VOLVO V50

• Autor
  • Zpráva
Hagrid

Re: VOLVO V50

Příspěvek od Hagrid »

flaksy píše:Teda uprimne, kdo by nad hafanem zatahoval roletu kufru? Sak ma jet na vylet a ne aby se tam citil jako v kobce :-D Tzn tento argument ve vsi slusnosti neprijmam :-D
:D To nebylo o zatahování rolety kufru. Kdyby si viděl roletu s držákem na deštník u verze Summum, tak bys pochopil ;-)

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

to hagrid: jj, vím o co jde, to naše vyhlídnutý je ve výbavě Momentum, ale jsou tam za příplatek i nav. a parkovací čidla. A zrovna ta roleta s přihrádkou na deštník tam je taky... jj, ubírá tou kousek prostoru, ale dá se to vyhodit ven, takže je to v klidu... a pes se jinak rád dívá a straší lidi za nama, takže zataženou roletu by asi rychle oddělal :-))

Macin

Příspěvek od Macin »

Měl jsem trochu fofr a tak jsem jen v rychlosti četl poznatek s prohlídky, ale teď jsem si udělal čas a nikde nevidím barvu a foto Trochu mě zamrzelo, že mají i servis na vozidla Volvo, ptz rok, který bereš, mně vede k myšlence, jestli to není mladé na prodání např. po leasingu. Prohlédni pořádně masku a světla. Musí lícovat s nárazníkem a nesmí nikde přesahovat. Dle informací od servismanů z Volva, je problém při ťukanci to srovnat. Tak to prohlídl mě. Doporučuji si nechat sundat kryt na motoru před jízdou, jestli tam není problém. Další radu Ti snad dá ještě někdo z fóra, kde hledat nějakou stopu s problémem. Nic proti prodejci.
Určitě se podívej a zajdi za prodejcem s VINkódem v místě bydliště, aby se Ti podíval, jestli bylo auto na svolávací kontrole, která byla tuším loni v září. Tento záznam se dohledá v každém servisu, ale ostatní jen v servisu, kde byly prováděny úkony po 20 tisících.
To jsou moje postupy. Propočítej si servisní výměny s počtem měsíců, jestli jezdil pravidelně. Vytíženost auta u obchodního ředitele větší společnosti, jako je naše, je 4.500 tisíce km/měsíc průměrně. Sídlo a případy ve městech CB-PHA-Bno-Ostrava.
Z toho všeho jsem vycházel a měl jako vodítko, jestli mě někdo podfoukl, zatím nevím pro krátkou dobu, kdy Pusinu máme. :)
Držím palce.

Zdravíme Vás všechny.

Vebar

Příspěvek od Vebar »

Ahoj.mám V50,2,0 D.Zatím jen 20tis km,takže se nedají ani očekávat žádné potíže.Jako ostatní Volva,perfektní.Neváhej
Zdravím

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Macin: ahoj, díky za poznatky. Fotku nemám, nafotím si to ve středu, kdy je objednané auto na prohlídku do servisu Volvo v Brně. Barva je Electric silver (prý se to nějak mění do modra, když na to svítí slunko). S tím servisem je to tak, že prý když dovezou auto, tak na tom třeba udělají brzdy, když je potřeba, nebo tlumiče a běžnou údržbu před prodejem. Auto se bude ve Volvu dávat na počítač, takže minulost by se měla dát zjistit. Mám kamaráda u Policie, tak mi podle VIN i prověří, zda je všechno s autem v pořádku. To slícování prohlídku, snad to bude všechno v pořádku. Ten prodejce má těch V50 víc, ale tahle se nám líbila nejvíc, přinejhorším v případě problémů vemem jinou. Už mám z toho hlavu jak pátrací balón :-) Snad to dopadne dobře, ne každý je dacan, který se s lidma snaží vydrbat, i když...

Macin

Příspěvek od Macin »

Lumpy píše:to Macin: ahoj, díky za poznatky. Fotku nemám, nafotím si to ve středu, kdy je objednané auto na prohlídku do servisu Volvo v Brně. Barva je Electric silver (prý se to nějak mění do modra, když na to svítí slunko). S tím servisem je to tak, že prý když dovezou auto, tak na tom třeba udělají brzdy, když je potřeba, nebo tlumiče a běžnou údržbu před prodejem. Auto se bude ve Volvu dávat na počítač, takže minulost by se měla dát zjistit. Mám kamaráda u Policie, tak mi podle VIN i prověří, zda je všechno s autem v pořádku. To slícování prohlídku, snad to bude všechno v pořádku. Ten prodejce má těch V50 víc, ale tahle se nám líbila nejvíc, přinejhorším v případě problémů vemem jinou. Už mám z toho hlavu jak pátrací balón :-) Snad to dopadne dobře, ne každý je dacan, který se s lidma snaží vydrbat, i když...

Držím palce, ale opatrnosti není nikdy dost, dovětek k Tvé poslední větě.

