D5 vibrácie voľnobeh

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 39
Příspěvky: 140
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Piešťany / Brno
Vůz: S60 2,4D Euro 3

#101 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Pongo »

Jop, presne som to mal aj ja... Levá žiarovka toho moc nevydržala.

Kuntík: Vo Vide nieje o poradí uťahovaní jednotlivých silentov ani zmienka. Ale keď som to už mal zdvihnuté, tak som ich všetky povolil, uložil motor a dotiahol.
Trochu boj je s tým pravým pod remenicou. Nemyslím si, že tam pasuje tak ako by mal.

Jinak u mňa už dlhodobo relatívne klid. Cítim že nejaké tie vibrace tam stále sú a asi časom pôjdu vstreky ale už sa mi neklepe celé auto, svetla atď :D
_________________
S60 2,4D 2005 :)
Nesmrtelná Ovce 1,9SDI
--------------------------------------------------------------

Tod2
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 2986
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#102 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Tod2 »

On myslel utahování toho spodního zachytu na převodovce.
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 57
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: S80 D5 120kW AT 2005

#103 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od kuntík »

Záchyt na převodovce je tady popsanej, ale myslel jsem právě pořadí jednotlivých silentů. takže buď to nesedí pořádně na tom u řemenice, nebo to drží na fest ten spodní záchyt.
Ještě jsem se k tomu nedostal, tak nevím.
A ten horní záchyt se dá nějak nastavovat?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 28
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: XC70 2.4D 120 kW (2005)
Kontaktovat uživatele:

#104 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Vesnickej Vydlak »

Hmm je to tím spodním! ... Tak když C povolím úplně, vibrace zmizí úplně. Ale když to začnu dotahovat, tak zase začne vibrovat. Jak jej teda utahujete? Když ho nechám povolenej, tak se vyklepe, ale zase to nevibruje :D ...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 39
Příspěvky: 140
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Piešťany / Brno
Vůz: S60 2,4D Euro 3

#105 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Pongo »

Ja som C uťahoval pri nezdvihlom motore (Corteco).

Asi by to reálne chcelo skúsiť a porovnať aftermarket vs origo vtvojom prípade.
Zistiť, či je chyba v tom že neorigo prenáša vibrace do karoserie, tak ako by nemal. Alebo s origo zistiť či motor negeneruje vibrace, ktoré ani origo neodtlmí...
Pokiaľ to vibruje aj s origo, tak je jasné, že je chyba motore.
Ale kupuj hneď origo za 5tis s pochybným výsledkom.... :D
_________________
S60 2,4D 2005 :)
Nesmrtelná Ovce 1,9SDI
--------------------------------------------------------------

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 38
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#106 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Sup »

Já se rozhodl, že si koupím ve Volvu origo, stojí 1766Kč s DPH, ještě musím těsnění na trubku od turba koupit. Vyměním ho za origo a pak se uvidí :-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 39
Příspěvky: 140
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Piešťany / Brno
Vůz: S60 2,4D Euro 3

#107 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Pongo »

Daj vedet výsledok, docela ma to zaujíma :)
_________________
S60 2,4D 2005 :)
Nesmrtelná Ovce 1,9SDI
--------------------------------------------------------------

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 40
Příspěvky: 638
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#108 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od jirkaTDI »

Tak mám nové silentbloky nápravince (rámu), nakonec jsem zvolil originál Volvo díly a zatím bez PU vložek.
Jak už jsem zvyklý, na vibrace na volnoběh to nepomohlo :D nebo možná trochu ano, ale málo. Alespoň chování na silnici se zlepšilo.
Měnili mi to v AVdílech a při výměně si všimli horšího silentbloku motoru na boku u rozvodů, tak to by mohl být hlavní strůjce vibrací u mě - že už se možná dotýká rámu.
To by asi i odpovídalo prudce se zhoršující tendenci za poslední 2 měsíce, co se vibrací týče. Jen mě to trochu překvapilo, protože ten silentblok tam je jen asi 10 měsíců/30t. km (Lemforder).
Rovnou jsem se tam objednal na další servis, kdy se vymění tento silentblok (jestli ho do tý doby nevyměním sám, až mi dojde trpělivost) a taky se vymění servopumpa, neboť vydává už celkem nelibé zvuky a dle mě by mohla být zodpovědná za ne zcela hladký volnoběh.

Teď jakou značku silentbloku zvolit? Nerad bych se pouštěl do nějakých experimentů, nějaká ověřená druhovýroba, co nevibruje? :D Neví někdo, na kolik vyjde origo? Když by to nebyla nějaká raketa, tak bych do toho šel.
https://www.skandix.de/en/spare-parts/engine/engine-mountings/engine-mounting-right-lower/1014601/
tohle asi není origo, co? Spíš asi nějaký Skandix "brand" tzn. přebal :D

Jinak kdyby někoho zajímala cena za origo silentbloky nápravnice, tak vyjdou na 3467 Kč (práce, montážní materiál a geometrie v AVdílech dalších 3100 Kč - což si myslím, že je fajn cena).

