XC90 a světla pro denní svícení

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 12 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#1 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Pavel68 »

Zdravím všechny,
Měl by někdo místní kontakt na nějakého odborníka, který by mě dokázal rozchodit světla pro denní svícení originál , ale z novější řady roku 2011. Dal jsem je místo původních mlhovek a chtěl bych aby fungovaly bez mackani knofliku mlhovek. Byl jsem se ptát v AZ servisu a tam mě rekli, ze se musí pořídit nový ovladač světel a potom nějaká jednotka, ale ze ten technik který to pro ne děla nemá teď čas. Mam rok 2005.
Díky za radu.
_________________
Volvo XC90 2004 2,5D

Mirek Kabát
Ověřený
Offline
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 260
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: S60 R 04'; S60 2,4i 05'; XC70 2,5t 06';

#2 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Mirek Kabát »

Já to mám udělaný podle tohoto návodu - poloha AUTO. Funguje to parádně.
"ok2ucx píše:
Nedávno jsme uskutečnili jeden pokus, který ukazuje, že patrně lze nahrát SW (a správně nakonfigrovat) asi každou(*) facelift P2 (tedy XC90I/V/XC70II/S60I/S80I MY05-), že se to chová tak, tak požaduješ.

T.j. vymění se mlhovky za nejlépe homologované DRL. Funkce mlhovek mizí.

A se změněným SW to funguje následovně:
- v poloze 0 nesvítí nic = beze změny
- v poloze I parkovačky = beze změny
- poloha II - jako dříve - jen bi-xenony (případně natáčecí xenony, dle výbavy)
-> tlačítko mlhovek (které logicky ztrácí svoji původní funkci) získává novou funkci "AUTO a po jeho zapnutí v poloze II vznikne "poloha":
- poloha AUTO - aneb DRL, když je den a xenony, když je noc. Tedy taková zcela logická verze.

Auto si stav "nového" tlačítka AUTO pamatuje i po vypnutí klíčku.

Případně ještě možnost B, že DRL navíc svítí i poloze 0, ale ve všech případech bez zadních obrysovek (v ČR legální, leč zcela nesmyslné).

Celé tohle vůbec nefunguje (a ani nedává smysl) u halogenů

/PL

(*) další podmínkou bude asi ještě aktuální verze SW v CEM a současně její novější hardwarová varianta. T.j. vypadávají z rozsahu asi nejstarší facelift P2 = z roku MY05 a možná i první z MY06."
_________________
Od roku 2002 pouze Volva. Bylo: V40 2.0, 96', B4204S; V40 T4 , 00', B4194T2; V70 XC , 98', B5254T; XC 70, 02', B5244T3 aut.; S60 AWD, 06', B5254T2 aut.;

Rapid Brno
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 83
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Kostice
Vůz: Xc90 2005 d5 Chip 146kW
Bydliště: Kostice
Kontaktovat uživatele:

#3 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Rapid Brno »

Jen pozor u prvních XC90 my 2005 jsou CEM které neumí DRL. Zkoušel jsem na svém právě s D5T5 a zjištěna právě nekompatibilní CEM. řešil jsem CFE od https://www.swedesolutions.com/, kdy ti to přidá další funkce.
_________________
je XC90 D5 2005 modrá magic
byla V70 II 2,5T LPG 2005 zlatá Mazlík II
bylo V40 1,8 1998 LPG Mazlík
revize elektro - nn/VN, UTZ, VTZ, MO

ren
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 756
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 D5 AWD 158 kW MY2012

#4 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od ren »

