naučení dálky - vystřelovací klíče

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 2 roky 2 měsíce
Bydliště: Sušice
Vůz: XC90 D5 2.4 120KW 2004 manuál

#1 naučení dálky - vystřelovací klíče

Příspěvek od Honza K. »

Ahoj všem,
Předem se omlouvám jestli zakládám duplicitní téma, hledal jsem, ale marně. Pokud tomu tak je, prosím o nasměrování.

Dostala se mi pod ruku tátova XC90ka , která ho nemile zradila a to tím, že nešel strčit klíček do zapalování. Po marných pokusech se otec rozhodl auto na místě ponechat, ale ejhle auto nereagovalo na dálkové zamykání, dalo se zamknout jen ručně zámkem ve dveřích.
k večeru jsem přišel k autu já a centrál i dálka šli naprosto normálně.
Po mírném zápasu jsem tedy spínačku "vykuchal" z auta a podrobil mírně destruční inspekci (nepřežil to mechanismus zámku volantu) nicméně z šachty pro klíček jsem vyprostil malé kovové kolečko, které očividně klíči překáželo v zasunutí.
Vše jsem složil, spínačka funguje, ale auto zase nereaguje na DO,navíc při zamčení přes zámek ve dveřích se zamkne a hned odemkne.
Baterky v klíčkách (mám k dispozici 2ks) jsou OK (tester signálu + nová baterka do jednoho z klíčků pro jistotu).

Otázka zní: Lze "naučit" dálku bez použití diag? pokud ne musí být diag přímo na volvo? (bosch KTS nic takového nezná)
a pokud je třeba spešl diag. je někdo s volvo diag v mém dosahu? (jihozápad čech)

Předem moc díky za pomoc, volva jsou pro mě španělská ves.

PS: kdyby mi někdo byl schpen vysvětlit proč se ta krabice hned odemkne při zamknutí zámkem ve dveřích budu též moc vděčný

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13070
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 naučení dálky - vystřelovací klíče

Příspěvek od raolsa »

Zřejmě nemáš dovřené některé dveře, nebo si to auto myslí - vadný některý zámek, nebo kabeláž.
Když zapneš klíček, nepíše to že jsou některé dveře otevřené?
Aby auto zapomnělo dálku se moc nestává.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 2 roky 2 měsíce
Bydliště: Sušice
Vůz: XC90 D5 2.4 120KW 2004 manuál

#3 naučení dálky - vystřelovací klíče

Příspěvek od Honza K. »

Díky za nápady. Pokud si dobře pamatuji, tak si to na žádné otevřené dveře nestěžovalo, nicméně večer až budu u auta tak to ověřím.
Někde jsem tu četl, že když se přeruší kabel (kabely) ve dveřích řidiče, tak přestane jít centrál na celém autě. Je to tak? Jsem zvyklý z koncernu VW že v případě přerušení kabelů do dveří přestanou fungovat jen dané dveře, zbytek funguje.

Ještě jeden postřeh, když jsem do Volva sedl, zavřel dveře a zmáčkl vnitřní tlačítko na zamknutí auta, tak bezproblému zamklo centrálem všechno...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 2 roky 2 měsíce
Bydliště: Sušice
Vůz: XC90 D5 2.4 120KW 2004 manuál

#4 naučení dálky - vystřelovací klíče

Příspěvek od Honza K. »

Tak jsem vyzkoušel co to dělá a nedělá a výsledek je takový:
- auto dokáže detekovat (napíše na display) otevření všech dveří, kapotu ne
-když auto pozavírám na display nic nepíše, tzn. vidí že dveře jsou zavřené
-dálka nefunguje, když se pokusím zaknout klíčem ve dveřích, auto se zamkne a hned odemkne
- lze to donutit aby se zamkly dveře řidiče, ale ostatní zůstanou otevřené a je nutné ručně zamačkat kolíky a zavřít dveře. Dveřím spolujezdce se moc nelíbilo zamačkávání kolíku, nechali si to líbit asi až na počtvrté.Kufr manuálně zamknout nejde (neni jak)
-když sednu do auta a zamknu interierovým tlačítkem, auto se zamkne a je zamčené, odemknout jde jen znovu tlačítkem, nebo manuálně klíčem ve dveřích
- dlouhodobě je odpojen zámek nádrže (zůstával zavřený) nicméně takto to jezdí už půlroku a nebyl problém
-dálka nereaguje ani na jedno z 5ti tlačítek

táta říkal, že se mu jednou povedlo "manuálně" zavřít auto (kromě kufru) a pak šlo dálkou odemknout. Nicméně se to již nepovedlo zopakovat.


Budu moc vděčný za rady, zkušenosti, popř. nasměrování na někoho kdo tomu rozumí a dokázal by to opravit. Autorizáku bych se rád vyhnul.
Děkuji
Honza

Blade
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1201
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo XC60 D5 r.v.09 a C70II T5 r.v.08

#5 naučení dálky - vystřelovací klíče

Příspěvek od Blade »

Zeptam se blbe baterie v dalce se vymenila?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 2 roky 2 měsíce
Bydliště: Sušice
Vůz: XC90 D5 2.4 120KW 2004 manuál

#6 naučení dálky - vystřelovací klíče

Příspěvek od Honza K. »

jj, mám k tomu 2 klíče, oba na testru v pohodě, nicméně pro jistotu jsem v jednom klíči baterku vyměnil (dal jsem GP) a pořád nic..

