VOLVO V50

• Autor
  • Zpráva
wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Re: VOLVO V50

Příspěvek od wrbics »

neph04: mě se nezdá se že by 2.0d byl moc těžkej na předek , do města bych asi doporučoval 1.6d , tam má určitě menší spotřebu a pak už je to jedno , pokuď nebudeš tahat nějaký těžký věci . Jinak 6 se rozhodně využit dá , jak na dálnici tak na normální silnici .

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

neph04: Na dalnici urcite sestku uzijes. Dyt ten motor tahne jak bejk odspodu. To je vyhoda turbodieselu oproti atmosfere. Pocitove zrychleni je vetsi a tah je neskutecny. Na okreskach 6 uzijes taky. Jinak tito volvici s 3 typy motoru budou k videni v sobotu u hradu Pernštejn. Vice info v minisrazech. Takze pokud se chces podivat jak to vypada v praxi, tak se prijed podivat. Lepsi popis nez osobni rozhovor s majiteli nemuzes nikde ziskat.

rokkor
Vůz: V50 1.6D drive MY10

Příspěvek od rokkor »

neph04 : 1.6D mám ,nějak moc to nešetřim jezdím 5,6-5,9/100 km(Praha-Domažlice a kolem Prahy) ,samozřejmě při rozjíždění poznáš že ten motor není nějakej sprinter,ale když to už jede tak je to potěšení ten vůz řídit...a za neméně důležité považuji že to auto dobře brzdí :)

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Tak ono to dobře brzdí i s 2.0d :D . Ake i jako výhodu bych bral ,že na 1.6d můžeš dát 15" kola , na 2 ne ,tam je min 16" kvůli větším kotoučům :green:

dekky
Vůz: Volvo V50

Příspěvek od dekky »

ahojte vsetci.nejaky cas som sa tu neukazal...vela prace s garazou.ale uz to bude hotove.vymaloval so ju do zlto modrej,bude epoxidova podlaha,nech sa tam volvikovi paci.
mozem sem hodit foto,ked by ste chceli... :roll:
ale k teme...nechcem rypat,ale keby som kupoval V50 dnes,zhanal by som D5.v 1.6 som sa nevozil,2.0D taha ako blba,ale ten 5 valec je bozsky...nebite ma.
inak dodatocna gratulacia Pavluňovi a uvidime sa vsetci na Pernstejne. :Yahoo!:

Guru

Příspěvek od Guru »

dekky píše:mozem sem hodit foto,ked by ste chceli...
Chceme chceme chceme... :roll:

A pod sem prosím ta, ty si to videl ako to tam je, tak možno niečo poradiš, inak doobjednal som ešte dekel č. 8 na obrazku, som sui myslel že to pride v celku ako jeden kus, dôjde budúci tyžden, ale aj tak si to neviem predstaviť.

Pavluňa: tiež gratulujem :beer: :Rose: všetko naj naj! nepochop ma zle ale som si ta predstavil trošku inak. Ty si ten veľký s tou nevestou? alebo skôr ten malý? :ROFL:

Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Příspěvek od Pavluňa »

slovensky kluci :D diky za gratulace :)

Guru: kdybys prijel na sraz mozna by bys vedel,kterej jsem,ale mozna taky ne,protoze jedem oba :lol: :lol: :lol:

neph04: vzhledem k tomu,ze jsem taky majitelem 1.6D mel bych asi taky neco napsat vid :wink:
Takze s dinamikou,spotrebou a celkovym chodem motoru jsem byl hned na zacatku fakt nadsenej,nachipvat jsem to nenechaval pro pocit malyho vykonu,ale spis pro radost :Yahoo!: kazdoapadne po chipu auto tahne znatelne lip nez puvodne,ale o tom psat nechci.Pro moje potreby je tenhle motor naprosto dostacujici a vubec nelituju,ze jsem tuhle motorizaci zvolil :) ostatne stejne,jako vsichni co tu o ni psali,ze jo kluci :D
Jestli nejezdis pravidelne opravdu velky dalky jdi do tohohle motoru a nebudes litovat :good:

..::Philip::.. : dost bych chtel videt spotrebu 5l s 600kg v kufru :no:

Kubik: s tema 5lidma v aute skoro bez rozdilu v chovani auta je to srandovni :ROFL: plne nalozeny auto poznas,ikdyz mas motor D5 :friends:

ivannavi
Vůz: V50 2.0D MY08

Příspěvek od ivannavi »

dekky

viem ze mas bydlisko Myjavu, ale nemaloval si tu garaz nahodou v Trencine? Som isiel okolo jednej a tiez sa akurat malovala na zlto, ale to bola extremna zlta. :)
Naposledy upravil(a) ivannavi dne 18 zář 2009 08:39, celkem upraveno 1 x.

