ELEKTROINSTALACE: výměna parkovací žárovky

Moderátor: wickey

This topic is 13 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
vladinek

ELEKTROINSTALACE: výměna parkovací žárovky

Příspěvek od vladinek »

Chtěl bych vyměnit parkovací žárovku, ale když kouknu při otevřené haubně zevnitř na přední světlomet, je tam trafo pro xenony. Mám to trafo odendat a pak se dostanu i k té malé žárovce nebo je na to nějaký jiný grif? Doufám, že se to nemusí nějak pracně celé rozebírat, jak tady už někdo popisoval při výměně paraboly. Díky za každou rouzumnou radu.
v

caruso
Vůz: V40 1,9D 10/2002

Příspěvek od caruso »

no koukám,že si se moc odpovědí nedočkal.Mě jí vyměnil mechanik v servisu spolu s prasklou výbojkou.Každopádně mluvil něco o sundavání narazníku.Já osobně si myslím-lampa ven,vycvakat svorky co drží sklo a šáhnout tam z venku.Jinak nevim. :roll:

Harry
Moderátor

Příspěvek od Harry »

moc lidí tady origo xenony asi nemá, takže proto žádná odezva. já jsem neodpověděl, protože jsem to osobně rozebraný ještě neměl. ale když nikdo nic, tak jsem to šel okouknout a vyfotil jsem aspoň samostatný trafo. já bych rozhodně nejdřív sejmul trafo a myslím, že to půjde vyměnit tudy(viz kabeláž za trafem). rozhodně bych nezačínal hned s nárazníkem.
ale jak říkám, zatím jsem to nerozebíral :wink:

ad prasklá výbojka-co to je prasklá? žádný vlákno nemá, co může prasknout?

caruso
Vůz: V40 1,9D 10/2002

Příspěvek od caruso »

prasklou jsem myslel to,že jednodue prestala svítit.
Jinak v servisu v UL výměna xen.výbojky zcela zdarma.

vladinek

žárovka

Příspěvek od vladinek »

[quote="Harry"]moc lidí tady origo xenony asi nemá, .... já bych rozhodně nejdřív sejmul trafo a myslím, že to půjde vyměnit tudy(viz kabeláž za trafem).
Díky za foto. Myslel jsem, že vznáším relativně trapný dotaz, ale asi to nebude úplně triviální, jak tak koukám a podle ohlasů. V servisu (nikoliv Volvo) na to koukli, zamumlali něco o tom , že to bude stejná pakárna jako u nové Octavie a nechali to radši být...tak to zkusím sám.
v

Schumi_01
Vůz: C70 2,4i Momentum MY08

Příspěvek od Schumi_01 »

No já měl jedno světlo venku několikrát... Po sundání skla už neni žádnej problém to vyměnit. Jen to chce trochu práce... Pro mě po důkladném nacvičení už je to práce na 10 minut :D Nicméně světlo jde z těžka ven...nárazník dolu nemusí, maximálně povolit šrouby v podběhu z boku aby se trošku sesunul malinko a stačí... Ale jde to i bez toho, jen je potřeba zabrat a ten nárazník trošku stlačit jakoby pod světlo když jde ven...dá se.

Ale přes trafo by to snad mělo jít taky, nevim, ale nevidim důvod proč ne... Taky o jejich výměně uvažuju, jsou na můj vkus moc žlutý :D

marra
Servisman

Re: žárovka

Příspěvek od marra »

vladinek píše: Myslel jsem, že vznáším relativně trapný dotaz, ale asi to nebude úplně triviální, jak tak koukám a podle ohlasů. V servisu (nikoliv Volvo) na to koukli, zamumlali něco o tom , že to bude stejná pakárna jako u nové Octavie a nechali to radši být...tak to zkusím sám.
v
souhlasím s nimi je to pakarna ale jde to když maš maly ručičky...

vladinek

Příspěvek od vladinek »

Schumi_01 píše:No já měl jedno světlo venku několikrát... , nevim, ale nevidim důvod proč ne... Taky o jejich výměně uvažuju, jsou na můj vkus moc žlutý :D
díky, myslím,že to půjde. Žlutý? Pro mě za mě,ať to svítí třeba fialovozeleně, hlavně ať to svítí :))
This topic is 13 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“