VOLVO V50

Moderátor: wickey

• Autor
  • Zpráva
Guru

Re: VOLVO V50

Příspěvek od Guru »

dekky Mysliš Autoštyl Trenčianska Turná? dobre vediet... To už naozaj človek nema kam ist ked chce kvalitny servis. Ja som bol vo Zvolene a tam ked zo mna citili že sa trošku vyznam tak už nechceli so mnou bavit... citujem jedneho odtial "tych čo pišu na tych internetovych forach by som najradšej zastrelil, take bludy a blbosti pišu že až rozum sa nad tym zastavi"

No teraz kam mam ist na tu 60K prehliadku? :Search:
Naposledy upravil(a) Guru dne 16 srp 2009 22:49, celkem upraveno 1 x.

Guru

Příspěvek od Guru »

Pavluňa píše: Co se stane kdyz odopojim komplet stredovou konzoli krome toho,ze mi nebude hrat radio a nebudu moct ovladat topeni/klimosku?Nezablokuje se to nejak,nebo tak neco pri opetovnem zapojeni?
Pre istotu najprv odpoj "-" od baterky a až potom konzolu, sice nič by sa nemalo stat, ale istota je istota. :roll:

dekky
Vůz: Volvo V50

Příspěvek od dekky »

jj.tam.
nova doba.vsade si myslia,ze taketo auta sa uz musia robit len u nich.v podstate maju pravdu,aj to ze je dost hluposti popisanych,ale nie vsetci su taky lavy,ze si nevedia vymenit ziarovku,tak mi neda spat,ze musim davat auto do servisu za velke prachy.ok,moze sa povedat,kto ma na take auto musi mat aj na servis,ale nech mi niekto vysvetli preco by som mal dat 2000 eur za vymenu turba,ked to doma urobim za 500?
to bol len jeden priklad.

to Pavluňa: odpoj najskor baterku.ale preco chces odpajat radio a klimu,ked ides striekat len ten kryt? to sa pytam,lebo neviem.inak to nepojde?

Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Příspěvek od Pavluňa »

to Guru: dikes :)

dekky píše: to Pavluňa: odpoj najskor baterku.ale preco chces odpajat radio a klimu,ked ides striekat len ten kryt? to sa pytam,lebo neviem.inak to nepojde?
Presne tak jinak kryt nesundas,teda spis nejdriv musis vyndat celou konzoli a az pak z ni odsroubovat kryt :) (neni z me hlavy,ale dle Vadisu :wink: ).Baterku mi urco odpoji az to budou vyndavat :good:

wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Příspěvek od wrbics »

Guru píše:2.0D motor sa spravne odvzdušnuje tak, že sa zapoji gumenna ručna pumpa priamo pri PF a pumpje sa bez štartovania, vytvori podtlak a potopi naftou aj PF aj vstrikovače... Volvo vyraba tie pumpy špecialne pre tento učel a ta pumpa ma OE čislo 9512898.
Ano :good: , takto se to dělá správně ,to je ono :
9512898.jpg
9512898 a.jpg
Ale když to nemáš a kupovat to ? Cena je 2881,- Leda , že by jsme si to dohromady koupili a pučovali :green:

DPF : se ozve sám, takže bych to nechal na PC :good: No a pak plať , za to by měli být nějaké úlevy na daních od zelených !
Kdyby si to někdo chtěl dělat sám , tak co jsem pročítal forá Citroen,Peugeot - stejné motory , tak si koupí aditiva, doplní nádržku sami ,vyndají DPF a vyčistí ho wapkou na 90 , zajedou na PC vynulovat hlášku , cca asi 4000,- . Většina psala, že to fungovalo, pár se jich našlo co se po pár km opět rožla hláška, tak znovu čistili DPF a nebo ho nechali vyměnit . Ještě ,že ho nemám 8)

