VOLVO V50

Moderátor: wickey

• Autor
  • Zpráva
Macin

Re: VOLVO V50

Příspěvek od Macin »

Tak mám odmazáno, ale nešlo to tak úplně dle návodu:
- informační displej se rozsvítil, ale po uvolnění se nic nedělo, ale na potřetí jsem to pochopil. Nechal jsem po rozsvícení tlačítko stále stlačené, kontrolka (i) zhasla a do 2 s se rozblikala, teprve tehdy jsem pustil tlačítko a hláška byla pryč.
Jen doplněk, kdyby to někomu nešlo.

Takže díky všem.

Zdravíme Vás všechny.

dekky
Vůz: Volvo V50

Příspěvek od dekky »

Omluvam sa,neskoro som si vsimol,ze nemame rovnaky motor.No hlavne,ze si to zvladol.S tou prevodovkou neviem,mne ked drblo turbo,tak bol cely spodok premasteny az az.Som to pocistil a chvilu to necham a potom budem pozorovat ci je niekde unik.
Aky olej sme dali?Nejaku dobrotu? :kuchta:

wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Příspěvek od wrbics »

Jsem rád , že se to povedlo :good: ! Teď když na to koukám , tak máš pravdu , no to jsou ty chyby v překladu :oops: . Díky za opravu :Rose: !

Macin : co děláš 19.9. ?? Co takhle {srazík} ?

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Tak jsem doma :) Teda cekal jsem vetsi reakce na soba, ale co uz s vama bezvercema :-D S tema trmenama nevim. Ohledne oktavek ... a co, stejne si je davam k snidani, tak by aspon meli lepsi pocit, co je to predjelo. Takhle jedine co vidi je sob za oknem a znacka pozor divoka "svedska" zver. Mimochodem jsem tou znackou zaplacl tu smouhu v laku, co byla na kufru, takze dve muchy jednou ranou. Jo jinak trmeny mam ted cerne, sice ne leskle cerne, ale jsou dost cerne. Ted otazka zda je to lak, nebo smir :-D

Jinak jsem si dnes smlsnul na cele vyvojove rade malych skodovek s prednim pohonem (favorit, felicie, fabie I ... dvojka chybela, jinak by sla taky :-D). Pekne kousek za Otrokovicema v takovem udolicku ... vruum a bylo :-D a videli jen zadni svetla hehe :-D Tak obcas se musi motor protahnout, ze? :-P Na rychlost se me neptejte, tim se neni ci chlubit, ale jako ze to na trech autech zrychli o 100km/h, to jsem netusil :evil:

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

tak maska z ebay za 60 USD je prodaná aniž by prodávají reagoval na dotaz, jestli pošle do ČR.

Na víc nejsem po včerejší divoké moravské svatbě schopný odpovědět nebo reagovat, tak snad v týdnu... :beer: :beer: :beer: :bad: :%)

agent-xxx
Vůz: Volvo V50 2.0D 2004

Příspěvek od agent-xxx »

Potreboval bych trošku poradit :oops:
Protejkal mi přepad na vstřiku a aybch se k tomu lip dostal,tak jsem odpojil vstrik.Samozrejme,ze jsem ho pak zase zapomnel zapojit :o a nastartoval jsem to.Pak jsem si to hned uvědomil a střik zase zapojil,ale stejně to potom jelo jen na 3valce a nesel vubec pridat plyn.Tak jsem zkusil odpojit vsechny a od ty doby to nejde nastartovat :cry: .Zkousel jsem i odpojit baterku pres noc,ale nic.Jenom to toci,ale nechce chytit.Nevite nekdo co s tim?Nemohlo by to být zavzdušněné?Tím odpojením přepadu by se tam,ale vzduch dostat neměl.ne?

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Lumpy: jo jihomoravske svatby to je sila :) Ale v patek jsem si to hasil po tom obchvatu Uherskeho Hradiste a prilehlych vesnic smer hrad Buchlov a co jsem to nevidel za znacku? Bucovice 30km ;) Nemit decka v aute tak se stavim ... ale co jsem koukal, tak stejne jsi mel napilno ... ci napitno? :P

Jinak jsem na tom hrade byl cca po 14 letech a libilo se mi tam ... a ohledne Pernstejna, i kdyby nikdo nechtel na prohlidku,tak klidne jdu sam :-D ... libi a zajima me to :wink:

Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Příspěvek od Pavluňa »

to agent-xxx : neber muj nazor jako nazor odbornika,ale mozna to zavzdusneny bejt muze :sorry:

to Lumpy: ze ty ses takhle znicil kvuli tomu,ze ti nedopadla ta maska :lol: :lol: :lol:

to flaksy: z tebe se koukam stava pirat silnic :ROFL: .Na prohlidku hradu klidne jit muzes branit ti nebudem :) ,ale diky svymu kulturnimu brabrastvi to osobne mozna vynecham a ten usetrenej cas venuju debate o nasich autech :wink:,kdyby bylo minule vic casu,tak bych tam s Lumpym diskutoval az do noci :lol: :lol: :lol:

Macin

Příspěvek od Macin »

wrbics píše:Jsem rád , že se to povedlo :good: ! Teď když na to koukám , tak máš pravdu , no to jsou ty chyby v překladu :oops: . Díky za opravu :Rose: !

