jenom mě tak napadlo

Všechno o sedmách a devítkách!

Moderátor: wickey

This topic is 13 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
selap

jenom mě tak napadlo

Příspěvek od selap »

Jedné kruté zimy se mi stalo,že jsem potřeboval jet do Prahy a měl jsem zamrzlou naftu(asi - 24C bylo).Dojel jsem ale pomalu,nafta nešla,ale jak jsem tak jel.tak mě napadlo jestli by to nešlo i nějak jinak než to u pumpy zkouset polít filtr teplou vodou.
Takže teoretická otázka zní,co by se stalo,kdyby se před filt dalo "téčko" a připojila se tam hadička s vratnou naftou která je z motoru ohřátá.Míchala by se studenou z nádrže a ohřívala ji.Mohlo by to fungovat,vadilo by to něčemu?
Aditiva a benzím není potřeba rozvádět,v už zmrzlé naftě je to nanic,obojí tam bylo.

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Re: jenom mě tak napadlo

Příspěvek od Honza »

selap píše:Jedné kruté zimy se mi stalo,že jsem potřeboval jet do Prahy a měl jsem zamrzlou naftu(asi - 24C bylo).Dojel jsem ale pomalu,nafta nešla,ale jak jsem tak jel.tak mě napadlo jestli by to nešlo i nějak jinak než to u pumpy zkouset polít filtr teplou vodou.
Takže teoretická otázka zní,co by se stalo,kdyby se před filt dalo "téčko" a připojila se tam hadička s vratnou naftou která je z motoru ohřátá.Míchala by se studenou z nádrže a ohřívala ji.Mohlo by to fungovat,vadilo by to něčemu?
Aditiva a benzím není potřeba rozvádět,v už zmrzlé naftě je to nanic,obojí tam bylo.
Vono to není tak o zamrzlé naftě jako o zamrzlém filtru který absorbuja vodu z nafta a ta potom zamrzne. To znamená, včas vyměnit filtr a je polovina problémů.

marra
Servisman

Příspěvek od marra »

na dně filtru je plastovy šroub jako odlučovač, možna by stačilo povolit vypustit z toho vodu dřiv než zamrzne.... :idea: hh

travex

Příspěvek od travex »

tech tam rozhodne nedaval... nevyresis to, ze by pak cerpadlo melo snahu brat vzduch pres vratne potrubi misto nafty.... takze kdyz uz chces cirkulacni rpedehrav tak si tam hvizdni filtr z novejsich VWecek (napriklad Oktavka, Golf, Passat... vsechny maji stejnej...) tim ziskas krom vyrazne drazsiho filtru take tuto vymozenost....

PS: nafta mi zatuhla jen dvakrat za posledni ctyri roky a to tak ze by mi ani tohle nepomohlo.... jinak nemam problemy. Chce to filtr pravidelne menit a odvodnovat....

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

selap

filtr

Příspěvek od selap »

Souhlas,filtr se má měnit včas,ale ten rok se dala nafta přehazovat lopatou,u některých pump ji ani neprodavali,ztuhla jim v tancích,Nicměně,byl to jen teor. dotaz.
This topic is 13 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „700 / 900“