Zdravíme Vás všechny.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Macin: beru jako plus, že prodejce v pohodě souhlasil s prohlídkou ve Volvu, kde by se na všechno přišlo (doufám teda). Proč sundávat ten kryt motoru? Dá se pod tím něco objevit? Dneska prodáme naše auto, takže vyjít to musí, jinak budu chodit pěšky :-))

Macin

Příspěvek od Macin »

Já kryt motoru sundat nenechal a pak doma jsem ho sundat nemohl. Ještě tedy nevím jaký extra klíč na to musí být (třeba někdo poradí), ale stále se mě to protáčí. Proto jsem to myslel u nich. Počítám, že po sundání uvidíš na motor, jestli něco neteče. Při minulém autě (jiný výrobce, ale motor stejný), jsem až po 30 km zjistil, že chčijou vstřiky a motor byl od nafty. Už si připadám, že Tě odrazuji, ale jen píšu svoje zkušenosti a pocity po asi 8 autech od všech možných bazarů a soukromých osob. Na tom nezmění nic ani fakt, že jde o Volvo. Souhlas považuji za samozřejmost, i když si dokážou udělat před prodejem čistou diagnostiku, ale nějaké drobnosti by tam mohly být a tím si je ke dni prodeje odmázneš.
Jinak pamatuj, že vydělat peníze musí každý a tedy i na prodeji Tvého vozu, jinak by to byl život o ničem. Nebo se pletu?
Ještě jen tak pro zajímavost a spíše i na moje přání, jestli Tě mohu poprosit, podívej se za zadní opěradlo směrem k sedáku, jestli tam máš oka na Isofix. Já je tam nenašel a tak si ještě tak přemýšlím, jestli vyjíždějí ze závodu i auta bez toho nebo bylo moje auto v tom místě na půl roztřelené. :D :D

Nějak si mě přirostl k srdci kvůli Tvému dosavadnímu vozu. Měl jsem Opel celkem 3x a poslední z nich byla Vectra s motorem 2,0 DTI, kterou bych tipnul, že máš v autě. Trochu pořád hledám ten kovový rachot retězu. ;-)
Naposledy upravil(a) Macin dne 01 pro 2008 12:15, celkem upraveno 1 x.

Zdravíme Vás všechny.

Harry
Moderátor

Příspěvek od Harry »

isofix v základu nejspíš není, ale příprava určitě. jestli to někdo kupuje jako firemní, tak děti neřeší. ale jistě jde ten držák dokoupit.

Macin

Příspěvek od Macin »

Harry píše:isofix v základu nejspíš není, ale příprava určitě. jestli to někdo kupuje jako firemní, tak děti neřeší. ale jistě jde ten držák dokoupit.

Harry, zdravím, já už to tady řešil a u mě jde opravvdu o bezdětného podnikatele (podnikatelku), ale hned jsem se tenkrát šel podívat, ptz si psal svoji úpravu, ale nenašel jsem nic, kam isofix zastrčit. Někdo psal o úpravě za 1000,- Kč ve Volvu. Na úpravu to je nějak málo.

Zdravíme Vás všechny.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Macin: jo, to máš recht, jestli je tam nějaký speciální klíč, tak bych se do toho doma dostal asi jen sekerou :-) už si to píšu na seznam věcí, který budu ve středu zjišťovat. Je jasný, že to, že je to Volvo není záruka, vždycky můžeš trefit na blbej kus nebo nějaký čurdu, který se ti snaží prodat rozstřelený auto...

K tomu Oplu, v Zafiře mám 2.0 DTi 16V a nemůžu si stěžovat, spotřeba malá a krom výměny oleje jsem na to tři roky nemusel šáhnout... ale už je to přes sedm let starý a je potřeba se podívat po něčem lepším. Znám spoustu lidí, co nemůžou Oplu přijít na jméno, ale já jsem měl asi štěstí a nedám na to dopustit...

Na ten Isofix mrknu, plánujem svišťa, takže sedačka bude časem potřeba...

wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Příspěvek od wrbics »

Ještě tedy nevím jaký extra klíč na to musí být (třeba někdo poradí), ale stále se mě to protáčí.
ja to teda mám na šrouby s torxní hlavou, T-40 , ale jestli se to protáčí tak bude problém asi někde jinde,někdo před tebou to dotáhl jako pra.e a strhl nejspíš závit :( .
Isofix tam taky nemám.

Macin

Příspěvek od Macin »

Díky za reakci na Isofix a kryt motoru mám na matku, kde je nahoře závit. Nemohu tedy chytit ten spodek, ale torzů jsem si nevšiml, že bych povoloval něco jiného? Je mi divný, že by to bylo jen na jeden úchyt.
Doufám, že jsem nešteloval volnoběh. :mrgreen:

Zdravíme Vás všechny.

wrbics

Příspěvek od wrbics »

..že bych povoloval něco jiného? Je mi divný, že by to bylo jen na jeden úchyt.
Bavíme se o spodním krytu motoru nebo o horním? Horní je tam jen nacvaknutý,teda aspoň u mě,ale co jsem se dival na fotky 1.6D tak by to mělo taky tak být (že by jsi fakt šteloval něco jiného 8) ) a spodní kryt je chycený na 5 šroubech,jestli se dobře pamatuju(možná 6).