Pavluňa: doufám, že se ti to podaří pak dát vše tak jak má ! A to Tvý ň se blbě píše ti řeknu :green:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Takhle to vypadá u mě , bez DPF . Jinak cena DPF ve Volvu - 12 625,-

Guru

Příspěvek od Guru »

wrbics píše:Ale když to nemáš a kupovat to ? Cena je 2881,-
Nemame to prečo kupovat wrbics, ale prečo ju nemali ani v servise?! zaražalo ma to že autorizovany servis tu pumpu nemal a odvzdušnili dekkeho auta primitivnim sposobom...chudakovi fukali do nadrže :sorry:

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Guru píše:ale prečo ju nemali ani v servise?! zaražalo ma to že autorizovany servis tu pumpu nemal a odvzdušnili dekkeho auta primitivnim sposobom...chudakovi fukali do nadrže
No právě , jak to že jí v servise neměli :evil: , to mě taky zaráží :fool:
Lumpy píše:..přece jen je to dražší záležitost, sám se fakt divím, že to není na šroubech...
Buďme rádi že to není na šroubech ,pak by se o to někdo pokusi kdo by to nevěděl a mohl by nadělat ještě více škody . Někdy je to prostě lepší ! Na minulém autě mi ukradli znak ,tak jsem ho plácl na chemoprén , no a při druhé krádeži mi to dokola pěkně doškrábal,jak se to snažil za každou cenu ukrást !

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Klici pomoooooooooooooooooooc :unknown: nevite nedko nahodou jak vyndat display?Ani ve firme kde montujou autoradia to nevyndali :( .Tady na foru jsem nasel (teda Guru nasel :wink: ) jen tohle foto,ale tam uz je to venku a nebyl k tomu zadnej popis.Display musi ven driv,protoze pod nim jsou srouby pro odsroubovani konzole.Nevim jestli za to vzit silou,nebo je na nejaky pripravek?Podle me to drzi jen na tech vrchnich klipech,ale mozna i z boku :unknown: ,ale ja fakt nevim a dneska uz to mam odvezt na strikani :)¨

Predem diky vsem :good:

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Presne tak, souhlasim s wrbicsem. Nekdy je lepsi tomu nechat volny prubeh. Treba to same plati o uzamykatelne schrance u spolujezdce. Kdyz to zamknete, jeste vic pripadneho lapaka, co uz rozbil okno, aby se tam dostal, navnadite a ten pak pouzije velkou silu, aby se dostal dovnitr. No vetsinou to konci poskozenou palubni deskou a oprava je jeste narocnejsi. A pokud neni pripojisteni proti loupezi ci vandalstvi, tak to bude i drahej spas :(

Pavluna: melo by to byt jen nasazovaci. Tusim, ze se to ma povolit nejak z vnitrni strany a vysunout ven. Ve VADISu o tom neni info? (jestli jsi se uz ptal, tak se omlouvam, ted je tu toho napsano trosku moc, nestiham sledovat).

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Pavluňa : nevím přesně zkus ještě :{toto}
Hledám od včerejška , jinak fakt už nevím :o

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

to wrbics: no, to je asi fakt, urvat to i s nárazníkem, to bych už asi fakt někoho musel zabít. Jinak před hodinou jsem se setkal s dekkym, dovezl mi svou starou masku, takže mám logo včetně přeškrtnutí, tak to zkusím dneska přehodit a nebudu muset použít nálepky. Krytky na kola budou zítra nebo ve středu. Docela mě potěšila v této situaci cena, je to 175 bez DPH za kus a jsou to už ty nové z MY07.