flaksy

Příspěvek od flaksy »

dekky píše:ale ten 5 valec je bozsky...nebite ma...............uvidime sa vsetci na Pernstejne. :Yahoo!:
no kdyz volvo, tak s volvo motorem, ze jo :-D dobre rejpnul jsem si trosicku :) podle D5 a T5 uz jsou trosku pro neco jine, nez bezny provoz, na takto velike auto ... obcas si rikam, ze i ta 2.4i je zbytecne moc a uprimne se musim kolikrat dost krotit, nebot jet si jak chci ja (a jak by rano auti) znamena neustale predjizdet. Bohuzel dalnicni sit u nas neni tak husta, aby se potencial i meho, byt relativne slabeho motoru mel moznost projevit. 2.0D byt o neco slabsi, na tom bude podobne ...

Jo a mimochodem, ty prijedes taky? NO SUPER!!!!!

dekky

Příspěvek od dekky »

tak nam forum zase "slape",budu sa mazat duple... :lol:
jasne,ze 2.0d staci ale musel som si rypnut.

co poviete na ten Guruho problem? ja tomu vazne nerozumiem.ECU vs.airbox :unknown:

to ivannavi: je na Myjave.nie su to extremne farby,len som sa snazil trafit do svedskej modrej a zltej.a pozor na ypsilon... :oops:

to flaksy: no ked trafim tak tam budem,ved uz som nejaky ten piatok nahlaseny.beriem aj polovicku tak asi budem musiet absolvovat aj hrad.no ved uvidime.

no a aby som nezabudol...kazde auto citi ci vezie 80kg alebo 5 ludi a plny kufor.len taky moj skromny nazor...

..::Philip::..
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017

Příspěvek od ..::Philip::.. »

Pavluňa píše:
..::Philip::.. : dost bych chtel videt spotrebu 5l s 600kg v kufru :no:

uz me to fakt nebavi. proc bych mel duvod lhat? :shock:

asi to bude citlivou nohou. mame doma jeste VW Multivan 2.5TDi 140PS (po chipu). tata s nim jezdi za 8l, ja za 6,2l a oba nejezdime snecim stylem. (stejne rozdily jsme meli a mame na vsech autech). Jeho sluzebni Alhambru prohanim za 5,5l, tata za 7l pri stejne ceste - Plzen - Liptovky Mikulas a zpet.

V minulosti jsem mel Golf 1.8GTi, svete div se, prumerka 7,5l benzinu a to jsem lital az hamba... :oops:

PS: jeste prileju olej do ohne :D
vcera jsem zaspal, takze z Prahy do prace po dalnici 20km pri 170km/h (po klidnem zahrati motoru :friends: ), pak z Kladna do Velvar okreskama (rychlost az 120km/h) a nasledne zpet do Prahy stejnyma rychlostma po okreskach. PC ukazoval 5,3l

zaver: kazde auto co jsem mel/mam mi zere o 1-2 mene nez ostatnim. Asi to fakt nebude rozharaseny pc ale citem v noze nebot na nadrz fakt najedu vic nez napr. tata :ROFL:

wrbics

Příspěvek od wrbics »

No jo D5 to je jiný kafe , měl jsem teda možnost s tím jet jen v S60 a paráda :good: , co by to asi dělalo s V50 :oops: , ale tam už bych se bál aby to fakt nebylo už moc na předek . A co jsem se díval tak je to všechno s automatem :( , záleží na neph04 , co preferuje a jaké jsou jeho finančí možnosti

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

Sraz: tak k.a asi nedojedu, do čtyř ráno jsem byl na pohotovosti s kolenem, mám to zavázaný od palca a do půlky stehna, nesmím to namáhat, málem mi vnutili i berle. Tak teď nevím, jet na sraz aut bez auta je blbý, Mira má trochu jiný plány, takže nechat se vozit není taky ideální (jsou k tomu určité důvody osobní, že Miro :-) ).

