj 2022 23:51 Jen technická - jak je to u Svitlip s homologací, atestem a tedy prostupností přes STK ve stavu jejich přestavby? Je to s nějakým zápisem do TP či něčím, co tuhle přestavbu "legalizuje"?
Nijak. Řekněme, že to je šedá zóna. Jakákoliv úprava světla je zásah do původní homologace a je tedy neplatná. Na druhou stranu, pokud se do Xenonových světel s čočkou dá jiný, lepší projektor, nemá to šanci kdokoliv poznat (už vůbec ne STK nebo policie), pokud je retrofit udělaný kvalitně (což si u Sviťlíp troufnu říct, že je). Světla jsou od nich seřízena, tak aby nikoho neoslňovala. Takto upravená světla prakticky splňují podmínky homologace, ale homologaci nemají, resp. na světle je uvedena původní homologace, kterou pravděpodobně nikdo rozporovat nebude.

Jiná věc, pokud si od nich člověk nechá přestavět obyčejný halogen na xenon nebo LED, případně xenon na LED, tak sami uvádí, že je to nelegální úprava a je to na vlastní zodpovědnost.

Homologace světel stojí řádově statisíce, takže legální přestavba by od nich nestála 30k, ale třeba 300k, což by se opravdu nevyplatilo :D

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1289
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#29 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od xSam »

Oktavka to ma na prd, take vlastni zkusenost. To je oproti BMW parodie.
Ohledne mejch svetel neumim vice hodnotit, nez je ma soucasna zkusenost.
Nicmene prokazatelne na dalnici vypina v levem svetle segmenty a chyta odrazy i pres svodidla. Za me naprosto nepochopitelna technologie a snad to nejlepsi co jsem videl.
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#30 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Dural8 »

To za mě taky, matrixem vysvícenou škarpu se srnkou při míjení protijedoucího auta je můj sen, tak snad někdy do budoucna se taky dočkám :)
_________________
V60 D4

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 231
Registrován: 20 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 9
Vůz: V70III D5 136kw
Bydliště: Praha 9

#31 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od tiktak »

jirkaTDI píše: 31 říj 2022 09:38 jirkaTDI
Děkuji za info, chápu.
Jen si do budoucnosti nejsem úplně jistej s tou kontrolou přípdného retrofitu u STK nebo "lepších" kontrol na silnici. V době, kdy jsou dnes online dostupné informace o relativně skoro každé součástce v autě z VINu (tedy i o typu světel v konkrétním autě), defakto každej technik pozná skoro na první pohled rozdíl mezi halogenama, xenonama a LEDkama, může to v blízké budoucnosti být předmětem podrobnějšího zkoumání třeba při STK či specializovaných kontrolách.
Příkladem - v TP mám zapsán jen určitý rozměr ráfků/gum, i když celá modelová řada mého auta jezdí na dalších mnoha specifikacích ráfků/gum dalších rozměrů. Mohu přijet na technickou s jinejma ráfkama/gumama (který maj jinak motoricky a podvozkově úplně stejný auta zapsané v techničáku) a nevrlej technik, který si toho všimne a bude chtít prudit, mně klidně vyfouká a nic s tím nenadělám.
Tedy nechci být prorok ještě horších časů, ale stačí pár reportáží v bedně nebo pár stížností řidičů třeba při nehodách, že se cítili být oslněni, protože jim připadalo, že auto svítí jinak, než by mělo a může se na tohle někdo zaměřit. Pokud technik na STK zjistí původní osazení dle VIN HID xenon a místo toho tam bude LED (neříkám, že to dnes řešej), předpokládám, že to nemusí dopadnout dobře.
Prostě - věřím, že třeba u Svitlip to udělaj dobře, svítí to skvěle a při tom neoslňuje, nicméně vzhledem k popsaným faktům bych to dnes nepodstoupil. Ty světla jsou prostě hodně "na ráně", jejich typ a "úprava" oproti sérii (zvlášť záměna HID za LED) se dá vcelku rychle a snadno odhalit jen okometrickou kontrolou a v autě na denní ježdění by to byl pro mne problém.
To samé ještě v horším scénáři - nehoda, frajer mne nabourá třeba v protisměru, bude argumentovat, že byl prudce oslněn, při řešení nehody se zjistí, že tam mám LED světla mimo specifikaci a homologaci. Jak to dopadne se neodvažuju soudit, ale věřím tomu, že třeba minimálně na úrovni pojistného plnění by se toho některá pojišťovna ráda chytla, aby nemusela platit.
_________________
Je: Volvo V70 III D5, 2009, 136 kw
bylo:Volvo V70 II D5 136kw, Volvo 855 Estate T5, 1995, 166kw, "Sazka edition"