Řešil jsem kdysi podobný problém na XC60 P3 bez mlhovek. Nakonec to dopadlo tak, že jsem musel koupit DRL s vlastní řídící jednotkou a ještě v autorizáku nechat donahrát SW, aby se po nastartování automaticky nerozsvěcovaly potkávačky.
Při rozhodování jak to udělat jsem viděl, že dnes už se na některá auta dělají mlhovky i DRL v jednom. Mlhovky jsou docela dobrá věc a nezbavoval bych se jich, zkus se podívat, jestli někdo nedělá na xc90 mlhovky s drl a koupil bys k tomu jenom tu řídící jednotku, natáhl dráty k DRL a měl bys oboje.
Něco takového
https://www.tipa.eu/cz/mlhova-svetla-svetla-denniho-sviceni-homologace/d-130984/?gclid=EAIaIQobChMIuJXRnau_8wIVieR3Ch2cbw9jEAQYAiABEgKRbPD_BwE

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 12 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Pavel68 »

Díky za odpovědi. Mam již namontována originál světla, tedy nějak jsem nepočítal s tím, ze by to bylo až tak složité. A tedy kde sehnat někoho kdo by byl ochoten to rozchodit?
_________________
Volvo XC90 2004 2,5D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 12 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Pavel68 »

Stále nikdo kdo by byl ochoten pomoci třeba z rad místních odborníků??
_________________
Volvo XC90 2004 2,5D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 716
Registrován: 9 roků 2 měsíce
Bydliště: Milevsko
Vůz: S60 2.4T5 ARD, 940 B230FT

#7 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od kishmick »

Ahoj!
Já mám na V70II taky místo mlhovek LED-světla na denní svícení. Dělal mi to místní elektrikář za pár korun. Svítí to jen v poloze 0. Vím jenom, že bral proud (12V) z pojistek co jsou nalevo od volantu. To znamená: určitě-jeden drát z pojistek, LED světla propojit mezi sebou-a další podrobnosti nevim. Tohle je nejjednodušší verze. Podobně(ale ještě jednodušeji) jsem si třeba připojil další-přídavnej budík na palubovce(12V). Je třeba vědět, jakej bereš proud-aby to pak něco jinýho neovlivnilo, ale v podstatě jednoduchý - bez krabiček, relé atd...
P.S. Taky si vzpomínám, že ten správný proud hledal tím, že měl připojenou zkoušečku do pojistek a pak mě nutil přepínat světla z polohy 0 a 1-tak to našel - kde to je.
Funguje už 6let, na technický pr. vždy projde bez nejm. problémů.
_________________
Bylo: Volvo 245 DL r.1974
Nyní: Volvo S60 I 2.4 T5 r. 2005 290 kW https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=69548
Nyní: Volvo 940 Turbo r. 1990 B230FT https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=78321

ren
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 756
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 D5 AWD 158 kW MY2012

#8 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od ren »

Pavel68 píše: 21 říj 2021 17:18 Stále nikdo kdo by byl ochoten pomoci třeba z rad místních odborníků??
Popiš trochu tvoje auto, když máš přepínač světel v poloze 0, svítí něco? Když máš teď odpojené mlhovky, hlásí to někde na displeji poruchu mlhovek?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 716
Registrován: 9 roků 2 měsíce
Bydliště: Milevsko
Vůz: S60 2.4T5 ARD, 940 B230FT

#9 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od kishmick »

To je fakt-v první řadě bych asi vyřadil úplně ty mlhovky. Google mi ukazuje, že je to pojistka č.34 nalevo od volantu. Tu-když vyndáš, máš mlhovky nadobro z krku. Tím bych asi začal. :D
_________________
Bylo: Volvo 245 DL r.1974
Nyní: Volvo S60 I 2.4 T5 r. 2005 290 kW https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=69548
Nyní: Volvo 940 Turbo r. 1990 B230FT https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=78321

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 12 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Pavel68 »

Dekuju za reakci. Když mam přepínač světel na 0 tak světla normálně svítí. Žádná signalizace poruchy mlhovek není. Když svítí světla , tak světla pro denní jdou zapnout spinacem mlhovek.

