VOLVO V50

• Autor
  • Zpráva
hajnej
Vůz: V70 P2 S80 P3

Re: VOLVO V50

Příspěvek od hajnej »

ad spotřeba zde https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... power_e=80
ad NL palubák - jedině nechat počeštit za peníze
ad servis - základ je olej a flitry, jak rozvody nevím

Z.I.P

Příspěvek od Z.I.P »

majtinek píše:Nedokážu si přestavit, že by se do kufru V50 vešli 2 psi velikosti labradora, a to i po odendání plata.... Každopádně uvidíte na místě, až si auto půjdete projet. Jinak dle zkušeností je motor 1.6D lepší volbou než 2.0D co se týče spolehlivosti, výkonově to samozřejmě není žádné letadlo, ale měl by pro běžného uživatele být dostatečný.
cau, diky za odpoved. Dosavad taky nemeli moc mista 380litru. Myslim si ze kdyz si lehnou tak na tom budou o chlup lip 417litru. Astra ma hlavne hrozne tvrdej podvozek a psi nam cas od casu :bad: U kamose v oktavce spali celou ani nemrkli.

Z.I.P

Příspěvek od Z.I.P »

hayney píše:jestli budeš vozit psy, zjisti si, jak je to s dělící příčkou nebo alespoň síťkou. U V70 je ze sedaček síťka a dá se kupit i mříž.
Ahoj, diky za odpoved. Nekde tady jsem cetl, ze se mrizka jiz schovava v tom systemy v kufru. Nepoznas z obrazku zda tam jiz neni?

hajnej

Příspěvek od hajnej »

já V50 neznám, to musí říct někdo jinej

pavel.2
Člen VK

Příspěvek od pavel.2 »

Z.I.P píše:Vsechny Vas zdravim,
dnes jsem narazil na toto Volvo V50 1.6 D, 80 kW, 2006. 1. majitel v CR.
http://www.aaaauto.cz/cz/volvo-v50/car. ... _branch=58
Dle fotek vypadá velice dobře , určitě bych sebou vzal mechanika .

hajnej

Příspěvek od hajnej »

Z.I.P píše:
majtinek píše:Nedokážu si přestavit, že by se do kufru V50 vešli 2 psi velikosti labradora, a to i po odendání plata.... Každopádně uvidíte na místě, až si auto půjdete projet. Jinak dle zkušeností je motor 1.6D lepší volbou než 2.0D co se týče spolehlivosti, výkonově to samozřejmě není žádné letadlo, ale měl by pro běžného uživatele být dostatečný.
cau, diky za odpoved. Dosavad taky nemeli moc mista 380litru. Myslim si ze kdyz si lehnou tak na tom budou o chlup lip 417litru. Astra ma hlavne hrozne tvrdej podvozek a psi nam cas od casu :bad: U kamose v oktavce spali celou ani nemrkli.
s tím zvracením to asi není o podvozku ale o druhu trasy, zatáčky a taky styl jízdy. Můj pes taky bleje, ale na dálnici pohoda.

majtinek
Vůz: Volvo

Příspěvek od majtinek »

Z.I.P píše:
hayney píše:jestli budeš vozit psy, zjisti si, jak je to s dělící příčkou nebo alespoň síťkou. U V70 je ze sedaček síťka a dá se kupit i mříž.
Ahoj, diky za odpoved. Nekde tady jsem cetl, ze se mrizka jiz schovava v tom systemy v kufru. Nepoznas z obrazku zda tam jiz neni?
Síťka je rolovací, schovaná v pouzdru připevněném přímo na zadní straně zadních sedadel. Dá se vytáhnout i po sklopení sedaček. Jinak údaj velikosti kufru 417 litrů nic nevypovídá, např. Fábie, se kterou teď jezdím, je celkově o 15 cm užší, ale do kufru se vejde víc věcí a na šířku je to úplně stejné jako V50 (podle kočárku). Takže to chce opravdu vyzkoušet a neposuzovat podle litrů - ten kufr je prostě nízkej....

Z.I.P

Příspěvek od Z.I.P »

Tak jen pro Vasi informaci. Auto inzerovane vyse kupovat nebudeme. Ne snad ani tak kvuli te velikosti kufru (myslime si ze na to narazove vozeni by stacil, ale spise si trochu priplatime a sezeneme novejsi rocnik a s mene km na tachometru. Jaky tip byste doporucili strop 215tis, najeto kolem 100tis a hlavne s nizkou spotrebou kolem 6l max kombinovana. Co V70? I tak dekuji za rady u Volva zustanu... 8) uplne me to nadchlo

Lexi_Kexi_cz

Příspěvek od Lexi_Kexi_cz »

