Alternativne palivo TDI

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 10
Registrován: 5 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno / Slovensko
Vůz: V70 2,5TDI 97'

#1 Alternativne palivo TDI

Příspěvek od kowo »

Ahojte,

skúšali ste niekto kŕmiť TDI aj niečim iným ako naftou? Mám prístup k oleju z kuchyne - z fritéz a tak.

Riediť 1:1 s naftou? Šlo by to? Mám auto na stavbu...
_________________
Volvo V70 III; 2,4D; 129kw, r.v.10; ICE WHITE
Volvo V70 I; 2,5TDI; 103kw, r.v.97; POLAR WHITE
Volvo C70 I Cabrio; 2,4T; 142kw, r.v.00; DARK GREY PEARL

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#2 Alternativne palivo TDI

Příspěvek od jirkaTDI »

jasně, na friťák 1:1 s naftou to jezdí bez problémů, ale filtrovat ten olej je hnus. Lepší je nový rostlinný olej, ale vyplatí se kupovat pouze, když je v akci, jinak stojí prakticky to samé, jako normální nafta...

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5013
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#3 Alternativne palivo TDI

Příspěvek od PINĎABC »

Já na nový fritovací olej jezdil v Rencku11 1,6d a krásně to vonělo. Jen horší starty. nijak jsem to neředil.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 105
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Galanta
Vůz: volvo v40 td 75kW 2001

#4 Alternativne palivo TDI

Příspěvek od 0ndro »

V minulosti do peugeot 405 som lial pouzity fritak z kuchyne, jazdil bez problemov. Mechanicke rotacne cerpadlo.
Ak to chces robit naozaj dôkladne a nezanášať si čerpadlo a vstreky,potrebujes naozaj dobry system filtracie este pred tym ako to nalejes do auta. V použitom oleji su tuky a i iny bordel. Husty olej sa filtruje pomaly, ak ho zohrejes, neodfiltrujes tuk.
Ja som to mal ako hobby v dávnej minulosti. treba si zvážiť či sa ti snaha vyplatí.
To tdi zas tak moc nezere.

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2913
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#5 Alternativne palivo TDI

Příspěvek od Vapik »

Měl jsem kdysi P-405 1,9TD s rotačkou a tou jsem najezdil cca 200tis km na ruský letecký hydraulický olej AMG-10. Ke konci když už mělo auto přes půl milionu už byli horší starty pod -5°C, ale na jízdních výkonech jsem to nepozoroval. V té době jsem tím motorem prolil cca 200l klasické hydrauliky ISO VG46, tam byla cítit jistá ztráta výkonu, tak jsem ho pak řezal 1:1 tím AMG.

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 884
Registrován: 20 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#6 Alternativne palivo TDI

Příspěvek od Zeb »

Do starého Volva 440 jsem také lil řepku horem dolem v době studentských let. Vždycky v Tescu v akci za 13.50, vonělo to po hranolkách:-)
Pak jsem se dostal k nějakému vonnému oleji do loučí, to zase vonělo po borovicích. Trafo olej to schrouplo taky (ale s ním to hůř jelo) a pak ještě nějakej olej z kompostárny, co tam kamarádce přivezli a oni nevěděli so s tím, asi 200 litrů. Jelo to na všechno, na tu čistou řepku snad i líp než na naftu.
Olej z friťáku jsem tam nalil taky, filtroval přes fusekli a častějc jsem pak měnil filtr, snad co dva měsíce. Olej byl za dara, tak se to i tak vyplatilo.
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“