Kope mě aut. převodovka

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 30
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#51 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od zvedavec »

raolsa píše:Však jsem ti to už nahoře posílal. :wink:
jo poslals, ale to jsme vycházeli z předpokladu že je v háji gufero v převodovce. O nějaké visko-spojce jsme neměli ani tušení. Nebo jsou ty gufera stejný? na pravé straně ?
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

Jakub Svoboda
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 5122
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#52 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Nechci být chytrý, ale raději to dej do servisu.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

shaman
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 895
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Znojmo
Vůz: Peugeot

#53 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od shaman »

Jj.
A priprav pade.
_________________
postapo.cz

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4930
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#54 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od Romulusw »

zvedavec píše:
raolsa píše:Však jsem ti to už nahoře posílal. :wink:
jo poslals, ale to jsme vycházeli z předpokladu že je v háji gufero v převodovce. O nějaké visko-spojce jsme neměli ani tušení. Nebo jsou ty gufera stejný? na pravé straně ?
Nemůžou být stejný.


Asi jsem se ještě neprobudil, ale na co je na tý poloose viskospojka? To v tý almaře není diferák? :%)

Podle obrázku to vypadá, že viskospojka těsní přes simering v převodovce a poloosa přes druhý simering ve spojce. Uvnitř spojky se nachází olej automatu.
Jestli je simering na poloose špatný, tak to prostě teče ven.
Takže - vysunout poloosu z viskospojky (možná půjede i visko z almary) vyměnit simering ve visku a zase namontovat. Jak snadné.

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 30
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#55 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od zvedavec »

Jakub Svoboda píše:Nechci být chytrý, ale raději to dej do servisu.
jasně že jo, na to abych se s tím mordoval na parkovišti jsem už moc tlustej a línej :-) , jenže objednávka do servisu to je tak na týden, pak budu čekat další týden na gufero a pak než si udělají čas na jeho výměnu. Sem si říkal že když bych to gufero objednal předem tak bych nějakej ten tejden ušetřil :-) Já potřebuju jet do Berouna pro dveře a Kutné Hory pro sicnu.
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 581
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Moravia
Vůz: Volvo

#56 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od volvoperformance »

Romulusw píše:
zvedavec píše: jo poslals, ale to jsme vycházeli z předpokladu že je v háji gufero v převodovce. O nějaké visko-spojce jsme neměli ani tušení. Nebo jsou ty gufera stejný? na pravé straně ?
Nemůžou být stejný.


Asi jsem se ještě neprobudil, ale na co je na tý poloose viskospojka? To v tý almaře není diferák? :%)

Podle obrázku to vypadá, že viskospojka těsní přes simering v převodovce a poloosa přes druhý simering ve spojce. Uvnitř spojky se nachází olej automatu.
Jestli je simering na poloose špatný, tak to prostě teče ven.
Takže - vysunout poloosu z viskospojky (možná půjede i visko z almary) vyměnit simering ve visku a zase namontovat. Jak snadné.
Gufero je tam vždy jen jedno. Buď těsní plochu na poloose s viskospojkou (větší průměr) nebo na klasické poloose. Viskospojka vnitřním drážkováním přenáší kroutící moment na levou poloosu a tím funguje částečně jako samosvorný diferenciál. Přiznám se, že až donedávna jsem si myslel, že je to Torsen, nikoliv visco. Nicméně to funguje a poloosa s visco pasuje do všech FWD těchto převodovek, stačí vyměnit gufero. Škoda, že toto nelze namontovat do AWD

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4930
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#57 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od Romulusw »

Tak zatím jsem to nepochopil, potřeboval bych to vidět v řezu.......

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 581
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Moravia
Vůz: Volvo

#58 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od volvoperformance »

Romulusw píše:Tak zatím jsem to nepochopil, potřeboval bych to vidět v řezu.......
Velká hřídel pokračuje na P poloosu a přes visco se spojuje s L poloosou

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 30
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#59 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od zvedavec »

Tak podle odborného posudku olej prosakuje těsněním pod filtrem motorového oleje. Z převodovky nic neteče a dolilo se do ní 4L oleje. Prej ho tam bylo málo. Takže teď odborný dotaz, kolik se tam vejde motorového oleje ? Předpokládám že tam mám dát MOBIL1 ?
No vzhledem k tomu že se mě nechtělo čekat než si mě někdo všimne :-) tak jsem si objednal 6L.
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 581
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Moravia
Vůz: Volvo

#60 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od volvoperformance »

zvedavec píše:Tak podle odborného posudku olej prosakuje těsněním pod filtrem motorového oleje. Z převodovky nic neteče a dolilo se do ní 4L oleje. Prej ho tam bylo málo. Takže teď odborný dotaz, kolik se tam vejde motorového oleje ? Předpokládám že tam mám dát MOBIL1 ?
No vzhledem k tomu že se mě nechtělo čekat než si mě někdo všimne :-) tak jsem si objednal 6L.
Do převodovky se dolilo 4l oleje? :shock: To ho tam moc teda nebylo a počítám, že to převodovku zabilo! Copak to bylo za skvělý servis, kde zapomněli nalít 4l oleje ?!!! :crazy:

