VOLVO V50

• Autor
  • Zpráva
wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Re: VOLVO V50

Příspěvek od wrbics »

Pavluna : ja dekkymu věřím :good: . Taky koukám kde se dá :shock: :unknown: . S tím známým a p.p. , je to dobrý nápad . Ale nevím jak by se na to koukaly ve volvu , že chceme masky S40II . Bral bych to jako úplně poslední variantu . No bude to asi dlouho trvat předsedo než budeš mít nějaké ty členy :green:

flaksy : Na Lachtanovem volvíku to vypadá v poho , to jo :good: Ale neee, ja nechci děkuji . A napadá mě , že to můžem spolu čenčnout a Ty si jí stříkneš a budeš mít černou pořád pasující ke světlům :oops: :D
Maska s S60 nepasuje , už jsem se na to koukal u kámoše , mjí i jiná čísla rv01-04 = 9151881 , rv05-06 = 8693331
Jinak typ s odkazem :good: Jen jestli by to došlo v pořádku , naše pošta se chová hrozně k přepravovaným věcem :bad: A ten obchod je až v USA ??

Lumpy : tak na to mysli !!!!! Když pojede někdo na sever , na jih , na západ nebo možná i na východ tak je popros ať se kouknou :Search: !! Už mě to napadlo taky , zatím marně hledám kdo tahle jezdí :sorry:

dekky : předělávat celý předek , to by bylo pěkně mastnej špás :%) Taky dobrý typ ,ale z USA,bojím se aby to došlo v pořádku .

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

to dekky: díky za odkaz, zkusím mu napsat, jestli pošle do ČR, párkrát se mi stalo, že mi od US prodejce přišel dotaz, že mu mám specifikovat světadíl :o ale zkusím to

Já z ebay kupuju hlavně modely, ale ještě nikdy se nestalo, že by to nepřišlo nebo bylo zničené. Co mám zkušenost, tak to rozfláká vždy až česká pošta, ale není problém prodejci napsat, že to má pořádně zabalit, protože u nás jsou na poště zm.di :o
Když tě prodejce obtáhne o kačky a nic nepošle, dá se to před ebay zase z něho dostat, toto mají dost dobře ošéfované. Oni mu sami ty peníze strhnou, ale je tam určitý postup jak na to. Každopádně bych se toho nebál a pokud to pošle do ČR, tak jdu do toho.
Co takto s modelářema kupujem modely, nikdy s tím nebyl problém, chce to pročíst prodejcovy feedbacky, abys věděl, do čeho jdeš... ale riziko je tu pořád...

na příští středu jsem objednaný na olej a filtry + prohlídka. Ještě nevím, co přesně se bude dělat, vyjedou si z Vadisu nařízené úkony při mém počtu km a podle toho se to bude řešit. Ale asi rovnou nechám udělat olej, olejový filtr a vzduchový. S palivovým a kabinovým uvidím podle nařízených intervalů, ale výměnou nic nepokazím. Taky mi prý zjistí, jestli tam mám filtr pevných částic, pokud tam je, musí do toho přijít prý speciální olej. Jinak dávají Mobil. Cenu nevím, dávám to do Amba, tak to asi taková hrůza nebude, měli by mi to říct v úterý.

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

No hosi nepotesim vas, ale masku z ruky, resp cumaku nedam :) Original musi byt. Sice jsem tak trosku kutil a rozhodl jsem se i o nabarveni brzdovych trmenu na cerveno s bilym logem automobilky, aby to melo vetsi smrnc, ale co je moc, to je prilis :-D Jinak urcite bych se poptal toho na ebayi, jestli to posle. Za ty penize to je moc peknej kousek. Jsem zvedav, kdo z pripadneho souboje o masku vyjde vitezne ;)