S takto zamotanou nohou se nedá už skoro vůbec řídit, vypadám jak poloviční mumie, ale jinam můžu americký fotbal jen doporučit :lol:

některé příspěvky i třikrát, hmmmmmm, co na to admin a správce?

neph04
Vůz: Honda 1.4i/66kw! :)

Příspěvek od neph04 »

Kubik: Nizssi ruceni, mensi spotreba (i litr se pocita) dost laka moji penezenku, na druhou stranu muzu zazit s 1.6D "vzruseni" ze svizny jizdy, coz bych chtel zase ja? :)
Auto chci na dojizdeni do prace a vyletovani, takze 5 dni v tydnu po praze (zacpy, spojka a pod), a 2 dny jizdy po dalnicich s plnou polni (pritelkyne, kola, krosny ... a sekacka na travu).
Obcas nejaka jizda mimo CR...

Ted mam Civica 1.4i 66kW. Az na spotrebu, idealni mestsky vozitko. Na dalnice uz horsi 4tis ot. na 125km/h. A u kazdyho kopce podradit. Kdyz nas jede 4 a nejaky zavazadlo, uz je to hodne spatny.

wrbics: jizda ve meste bude asi dominantni, ale nevyhybam se ani jizde po dalnici a delsi streky.. u nas i zahranici

flaksy: Na perstejn se jen tak nedostanu, ale diky... o vikendu se konecne stehuju :good:

dekky: D5.. to je silena raketa. To si poridim az nekdy za 5-10 let v XC60, nebo XC70 :D V50 je na to, co sem cetl strasne prtava. A pak je to na predek strasne tezky, neuzijes si podvozek v zatackach.

Pavluňa: Pravidelne velky dalky jezdit nebudu.. (jestli myslis denne)..ale o vikendech skoro pravidelne. Viz Kubik

wrbics: Pouziti auta sem popsal viz Kubik... financni moznosti omezene... netaham kapriky z klobouku jak pani ze zhora :ryba:
Strasne moc se mi libi facelift 2007/8.. To auto je proste nadherny, laska na prvni pohled :)
To co mam mi prestava stacit - rychlost po dalnici, celkovy vykon, bezpeci - auto je z papiru. Kolikrat sem si rikal, jaka klika ze sem pribrzdil, kde sem nevidel a vyritil se nejakej mamrd v audine, nebo passatu..
Co mi zatim vyhovuje, velikost-pomerne i kufr, a to nemam kombika. Ve meste se vejdu opravdu skoro vsude ;)

Koukal sem na novy znacky a na trhu si nevyberu:
Skoda Octavie: po faceliftu hnus.. i hyundai vypada lip! a za 450tis maximalne 1.6 s vybavou, 1.4tsi bez vybavy a 1.9 Chrochro v "holobytu"
Golf: v celku hezky auto, ale odpuzuje me skupinou lidi co si to porizuje..necitim se v tom dobre :)
Focus: vnejsek nadhernej, vnitrek jak v dodavce, sedadla nepohodlny..
Civic: hodne extravagantni a co sem zkousel, tak vsechno vrzalo i v showroomu 5km najeto :)
Citroen C4: kaplicka uprostred a ten volant.. proc.. proc prooooc?!
Renault: firemni slogan "Testovano na lidech".. vubec nic mi nerika..

Pro vsechny znacky plati, ze se daji poridit od 300tis.. ale u vsech je to motor s nic objemem s nuznym vykonem v benzinu.
Za vykonejsi diesel se priplati vetsinou tretina celyho auta.. tzna u Octy najednou 550-600tis, Focus 500tis a pod.. a to jeste bez vybavy .. :(

A pak prislo Volvo :) Pres plot koukam tajne k sousedovi.. sen, ze si ho jednou taky poridim - volvo mi vzdycky fascinovalo :)
Cena rok-dva stary V50 s vybornym motorem, bezpecnostni vybavou, funkcni vybavou, pohodlnyma sedackama a uzasnym vzhledem a najezdem do 35tis km
je zhruba stejna jako Ta oktavka se chrochromotorem, nebo zravym benzinovym.. :)

btw.. k sousedovi koukam na S80 V8 AWD Summun r.v 2009 :good:

trosku sem se rozepsal.. sry :)

wrbics

Příspěvek od wrbics »

neph04: tak to vše - s vybornou bezpecnostni vybavou, funkcni vybavou, pohodlnyma sedackama a uzasnym vzhledem - V50 spolehlivě splňuje , 100% . Motor - asi se budeš muset domluvit s někým kdo má 1.6d , třeba Kubikem , aby Ti to pučil a vyzkoušel si to naživo a porovnal to, každy bude chválit ten svůj motor :green: .

neph04
Vůz: Honda 1.4i/66kw! :)

