VOLVO V50

Moderátor: wickey

• Autor
  • Zpráva
jaz

Re: VOLVO V50

Příspěvek od jaz »

mirmen56 píše:Ja mám dotaz na majitelov volvíka. Dočítal som sa že v50 má podvozok z forda focusa 2 a motor z peugeota. S toho peugeota z nejakého konkretného typu (307,407) alebo peugeot navrhol pre volvo nejaký špeciálny motor? Aký je spolahlivý, nie su s ním problémy?
To jsou tedy hodně přibarvené informace. Podvozek je společným dílem spolupráce Volvo - Ford - Mazda, takže jeho základy kromě S40/V50 využívá Ford pro nový Focus a Mazda v trojkovém vydání. Není to tedy tak jak to vyznívá z tvého příspěvku, že Volvo vzalo nějaký odpadek z Focusu a z nouze ho vsunuli pod padesátku;-)
Motor máš na mysli patrně 2.0 HDi, což je dílo koncernu PSA a je to s ním podobné, jako s podvozkem. Najdeš ho v Citroenu C5, Peugeotu 407, Fordu Mondeo a dalších... Je to dlouhodobě nejlepší diesel na trhu.
Nemáš důvod mít z tohoto obavy, dneska není auto, na kterém by byla každá část původním dílem té značky. Dokud nebudeme mít motor Kia, převodovku Fiat a motor Lada, není důvod k panice :-) Zkušenosti zatím jen nejlepší.

mirmen56

Příspěvek od mirmen56 »

jaz píše:
mirmen56 píše:Ja mám dotaz na majitelov volvíka. Dočítal som sa že v50 má podvozok z forda focusa 2 a motor z peugeota. S toho peugeota z nejakého konkretného typu (307,407) alebo peugeot navrhol pre volvo nejaký špeciálny motor? Aký je spolahlivý, nie su s ním problémy?
To jsou tedy hodně přibarvené informace. Podvozek je společným dílem spolupráce Volvo - Ford - Mazda, takže jeho základy kromě S40/V50 využívá Ford pro nový Focus a Mazda v trojkovém vydání. Není to tedy tak jak to vyznívá z tvého příspěvku, že Volvo vzalo nějaký odpadek z Focusu a z nouze ho vsunuli pod padesátku;-)
Motor máš na mysli patrně 2.0 HDi, což je dílo koncernu PSA a je to s ním podobné, jako s podvozkem. Najdeš ho v Citroenu C5, Peugeotu 407, Fordu Mondeo a dalších... Je to dlouhodobě nejlepší diesel na trhu.
Nemáš důvod mít z tohoto obavy, dneska není auto, na kterém by byla každá část původním dílem té značky. Dokud nebudeme mít motor Kia, převodovku Fiat a motor Lada, není důvod k panice :-) Zkušenosti zatím jen nejlepší.
Vďaka za vysvetlenie :palec:

eLzyx
Vůz: Volvo

Příspěvek od eLzyx »

potřebuju poradit. Na Strahovském minisrazu byla S70 s kolama - viz foto. Co jsem tak hledal na netu, našel jsem, že patří origo na S40 II.gen/V50. Netušíte někdo jaké to má ET? Případně pokud ty kola nejsou z S40/V50, jaké ET mají origo kola na tyto volvítka?

Díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

tz71
Vůz: S60 B5244S 2.5i MY2001

Příspěvek od tz71 »

eLzyx píše:potřebuju poradit. Na Strahovském minisrazu byla S70 s kolama - viz foto. Co jsem tak hledal na netu, našel jsem, že patří origo na S40 II.gen/V50. Netušíte někdo jaké to má ET? Případně pokud ty kola nejsou z S40/V50, jaké ET mají origo kola na tyto volvítka?
našel jsem jen tohle:

Aluminum rim Cepheus 6.5 x 16"
http://vccs.volvocars.se/accessories/ca ... 302374.htm

Kód: Vybrat vše

Technical data:
Offset:  52.5 mm (2.1 in)
Recommended tire dimension:  205/55 R16
Color code:  938 (Silverstone)
Accessory weight:  8.5 kg (19 lbs)
Naposledy upravil(a) tz71 dne 10 říj 2008 12:41, celkem upraveno 1 x.

wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Příspěvek od wrbics »

origo ET u V50/S40 II je 52,5

eLzyx
Vůz: Volvo

Příspěvek od eLzyx »

tz71 a wrbics děkuji vám. Jsem si právě trochu oddychl. Bál jsem se že mají ET49 (jako mnou nově koupený disky) a nebudou mi pasovat stejně jako té S70tce, co byla na srazu (ta má ET43). Stejně to musím zkusit jestli někde nedrhnu :?

ivannavi
Vůz: V50 2.0D MY08

Příspěvek od ivannavi »

Ahojte,
prosim poradte kvalitnu znacku pre alu disky na V50 ... rozmyslam nad Dezent N, su dost tvrde? Cena okolo 3500Sk, chcem ich na zimne gumy. V technicaku mam sirku 6,5, ale vecsina diskov je 7" , nebude to niekde suchat? ET je original 43? Tak dakujem, naoplatku potom poslem fotky ako vyzeraju...