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4930
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#61 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od Romulusw »

volvoperformance píše:
Romulusw píše:Tak zatím jsem to nepochopil, potřeboval bych to vidět v řezu.......
Velká hřídel pokračuje na P poloosu a přes visco se spojuje s L poloosou
Jestli velká hřídel je spojená s klecí diferenciálu (jako tisícihran) tak už to konečně chápu :-D

Zajsoft
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Administrátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2209
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Deutschböhmen
Vůz: S80 T6,S80 V8,V70II R,C70 2.4T,244 D24
Participant x 3
Kontaktovat uživatele:

#62 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od Zajsoft »

volvoperformance píše:
zvedavec píše:Tak podle odborného posudku olej prosakuje těsněním pod filtrem motorového oleje. Z převodovky nic neteče a dolilo se do ní 4L oleje. Prej ho tam bylo málo. Takže teď odborný dotaz, kolik se tam vejde motorového oleje ? Předpokládám že tam mám dát MOBIL1 ?
No vzhledem k tomu že se mě nechtělo čekat než si mě někdo všimne :-) tak jsem si objednal 6L.
Do převodovky se dolilo 4l oleje? :shock: To ho tam moc teda nebylo a počítám, že to převodovku zabilo! Copak to bylo za skvělý servis, kde zapomněli nalít 4l oleje ?!!! :crazy:
No spis mi to prijde napsany, tak nejak od kazdeho pulka a olej chybel hlavne v motoru, pokud i v predovce, tak skoda mluvit, vivat spaleny lamely...
_________________
Je: S80 2.8 T6 '99, Stage 2 - 320k/425Nm, AT, LPG | S80 II V8 '07, cca 322k/434Nm, AT, AWD, LPG | C70 2.4T Convertible '04, 240k/350Nm, MT, Heico | BLÚ 244 D24, 58kW, '90, MT | Black V70 T5 '98, 309k/388Nm, AT, LPG | GREY XC90 V8 '06, AT, AWD | Bastard PV 544 B20E '62, 124k/167Nm, MT+OD | Kulihrášek 121 Amazon B20A '61, 81k/157Nm, MT, LPG | "Modrý" S70 T5 '97, MT
Audi TT 1.8T MY 00, 6st 4x4, APR Stage 1 263hp 362Nm | Na prodej: Opel Tigra C20LET(Calibra) 280k/350Nm(odhad) '97, MT
Originální Volvo diagnostika...
Bylo: Trabant 601; Škoda 120L LPG '88; 2x Chrysler Daytona 2.2 Turbo '88 (US); Hyundai Sonata AT 2.4 '01; MB 124 230TE '88 AT LPG; Audi V8 3.6 '93; 2x Opel Omega MV6 '96 AT; Fiat 125p LPG; Nissan 300ZX '88; Chevrolet Lumina APV 3.8 '92 AT (US); Renault 25 Baccara 2.9 V6 AT LPG; BMW 320i (E36) '96; V70 II, MY01, 2.4T, AT, LPG; V70R '04, 360k, AT

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 30
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#63 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od zvedavec »

Zajsoft píše:
volvoperformance píše: Do převodovky se dolilo 4l oleje? :shock: To ho tam moc teda nebylo a počítám, že to převodovku zabilo! Copak to bylo za skvělý servis, kde zapomněli nalít 4l oleje ?!!! :crazy:
No spis mi to prijde napsany, tak nejak od kazdeho pulka a olej chybel hlavne v motoru, pokud i v predovce, tak skoda mluvit, vivat spaleny lamely...
Chyběl v převodovce, ve volvu jsem koupil 4 litrovku, asi půl litru jsem tam nalil já a zbytek v Přísnoticích kam jsem to dal na výměnu toho gufera. Tam zjistili že převodovka-gufero neteče, ta zasviněná viskospojka byla od prasklé nádobky na vodu a motorového oleje. Dnes ráno zase loužička, viz foto.
Přílohy
louže.png
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

Zajsoft
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Administrátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2209
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Deutschböhmen
Vůz: S80 T6,S80 V8,V70II R,C70 2.4T,244 D24
Participant x 3
Kontaktovat uživatele:

