Predni desticky a kotouce. Xc 60 242kw

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 84
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Xc60 t6 polestar

#1 Predni desticky a kotouce. Xc 60 242kw

Příspěvek od Xc60242kw »

Ahoj, chtel bych se, prosim, zeptat, jake predni desticky a kotouce zvolit na xc60 2014 t6 polestar. Auto ma 242kw, jezdim dost svizne (obcas agresivne), brzdam davam casto zabrat. Hlavne na okreskach. Ate, brembo, vrtane zimmermanny (jake je riziko praskani u techto kotoucu?). Dekuju

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1676
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#2 Predni desticky a kotouce. Xc 60 242kw

Příspěvek od ttoommaasseekk »

Xc60242kw píše:Ahoj, chtel bych se, prosim, zeptat, jake predni desticky a kotouce zvolit na xc60 2014 t6 polestar. Auto ma 242kw, jezdim dost svizne (obcas agresivne), brzdam davam casto zabrat. Hlavne na okreskach. Ate, brembo, vrtane zimmermanny (jake je riziko praskani u techto kotoucu?). Dekuju
Nikdy mi vrtané Zimmermann nepraskly a vždy jsem s nimi byl a jsem spokojen.
Co EBC?
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 84
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Xc60 t6 polestar

#3 Predni desticky a kotouce. Xc 60 242kw

Příspěvek od Xc60242kw »

ttoommaasseekk píše:
Xc60242kw píše:Ahoj, chtel bych se, prosim, zeptat, jake predni desticky a kotouce zvolit na xc60 2014 t6 polestar. Auto ma 242kw, jezdim dost svizne (obcas agresivne), brzdam davam casto zabrat. Hlavne na okreskach. Ate, brembo, vrtane zimmermanny (jake je riziko praskani u techto kotoucu?). Dekuju
Nikdy mi vrtané Zimmermann nepraskly a vždy jsem s nimi byl a jsem spokojen.
Co EBC?
Premyslim nad nima - https://www.highperformanceparts.cz/predni-brzdove-kotouce-ebc-usr-na-volvo-xc60-30-turbo-t6-0815.200790. Desky taky ebc? Penez za to dam stejne jako ve volvu, tak je to jedno. Brzdy jsou pro me nejslabsim mistem auta - s origo...
Ja objednal vrtane zimmermann + desticky zimmermann. Ale asi to zrusim a dam ty ebc. Clovek otevre internet a uz to jede, zimmermann praska, desticky slabe brzdeni atd. Ma nekdo osobni zkusenosti? S ebc, zimmermann, brembo? Diky moc

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 84
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Xc60 t6 polestar

#4 Predni desticky a kotouce. Xc 60 242kw

Příspěvek od Xc60242kw »

Jeste bych se chtel zeptat, jak je ti s havarijkem a pojistovnou v pripade pouziti neoriginalnich brzd a kotoucu, musi splnovat nejakej certifikace? Diky

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1676
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#5 Predni desticky a kotouce. Xc 60 242kw

Příspěvek od ttoommaasseekk »

Předpokládám, že všichni výrobci, které jsi zmiňoval výše mají potřebné certifikáty.
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 84
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Xc60 t6 polestar

#6 Predni desticky a kotouce. Xc 60 242kw

Příspěvek od Xc60242kw »

Na strankach bsr pisou u vyrobku EBC toto - Homologace E11
Možno dodat včetně homologace TUV E90 za příplatek 15%. Nutno uvést do poznámky v objednávce.
Nevite nekdo, prosim, co to znamena? Je potreba tuv e90?
Zatim to vidim na kombinaci https://www.highperformanceparts.cz/predni-brzdove-kotouce-ebc-usr-na-volvo-xc60-30-turbo-t6-0815.200790 + https://www.highperformanceparts.cz/predni-brzdove-desticky-ebc-yellowstuff-na-volvo-xc60-30-turbo-t6-0815.16808. Zatim jen na predek, casem dam i na zadek. Mam nove zadni kotouce, tak je mi to lito. Diky

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 14
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Kašperské Hory
Vůz: XC60 D4 AWD D5244T21

#7 Predni desticky a kotouce. Xc 60 242kw

Příspěvek od janos666 »

Já mám osobní zkušenosti s vrtanými Zimmermany a za mě je nemůžu doporučit, tedy vlastně obecně žádné vrtané kotouče na běžné použitý na veřejných silnicích. Po čase se tvořily malé praskliny v okolí otvorů, jezdil jsem je na Subaru společně s děstičkami Ferodo DS2500, také zklamání. Na druhou stranu to hodnotím při zcela jiném jízdním stylu než je schopna XC60 zvládat. Ale určitě bych se nebál že by praskl celý kotouč... Pokud za každou cenu chcete nějaké povrchové úpravy tak maximálně drážky, ale vždy to má za následek rychlejší opotřebení brzdových destiček a účinek se stejnak nezvýší oproti zcela hladkým kotoučům. EBC je také dobrá volba, za velice rozumné peníze. Pokud se bavíme o sériových komponentech se sportovnějšími vlastnostmi.