Macin : co děláš 19.9. ?? Co takhle {srazík} ?

Budeme 4 den po dovolený zpátky v Čechách.
Naposledy upravil(a) Macin dne 09 srp 2009 19:54, celkem upraveno 1 x.

Zdravíme Vás všechny.

Macin

Příspěvek od Macin »

dekky píše:Omluvam sa,neskoro som si vsimol,ze nemame rovnaky motor.No hlavne,ze si to zvladol.S tou prevodovkou neviem,mne ked drblo turbo,tak bol cely spodok premasteny az az.Som to pocistil a chvilu to necham a potom budem pozorovat ci je niekde unik.
Aky olej sme dali?Nejaku dobrotu? :kuchta:

Tak na ten bordel, kde se bere, jsme přišli včera. Bohužel jsem si to trochu zavinil sám. Přelil jsem to a olej prochcává na potrubí, které se vrací před vzduchový filtr. Taková spojka a je na něm gumový těsnění uvnitř. Tam odtud se to bere.

Mňaminka nevím, Castrol 5W-40 turbo drive, s olejema jsem vyléčený. U minulého miláčka jsem se dostal až do výzkumného ústavu a pročetl x-desítek stránek. Nakonec jdu cestou a využívám zkušeností výrobce auta a jeho zkoušek s olejářema, kteří se podílejí na vývoji auta. Nic víc, nic míň.

Zdravíme Vás všechny.

michalmalcek1

Příspěvek od michalmalcek1 »

Zdravim pani chcem sa pochvalit vymenil som moju starucku 440 za V50 a rovno sa chcem opytat aky olej davate je napisany 5W_30 castrol ford WSS-M2C913B
Volvo s60 2.4 103kw 2006 lpg
Volvo s80 3.2 awd 2007 lpg

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Nekdo Castrol nemusi, nekomu slouzi dobre, tezko povedet. Ja ho treba mam, pac jsem hledal olej s splnujici ACEA A1 a to byl trosku orisek. Podle me to je celkem jedno, jakou mas znacku, kdyz splnuje predepsane specifikace, viz. prirucka.

A jestli zvolis 0W-30, 5W-30 nebo 5W-40 je v nasich podminkach take celkem jedno ;) Kdyztak si vem olej pod znackou Volvo, co maj v autorizovanych servisech. Cena je prakticky identicka prave s vyse zminovanym Castrolem (a podle me to taky je on :-D), takze se jedna o solidni cenu a aspon podle nalepky clovek vi, ze tam leje to co ma ;)

Jo a jinak gratuluji k novemu auti, at slouzi a nahod brzo nejake fotky ;)

Macin

Příspěvek od Macin »

flaksy píše: A jestli zvolis 0W-30, 5W-30 nebo 5W-40 je v nasich podminkach take celkem jedno

S tím bych trochu nesouhlasil, hlavně to 5W-30, rozmezí teplot v maximu je trochu limitované. 5W-40 je na tom lepší, ale pokud se nacházíš v zimě v horách, upřednostňuj 0W-30.
na oleje máš přímo link Jaký olej do motoru....???

Zdravíme Vás všechny.

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Co jsem koukal, v tom odkazu je pro 2.0D prave psane 5W-30 :) ... ja teda leju 0W-30 ACEA A1, ale mam volvi benzin, pac tam byval uz z Nemecka a tak pokracuju. Ne kazdy vyrobce ho dela, nabidka 5W-30 a 5W-40 je podstatne sirsi.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

Já jdu měnit olej v úterý a podle toho co jsem se ptal tam bude Mobil. Osobně to zase tak moc neřeším, pokud to splňuje normu, tak by v tom neměl být problém.

Jinak vítám nového majitele V50 - ať slouží... zbytek fakt později, následky svatby jsou silnější než jsem myslel...

michalmalcek1

tak vymenu som zvladol len ten olejovy filter je trosku od veci ale da sa to ked demontujete vzduchove hadice , doprial som mu aj nove predne brzdy ATE ked tak poriadne a cakam na brzdovku ktora je one medzi brzdovkami a vyrobca ju odporuca pre DSTC a dalsie skratky co sa tyka brzd som zvedavy ako to bude brzdit ked sa zabehnu
Naposledy upravil(a) michalmalcek1 dne 10 srp 2009 20:14, celkem upraveno 1 x.

jou81
Vůz: XC90 MY17 Inscription

Příspěvek od jou81 »

Lumpy píše:Já jdu měnit olej v úterý a podle toho co jsem se ptal tam bude Mobil. Osobně to zase tak moc neřeším, pokud to splňuje normu, tak by v tom neměl být problém.