Z.I.P píše:Tak jen pro Vasi informaci. Auto inzerovane vyse kupovat nebudeme. Ne snad ani tak kvuli te velikosti kufru (myslime si ze na to narazove vozeni by stacil, ale spise si trochu priplatime a sezeneme novejsi rocnik a s mene km na tachometru. Jaky tip byste doporucili strop 215tis, najeto kolem 100tis a hlavne s nizkou spotrebou kolem 6l max kombinovana. Co V70? I tak dekuji za rady u Volva zustanu... 8) uplne me to nadchlo
Ahoj,
já myslím, že bych se moc nebál těch Km (pokud budou reálné), doporučuji opravdu porozorně zkontrolovat stav auta, abys nekupoval vůz se 100 tis. Km za vysokou cenu a pak například při prodeji v nějakém renomovaném bazaru nezjistil, že to má stočený tachograf, v ČR celkem obvyklá praxe. Jinak osobně jezdím V50 2.0D a jezdím většinou po městě teď v zimě za 6.6 l/100 (nafta). Pokud bych měl něco říct k V70, tak snad jen to, že má fakt velký rozvor kol, což je občas pěkně na prd, je to prostě rodinné kombi, žádná sportovní jízda Tě něčeká, ale komfort, pohodlí a bezpečnost celé posádky, vč. psů je zaručena 8) Zkus se podívat na řadu XC, například XC60, možná splní Tvé požadavky více a zároveň jsou vyšší, takže v ČR ideální.

dr.israels
Vůz: volvo v50

Příspěvek od dr.israels »

Zdravím,
rozhoduji se pro koupi Volva V50. Do užšího výběru se dostaly dvě - A) V50 2.0 rv 2004, najeto údajně 150 tis. km, koupený v EU, má servisní knihu a B) V50 1.6 rv 2005 najeto téměř 200 tis., koupený v ČR a také se servisní knihou. Interiér mi přijde lepší (tzn. čistší a nezničený) u druhého modelu, také mi tam víc sedí ty kilometry, navíc je to prý po nějaké paní, takže ta mu za uši asi moc nedávala. Cenově jsou srovnatelné. Instinktivně se přikláním spíš k tomu druhému, ale děsí mě ty kilometry, jezdím spíše po městě a kratší trasy, takže ten motor by mi asi vyhovoval více a jak píšu, zdá se mi to důvěryhodnější. Co si myslíte vy? Platí u Volva rovnice čím více kilometrů, tím více oprav?
Moc děkuju za jakýkoli poznatek!

majtinek
Vůz: Volvo

Příspěvek od majtinek »

dr.israels píše:Zdravím,
rozhoduji se pro koupi Volva V50. Do užšího výběru se dostaly dvě - A) V50 2.0 rv 2004, najeto údajně 150 tis. km, koupený v EU, má servisní knihu a B) V50 1.6 rv 2005 najeto téměř 200 tis., koupený v ČR a také se servisní knihou. Interiér mi přijde lepší (tzn. čistší a nezničený) u druhého modelu, také mi tam víc sedí ty kilometry, navíc je to prý po nějaké paní, takže ta mu za uši asi moc nedávala. Cenově jsou srovnatelné. Instinktivně se přikláním spíš k tomu druhému, ale děsí mě ty kilometry, jezdím spíše po městě a kratší trasy, takže ten motor by mi asi vyhovoval více a jak píšu, zdá se mi to důvěryhodnější. Co si myslíte vy? Platí u Volva rovnice čím více kilometrů, tím více oprav?
Moc děkuju za jakýkoli poznatek!
Můžeš sem hodit odkazy na ty auta? To víc napoví...

pitris
Vůz: V40 už není... uvidíme na jaře

Příspěvek od pitris »

Chlapi, nevíte někdo, jestli mají D5 vždy AWD nebo ne? Tenhle motor mě moooc láká... díky

(matou mě ty 2 zadní koncovky výfuku co jsem zatím viděl u všech fotek D5) :D

erdasv
Vůz: Volvo v50 D5, Volvo c30 1.6 2008

Příspěvek od erdasv »

Mam D5 2008 a awd to neni;)

pitris

Příspěvek od pitris »

A máš dvě koncovky výfuku?? :D kolik máš spotřebu?