Jinak jsem našel pěknou recenzi:http://moje.auto.cz/Highbury/volvo-v50.html
Naposledy upravil(a) wrbics dne 19 kvě 2009 17:32, celkem upraveno 1 x.

jaz

Příspěvek od jaz »

wrbics píše:
Bavíme se o spodním krytu motoru nebo o horním? Horní je tam jen nacvaknutý,teda aspoň u mě,ale co jsem se dival na fotky 1.6D tak by to mělo taky tak být (že by jsi fakt šteloval něco jiného 8) ) a spodní kryt je chycený na 5 šroubech,jestli se dobře pamatuju(možná 6).

Jinak jsem našel pěknou recenzi: http://moje.auto.cz/Highbury/volvo-v50.html
Děkuju za pochvalu :D :D

Je nás tam ale Volváků pořád málo, chtělo by to větší účast s co nejvíc kvalitníma recenzema a fotkama.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to jaz: to je tvoje recenze? Na tuto jsem taky narazil, jedna z těch, který mě přesvědčily, že V50 je zatím to, co hledáme.

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Velmi pekna recenze, akorat mam par vyhrad :)

Co s temi svetly? Teda takova hrubka, hned bych to opravil a dal tam poznamku, ze to je vychytavka, ze se o to clovek nemusi starat. No a takove rozsveceni auta klickem, ci funkce "comming home" na poradne osvetleni prichodove cesty domu (po vypnuti motoru zatazeni packy svetel tak, jako bych zapinal dalkove) ...

A pro toho rejpala, co evidentne ma rad BMW a jinam vlak nejede a rypal do palubniho telefonu u Volva, jsi mel napsat, ze to sluchatko je pouze pro "privatni" volani, kdy napr spolujezdec si chce zavolat. Samozrejme kdyz mi nekdo vola, tak to vemu centralne a automaticky se ztlumi radio a je je to reprodukovane pres repro v aute. Kdybych byl reglej na tom webu, tak to tam tomu neznalkovi vpalim :)

Jinak mas moc pekne auticko, taky aby V50 nebyla pekna, ze? Je to kusanec :palec:

Hagrid

Příspěvek od Hagrid »

flaksy píše:na poradne osvetleni prichodove cesty domu (po vypnuti motoru zatazeni packy svetel tak, jako bych zapinal dalkove) ...
Tak tak, to, že se světla rozsvěcí automaticky a tudíž není žádná kontrolka ani potřeba bych viděl taky jako výhodu.

BTW: Co si myslel tím zatažením páčky? Mně to svítí jen ze zrcátek na prostor pod nohama u předních dveří, ale jinak ne :cry: Možná ale dělám něco špatně...

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Zastavis, vypnes motor a pritahnes packu dalkovych svertel. A ono se to poradne rozsviti a bude ti to tusim 2 minuty svitit poradne na cestu.

Tamto jak sviti zrcatka a parkovacky to je jen to osvetleni vozu ( zlutej cudl na klickach ) ...

Macin

Příspěvek od Macin »

wrbics píše:

Měl jsem na mysli horní kryt a odkaz si jdu přečíst teď.

Zdravíme Vás všechny.

Hagrid

Příspěvek od Hagrid »

flaksy píše:Zastavis, vypnes motor a pritahnes packu dalkovych svertel. A ono se to poradne rozsviti a bude ti to tusim 2 minuty svitit poradne na cestu.
Ty jo, tak to si mě po letech s mým autem naučil něco nového :lol: Díky! :palec:

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Hagrid píše:
flaksy píše:Zastavis, vypnes motor a pritahnes packu dalkovych svertel. A ono se to poradne rozsviti a bude ti to tusim 2 minuty svitit poradne na cestu.
Ty jo, tak to si mě po letech s mým autem naučil něco nového :lol: Díky! :palec:
Dnes jsem to taky vyzkoušel :tlesk:

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

Tak to zkusím taky zítra vyzkoušet, padlo rozhodnutí, zítra mi bude v garáži stát V50 2.0D Momentum, rv. 2006, těším se jak pes...

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Hagrid píše:Ty jo, tak to si mě po letech s mým autem naučil něco nového :lol: Díky! :palec:
Rad jsem napomocen. :palec: Ja to osobne nepouzivam (krom par pripadu), v garazi je to zbytecne, to pouzivam to sviceni pres cudl na klicku, abych nemusel zapinat zarivky na strope. Zaprve je tim setrim, zadruhe se tak s auti loucim na dobrou noc :spat:
Ale to homecomming je dobre napr na vesnici. Sviti to paradne ;)

Macin

Příspěvek od Macin »

Taky jsem vyzkoušel, příjemné, ale auto zajede do garáže pod světlo od pohonu. Jsem zvědav, když to budeme potřebovat, jestli si vzpomeneme nebo budeme s drahou polovičkou honit světlo zapalovačem. :D

Flaksy, něco dalšího nemáš? :palec:

Zdravíme Vás všechny.

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“