ren píše: 21 říj 2021 18:41
Pavel68 píše: 21 říj 2021 17:18 Stále nikdo kdo by byl ochoten pomoci třeba z rad místních odborníků??
Popiš trochu tvoje auto, když máš přepínač světel v poloze 0, svítí něco? Když máš teď odpojené mlhovky, hlásí to někde na displeji poruchu mlhovek?
_________________
Volvo XC90 2004 2,5D

ren
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 756
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 D5 AWD 158 kW MY2012

#11 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od ren »

No jo, tak to máš do první STK, tedy jestli tam nemáš někoho kdo zavře obě oči. Protože máš denní světla zapojená místo mlhovek, nedá se z toho usuzovat jak se bude chovat řídící jednotka když ty světla odepneš, protože teď si myslí, že mlhovky jsou OK. Dle mého názoru je třeba zjistit dvě věci, za prvé co udělá řídící jednotka když konektory mlhovek necháš volné a za druhé jestli je u tvojí řídící jednotky ve Vidě aktivní volba vypnutí toho automatického rozsvícení světel po zapnutí klíčku. Jestli není, tak s tím nikdo bez oficiální Vidy nic neudělá.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 12 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Pavel68 »

Takže ta světla pro denní svícení nejsou současně i mlhovky? To jsem tedy nějak nedomyslel. No každopádně budu muset zkusit nechat prekodovat pokud půjde jednotku, aby mě po nastartování nesvitily světla. A pokud by třeba slo zapojit světla pro denní svícení zvlášť , aby svitily po nastartování samy.
_________________
Volvo XC90 2004 2,5D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 716
Registrován: 9 roků 2 měsíce
Bydliště: Milevsko
Vůz: S60 2.4T5 ARD, 940 B230FT

#13 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od kishmick »

Mě by zajímalo, jestli si můžeš přední mlhovky sám odstranit(když je jimi auto vybaveno už z výroby).
_________________
Bylo: Volvo 245 DL r.1974
Nyní: Volvo S60 I 2.4 T5 r. 2005 290 kW https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=69548
Nyní: Volvo 940 Turbo r. 1990 B230FT https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=78321

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 12 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Pavel68 »

Ja je neodstranil, ale nahradil schváleným homologovanym typem světel. Bohužel zatím nefunkčním tak jak by měly být. Musím se kouknout, zda je na nich jen DLR. Třeba je to kombinace denního svícení i mlhovek.
_________________
Volvo XC90 2004 2,5D

ren
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 756
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 D5 AWD 158 kW MY2012

#15 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od ren »

Pavel68 píše: 24 říj 2021 08:54 Takže ta světla pro denní svícení nejsou současně i mlhovky? To jsem tedy nějak nedomyslel. No každopádně budu muset zkusit nechat prekodovat pokud půjde jednotku, aby mě po nastartování nesvitily světla. A pokud by třeba slo zapojit světla pro denní svícení zvlášť , aby svitily po nastartování samy.
Mlhovky jsou mlhovky a DRL jsou DRL, každé podle předpisů vydává jiný druh světla a je určeno pro jiné účely. Dnes už se ovšem dají sehnat světla, která umí obojí současně, o tom jsem psal o několik příspěvků výš, stejně jako je běžné že v jednom tzv. sdruženém světlometu jsou parkovačky, potkávačky, drl a já nevím co všechno ještě. Třeba máš kliku a koupils světla která umí obojí, ale stejně bys musel natáhnout ještě jedny dráty, aby bylo možné zvlášť zapínat DRL a zvlášť mlhovky. Jaké má to cos koupil homologační značky?
Určitě sežeň na úvod někoho s Vidou (nebo jestli ji máš) ať se podívá, jestli to jde vypnout bez nahrávání dalšího SW, u tvojeho MY by to mělo jít.