Shockey

Příspěvek od Shockey »

Z.I.P: zdar, V50 jsem měl a do kufru se dá dokoupit sklápěcí mříž, jako je v XC70. Mám dva bloodhoundy (každý cca 55 kg) a ve dvou to tam nedali, takže hlavně kvůli nim jsme koupili XC70. Síťka ve V50 je sice dobrá, ale pokud bude psy zajímat, tak ti ji celkem rychle potrhají. Ta mříž stojí hodně, tuším kolem 5 000, mě se ji podařilo sehnat na vrakáču za 500 Kč.

erdasv
Vůz: Volvo v50 D5, Volvo c30 1.6 2008

Příspěvek od erdasv »

Mam dve koncovky, je to automat. Po Brne jezdim tak 7-7.2l, jinak delsi trasy 6,5l
pitris píše:A máš dvě koncovky výfuku?? :D kolik máš spotřebu?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

pitris

Příspěvek od pitris »

jj díky, krasavec :good: taky koukám, ale chci manuál... a snad se podaří... :)

Poliacek Marek

Příspěvek od Poliacek Marek »

Zdravim vsetkych majitelov V50,tiež pridam trochu zo svojich skúseností.Takž doba je zlá S60 išla z domu a po 2,4T som kúpil 1,6D.Ak pominiem šok z motora tak absolútnym sklamanim je rádio hrá to mizerne ani to nejde k ničomu prirovnať.Kufor je menši ako na s60 ale zato ma velky otvor a da sa narvat až po strechu,kvalita interieru je primeraná nič nevrže,neklepe akurát roleta v kufre sem tam vydáva pisklavý zvuk.Podvozok mi pride istejší a dovolí celkom dostˇ.Čo je absolútna bomba je spotreba po natankovaní plnej mam dojazd v meste 1000km to som so 60 mohol snívať.Porovnávať tieto autá nemá ďalej zmysel je to iná trieda,materialy,koncept a hlavne iná cieľova skupina.Keď som 50 kúpil mala 146500km,dovoz z Belgicka servisovaná,prvý majiťeľ,isté km,zachovalá.Rbil som tieto veci:výmena tlakovej rúry k turbu/bola tamprasklina/,výmena chladiča klímy/dierky od kamienkov/,výmena jazyka v PC,výmena madla zatvárania dverí kufra,výmena víka ventilov/prasknutá membrána olučovača oleja/ a samozrejme olej,filtre.Všetky diely kupované v autorizáku.PDF bolo menené v 120000km podla servisnej histórie ďalej auto bez závad.Ešte k motoru,za 6 mesiacov som si zvykol už niesom závodník a ked idem ja,žena a 2deti je dynamika na predpisovú jazdu absolútne postačujúca ale v spodných otáčkach je pomerne hluchý sila zvyku.Na záver či by som kúpil znova?Kým bude doba ekogická,ekonomická kde všetko zdaňujú naši volení dementi tak to nebola zlá volba ALE ak by sa náhodov polepšilo tak ďalšia volba je jasná S80 T6 človek má mať z auta predsa radosť.

Teflon_490
Vůz: V50 2.0 D3 MY2012

Příspěvek od Teflon_490 »

Ohledne radia - zalezi co tam mas, pokud zaklad, muze to hrat blbe, ale High Premium zvuk je podle mne velice uchazejici a rozhodne si stezovat nemuzu.
Pisklavy zvuk od roletky v kufru - nevim kdy ti to ten zvuk vydava, ale mne se taky cosi podobnyho z kufru ozyvalo za jizdy a byla to jedna zadni sedacka, ktery byla vycvaknuta z aretace a jak se ty kovy o sebe trely vydavalo to tenhle zvuk. Pokud ti to ale dela dyl, tak to by sis vsiml, takze to nemusi byt tohle.
Dojezd - nevim, jestli r.v. 2008 ma vetsi nadrz, ale ja mam podle manualu 52L a na tehle nadrzi najezd 1000km nebudes mit ani mimo mesto (palubak muze rikat co chce :) ). V zime ve meste cca 650-700km do hladovyho oka, cca 43L pak natankuju.
A DPF - to bylo u mne meneny asi v 170k, predpokladam ze poprve - asi hodne zalezi na tom, jak se s tim jezdi.

Poliacek Marek

Příspěvek od Poliacek Marek »

Rád by som sa vratil ešte k tomu rádiu v S60 som mal HU803 premium sound tak preto sa mi zda to rádio v 50 mizerne,ešte dokúpim výškové repraky do dverí či to aspoň trochu pomôže neviem uvidím.Plusom je že sa dá pripojiť mp3.A ešte k tej spotrebe nádrž má 52l nejazdím do prázdna ale spravím 900km a dotankujem 48l niekedy viac inokedy menej.Spotreba mi vychadza 4,8 az 5,5l netrvám striktne na 5l/100km ale motám sa stále okolo.Na 60tke som spravil 650km a natankoval 70l chcem tým len povedať,že spotreba je bomba proti tomu na čo som zvyknutý.Pozrel som tie zadné sedačky nič nepíska,nenaráža o seba,je to v uložení tej rolety predošlý majiťeľ tam už niečo nalepil no nepomohlo niečo ešte vymyslím.Ešte dotaz menil niekto na sedadle vodiča tu časť na ktorej sa sedí?Mam na mysli látku v mieste zošitia je prasknutá a praská to ďalej,v servise som sa zatiaľ ešte na to nepýtal a poťahy tam dávať nemienim tak čo s tým?