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13070
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#7 naučení dálky - vystřelovací klíče

Příspěvek od raolsa »

Viděl bych to na chybu spolujezdcova zámku, vzhledem k tomu že šlo blbě zamáčknout ten čudlík.
Mě se auto zamkne a hned odemkne pouze v případě, že nejsou zavřené některé dveře, v tu chvíli nejde ani dálka. Otevřená kapota nemá na zamčení vliv.
Ale je divný, že to nepíše ty otevřené dveře.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 2 roky 2 měsíce
Bydliště: Sušice
Vůz: XC90 D5 2.4 120KW 2004 manuál

#8 naučení dálky - vystřelovací klíče

Příspěvek od Honza K. »

No jsem z toho jelen, protože auto normálně detekuje otevření i těch dveří spolujezdce.
A když máš jedny dveře nedovřený, jde ti dálka?
Nemá někdo přehled, zda je vidět v nějaké na volvo specializované diagostice stav mikrospínačů v zámku? Že bych s tím třeba k nějaké diag dohrkal a zkoukl než to bezhlavě budu měnit..

Každopádně děkuji za rady a budu rád za další pokud tomu někdo hoví víc než já.

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13070
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#9 naučení dálky - vystřelovací klíče

Příspěvek od raolsa »

Ne, když jsou některé dveře nedovřené, tak to na dálku nereaguje. Zároveň to ale napíše, že jsou ty dané dveře otevřené, když zapnu klíček. A to je právě divný, že ti to nenapíše.
Co se týče stavu jednotlivých spínačů v diag, tak můžu zítra kouknout, když budu mít čas.
Ještě můžeš zkusit postupně otevřít dveře a ručně zacvaknout západku, jestli to bude k něčemu dobré, ale spíše ne.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 2 roky 2 měsíce
Bydliště: Sušice
Vůz: XC90 D5 2.4 120KW 2004 manuál

#10 naučení dálky - vystřelovací klíče

Příspěvek od Honza K. »

Díky za nápad, zamačkat západky při otevřených dveřích jsem ještě nezkusil.
A když máš otevřené dveře, tak ti nejde nic na dálce? Je pochopitelné, že nejde odemykat a zamykat, ale co ty ostatní tlačítka? (bliknutí auta abys ho našel a ještě to žluté kolečko, co nevím k čemu je.
Jde mi o to, jestli vadný zámek odstaví komplet dálku.
Mohl bys prosím vyzkoušet jestli máš 2 klíče, jeden strčit do spínačky a druhým zamknout ? Jestli to třeba nemá nějak dělanou indikaci klíče v zapalování a pak by to odmítalo zamknout ( já jsem právě spínačku vykuchal celkem fest, by't si nedokáži představit, že by tam něco z toho dokázalo dát údaj o přítomnosti klíče (jedině cívka IMMO a ta tam je) ale člověk nikdy neví.

Díky za snahu pomoci

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 13070
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#11 naučení dálky - vystřelovací klíče

Příspěvek od raolsa »

Takže výsledek pokusu: Když je druhý klíč ve spínačce a zavřené dveře, tak zamknout dálkou nejde - nereaguje. Při stisknutí odemykacího tlačítka to v zámcích cvakne.
Ostatní tlačítka jsem nezkoušel.
V origo diagnostice jsem stavy spínačů zámků nenašel.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 2 roky 2 měsíce
Bydliště: Sušice
Vůz: XC90 D5 2.4 120KW 2004 manuál

#12 naučení dálky - vystřelovací klíče

Příspěvek od Honza K. »

Diky moc za vyzkouseni, dostavam se asi k jadru pudla a to bude vykuchana spinacka, ktera nechapu jak, ale detekuje klic v zapalovani.Sice tobe to pri odemykani cvakne zamkama a me to nedela vubec nic, ale alespon by se vysvetlilo proc to nejde zamknout i kdyz jsou vsechny dvere zamcene.Neda se nic nelat koupim na zkousku bazarovou spinacku s klickem, prehodim planzetu a uvidim.zatim jeste jednou diky, dam pak vedet jestli jsem uspel.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 2 roky 2 měsíce
Bydliště: Sušice
Vůz: XC90 D5 2.4 120KW 2004 manuál

#13 naučení dálky - vystřelovací klíče

Příspěvek od Honza K. »

Tak záhada u konce, po namontování jiné spínačky (zámku volantu) auto zase maká jak má. Tzn. se mi nechápu jak, povedlo vykucháním staré spínačky docílit stavu trvalého zasunutí klíčku ve spínačce, tedy alespoň si myslím, že si to auto myslelo a proto nereagovala dálka a nedalo se ani manuálně zamknout.

Každopádně moc děkuji za rady, čas i test s klíčkama, moc mi to pomohlo!
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“