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 38
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#109 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Sup »

Na to jak je ten silas malý, tak stojí raktetu. číslo dílu 30748811 - 3417Kč s DPH, možná bych si to nechal nacenit přímo ve Volvu s výměnou, protože dostaneš 25% slevu na díl i na práci. Tak třeba by to bylo za cenu dílu, co bys dal jinde. AV určitě jako velkoodběratel budou mít slevy, ale 25% to nebude, mnohdy to je pod nákup co má servis, vykazuje se to dál a import proplácí zpět. Takže si k tomu dají svoji marži a práci a jsi nad cenou v autorizáku. jako s rozvody a dalšími věcmi...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 40
Příspěvky: 638
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#110 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od jirkaTDI »

hmm, to je celkem raketa, za tak malou věc, budu si to muset nechat projít hlavou :D kdybych měl jistotu, že potom většina vibrací zmizí, tak bych do toho šel, ale už jsem tak nějak ke všemu skeptický :D

Tod2
Ověřený
Online
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 2986
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#111 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Tod2 »

no zrovna tenhle silentblok se tváří docela kriticky, zatím všichni, kteří vyměnili starý originál za nějakou náhradu, tak hlásili zhoršení, včetně mě...
jinak po instalaci pur vložek se u mne vibrace volnoběhu znatelně zmenšily, v brzké době ale ty nápravnicové taky vyměním za origo
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1686
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#112 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od IgorS »

30748811 MOTORKISSEN 79.99€ = 2178,64CZK
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 40
Příspěvky: 638
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#113 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od jirkaTDI »

IgorS: OK, prosím, kde? Beru hned.

Já našel tohle:
https://www.wikingerparts.de/en/shop/volvo-en/volvo-engine-pad-30748811

Ale rád bych to koupil na nějakém ověřeném shopu, kde bude jistota, že opravu přijde "Genuine Volvo part". :)
(samozřejmě nejjistější koupit přímo ve Volvu, ale pokud to jde někde koupit bez marže autorizáku, jsem pro :D )

Offline
Příspěvků ve vlákně: 39
Příspěvky: 140
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Piešťany / Brno
Vůz: S60 2,4D Euro 3

#114 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Pongo »

Ja si overujem cenu origo dielu tu https://autond.cz/volvo/ + číslo z vidy.
Zatím to v autorizáku stálo vždy rovnako (samozrejme s DPH, Brno) a poväčšinou menej ako origo diel na neofiko stránkach.
Takže za mňa to brať cez autorizák. Máš to do druhého dňa, istotu pôvodu a zatím som sa nestretol stým, že by to stálo viac ako niekde inde...

30748811 ...3417kč ale nejsom si istý číslom dielu, len som skopíroval z predošlého komentu.
_________________
S60 2,4D 2005 :)
Nesmrtelná Ovce 1,9SDI
--------------------------------------------------------------

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 40
Příspěvky: 638
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#115 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od jirkaTDI »

Tak jsem to nevydržel a ve Volvu objednal. Snad do pátku přijde, abych to mohl o víkendu udělat.
Už to dospělo do fáze, že je to fakt skoro nejezditelný, šíleně to rezonuje/duní celým autem jak stará Avie.

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 24
Příspěvky: 4793
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#116 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od PetrXC70 »

Tak hlavně, aby to pomohlo...
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 40
Příspěvky: 638
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#117 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od jirkaTDI »

Musí :D jinak silentblok přijde až v úterý :cry: takže to budu dělat asi až ten další víkend :(

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 40
Příspěvky: 638
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#118 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od jirkaTDI »

hm, tak silentblok stále nepřišel, už si nejsem jistý, jestli byl dobrý nápad koupit origo :D
Tak snad se zítra stane zázrak a já to budu moct o víkendu vyměnit konečně, je to stále čím dál víc horší :o

powl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 34
Příspěvky: 689
Registrován: 3 roky 9 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70 II D5 136kw

#119 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od powl »

az skonci covid usporadame sraz vibrujicich D5 :green:
to by v tom byl cert abysme na neco neprisli :evil:
_________________
V70 P2 D5 136kw MY2007 - Pet valcu staci kdyz ti turbo tlaci

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 581
Registrován: 6 roků 6 měsíců
Bydliště: Moravia
Vůz: Volvo

#120 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od volvoperformance »

Řešíte silentbloky, ale aby to nakonec nebylo tohle.
Přílohy
CC4F7E0E-7E47-4883-BC11-8779F6A8A624.jpeg

powl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 34
Příspěvky: 689
Registrován: 3 roky 9 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70 II D5 136kw

#121 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od powl »

to ne ty mam delany

ale vstriky...ty by to bejt mohly :ryba:
Naposledy upravil(a) powl dne 25 led 2021 08:40, celkem upraveno 1 x.
_________________
V70 P2 D5 136kw MY2007 - Pet valcu staci kdyz ti turbo tlaci