Nyní mám na zakázku vyráběné kotouče na Impreze o průměru 336mm zcela hladké a k tomu na zakázku dělané destičky, za mě nejlepší kombinace co jsem za tím jezdil, na druhou stranu opět to hodnotím na voze který má přibližně podobný výkon ale cca tak o 8 metráků lehčí vůz. Je jasné že na XC60 ty brzdy budou dostávat hodně zabrat. Za mě bych doporučil kvalitní sériové kotouče - hladké a k tomu slušné destičky, buď EBC, carbon-loraine, Ferodo - řada DS . Každopádně se může stát, že pak to bude při určitých chvílích pískat, což si myslím že se moc k povaze XC60 nehodí.
_________________
Volvo XC60 D4 AWD Ocean race (MY16); Škoda Superb Combi 4x4 TDi 125kw Elegance plus; Subaru Impreza GT 98´; Opel Manta B 2.0 GTE
Ex: Opel Kadett Cabrio 2.0 Gsi; Honda Accord CC7 2.0is; Lada niva 1.7

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 84
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Xc60 t6 polestar

#8 Predni desticky a kotouce. Xc 60 242kw

Příspěvek od Xc60242kw »

Dekuju.
Nakonec jsem objednal drazkovane kotouče EBC USR a desticky EBC yellowstuff. Cena 10700.. jsem
Zvedavy na vysledek. Originalni brzdy hodne vadly, zejmena pri jizde na dalnici. Svizna jizda+ predjizdejici se kamiony + tezke vykonne auto.. originalni kotouce se mi povedlo zkroutit.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 14
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Kašperské Hory
Vůz: XC60 D4 AWD D5244T21

#9 Predni desticky a kotouce. Xc 60 242kw

Příspěvek od janos666 »

Jen pro upřesnění, za vadnutí mohou především destičky, a to především jejich přehřátí a dosáhnutí teploty mimo jejich funkční rozsah. Zkroucené kotouče jsou jeden velký mýtus. brzdový kotouč se jen tak nezkroutí, tzv. kopání má na svědomí z 99% případů napečený brzdový materiál na povrchu kotouče, právě díky tepelnému znehodnocení, dochází k tzv. glazování, ale v běžné praxi většina lidí dojde k závěru že se zkroutily kotouče, občas za to může i nevhodná kombinace destiček a kotoučů.

Upřímně řečeno, na většině osobních vozech, které nejsou nikterak více sportovně zaměřeny jsou brzdy dimenzovány na běžné použití, vše je o kompromisu a výdrži a životnosti komponentů, myslím že ty komponenty EBC budou rozumnou a ekonomickou volbou , ale opět jak říkám, něco za něco. Počítal bych každopádně s nižší životností, především z důvodu drážkových kotoučů. Jen pozor na vyloženě sportovní destičky (nevím jak je na tom řada yellowstuff) ale některé za studena naopak moc intenzivně nebrzdí, a je potřeba je zahřát. Osobně používám destičky které začínají fungovat řekněme od 150-200 °C ale naopak v pohodě snášení teploty kdy jsou kotouče rozpálené do ruda.

Jen poslední rada, někdy je dobré i vyměnit brzdovou kapalinu za nějakou sportovnější, jelikož čím odolnější brzdy, tak muže dojít ještě k přehřátí kapaliny a k selhání brzd, také jedna z osobních zkušeností. Takže je pak dobré zvolit kapalinu s vyšším bodem varu, pokud originál přestane stačit.
_________________
Volvo XC60 D4 AWD Ocean race (MY16); Škoda Superb Combi 4x4 TDi 125kw Elegance plus; Subaru Impreza GT 98´; Opel Manta B 2.0 GTE
Ex: Opel Kadett Cabrio 2.0 Gsi; Honda Accord CC7 2.0is; Lada niva 1.7

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 84
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Xc60 t6 polestar

#10 Predni desticky a kotouce. Xc 60 242kw

Příspěvek od Xc60242kw »

Dekuji za odpoved, mam najeto cca 4tkm a EBC muzu jen doporucit, yellow stuff jsou nejvyssi model, ktery je urcen i pro silnicni vyuziti. Brzdi to super - nesrovnatelne. Zivotnost pry bude nizsi, zadne piskani, za studena brzdi lepe jak original. Trochu vic prasi, ale mam tmava kola. Mene prasi nizsi modely desticek red stuff - ty mi byly doporuceny. Za me super volba, ale asi to chce jak kotouce, tak i desticky. Ja zvolil drazkovane kotouce a yellow stuff desky. Dekuji za rady a obsahle, prinosne komentare

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1837
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#11 Predni desticky a kotouce. Xc 60 242kw

Příspěvek od Roger »

Testuju prave na T6 Zimmermann vrtane + Zimmermann desky, kdyz to nebude ono, dam EBC yellowstuff, uvidime jak se to zapece...pripadne pak cele vymenim za komplet EBC
https://race-shop.cz/brzdy-ebc/132347-predni-sada-ebc-pd13kf310-brzdove-kotuce-turbo-grooved-brzdove-dosky-yellowstuff.html
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“