mizení motorového oleje z XC 60

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 38
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: praha
Vůz: xc60

#1 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od volxc60 »

Ahoj.
Aktuálně mám na XC 60 D3 2016, najeto 156000 km a nyní mi cca po 3000 km vždy zmizí olej tak že musím doplnit min pullitr pak je chvili pokoj a pak znovu.
doposud mezi výměnama nebylo třeba ani dolévat a bylo ho tam vác jak pulka...tedy jsem v pulce servisu a je tam už dolito víc jak llitr...nikde nic viditelně neteče nepotí, auto nekouří, ve vodě nic není...
PLS máte s tím někdo nějakou zkušenost??
Dík

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13068
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od raolsa »

Zkus sundat nějakou hadici od turba jestli v ní nebude nadměrné množství oleje.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 38
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: praha
Vůz: xc60

#3 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od volxc60 »

Hadici jsem měl dole minule když to bylo poprvé a to bylo normální....nebyla tedy čistá ale olej v ní vyloženě nestál.....a auto ani nekouří...

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1898
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#4 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od Munga »

Ten kouř chytne DPF dokud bude fungovat.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 38
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: praha
Vůz: xc60

#5 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od volxc60 »

Jasně, to by mohlo tak být, na začátku jsem si myslel že to mizení bylo něco jako náhoda....ten pullitr na cca 10000 km ještě šel že by se ztratil ale další cca. litr po 3000 to už není tak málo....zítra to znova zvednu odekluju atd...ale ani ted to nevypadá že by to někde vizuálně teklo....voda je čistá...nejhorší je, že už to kontroluju skoro ob den a vždy je vše ok , hladina sedí...a na jednou se rozsvítí málo oleje....motor jde normálně, nehřeje se....takže turbo je také na snadě jak píše raolsa....

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 425
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: SK - BA
Vůz: Volvo XC60 D4 AT Summum-E MY2015

#6 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od lkopcansky »

Prosím dopíš kód motora...
_________________
XC60 D4 AT8 Summum-E, MY2015, 130 000 km, Mobil 0w-20
Obrázek
S60 D3 AT6 Summum, MY12, 236 000 km, Ravenol SSV 0W-30 - tatko
Obrázek
XC60 D3 AT8 Dynamic, MY17, Castrol 0w-20, 180 000 km - mamka
S60 2,4i B5244S, FWD, MT, MY2004, 249 000 km, Mobil 5W-50 - sestra

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13068
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#7 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od raolsa »

Ideální by asi bylo sundat i výfuk.
Ono s takovouhle skokově zvýšenou spotřebou oleje není sranda, aby jsi taky neskončil v oblacích kouře s motorem na plný otáčky, který nepůjde chcípnout (pokud máš automat).
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 38
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: praha
Vůz: xc60

#8 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od volxc60 »

Zítra se tomu budu více věnovat, právě, že mám zcela shodný názor.....kdyby auto něco žralo...tak ok, ale do teď za celou dobu provozu jsem nedolil ani deci...a najednou v podstatě během pár km víc jak litr....a nerovnoměrně....to je právě ono.....ještě jsem mazlíkovi slíbil, že dnes se s ním projdedu v živějším režimu zda to něco neudělá....normálně nemám důvod ho honit, ba naopak nejlepší požitek z jízdy je rovnoměrná jízda v klidu....