Příspěvek od neph04 »

wrbics píše:neph04: tak to vše - s vybornou bezpecnostni vybavou, funkcni vybavou, pohodlnyma sedackama a uzasnym vzhledem - V50 spolehlivě splňuje , 100% . Motor - asi se budeš muset domluvit s někým kdo má 1.6d , třeba Kubikem , aby Ti to pučil a vyzkoušel si to naživo a porovnal to, každy bude chválit ten svůj motor :green: .
D5 je sice moc.. ale neni nadhernej?! :))
suchen.mobile.de

jou81
Vůz: XC90 MY17 Inscription

Příspěvek od jou81 »

Lumpy píše:Mira má trochu jiný plány, takže nechat se vozit není taky ideální (jsou k tomu určité důvody osobní, že Miro :-) ).
:oops: No tak bude cesta probíhat ve vší slušnosti no, my tě vezmm :-D :-D

XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Kubik
Vůz: V50-1.6D-'05

Příspěvek od Kubik »

pavlina, dekky: no jo no, tak jsem to trosku vychvalil :wink: Samozrejmne, ze to bylo poznat, kdyz jsem vezl 5 lidi. Kazdopadne me prekvapilo, ze to nebylo poznat az tak moc, jak bych u 1.6tky cekal....

neph04: presne tak jak uvazujes ty, jsem uvazoval taky, kdyz jsem si kupoval svyho volvika. Kazdopadne, zalezi jaky "vzruseni" ocekavas... Ja jsem po prechodu z Felicie byl vzrusenej celkej dost :D Jak ale rikam, ze spoda je to lenoch, ale potom uz jede skvele...

Guru

Příspěvek od Guru »

neph04: Keby si nahodou nenašiel Volvo 1.6D podla tvojich predstav tak odporučam> Toyota Avensis D-4D bud 2.0 s 85kw alebo 2.2 s 110kw motorom. Su to tiež velmi dobre a podarene auta, a hlavne malo poruchove! :wink:

michalmalcek1

Příspěvek od michalmalcek1 »

Zdar pani konecne som kupil plechace len by som potreboval vediet ake sroby pouzit na plechace ci su nato original co mam na elektronoch ?
Volvo s60 2.4 103kw 2006 lpg
Volvo s80 3.2 awd 2007 lpg

wrbics

Příspěvek od wrbics »

michalmalcek1: stačí pořádně hledat , přečti si to tady od začátku do konce a najdeš svou odpoveď . A nebo si přečti uživatelskou příručku , tam to taky je !

Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Příspěvek od Pavluňa »

Kubik jj vdyt ja vim,jak si to myslel :wink: nebooj :D

Guru Avensis uz je o tridu vejs,mam tu cest ji obcas pouzivat jako firemni vuz s benzinovym dvoulitrem,ale to teda zadna hitparada neni :o .Nevim teda jakej vykon ma,ale s timhle motorem bych mu se svoji 1,6D nasekal jak S120LS :ROFL: :ROFL:

michalmalcek1: :evil: kdyz ono je to tak pohodlny prijit a nechat si naservirovat vse az pod nos (na sklo) :twisted: ,ale aspon uz pises trosku srozumitelne,vid :twisted:

btw kdyby frcelo forum,jako prave ted tak klobouk dolu :) ,ale ze to trvalo a taky jak dlouho to vydrzi :twisted:
Naposledy upravil(a) Pavluňa dne 20 zář 2009 16:52, celkem upraveno 1 x.

dekky

Příspěvek od dekky »

to all pink: aspon je vas dobre vidiet. :D

chceme pre drahu druhe auto,vybera sa vsetko mozne nemozne,len tak mimo reci som nahodil volvo a jej sa to paci.mozno k tomu prispela aj sobota...
viem ze to patri do inej sekcie,ale co vy na to:
http://volvo-c70-coupe.autobazar.eu/20-t-id1081893.html

dik

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Tydle C70 jsou moc krasne. Motor je volvi petival, jen tak dal :Yahoo!: pokud bude v dobre kondici, tak urcite brat, jsou nadherny. V cenach se ted moc neorientuji, ale Ccka jsou proste drazsi.

Jeste k tomu motoru, je to tusim ten, co mely 850ky T5-R (ted presne nevim ... proste ty rychly ale ne Rka :)) pro italsky trh. V sekci pro ta auta je k nim toho urcite spousta napsaneho.

yoby
Radní

Příspěvek od yoby »

2 flaksy: C70 jak název napovídá vychází ze 70tkové řady :-) a velikostně je to pěkný kus auta :-)

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“