Teflon_490

"Nejezdim do prazdna" a tankujes 48L na 52L nadrzi? To bych docela nazval jezdit doprazdna :)
Ale tu spotrebu mas peknou, ja to mam skoro o litr vejs, pokud je to z vetsi casti mesto. Mozna ten novejsi motor zere min.

kat660
Vůz: V50 1.6D - Momentum 2006

Příspěvek od kat660 »

Teflon_490 píše:"Nejezdim do prazdna" a tankujes 48L na 52L nadrzi? To bych docela nazval jezdit doprazdna :)
Ale tu spotrebu mas peknou, ja to mam skoro o litr vejs, pokud je to z vetsi casti mesto. Mozna ten novejsi motor zere min.
Osobně jezdim momentálně okolo reálnách 5,7l. K té menší spotřebě u novějších motorů bych se taky přikláněl - prý to může být naladěním motoru, kterým má i víc Nm cca 30?, přesně nevím

ttoommaasseekk
Vůz: Karkulka

Příspěvek od ttoommaasseekk »

pitris píše:Chlapi, nevíte někdo, jestli mají D5 vždy AWD nebo ne? Tenhle motor mě moooc láká... díky

(matou mě ty 2 zadní koncovky výfuku co jsem zatím viděl u všech fotek D5) :D

V50 pouze FWD
V70 FWD i AWD
Koncovky na to nemaji vliv.

petr.olomouc
Vůz: Volvo V50 1,6D 2007

Příspěvek od petr.olomouc »

Ahoj,
mám V50 1,6D asi 1,5 roků, zatím bez problémů.
Zatím 1 x servis, problém při akceleraci nad 3000 ot. motor ztrastil výkon a úplně vypln. Po opětovném nastartování šlapal normálně, ale nad 3000 jsem nešel. V servisu diagnostika, výměna palivového filtru. Problém vyřešen. Zprvu jsem mylsel na DPF nebo EGR, ale auto má 75.000 km, tak je ještě čas.
moje pozantky.
1. kultivované auto pro klidnou jízdu, pěkně eliminuje nerovnosti atd. typické pro naše cesty
2. motor 1,6 trošku slabší pro příznivce dymamičtější jízdy, ale je to rodinné auto, ne závoďák, každopádně 2,0D by sedělo více tak těžkému autu, jsou možné úpravy na 100kW, ale kdo ví co to udělá po x lletech provozu
3. porstorově jak se už předchůdci vyjadřovali, velké zklamání, kufr nízký, malý objem, žádný úložnáý prostor, měl jse Octávii hatchback a kufr k nezaplacení
4. hodně se zanáší klimatizace, systém průduchů je poměrně složitý a tudíž zústává voda a je pravidelné čištění, doslova smrdí při delším nepoužívání, podobné jak u Ford Focus, také smrdí.
5. Náhradní díly docela drahé i servis, např.palivový filtr+diagnostika+práce= 3200 Kč (vše se slevami 20% na starší ročník výroby)

Celkově dobré auto pro klidnější povahy a nepočetné rodiny menšího vzrůstu jež upřednostňují kvalitu, značku, klidnou a bezpečnou jízdu.

Teflon_490

petr.olomouc píše: 3. porstorově jak se už předchůdci vyjadřovali, velké zklamání, kufr nízký, malý objem, žádný úložnáý prostor, měl jse Octávii hatchback a kufr k nezaplacení
4. hodně se zanáší klimatizace, systém průduchů je poměrně složitý a tudíž zústává voda a je pravidelné čištění, doslova smrdí při delším nepoužívání, podobné jak u Ford Focus, také smrdí.
5. Náhradní díly docela drahé i servis, např.palivový filtr+diagnostika+práce= 3200 Kč (vše se slevami 20% na starší ročník výroby)
3. To je otazka do pranice, kdyz si nekdo poridi C30 taky nebude nadavat na to jak je to maly, kupoval si to snad proto ze mu prave takove auto vyhovuje, cili napr. nepotrebuje stehovat almary kazdy 3 dny. Stejne tak V50 je velikostne nejak nastavena, a kdo potrebuje v kufru vozit treba kocarek, 3 kola a 2 psy tak si poridi neco vetsiho.
4. Zkus vypinat klimacku pred tim, nez skoncis jizdu. Vetsina vlhkosti se tak odpari a pak by nemel byt problem se zapachem.
5. Nemusis jezdit hned do autorizaku, je tu nekolik overenych servisu po cele republice, co se specializuji primo na Volva a v porovnani s nekterymi autorizovanymi servisy tam dostanes spickovou peci za zlomek ceny autor. servisu. Stejne tak dily nemusi byt vzdy nutne originaly ;)

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“