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 306
Registrován: 6 roků 2 měsíce
Bydliště: praha
Vůz: xc60 D5

#9 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od ivanvanata »

pokud není vadný nějaký podtlak (zkus zkontrolovat separátor) a olej nesákne např vzadu na motoru shora směrem ke kabině, zamyslel bych se nad tím jakej olej v tom je... pokud tam je nějaká 0w-20/30 zkusil bych nahradit např 5w30, na druhou stranu jeslti ti to žere cca 1,5-2dc/1000 km chová se to jako normální nový motor od VW...co do toho leješ? může to mít vyšší odparnost

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#10 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od Dural8 »

On ale popisuje, že mu to několik set/tisíc kilometrů neudělá nic při průběžném kontrolování a pak to najednou šlukne půl litru...tedy Ivane Tvojí cestou bych se nevydal
_________________
V60 D4

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 38
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: praha
Vůz: xc60

#11 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od volxc60 »

ano je to přesně tak....nic nic a pak půl litr za 2 km jízdu...
nesákne nikde nic, co jsem z vrchu po oddělání deklů viděl je šude vzorně čisto, až nebývale čisto na 150000....není zatím duvod ho ani mejt....
od začátku z výroby tam je 0w20 castrol s volvo certifikací.....schválně jsem procházel faktury zda se právě nezměnil olej ale ne....
motor tam je D4204T4 už s elektronickou měrkou a manuální tam není...to už mi napdlo zda nefixluje právě čidlo....ale podle manuálu, kdyby ojel neubyl, tak po těch doplňováních by nyní už řval, že je ho tam hodně, ale vždy se akorát doplní stupnice na měrce úměrně tomu kolik tam doleju

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5138
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#12 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od Jakub Svoboda »

HM, tak zkus tento olej a uvidíš. Je to 5W30, ale C3 - neboj C3 nás tu jezdí mraky a dlouho, tak se neboj. Výměna max. po 15k

https://dufy.cz/motorovy-olej-ravenol-vmp-5w-30-5l

Ta chybějící měrka je k pláči........ Takže nemůžeš vůbec říci kolik reálně mizí. Tak je klidně možné, že to fakt prostě žere olej a nepřesnost čidla nevyhodnotí úbytek 0,1 , 0,2 l atd.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 38
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: praha
Vůz: xc60

#13 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od volxc60 »

když už jsme u toho, tak průměrná spotřeba paliva je 5,5 až 5,8 na 100, při rozumné jízdě, pokud jedu bystrý provoz, nebo dlouhou rychlou dálnici tak plus minus litr až 2 navíc...s vlekem normálně se vejdu do 6,2 max. a nic jiného kromě pneu a vody do ostřikovačů do teď nikdy nebylo třeba řešit.
naprosto pohodové vozidlo, o to víc mi to nyní štve

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 38
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: praha
Vůz: xc60

#14 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od volxc60 »

to jo to jsem si taky myslel.... ale defcto na el. měrce je vidět dolití úměrně tomu co leju..cca po deci to leze ..ale po dolití jsem na max....a pak najednou tam není ani min....je to skok po celý měrce....
, chápal bych elektronickou měrku ale manuál bych viděl jako zálohu...ta jedna díra do bloku (která tam stejně určitě někde je byť zaslepená...by nikoho nezabila

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1898
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#15 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od Munga »

Tohle fakt už nemá ani servisní měrku?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#16 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od Dural8 »

_________________
V60 D4

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 38
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: praha
Vůz: xc60

#17 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od volxc60 »

ne bohužel už to měrku nemá.....pouze digitální na panelu v autě....ale dle všeho bude asi plně funkční...

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#18 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od Sup »

VEA motor má svěcenou vodu místo oleje, nemá merku jen čidlo, které ukazuje jinak na BC a jinak ve VIDA.... U jedné V90 se nám takhle projevovalo praskle turbo, nic nic a najednou spotřeba oleje. Něco sezralo sáním a něco vyteklo na výfuk kde se olej odpařil, ale jen tak drobně l, že zásadní smrad z toho nebyl, pro lehčí hledání problému.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 38
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: praha
Vůz: xc60

#19 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od volxc60 »

ahoj díky moc....ano na turbo se zaměřím, bohužel proti plánu musím dnes absolvovat doktora tak se zkoumání asi o cca dva dny posune ....než budu mít zase volno z práce
ten popis bych i přijal, to by mohlo tak být....sice mi to po 150. tis přijde brzo ale čemu dnes můžeme věřit