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 28
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#32 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Daniel Kout »

Včera drobný progres. Zimní sada:

disky: MAK STOCKHOLM 8x18 5x108 ET45 63,4 (design MAK přímo pro Volvo), ET45, kola nejsou tak utopená, dají se dopsat do TP
pneu: Hankook 235/40 R18 W330 icept EVO3. Za mě velké překvapení. Jsem velmi spokojen jak sníh, mokro i sucho fungují skvěle.

Dan
Přílohy
IMG_9214.JPG
IMG_9198.JPG
IMG_9183.JPG
_________________
S90 B5

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 28
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#33 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Daniel Kout »

Spotřeba na zimních pneu.

Liberec-Praha-Liberec. 125 - 150 km/hod.

Výsledek není vůbec špatný. D
Přílohy
IMG_9208.JPG
IMG_9202.JPG
_________________
S90 B5

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4762
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#34 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od PetrXC70 »

Kola pěkný, ale ta spotřeba to je až ohromující... :good:
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13052
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#35 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od raolsa »

Jsem zvědavý kolik na ty Hankooky najedeš, já je mám po cca 12 kkm skoro na vyhození. :no:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5008
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#36 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od PINĎABC »

Kruci písek :good: to je moc pěkný povoz a ten motor :roll: to musí být uchvatný jízdní projev.

Ať dělá jen radost!

Budu sledovat a jsem zvědavý kam ho posuneš.

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 28
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#37 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Daniel Kout »

Děkuji, D.
_________________
S90 B5

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 28
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#38 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Daniel Kout »

Včera vyčištěno, pár fotek, než nastane kontaminace podzimním nepořádkem.

Přeji krásný den, Daniel
Přílohy
IMG_9490.JPG
IMG_9445.JPG
IMG_9442.JPG
_________________
S90 B5

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 50
Registrován: 8 roků 5 měsíců
Bydliště: Západ
Vůz: Subaru Outback 2.5i X Special Edition

#39 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Stekem »

Sakra, to je nádhera! :thumbup:
_________________
Subaru Outback 2.5i X Special Edition

ex. Subaru Outback 2.5i Sport
ex. Ford Mondeo mk4

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 683
Registrován: 4 roky 4 měsíce
Bydliště: Orlické hory
Vůz: XC60 AWD D5 Rdesign 158kw/215hp

#40 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od zdenal111 »

Čoeče ta :prayer: barva :beer:
_________________
Volvo xc60 Rdesign 158kw AWD 215k

Pepino33
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 437
Registrován: 11 roků 5 měsíců
Bydliště: Havr
Vůz: V70 2,4 D5
Bydliště: Havířov

#41 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Pepino33 »

Taky se mi líbí ty syté barvy. Ta modrá je hned po červené druhá topka. :thumbup:
A ten černý interiér k tomu :thumbup:
Chválím.
_________________
Je:Volvo V70, 2,4 D5 120 kW MALINA
Bylo: Volvo V70 AWD 166 kw LPG Sněhulka.
Volvo V40 1,9i TURBO 147Kw LPG ZELENÁ METLA

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 28
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#42 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Daniel Kout »

Ahoj, požádám o konzultaci ve věci renovaci a zlepšení vlastností nastavení podvozku.