Jinak vítám nového majitele V50 - ať slouží... zbytek fakt později, následky svatby jsou silnější než jsem myslel...
Prosímtě jedna svatba tě takhle položí? A to ještě nemáš na jednoho známýho, ten umí tancovat i s želvou :crazy: :ROFL:

XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to all: co se tyce oleje,jsem jednoznacne pro Mobil1 :wink: Castrol neni az tak dobrej jak se zda :no:

to michalmalcek1: tak te taky vitam mezi nama padesatnikama :Rose: a taky jednim dovjkovym ctyricatnikem :lol: :lol: :lol:

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to jou81: jojo, slyšel jsem o něm, prý to bylo tak děsivé, že si dodnes pamatuje jen útržky :ROFL: :ROFL: a po zbytku ani nepátrá...

to Pavluna: a právě ten Mobil mi tam ve středu nalijí :good:

michalmalcek1

konkretne aky Mobil ti tam daju? Ten co som daval ja? A este k tomu oleju niekde sa tu riesilo ze dali niekomu 4.5L oleja ci to nebolo malo ja som dal najprv 4,5L oleja nechal povrcat a dneska som kontroloval a je medzi min _max v knizke sa pise 5.5L a to by bolo dost uz nad risku
Naposledy upravil(a) michalmalcek1 dne 11 srp 2009 20:46, celkem upraveno 1 x.

agent-xxx
Vůz: Volvo V50 2.0D 2004

Příspěvek od agent-xxx »

[quote="Pavluna"]to agent-xxx : neber muj nazor jako nazor odbornika,ale mozna to zavzdusneny bejt muze :sorry:

Tak jsem to musel odtahnout na diagnostiku a tam se to vyresilo,po odpojeni vstriku to pocitac nejak zablokoval a neslo to nastartovat.Po vymazani vse v poradku.Tentokrat to,ale bylo drazsi stalo to 300,-

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

agent-xxx píše:Tak jsem to musel odtahnout na diagnostiku a tam se to vyresilo,po odpojeni vstriku to pocitac nejak zablokoval a neslo to nastartovat.Po vymazani vse v poradku.Tentokrat to,ale bylo drazsi stalo to 300,-
Tak parada,ale 300kacek je myslim porad goog cena,protoze ve Volvu chteji 950kc bdph za nacteni a tusim,ze tam je nejakej poplatek za mazani chybovejch hlasek :( :cry: Jsou to hrozny vyderaci :evil:

Guru

Příspěvek od Guru »

agent-xxx píše:po odpojeni vstriku to pocitac nejak zablokoval a neslo to nastartovat.Po vymazani vse v poradku.Tentokrat to,ale bylo drazsi stalo to 300,-
Aspon vieš do buducna že ked chceš hoci čo elektronicke z auta odpojit, maš najprv (-) kabel z baterky odpojit a nechat tu baterku odpojenu aspon 30min. a až potom možeš na aute pracovat. :good:

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to michalmalcek1: dneska ráno jsem odvezl auto na olej a servisní prohlídku. Přesnou specifikaci oleje ti řeknu až večer nebo zítra, ale vím, že je to přímo typ, který na tyto motory doporučuje Ford. Náplň je tuším 5,2 litru, ale určitě se tam vleze trošku víc, říkali mi tak 5,5 l.

Sem zvědavý, jak dopadne prohlídka, má to nalítaný 152 000, hmmm, za půl roku sem najezdil skoro 20 tisíc, no jo, ale ono se s tím tak dobře jezdí :good: . Jak budu mít po prohlídce ten formulář u sebe, tak sem hodím, co se tam všechno na tom kontroluje. Auto jsem dal do Ambo trading, kdybych to dal do Auto Palace Brno (dřív AB Auto), tak ze mě sedřou kůžu :lol:

Touto cestou musím poděkovat i jou81, který mi poskytl svou S60 na dnešní den, abych si prý chozením neošoupal boty a nedejbože musel jet třeba někam busem :D

michalmalcek1

to Lumpy co sa tyka tej naplne ak mame rovnake risky co urcite mame komu tam daju medzi max mix a povedia ze 5.5 tak je to klamstvo aspon ako som skor uvadzal do mojeho sa vliezlo 4.5L a ak daju tak budete mat ako ja ked som auto kupil pol centimetra nad MAX co uz nieje v poriadku

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“