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Flaksy: žádný souboj nebude, ta maska je za buynow, tzn. nemusíš dražit. Přijde mi to dost levný, když u nás nová stojí sedmičku (jesti si to pamatuju dobře tady z fóra). Ale na druhou stranu, tolik bych za nový kus nedal, to je teda zlodějina :%) za kus plastu.
Brzdiče nechej jak jsou, přece to nebudeš bastlit jako nějakou oktáfku? :shock:

dekky
Vůz: Volvo V50

Příspěvek od dekky »

to Lumpy: napis,za to nic nedas.a vidim,ze vies ako to na e bayi chodi,tak nemas problem.konaj.
aj ja musim vzdy napisat europa,su to tuponi :fool:
tak rychlo,rychlo,lebo ju buchnem ja a budem mat dve :Yahoo!: ,lepsie dve ako ziadna. :lol:
a pritlcem ju do garaze na strenu. 8) :D :D :D
to all:ak este nieco najdem,bude to tu:

novy ulovok...

http://www.allegro.pl/item705602624_atr ... ratka.html

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to dekky: už se stalo, dopoledne mu kamoš, co mi kupuje věci na ebay (nemám paypal) psal, tak čekám, že mi odpoví až se vyhrabe z postele. Třeba dá přednost kšeftu, přihodí poštovný (s tím počítám) a pošle to. I když ta maska není o nic moc větší než krabice s modelem a těžší taky ne a za model obvykle dávají 20 - 25 USD worldwide. Tak uvidím, třeba to vyjde... nějaký ťukance vyleštím, hlavně že není prasklá.

z té polské na mě po přečtení slova ATRAPA dýchl strach a nejistota :D

dekky

Příspěvek od dekky »

jojo,polaci vyrobia aj slaka. :ROFL:
uz sa orientujem len na zapad,slubujem 8)

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Poláci jsou starý kšeftaři , jsou Ti schopni prodat i rezavé hřebíky , že je to starožitnost :D Už jsem měl možnost tam schánět dveře a byla to pěkná fuška , pořád si něco vymyšlej :o
Jinak už jsem ho kontaktoval , do čech posíla + 90zlotych za poštovné . No a teď jsem se ho ptal zda je to atrapa či original a jestli by nešel s cenou dolů :green:
Orientace na západ je určitě lepší :good:

flaksy : Ty jseš taky ale hračička , i s logem , jo ? Tak přemýšlým , že jsi na to barvení :green: ! Tak až bude nejhůř tak Ti tu svou masku dám a udělaš mi jí :wink:
Jinak souboj na západě by vyhrál Lumpy , ta má engliš je very hrozná :crazy:

Hele co jsem teď našel http://www.autond.cz/volvo/hledani.php? ... &odeslat=+
Co jsem tak zkoumal , podle cen co znám , tak se tím drží !! Lumpy - chtělo by to nějak zkusït to rakousko , jestli jsou tam fakt levnější ??

Jinak {ceník dílů } , když znáte kod

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Toz panove koukejte a placte. Originalni sobi znacka ze Svedska :) ... a k tomu zimaky s logem (opet doma delane).

Jinak jsem na jizni Morave, takze nemam pristup k netu a tak se tu ukazu asi az v pondeli ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to flaksy: nooooo, dobrý :good: Když jsem byl ve Finsku, tak to prodávali na benzinkách, ale koho by tenkrát napadlo, že bude v garáži Volvo... Kola jsou taky pěkný, budu muset poladit min. poklice, mám černý plecháče a to vypadá hrozně... liťáky kupovat nebudu, ale origo poklice by se hodily... to by mě zajímalo, kolik za to budou ti zločinci chtít :-)

Jinak na masku mi ještě prodejce z USA neodpověděl, tak počkám - možná hledá v atlase, kdeže ten náš absurdistán leží :D :D

Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Příspěvek od Pavluňa »

to flaksy: ty trmeny bych poaldil mozna tak na cerno,ale cervena s logem tp prosim neeeeee :no: pak by to vopravdu mohlo konkurovat vochcavkam :shock: .Litaky se znakem super a moc se mi libi i ta samolepka,ale ja uz bych do ni nesel,jeden los uz mi na zadku visi :D .

to Wrbics:idkyz to neni uplne origo na fotkach vypada myslim pekne,takze za tu cenu bych se toho nebal :)

to lumpy: drzim pace at to dopadne :wink: .Masky myslim musely pekelne zdrazit,protoze ja,kdyz jsem poptaval loni na podzim novou vychazela ve Volvu neco okolo 4K :shock:
Origo poklice bych tipnul na cca 1K/kus,ale urco pujdou sehnat levnejc :wink:

to all: v pondeli ve 13:00 jsem objednanej na chip,tak se uz tesim jak malej kluk a doufam,ze budu spokojenej :)

Macin

Příspěvek od Macin »

Zdravím Vás po dlouhém čase a koukám na proměny na Vašich vozech. Pěkné, masky atd., ale mám na Vás dotaz, jestli jste již byl někdo pod autem a sundaval kryt. Nemá někdo náhodou výkres o místech, kde je kryt chycený. Byl bych vděčný.
Ta maska mě stejně nedá spát, ale mojí drahé polovičce se líbí třpitivá, budu jí muset ukázat Pavluna miláčka. Dá se sehnat bez problémů?
Díky předem.

Zdravíme Vás všechny.

dekky

Příspěvek od dekky »

to Macin:
ak myslis kryt pod motorom,tak to nie je problem.menil som prednedavnom turbo,tak kryt isiel dole ako prvy.
na to ziadny vykres nepotrebujes.drzi to na 6 tich torx skrutkach,ktore su pekne vidiet.

Macin

Příspěvek od Macin »

dekky píše:to Macin:
ak myslis kryt pod motorom,tak to nie je problem.menil som prednedavnom turbo,tak kryt isiel dole ako prvy.
na to ziadny vykres nepotrebujes.drzi to na 6 tich torx skrutkach,ktore su pekne vidiet.

To jsem i našel, že je jich 6, potřeboval jsem jen ty místa kvůli místu, kde to budu rozebírat, jestli musím na rampu.

Zdravíme Vás všechny.

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Macin : že se taky ukážeš :green: . Tak jak píše dekky ,ale já jich tam mám - 7 torxu ( 1,2,3 - hned vepředu , 4,5 - kousek pod autem,zhruba v úrovni začátku kol a 6,7 v rozých konce krytu ) Dostal jsem se k ním v poho na zemi , je to trošku drbačka ale jde to ,chce to dlouhý ruce na 6,7 , jinak pomůže když si ho přizvedneš zvedákem !
Jinak sehnání černé masky s S40II je teď problem , nejsou . S Lumpym se snažíme od jara a zapojili jsme do toho snad všechny :green:

Jinak pšonk přestal komunikovat a s allegra zmizela jeho nabídka :twisted: :cry:

Macin

Příspěvek od Macin »

možná už jen kontrolní otázka, jestli musí být kryt dole,když potřebuješ k vypoušťáku na olej, abyc se tady nepřipravoval na přestavbu a nebyl šroub venku. U P406 to bylo, stejnej motor, třeba tam je taky.

Zdravíme Vás všechny.

Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Příspěvek od Pavluňa »

Macin píše:budu jí muset ukázat Pavluna miláčka
Tak az budu mit cestu muzu se zastavit :lol: :lol: :lol: a tvoji polovikcu budem ukecavat oba :)

dekky

Příspěvek od dekky »

jojo,pravda,ma ich byt 7.ale mne jeden chyba :D takze :sorry:
kryt musi ist dole,lebo je tam iba jedna diera a je to inde ako vypustak.
osobne by som olej menil na rampe,nechcelo by sa mi s tym kaslat na zemi,ale ked nemas inu moznost...
ale ako si poradis s filtrom...

