Výměna zadního silentbloku motoru XC90 D5 136 kW

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 32
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Ostravice
Vůz: xc90
Bydliště: Kladno

#1 Výměna zadního silentbloku motoru XC90 D5 136 kW

Příspěvek od jirka xc »

ahoj. Mám dotaz, jestli jste někdo měnili zadní podtlakový silentblok motoru na xc90, D5 136kW, manuál? Našel jsem na youtube postupy které jsou jednodušší něž standardní od VOLVO (kde se na hrazdě vyvěšuje motor a svěšuje nápravnice)...ten zjednodušený postup je v těch videích asi na D5 120kW a po povolení všeho pořebného se motor lehce zespodu přizvedne (v zadni části převodovky) a silentblok vytáhne;já ale tímhle způsobem toho ježka z klece ven nedostanu- žádným směrem není dost místa kudy ho provlíct. Zkoušel někdo nebo to bude potřeba udělat podle servisního manuálu?

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 884
Registrován: 20 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#2 Výměna zadního silentbloku motoru XC90 D5 136 kW

Příspěvek od Zeb »

Povol ostatní silentbloky a motor pořádně přizvedni. Vadí tam kardan, ale jde to.
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 32
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Ostravice
Vůz: xc90
Bydliště: Kladno

#3 Výměna zadního silentbloku motoru XC90 D5 136 kW

Příspěvek od jirka xc »

Děkuji za odpověď :thumbup:
Seš si jistej, že to půjde? Přemyšlím o kolik víc bych to musel přizvedávat (měl jsem povolený přední silentblok, záchyt rázu převodovky, ale nepovoloval jsem ten pravý)...a tak mi před chvílí psal raolsa tohle: "Ne, u 136kW to fakt jinak nejde. Musí se zvednout motor, odpojit řízení, vyvěsit nápravnice, odmontovat (nebo ulomit když nejdou šroubky povolit) krytku kloubku řízení a pak jde silentblok bokem ke kolu vyndat"
Je pro to další přizvednutí potřeba něco dalšího (závěsy kabelů, hadic, trubek...) povolovat abych něco neurval?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“