MOTOR: V40- cukání při studeném startu

Moderátor: wickey

This topic is 13 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
vladinek

MOTOR: V40- cukání při studeném startu

Příspěvek od vladinek »

Vážení, moje auto ( V40,1.8,2002,benzín + LPG sekvenční vstřik) se chová takto: Při studeném startu na benzín startuje bez problémů, chvíli, asi minutu jede na bohatší směs,v pohodě. Poté, i když motor není ještě moc teplý, připadne mi,že "sytič" je vypnut, volnoběh je normální, kolem 900. Musím relativně opatrně přidávat plyn,rozjíždět se s citem. Když přidám víc, auto se jakoby "dusí", netáhne. Za chvíli, když se to ohřeje není problém.
Na LPG jede taky v pohodě, problém je pouze po studeném startu na benzín (na LPG se nestartuje).
Svíce mají za sebou 22tis.km, palivový filtr nový. Nemáte někdo ponětí, čím to může být? Nebo je to normální při najetých 142tis.km?
Díky za radu

Hans

Příspěvek od Hans »

Některé V40 jsou vybaveny elektrickou vzduchovou pumpou, která po nastartování vstřikuje čistý vzduch do výfukového potrubí, což způsobuje hoření oxidu uhelnatého a tím se snižuje obsah CO ve spalinách. Pumpa vstřikuje vzduch do výfukového potrubí asi 2 až 3 minuty po nastartování a potom se odpojí. Vstřikování vzduchu tedy probíhá v době, kdy je v činnosti systič a spaluje se bohatá směs. Pokud vzduchová pumpa nefunguje, tak dá kyslíková sonda řídící jednotce pokyn k ochuzení směsi. Mně ta pumpa začala rachotit, spálila pojistku a motor se potom první dvě minuty choval divně. Tu pumpu ale mají jen některá auta. Divné chování motoru může také způsobovat špatný sensor teploty nasávaného vzduchu, který je u vzduchové váhy. Asi by to chtělo diagnostiku. Ta by měla tyhle závady objevit.

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

Hans píše:Některé V40 jsou vybaveny elektrickou vzduchovou pumpou, která po nastartování vstřikuje čistý vzduch do výfukového potrubí, což způsobuje hoření oxidu uhelnatého a tím se snižuje obsah CO ve spalinách. Pumpa vstřikuje vzduch do výfukového potrubí asi 2 až 3 minuty po nastartování a potom se odpojí. Vstřikování vzduchu tedy probíhá v době, kdy je v činnosti systič a spaluje se bohatá směs. Pokud vzduchová pumpa nefunguje, tak dá kyslíková sonda řídící jednotce pokyn k ochuzení směsi. Mně ta pumpa začala rachotit, spálila pojistku a motor se potom první dvě minuty choval divně. Tu pumpu ale mají jen některá auta. Divné chování motoru může také způsobovat špatný sensor teploty nasávaného vzduchu, který je u vzduchové váhy. Asi by to chtělo diagnostiku. Ta by měla tyhle závady objevit.
Co to je za pikačovinu??? :roll: To jako když mám blbé emise,tak budu přifoukávat vzduch do výfuku???Chtěl bych vidět hořet oxid uhelnatý!!!Skoro perpetum mobile

Hans

Příspěvek od Hans »

Oxid uhelnatý vzniká při nedokonalém spalování. Při dokonalém spalování vzniká oxid uhličitý. Oxid uhelnatý hoří podle rovnice 2 CO + O2 = 2 CO2. Jestli máš Haynese, tak je tam o té vzduchové pumpě asi půl stránky keců. Výměna té pumpy mě stála 7 táců.

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

martinopel píše:
Hans píše:Některé V40 jsou vybaveny elektrickou vzduchovou pumpou, která po nastartování vstřikuje čistý vzduch do výfukového potrubí, což způsobuje hoření oxidu uhelnatého a tím se snižuje obsah CO ve spalinách. Pumpa vstřikuje vzduch do výfukového potrubí asi 2 až 3 minuty po nastartování a potom se odpojí. Vstřikování vzduchu tedy probíhá v době, kdy je v činnosti systič a spaluje se bohatá směs. Pokud vzduchová pumpa nefunguje, tak dá kyslíková sonda řídící jednotce pokyn k ochuzení směsi. Mně ta pumpa začala rachotit, spálila pojistku a motor se potom první dvě minuty choval divně. Tu pumpu ale mají jen některá auta. Divné chování motoru může také způsobovat špatný sensor teploty nasávaného vzduchu, který je u vzduchové váhy. Asi by to chtělo diagnostiku. Ta by měla tyhle závady objevit.
Co to je za pikačovinu??? :roll: To jako když mám blbé emise,tak budu přifoukávat vzduch do výfuku???Chtěl bych vidět hořet oxid uhelnatý!!!Skoro perpetum mobile
jj, bohužel je to tak a je to daň ekologům. Proto nemívají vždy moderní auta i menší spotřebu. A zde nejde jenom o dodatečné spalování CO, ale i zbytků paliva které mohou ve stádiu studeného volnoběhu proniknout do výfuku.