#64 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od Zajsoft »

zvedavec píše:
Zajsoft píše: No spis mi to prijde napsany, tak nejak od kazdeho pulka a olej chybel hlavne v motoru, pokud i v predovce, tak skoda mluvit, vivat spaleny lamely...
Chyběl v převodovce, ve volvu jsem koupil 4 litrovku, asi půl litru jsem tam nalil já a zbytek v Přísnoticích kam jsem to dal na výměnu toho gufera. Tam zjistili že převodovka-gufero neteče, ta zasviněná viskospojka byla od prasklé nádobky na vodu a motorového oleje. Dnes ráno zase loužička, viz foto.
A do prevodovky chces lejt motorovej olej? :D
Ono mozna kdyby jsi si to po sobe cely precetl a napsal to cely znova, krapet jako beloch, tak by se potom v tom i prase vyznalo... ;)
_________________
Je: S80 2.8 T6 '99, Stage 2 - 320k/425Nm, AT, LPG | S80 II V8 '07, cca 322k/434Nm, AT, AWD, LPG | C70 2.4T Convertible '04, 240k/350Nm, MT, Heico | BLÚ 244 D24, 58kW, '90, MT | Black V70 T5 '98, 309k/388Nm, AT, LPG | GREY XC90 V8 '06, AT, AWD | Bastard PV 544 B20E '62, 124k/167Nm, MT+OD | Kulihrášek 121 Amazon B20A '61, 81k/157Nm, MT, LPG | "Modrý" S70 T5 '97, MT
Audi TT 1.8T MY 00, 6st 4x4, APR Stage 1 263hp 362Nm | Na prodej: Opel Tigra C20LET(Calibra) 280k/350Nm(odhad) '97, MT
Originální Volvo diagnostika...
Bylo: Trabant 601; Škoda 120L LPG '88; 2x Chrysler Daytona 2.2 Turbo '88 (US); Hyundai Sonata AT 2.4 '01; MB 124 230TE '88 AT LPG; Audi V8 3.6 '93; 2x Opel Omega MV6 '96 AT; Fiat 125p LPG; Nissan 300ZX '88; Chevrolet Lumina APV 3.8 '92 AT (US); Renault 25 Baccara 2.9 V6 AT LPG; BMW 320i (E36) '96; V70 II, MY01, 2.4T, AT, LPG; V70R '04, 360k, AT

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 30
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#65 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od zvedavec »

Zajsoft píše:
zvedavec píše: Chyběl v převodovce, ve volvu jsem koupil 4 litrovku, asi půl litru jsem tam nalil já a zbytek v Přísnoticích kam jsem to dal na výměnu toho gufera. Tam zjistili že převodovka-gufero neteče, ta zasviněná viskospojka byla od prasklé nádobky na vodu a motorového oleje. Dnes ráno zase loužička, viz foto.
A do prevodovky chces lejt motorovej olej? :D
Ono mozna kdyby jsi si to po sobe cely precetl a napsal to cely znova, krapet jako beloch, tak by se potom v tom i prase vyznalo... ;)
Chjo, to je jak u Hotentotů :-) Teče mě filtr motorového oleje, asi těsnění. Takže chci s výměnou filtru vyměnit i olej.
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 13040
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#66 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od raolsa »

Když teď zkontroluješ výše popsaným způsobem hladinu oleje v převodovce tak je mezi ryskami? Nezdá se mi, že by tam chybělo tolik oleje, to by ta převodovka asi nefungovala vůbec.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 30
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#67 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od zvedavec »

raolsa píše:Když teď zkontroluješ výše popsaným způsobem hladinu oleje v převodovce tak je mezi ryskami? Nezdá se mi, že by tam chybělo tolik oleje, to by ta převodovka asi nefungovala vůbec.
Zkusím zítra jak přijedu do práce to změřit. Teď je to studený a doma stojím z kopce. Jen já mám na měrce jen jednu rysku s nápisem HOT.
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#68 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od David Patočka »

Nemohu si odpustit poznámku, že už na začátku tohoto příběhu všichni varovali majitele tohoto vozu, že se pouští do boje s větrnými mlýny.
A takhle to bude do té doby, než to sám uzná.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 30
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#69 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od zvedavec »

No ne převodovka zatím řadí asi jak má, a asi opravdu v ní bylo málo oleje protože když jsem zatáčku víc řízl tak odmítla přeřadit. Takže jsem musel počkat až se narovnám a pak teprve přidat plyn, teď když přidám plyn během zatáčení tak svižně řadí. Jen si teď musím najít čas a domluvit si tu výměnu oleje a filtru. Všechno vopucovat a pak znovu kouknout jestli se zase objeví olej. Tu loužičku už to víckrát neudělalo.
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 30
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#70 Kope mě aut. převodovka

Příspěvek od zvedavec »

David Patočka píše: 17 dub 2020 21:43 Nemohu si odpustit poznámku, že už na začátku tohoto příběhu všichni varovali majitele tohoto vozu, že se pouští do boje s větrnými mlýny.
A takhle to bude do té doby, než to sám uzná.
No já mám za to že prakticky všechny vaše rady jsem si vzal k srdci a uposlechl jsem. Nebo ne ? Základ byl abych se vzdal idei že tam dám manuál a dám tam jinou funkční převodovku a to jsem taky udělal.
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“