@kishmick - zajímavá připomínka, s ohledem na skutečnost, že mlhovky nejsou povinné a naopak u aut kde nejsou je můžeš dodělat, si myslím, že by neměl být problém s vyhláškou je demontovat.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13066
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#16 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od raolsa »

kishmick píše: 24 říj 2021 10:05 Mě by zajímalo, jestli si můžeš přední mlhovky sám odstranit(když je jimi auto vybaveno už z výroby).
Tohle nikdo zkoumat nebude. Na STK je akorát zajímá jestli svítí, pokud jsou. Nikde v TP nemáš napsanou výbavu, jakou auto má. Akorát by to chtělo odstranit i vypínač a dát záslepku.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 12 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Pavel68 »

Na světlech je napsáno DO/DRL. Tak nějak netuším zda to nebudou i ty mlhovky. Jsou to originál od Volva.
Přílohy
E4CB7116-0F9F-4080-ACB6-9DC6F88FD880.png
_________________
Volvo XC90 2004 2,5D

ren
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 756
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 D5 AWD 158 kW MY2012

#18 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od ren »

Obávám se, že sis koupil tohle
To jsou pouze DRL.

Jsi měl radši nechat mlhovky mlhovkama a pořídit něco takového jak je v odkaze níž. Do té plastové mřížky vyřízneš v pohodě otvor, vsadíš světlo a když budeš jó cíťa, objedeš černým silikonem. Nejdou ty světla cos koupil vrátit?

https://www.fatomas.cz/denni-sviceni-pro-volvo-xc90/

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 10
Registrován: 12 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#19 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Pavel68 »

No to vrátit asi nepůjde. Kupoval jsem přes EBay. Budu se s tím muset nějak popasovat. Začnu tou daektivaci světel po startu a potom kdyby slo vymyslet, ze se po nastartování rozsvítí tyhle světla DLR a vypnutý po zapnutí potkavacek. Třeba by to slo napojením jiných vodičů do svazku.
_________________
Volvo XC90 2004 2,5D

Schumi_01
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 621
Registrován: 20 roků
Bydliště: Děčín
Vůz: C70 2,4i Momentum MY08

#20 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Schumi_01 »

Mirek Kabát píše: 09 říj 2021 19:48 Já to mám udělaný podle tohoto návodu - poloha AUTO. Funguje to parádně.
"ok2ucx píše:
Nedávno jsme uskutečnili jeden pokus, který ukazuje, že patrně lze nahrát SW (a správně nakonfigrovat) asi každou(*) facelift P2 (tedy XC90I/V/XC70II/S60I/S80I MY05-), že se to chová tak, tak požaduješ.

T.j. vymění se mlhovky za nejlépe homologované DRL. Funkce mlhovek mizí.

A se změněným SW to funguje následovně:
- v poloze 0 nesvítí nic = beze změny
- v poloze I parkovačky = beze změny
- poloha II - jako dříve - jen bi-xenony (případně natáčecí xenony, dle výbavy)
-> tlačítko mlhovek (které logicky ztrácí svoji původní funkci) získává novou funkci "AUTO a po jeho zapnutí v poloze II vznikne "poloha":
- poloha AUTO - aneb DRL, když je den a xenony, když je noc. Tedy taková zcela logická verze.

Auto si stav "nového" tlačítka AUTO pamatuje i po vypnutí klíčku.

Případně ještě možnost B, že DRL navíc svítí i poloze 0, ale ve všech případech bez zadních obrysovek (v ČR legální, leč zcela nesmyslné).

Celé tohle vůbec nefunguje (a ani nedává smysl) u halogenů
Trošku to oživím a udělám si jasno, pač jsem v tomhle úplně mimo zatím :)

Výše popsané se mi líbí. Trošku mi vadí ztráta mlhovek...jednou za rok se hodit můžou (používám opravdu v husté mlze, ne dešti!!! Nebo ve vánici!!! sakra lidi :) ).
Ale neříkejte mi, že D5T5 nebo Dongle neumí autu domluvit pouze SW aby stávající mlhovky využil pro denní svícení a přepínání mezi xenony a mlhovkami řešilo podle stmívacího čidla?