Po 7mi letech a 160 t.km je při rychlé jízdě cítit nepřesnost řízení, auto je do stran nejisté, pokud v rychlém oblouku najedu na nerovnost musím hodně korigovat. Po pročtení fóra jsem se rozhodl pro následující řešení: Eibach B12 Pro-Kit Podvozková sada VOLVO S60 II T6 (pro R-design to znamená snížení o 10 mm) + originál silentbloky na celý podvozek.

např. zde https://www.bsrczech.cz/produkt/eibach-b12-pro-kit-suspension-kit-215e90-84-014-02-22/volvo-s60-ii-t6-2010-2019

Chci dosáhnout zvýšení přesnosti a citlivosti řízení, mimo jiné i mírného optického snížení vozu. Nechci, aby byl podvozek uskákaný, přehnaně tvrdý a především přestal reagovat na drobné nerovnosti. To je zde u PUR často zmiňováno, že se sníží citlivost na nejmenší nerovnosti, které se následně přenáší do karosérie.

Co na to zkušení, doporučíte, nebo je jiné lepší řešení?

Děkuji Dan
_________________
S90 B5

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#43 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Michl »

Ten podvozek není pro čtyřkolku.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 28
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#44 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Daniel Kout »

To jsem četl. Chci si s BSR vyjasnit konkrétní řešení. Tento podvozek mají uveden pro S60 T6, MY 14/15. To by měla být vždy čtyřkolka.
_________________
S90 B5

Nitty
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 192
Registrován: 4 roky
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S80

#45 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Nitty »

O tohle auto tu bude zájem až bude na prodej 😎
_________________
Volvo S80 I 2.4D5 300tkm+

Nosound89
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4181
Registrován: 11 roků 11 měsíců
Bydliště: F-M city
Vůz: S80II 4,4 AWD

#46 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Nosound89 »

Otázka za jakou cenu :wink:
_________________
S80II 3,2 AWD 179kW, B6324S, MY11 (rodiče)
ex. S80II V8 4,4 232kW, B8444S, MY07; S80II V8 4,4 AWD 232kW, B8444S, MY07; V70III 3,2 175kW, B6324S, MY09; S80II 3,2 AWD 175kW, B6324S, MY07; S60 2,4 135kW, B5244S, MY01; V70II 2,4 125kW, B5244S, MY03; V40 2,0 100 kW, B4204S2, MY03; V40 1,8 85kW, B4184S, MY98; S60 2,5T AWD 182kW, B5254T2, MY05 Galerie

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#47 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Michl »

Technicky nechápu rozdil mezi provedenim FWD a AWD u těch komponentů podvozku. Opticky se to liší jen v jiném uložení zadních tlumičů (není na fotce BSR) a ve výšce jejich zdvihu a tak se divim, že se neprodávají sady pro obojí. Nicméně i na mojí V50 AWD také neexistují štelovací podvozkové sady i samotné tlumiče z druhovýroby, pouze origo Volvo. Takže připravené tlumiče Sachs z FWD jsem musel nepoužité prodat a koupil nové origo pro AWD. Pružiny pro AWD jsem sehnal od Lesjofors až po dlouhém hledání.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5008
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#48 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od PINĎABC »

Ohledně podvozku už mám jasno, šel bych do https://www.kwsuspensions.net/shop?c_make=120&c_model=8616&c_car=33378&pgs=160
a o montáž se postará https://www.senkyr.cz/cz/kontakty jsou to schopni namontovat za jeden den, včetně vyvážení a geometrie. Přínos jejich přístupu vidím v tom, že když 90% jsem v autě sám a oni ten podvozek nastaví podle váhy na každé kolo. řekneš jim co od podvozku čekáš a oni ti ho tak upraví. Nechci jít cestou montéra bez zkušeností.

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 28
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#49 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Daniel Kout »

Děkuji, mluvil jsem s nimi, z prvního jednání mám velmi dobrý pocit. O dalším postupu budu referovat.

Dan
_________________
S90 B5

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 28
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#50 Daniel, S60T6 AWD, R-design, Polestar

Příspěvek od Daniel Kout »

To auto je prostě skvělé.

Spotřeba se trochu zvedla, měl jsem několik cest, kdy jsem opravdu spěchal. Včera odpoledne jsem z poslední prezentace jel dle předpisů, max. +10 km/h. Výsledek viz foto. Na auto s výkonem téměř 250 kW to není špatné.

Daniel
Přílohy
IMG_9709.JPG
_________________
S90 B5
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Galerie uživatelů“