Macin

Příspěvek od Macin »

Podle toho jak píšeš o filtru, jsem se přestal převlékat. Chápu asi správně, že je k němu přístup zespodu a blbě, že.

Zdravíme Vás všechny.

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Rampa je určitě lepší,nemusíš se válet pod autem .
2.0D má olejový filtr přístupný dobře z vrchu ( v úterý jsem to dělal ), ale jak je to u 1.6D ? Co tak zkoumám Vad. tak žádný obrázek . Jen píšou že je na úrovni 2 válce . Budeš to muset asi předtím důkladně prozkoumat.
Jo a kryt musí 100% dolů , vypoušťák je pod ním ve středu vany .
Naposledy upravil(a) wrbics dne 07 srp 2009 16:51, celkem upraveno 1 x.

dekky

Příspěvek od dekky »

o to nejde.povoluje sa z vrchu,ale tiect ti to bude dole.
fuuuuuuuuuuha,teraz pozeram tvoju motorizaciu,takze vsetko beriem spat,lebo naozaj netusim aky kryt motoru mas a ani neviem kde je filter. :sorry:

wrbics

Příspěvek od wrbics »

dekky píše:o to nejde.povoluje sa z vrchu,ale tiect ti to bude dole
to jo , ale pokuď nemá Macin kde najet na rampu , tak se to dá i bez ní , stačí bezpečnej pořádnej zvedák ,nízkou vaničku a rovnou zem. Je to si nepohodlné , ale dá se to taky zvládnout 8)

Mě sice torxy nechybí , ale 3 tam drží už jen taktak , někdo předemnou se je snažil moc utáhnout a strhl v těch plastových vložkách závit :(

Macin

Příspěvek od Macin »

No Dekky, bylo to opravdu zavádějící, neboť jsem filtr hledal zespodu a nakonec byl v pohodě přístupný pod vzduchovým filtrem, kde je baňka pro vložku. Zajel jsem ke kamáradovi, který má dvorek z kopce a rampičku malou jsme si udělali. Bylo to určitě lepší než v garáži, ale dalo by se to udělat i tak. Olej je vyměněn a teď už jen hláška. Fakt nejde nějakým způsobem odmazat?
Mimo to tam je trochu oleje pod převodovkou a nevím odkud se bere. Oleje tam bylo normálně, tedy, že se neztrácí z motoru, ale nevím odkud by mohl být, jestli z převodovky? Nedělá to žádnou neplechu, vše běží normálně. Nesetkal jste se s tím někdo?

Zdravíme Vás všechny.

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Tak hlášku by su chtěl odstranit ? {tady} a pro jistotu :

Tak nulování by mělo být asi tak to , dělal jsem to podle toho a fungovalo to :

Postupovat při resetovaní servisní připomínky (SRI):
- pozice zapalování I
- stiskněte a držíte nulovací tlačítko počítadla ujetých kilometrů
- pozice zapalování II. ( do té to pozice otočte během 2 sekund)
- držte nulovací tlačítko počítadla ujetých kilometrů stlačené
- informační symbol se rozsvítí ( oranžové "i" ve čtverečku ) , kontrolka (i) zhasne a do 2 s se rozbliká, teprve tehdy pustit nulovací tlačítko

- ozve se zvukový signál že nulování uspělo. Jestliže nulovací tlačítko počítadla ujetých kilometrů není uvolněno během 4 sekund, servisní připomínka (SRI) není vyresetovaná.

Pozn. za pomoci Macina :friends: doladěno na :good:
Naposledy upravil(a) wrbics dne 07 srp 2009 21:39, celkem upraveno 1 x.

Macin

Příspěvek od Macin »

si zlatej a já se stydím, že jsem nehledal, ale jak jsem přijel, hned jsem psal o tom filtru a napsal to k tomu. Zítra provedu dle návodu.

Zdravíme Vás všechny.

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“