Offline
Příspěvků ve vlákně: 39
Příspěvky: 140
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Piešťany / Brno
Vůz: S60 2,4D Euro 3

#122 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Pongo »

volvoperformance píše: 01 lis 2020 17:34 Řešíte silentbloky, ale aby to nakonec nebylo tohle.
To síce áno, ale drvivej väčšine začali problémy až po výmene uloženia ;) Ja som mal problém, že to chvílu išlo dobre a chvílu horšie a to si nemyslím že by bol úplne mechanicko motorový problém :) Každopádne určite treba skontrolovať aj toto...
powl píše: 01 lis 2020 16:53 az skonci covid usporadame sraz vibrujicich D5 :green:
to by v tom byl cert abysme na neco neprisli :evil:
Zoženiem niekde akcelerometr a dáme závod komu to klepe najviac :D
_________________
S60 2,4D 2005 :)
Nesmrtelná Ovce 1,9SDI
--------------------------------------------------------------

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 57
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: S80 D5 120kW AT 2005

#123 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od kuntík »

Tak můj postřeh z dnešní návštěvy servisu. Po povolení spodního záchytu (šrouby B) vybrace ustupují. Byl povolen i ten u řemenice a motor přizvednut, jak se postil dolů, tak to malinko jako by lépe sedlo, možná tak 2-3 mm. Záchyt jsem dotáhl momentem z výroby byl dotažen méně. Na volnoběh změna v zásadě asi žádná. Ovšem musím podotknout, že asi po měsíci ježdění se ty vibrace zlepšily, tak nějak samo od sebe, ale není to prostě to co před výměnou. Zlepšení nastalo v záběru při určitém spektru otáček.
Teď nevím jaký vliv na to může mít ten horní záchyt. Před výměnou jsem z tou rozpěrou moc nepohnul, teď na obě strany tak asi 40 stupňů a je to úplně na volno.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 40
Příspěvky: 638
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#124 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od jirkaTDI »

Hydra jsou taky možnost, třeba na ně dojde, ale já mám v motoru krásně čisto, olej pravidelně měněný, posledních 6 výměn bylo po 10tis. km, jinak dle servisky po 20tis. km, jestli se jí dá věřit. Spíš mi přijde, že dělá bordel servopumpa, je v plánu jí vyměnit za 3 týdny a při tý příležitosti se zkontroluje i altík, jestli nejsou KO ložiska nebo volnoběžka.

Jinak origo silentblok u řemenice, objednaný ve Volvu v Průhonicích, stále nedorazil, tak jsem to v pátek nevydržel a sjel do Kelly, kde měli skladem jeden kus od SWAGu. Už jsem s tím nemohl jezdit ani o den déle, dělalo to na volnoběh i při jízdě hrozný věci. "Původní" silentblok od Lemforder byl po 10 měsících úplně KO, nebyl popraskaný, ale strašně vyměklý, motor byl spadlý asi 1mm nad rámem, takže na všech nerovnostech stále bouchal o rám a taky lítal dopředu, dozadu. Nový silenblok od SWAG jen na pohmat v ruce byl mnohem tužší a po namontování a zatížení motorem klesl úplně minimálně. Od Lemforderu už nekoupím nic, ta značka šla úplně do kytek.

Výsledek? Volnoběh je stále hroznej. Ale už se s tím dá alespoň jezdit, ještě tam zůstaly vibrace ve vyšších rychlostech jakoby od poloosy a v podzemní garáži se auto při popojíždění v rejdu jakoby kymácí ze strany na stranu, podle mě je motor víc posunutý na stranu u rozvodů, než by měl být a pravá poloosa je natvrdo. Mohlo to vzniknout v AVdílech, když měnili silentbloky v rámu, že si motor, hlavně vinou špatnýho silentbloku u řemenice, nesednul na místo, jak má. Zítra zkusím povolit všechny silenbloky a motor lépe usadit, zda bude zlepšení.

A jestli přijde někdy ten origo silentblok, tak ho třeba vyměním místo toho SWAGu. A poud bude dobrá reference od Supa na origo Volvo reakci na převodovce, tak jí pořídím taky. Pak se vymění servopumpa, možná altík a bude se bojovat dál :D

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 38
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#125 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Sup »

Já mám v plánu volnoběžku a spodní záchyt, jen do půlky prosince jsem vkuse v Německu, tak nic neudělám. Podle mne bude na tom silasu rozdíl, když si to Volvo objedná na hned nebo v měsíční objednávce, proto ještě nedorazil. S tím jsem hrozně bojoval jako technik. Potřeboval jsem aby auto bylo opravené a odjelo a ve skladu to stále tlačili na měsíční objednávku. Přeci potom je to pro servis levnější o 500kc... To že zákazník stříkal a už nepřijel nikdy, takže na tom prodělali, jim nedocházelo...
Takže swag silas je taky na prd.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“