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 38
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: praha
Vůz: xc60

#20 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od volxc60 »

ahoj všem.....tak jsem ihned jak jsem skončil s maroděním sundal hadice a všude je normální stav, není nikde extra mokro, jemně mastno asi ano, ale nic extra....dal jsem to zpět.....nikde nic neteče...blok je jako nový,
dnes se rozsvítil žlutý check....asi to bude třeba pořádně projet a doufat že se vyčiští systém.....
zatím co se oleje týká tak po posledním dolítí už 2000 km opět nic...je plno.....tedy dle měrky.....
měrka ukazuje správně, v čidle chyba není....dle diagnostiky se taktéž ukazuje že je vše ok....

ach jo

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 425
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: SK - BA
Vůz: Volvo XC60 D4 AT Summum-E MY2015

#21 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od lkopcansky »

Nezabudni nás prosím informovať ako postupuješ v probléme
_________________
XC60 D4 AT8 Summum-E, MY2015, 130 000 km, Mobil 0w-20
Obrázek
S60 D3 AT6 Summum, MY12, 236 000 km, Ravenol SSV 0W-30 - tatko
Obrázek
XC60 D3 AT8 Dynamic, MY17, Castrol 0w-20, 180 000 km - mamka
S60 2,4i B5244S, FWD, MT, MY2004, 249 000 km, Mobil 5W-50 - sestra

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#22 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od David Patočka »

Motory VEA pokud jezdí hlavně ve městě, tak začnou mezi 100 - 150 tis. km žrát olej, a to i 1L na 1000 km.
Bohužel je to tak, a je třeba se připravit na opravu bloku a hlavy.
Prostě Euro 6, víc sem psát nebudu.........
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 6 roků 8 měsíců
Bydliště: Šluknov
Vůz: Volvo XC60 MY22,

#23 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od frantaemail »

Trochu přidám ze svého soudku. Volvo XC60, MY 16, motor D5244T20, najeto 267 000 km a při pravidelné výměně oleje každých 15 000 km bez dolévání (od výměny do výměny). Až nyní - v květnu, kdy během týdne (ujeto cca 1800 km) se rosvítila se kontrolka oleje. V servisu doplněno asi 0,75 l oleje z motoru (jinak kontrolu oleje provádím každý víkend - něco jako rituál), . Nikdy předtím se mi to nestalo, většinou ubylo na rysce max. 1 dílek na stupnici za cca 3 měsíce. Motor a okolí sucho, hadice, turbo bez oleje. Teď to kontroluju každý den a od dolití a ujetí 2300 km, klesla hladina o jeden dílek a pak po ujetí dalších 400 km je opět hladina na max. Takže buď je v háji snímač hladiny oleje nebo se v motoru něco chystá.

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#24 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od David Patočka »

.....jak turbo, to má dvě turba. A to malé nahoře rádo odchází, takže zahraje hezkou písničku a pak se zadře.
Tomu všemu předchází zvýšená spotřeba oleje, protože to jde středovým ložiskem přímo do plastové trubky směrem dolu.
Toto se řešilo většinou již podstatně dříve, nežli v těchto kilometrech. Takže buď je zázračné a původní, nebo je už měněné a nic mu není.

....jen tak čistě teoreticky.....takže bych sundal tu trubku na dva torxy 30 a kouknul se na jeho vůli.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 21
Registrován: 6 roků 8 měsíců
Bydliště: Šluknov
Vůz: Volvo XC60 MY22,

#25 mizení motorového oleje z XC 60

Příspěvek od frantaemail »

Děkuji pane Patočko, za objasnění. Vím že to má dvě turba.Turbo je původní, auto mám od začátku, takže pokud by ho měnili, poznal bych to na peněžence. Takže o víkendu se na turbo podívám. Mě na tom zarazila ještě jedna věc a to změna hladiny, kdy po dolití byla hladina max. pak klesla a nyní je opět max., uvidím dnes.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“