Ale co musím říct, tak že dekkyho auto s tou maskou nemá chybu, já tu masku fakt potřebuju :lol: bohužel parkoviště mi nic nedá, na pojistce mám spoluúčast desítku, takže smůla, no...

to Pavluňa: co ten křížek tam, to už po smrti? :-) Co nejde silou, jde ještě větší, to si pamatuj, hehe... no, ten návod od Toma by mohl hodně pomoct, osobně bych to zkoušel na všechny strany, ale co možná s nejmenší silou, abyste něco neurvali. Tak držím palce a těším se na výsledek... btw. ten mladej na fotce cos poslal - hotový švihák lázeňský :good:

ivannavi
Vůz: V50 2.0D MY08

Příspěvek od ivannavi »

Tak som nafotil co mam pod autom, a teda podla obrazkov DPF nemam ze? (nastastie) To prve bude asi katalizator, potom ide dlha rura (namiesto nej by bol ten DPF) a potom je tlmic vyfuku.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

No o těch DPF se tu rozjela slušná debata. Já si myslím, že se toho možná někteří bojíme až moc zbytečně. Buďto mám nebo nemám. Já filtr mám a co s ním bude nebo nebude neřeším. Až tam bude málo aditiv, tak to nechám dolít, až bude po smrti, tak ho nechám vyměnit. Když si vemu, že mi teď nějaký dement udělal škodu na autě za cca 7 000 Kč, tak tu 12tku do toho, časem - až bude třeba, rád investuju, protože to investuju do svýho auta a ježdění, ale náklady, který musím platit kvůli zm.dovi, který si na mým autě ukojí ego mě serou daleko víc než DPF.
Teď mě "oprava" vyjde do 1 500 a to hlavně díky dekkymu, kterému ještě jednou děkuji, ale nebýt jeho, nebo kdyby mi urval celou masku, tak mě asi trefí. Takže být vámi, neměl bych z filtru takový strach, já ho budu řešit až si zařve, že mu něco chybí..

Až si vyměníme V50 za jiný typ a hlavně ročník, tak už to tam budem mít všichni bez vyjímky.

wrbics

Příspěvek od wrbics »

ivannavi : asi Tě zklamu , ale máš ho ! Tak to je právě on DPF , takhle vydapá ! Na té druhé fotce to označený je katr ,pak DPF , tak jak je na mé fotce , musí být dlouhý válec skoro po celé délce , pak je tlumič , pak koncovka .

ivannavi

Příspěvek od ivannavi »

ahaaaa, tak dakujem. ja som myslel ze je to len neaky pruzny clen namiesto vlnovca...

wrbics

Příspěvek od wrbics »

ivannavi píše:neaky pruzny clen namiesto vlnovca...
Je to pružný člen, nestihl jsem to dopsat, upravit , byl jsem přerušen. Sorry za krátkodobou dezinformaci :Rose: .
Tak 2 je "katalyzátor" a to co jsem zakroužkoval je v podstatě jeho "pružný konec" , no a 1 je DPF.Víc obrázků na str.26
dpf.jpg
Lumpyčku :friends: : to jo pěkně se to rozjelo , taky bych se toho nebál , ale je dobré vědět jak poznat jen pouhým okem :shock: zda ho mám či ne :wink:

ivannavi

Příspěvek od ivannavi »

tak dik za upresnenie :good:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to wrbics,flaksy,dekky,Guru: kluci diky mockrat za rychle reakce v reseni meho problemu s nevyndatelnym displayem :D .Nastesti se uz povedlo a jedine co staci je za to poradne vzit a vytlacit ven.Drzi to tam jen dva kovove a jeden plastovy klip na horni strane displaye :) (viz foto o par prispevku vyse).Ve Vadisu toho opravdu moc neni,jen smerova sipka kam display tahnout,ale nakonec to byla pravda,takze vlaste v poho.Ja se jen bal vic zabrat abych nic neurval :shock:

to Lumpy,all: ta fotka o fous vys neni z myho auta,ale ruzenec tam mam taky (ne tak brutalni :D ).Tentokrat mala sila nepomohla,ba naopak chtelo to poradne zabrat :wink: .Skoda,ze nebydlis bliz,protoze z toho Americkyho focusu si urco naslaplej a vyndal bys to hned :good: .Barva vybrana dle tveho navrhu "bila perlet".Predbezna cena 2,5K coz je myslim celkem dobry,protoze je to fakt profik (za ctrtnact dni strika na prani 12 skutru Ducati,zakazka primo od dealera :) ).Kazdopadne rikal,ze kvalita barvy a celkove provedeni Volvo plastu z vyroby je zalostna,coz jsem bohuzel musel jen potvrdit.Nedavno jsem koukal na nekolik V50tek (trilete a mladsi) a tyhle plasty mely vetsinou jeste vic zhuntovany nez ja :cry: .
Taky posilam foto,jak to aktualne vypada na mojem pracovisti za volantem :shock: zadna slava,ale do patku nejak vydrzim :wink:

to wrbics again: jeste jednou moc diky za tvuj cas :Rose: :good:

Jezisi uplne jsem zapomel,ze jsem dnes prvne videl cerveny trojuhelnik :shock: .U demontaze je nutny odpojit 3 konektory (2xdisplay,1xkonzole).Po odpojeni a nastarotvani jsou budiky uplne mrve proste ani tuk,ale auto svtiti blika, ikdyz zevnitr to uplne nepoznate,tak jsem se rozhodl to tam nechat provizorne viset jen na kabelech.Samozrejme jsem klickem otocil az po zapojeni vsech trech konektoru,ale ejhle najednou svtiti ten cervenacek a hlasi NUTNY SERVIS SRS!! a to me teda dost vydesilo,ale na stesti to po par vterinach zmizelo a uz se to neukazalo :angel: .Nejspis to nejakej pytel hned nenacetlo,a proto ta hlaska :)

michalmalcek1

Příspěvek od michalmalcek1 »

to wrbics : este otazka ohladom toho palivaka ked sa odpoja hadicky vrch sa otvara tocenim v smere odkrucania? A aky palivak tam mas dlhy alebo kratky su dva
Volvo s60 2.4 103kw 2006 lpg
Volvo s80 3.2 awd 2007 lpg

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

wrbics

Příspěvek od wrbics »

michalmalcek1 : povoluje se proti směru hodinových ručiček , šipka co je na krytu filtru s údajem 40Nm je směr dotahování a síla . Velkej malej ? Krabici už nemám , vypadal takto
filtr.jpg
, jen origo má "vlnky" + jsou tam ty záslepky. Volvo číslo 8653668 ,ale ty jsou taky dva obj.č.1015546 a 1012062 . Připadaji mi ale stejné . Objednej to přímo ve Volvu a je to !

michalmalcek1

no to je ten mensi este mi ukazuje taky vecsi valec ok dik

wrbics

Příspěvek od wrbics »

michalmalcek1 píše:mi ukazuje taky vecsi valec
V internetových obchodech , že ? Ne není žádný vetší a menší ,je jen jedena velikost , to je jen univerzální obrázek , takže to klame. Kdyby jsi to objednal tak to bude on a bude pasovat ! Jsou tam minimální rozdíly 8) Podívej :

michalmalcek1

moze byt ze su rovnake len u niektorych nruvadzaju vsetky parametre tak som sa z toho nevedel vysomarit objednal som Bosh davam ich do viacerich aut a spokojnost vzdy zapasoval niektore filtre od inych vyrobcov nie vzdy ale stalo sa ze na vlas rovnake a nepasovali a Bosh sadol zajtra idem vymenit ten palivak drzte palce a ked si vymenil ten palivak je tam jedna priesvitna hadicka nezbadal si ked si nastartoval ci tade nebludia sem tam vzduchove bublinky
A aby som trochu zmenil temu arozhodol som sa ze do buducnosti si zaobstaram zadne kridlo co maju za priplatok V50
ma ho niekto?
Naposledy upravil(a) michalmalcek1 dne 18 srp 2009 19:29, celkem upraveno 1 x.

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“