Mám teď nově XC90 MY11 a xenony vysvícené, pustím se do renovace, ale je škoda to vypalovat přes den když ty světla jsou už takhle mizerný.
_________________
Volvo C70 2,4i 125 kW MT MY08 (Eibach Pro-kit & D5T5 135kW)
Volvo XC90 D5 AWD 136 kW AT MY11 (D5T5 ST2 160kW, 480Nm.)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 69
Registrován: 13 roků 10 měsíců
Bydliště: Zlín
Vůz: XC70 II 2,4 147kW aut 2001

#21 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Zkumavka »

U tvého auta by to asi mělo fungovat, je tam psané, že nejde MY05 a možná začátek 06. MY11 by neměl být problém.
Sorry, až teď jsem dočetl, že chceš 2v1.
_________________
VOLVO XC70 2,4T 147kW aut. 2001
VOLVO XC90 D5 147kW D5244T18 aut. 2012

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 265
Registrován: 1 rok 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: S60 2,4 D5 136 kW MY2006

#22 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od JiFi »

Svítit mlhovkama jako denní svícení je podle mě trochu čuňárna.

Pokud vám mlhovky svítí blbě, tak jako většinou u starších aut svítí, není důvod vzdorovat ztrátě mlhových světel, protože na rozdíl od DRL vám mlhovky stejně k ničemu nejsou, což je i moje zkušenost se všemi auty, ve kterých jsem zatím jezdil. Jediný viditelný efekt byl, když jsem do mlhovek Superba II dal LED žárovky, ale hlavní přínos je tam v přísvitu do strany. Za mlhy je tam přínos vůči potkávacím světlům stejně téměř nulový.

Nebo vám mlhovky svítí tak, že to efekt má, a oak budete jejich použitím ua normální viditelnosti porušovat přepisy a dost možná oslňovat vozidla. DRL má nějaká specifika včetně svítivosti, mlhovka je úplně jiný typ světla.

Moje rada: nebuďte prasata a udělejte to pořádně, existují i duolight LED DRL.
_________________
Je: S60 2,4 D5 136 kW FL, BiLED od Sviťlíp, EGR off, CZ od D5T5
Bylo: Škoda Octavia II Combi 1.6 TDI 77kW, Škoda Felicia 1,3 MPI 50 kW, Seat Toledo II 1.6 74 kW

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12090
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#23 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Urvanej »

Řekl bych, že to moc hrotíš. Běžně se používalo u VW gruppe svícení dálkovejma jako DRL. Sice ztlumenýma, ale používalo. Mlhovky mají proti dálkám obrovský rozptyl tak i poloviční intenzita dálkovek jako DRL udělá na bod v nějaké vzdálenosti vyšší intenzitu dopadajícího světla.
Ale to je jen muj názor a pocit, protože nejsem schopen dohledal úhel rozptylu dálkovek ani mlhovek.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 20
Registrován: 5 roků
Bydliště: Opava
Vůz: Volvo XC90 2.4 D5 AWD

#24 XC90 a světla pro denní svícení

Příspěvek od Rados92 »

Přidám se. Rok 2008. Koupil jsem originál přední DRL. Když je vyměním, slyšel jsem, že by tenhle ročník už měl mít přípravu veškeré kabeláže. Kdysi u Opelu jsem byl zvyklý, že takové věci se jenom vyměnili, nacvakli konektory a všechno fungovalo. Předpokládám, že tady to tak nebude. Takže, po výměně světel, bych místo toho, aby se to řešilo v CEMu nebo kde, tak bych tam dal normální modul, nebo relé na denní svícení. Teď, jak ho zapojit aby to fungovalo?
_________________
Stávající: Volvo XC90 D5 AWD 136kW
Předchozí: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER, Opel Astra G 1.8|X18XE1, Opel Zafira B 1.9 CDTi|Z19DT, Opel Zafira A OPC|Z20LET, Opel Astra G 2.0 Di|X20DTL, Opel Astra G 1.4|Z14XE
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“