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

To je zajímavý, vím o několika autech s tzv. vysavačem nefunkčním a chovají se normálně. Jinak tenhle nesmysl používá více automobilek, kvůli snižování emisí. Četl jsem o tom několik pojednání a pokaždé trochu jiné vysvětlení funkce a tak si myslím že hlavní důvod je oblbnout exhalace na konci výfuku.
Jo oni sice většinou píšou o lepším spalování některých humusů ve výfukových plynech, jenže to funguje jen při určité teplotě a k tomu je potřeba mít kat na provozní teplotě, což při studeném motoru samozřejmě není, takže podle mne takový ojeb. 8)

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

jarek.krizan píše:To je zajímavý, vím o několika autech s tzv. vysavačem nefunkčním a chovají se normálně. Jinak tenhle nesmysl používá více automobilek, kvůli snižování emisí. Četl jsem o tom několik pojednání a pokaždé trochu jiné vysvětlení funkce a tak si myslím že hlavní důvod je oblbnout exhalace na konci výfuku.
Jo oni sice většinou píšou o lepším spalování některých humusů ve výfukových plynech, jenže to funguje jen při určité teplotě a k tomu je potřeba mít kat na provozní teplotě, což při studeném motoru samozřejmě není, takže podle mne takový ojeb. 8)
Myslíš jako že se ty emise naředí? I to je možné.

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

Jarda S40 píše:
jarek.krizan píše:To je zajímavý, vím o několika autech s tzv. vysavačem nefunkčním a chovají se normálně. Jinak tenhle nesmysl používá více automobilek, kvůli snižování emisí. Četl jsem o tom několik pojednání a pokaždé trochu jiné vysvětlení funkce a tak si myslím že hlavní důvod je oblbnout exhalace na konci výfuku.
Myslíš jako že se ty emise naředí? I to je možné.
Tahle verze je od technika přez emisní systémy od GM, pana Hrušky a mě se zdá nejpravděpodobnější. Tvrdí, že je potřeba aby dodatečné spalování fungovalo dosáhnout teploty aspoň 480° celsia a to teprve se zahřívající výfukový systém nemá.

Roger
Vůz: V70T6 AWD08 goldAT/V70R AWD98 silverM

Příspěvek od Roger »

Chlapi za chvili jedu na Emise + STK. Myslim, ze bude lepsi kdyz emise budou merit pri zahratem motoru a vyfukovem potrubi+kat na provozni teplotu, abych vyloucil, ze ve spalinach bude bordel, co pak prekroci limity.No mam tam 100 oktan, aspon nejaky predpoklad ze to bude dobre horet...bez vetsich zbytku.
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

vladinek

Rozumná diagnostika

Příspěvek od vladinek »

Hans píše:Některé V40 jsou vybaveny elektrickou vzduchovou pumpou, která po ......... Asi by to chtělo diagnostiku. Ta by měla tyhle závady objevit.
Díky,asi se na diagnostiku vydám, pokud se to bude znatelně zhoršovat. Máte někdo zkušenosti,kde diagnostiku dělaj za rozumný peníz? V Praze nebo okolí? Nechce se mi jezdit do Volva, sedřou ze mě kůži za živa...

Conan
Vůz: Volvo XC 90 2.5T AWD

Re: Rozumná diagnostika

Příspěvek od Conan »

vladinek píše:
Hans píše:Některé V40 jsou vybaveny elektrickou vzduchovou pumpou, která po ......... Asi by to chtělo diagnostiku. Ta by měla tyhle závady objevit.
Díky,asi se na diagnostiku vydám, pokud se to bude znatelně zhoršovat. Máte někdo zkušenosti,kde diagnostiku dělaj za rozumný peníz? V Praze nebo okolí? Nechce se mi jezdit do Volva, sedřou ze mě kůži za živa...
U Volva stojí cca 5-600Kč, můžeš zkusit http://www.t6r.cz
Bylo: Volvo V40 T4, B4194T (147kW / 5500 ot.min, 300Nm / 2400-3600 ot.min) (r.v. 1998)

Roger
Vůz: V70T6 AWD08 goldAT/V70R AWD98 silverM

STK

Příspěvek od Roger »

Tak mam to za sebou zas az za 2 roky. Emise OK, STK mi taky dali, ale mam si trochu pritahnout rucku, asi 2 zuby. Jinak v norme.
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

strycf

Příspěvek od strycf »

U Marry 500Kc prohlidka+diagnostika.
This topic is 13 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“