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

ET je v COC listu, melo by byt stejne jako pro sesterskou S40 k V50, tudiz ET 52,5 ... J7 by nemel byt problem, nebot v technicaku mam psano pro R16 J6,5, pro R17 J7 a pro R18 dokonce J7,5 ;)

wrbics

Příspěvek od wrbics »

prosim poradte kvalitnu znacku pre alu disky na V50 ... rozmyslam nad Dezent N, su dost tvrde? Cena okolo 3500Sk, chcem ich na zimne gumy. V technicaku mam sirku 6,5, ale vecsina diskov je 7" , nebude to niekde suchat? ET je original 43? Tak dakujem, naoplatku potom poslem fotky ako vyzeraju...
šířka 7" není problém, ani ET 43, "suchat" to nikde nebude! Mam se stejným rozměrem liťáky(Dezent V Dark), ale na léto. Firma Dezent by měla byt dle všeho kvalitní, ale asi bych zvolil alu disky u kterých se doporučuje, že jsou vhodné na zimu.

ivannavi
Vůz: V50 2.0D MY08

Příspěvek od ivannavi »

a vcom je rozdiel na diskoch urcenych na zimu a na leto? Ved hrdzaviet nezacnu ...
Ale je pravda ze som videl aj tento udaj pri diskoch, teda urcenie na zimne pouzitie. (A je ich malo typov ... Borbet CC a CA , no moc sa mi nepacia)

wrbics

Příspěvek od wrbics »

ivannavi píše:a vcom je rozdiel na diskoch urcenych na zimu a na leto? Ved hrdzaviet nezacnu ...
Ale je pravda ze som videl aj tento udaj pri diskoch, teda urcenie na zimne pouzitie. (A je ich malo typov ... Borbet CC a CA , no moc sa mi nepacia)
Prostě "zimní" alu by měli mít lepší povrchovou úpravu.Ale ani kvalitní lak zcela neeliminuje největšího strašáka - korozi hliníku.Právě přez zimu je mnohonásobně vyšší riziko poškození alu disků. Souvisí to s ovladatelností vozidla za zhoršených klimatických podmínek (nárazy do obrubníků a ostrých hran ledových "kolejí", apod.) a s vyšším výskytem mechanických nečistot na silnici (štěrk, škvára, písek). Poškození laku disku je díky tomu velmi častou záležitostí. Jakékoliv mechanické poškození pak otevírá dveře chemickému poškození. Vzhledem k tomu, že v ČR se používá pro zimní údržbu vozovek většinou sodných či draselných solí, vznikne jejich spojením s vodou, či břečkou pro hliník velmi nebezpečný roztok - kyselina. Působení kyseliny na hliník obnažený mech.poškozením poškozuje jeho strukturu a to i směrem pod nepoškozený lak.
Ale i "letní" alu se dají používat, stačí je chránit nějakým přípravkem(voskem), občas je umýt,když se moc solí tak častěji(to bych řekl,že i platí pro "Z" alu jako prevence) .

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

Ahoj, jsem tu nový a právě řeším, že Zafiru (se kterou jsem narozdíl od jiných spokojený) vyměním za něco lepšího. No a rozhodovali jsme se dlouho mezi V50 a V70 (máme velkýho psa, takže zatím jediné kritérium :D ). Nakonec to vypadá, že V50 s motorem 2.0D, r.v. 2004 - 2005, výbava min. Momentum, ale když se zadaří tak samo Summum. Chtěl bych, aby to mělo najeto tak max. 130 - 150 tis. km, cena tak do 350 000. Je to reálné? Jen mě trochu děsí prostor ve V50, hlavně na zadních sedadlech.

Teď mám zrovna nabídku od kamaráda na V70 2.4 D5 (r.v. 12/05), najeto 130 tis., výbava Momentum, interiér v černé kůži, barva černá met., automat za cca 320 000. Je to dovoz z IT, ale přímo z Volva, kde je auto na protiúčet za nové. Je to dobrá cena? Mám projitých x-stránek s bazarama atd., už jsem z toho KO, můžete mi poradit? Volvo jsem nikdy neměl, ale je to můj sen, takže si doufám letos šupnem pod stromek. Díky za pomoc

Macin

Příspěvek od Macin »

Ještě napiš rasu psa, aby si to člověk dokázal spojit s tím "velkým".

Zdravíme Vás všechny.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Macin: bloodhound (cca 55 kg) :D

narazil jsem na Tipcars na jednu firmu poblíž Brna (Přísnotice u Židlochovic). ŠVÉDSKÉ VOZY - NOVÁ AUTA SE SLEVOU 15 %. Volal jsem tam, mají auta z Volvo IT nebo A, ale přímo od dealere, po prvním majiteli. Od rv. 2004 - 2005 přehrávají soft v PC do CS (to se mi líbí, už jednou jsem měl problém se domluvit s IT autem), pokud není auto v záruce ještě od Volva, dávají oni půl roku záruku (což je ale tuším standart podle zákona na skryté vady atd.). Mají v nabídce cca 30 aut.

MÁTE S NIMA NĚKDO NĚJAKOU ZKUŠENOST a na co si dávat pozor? Asi je to dost otázek najednou, ale ani nikdo z mých známých Volvo nemá, takže nevím, na koho se obrátit.

Díky

Macin

Příspěvek od Macin »

Já to nepotřeboval vědět pro sebe, ale pro něj, aby se mu dobře jezdilo. Co o nich vím a dle váhy, mohl by mít problém v zádu, pokud mu nedáte k dispozici celé zadní sedadlo.

Zdravíme Vás všechny.

Macin

Příspěvek od Macin »

od rv. 2004 - 2005 přehrávají soft v PC do CS

Od 2005, model 06 (cca od půlky roku ¨05), pro upřesnění, abys nebyl překvapen. Cena 93 Euro.

Zdravíme Vás všechny.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Macin: no on sice za jízdy hned usne, ale i tak, kombi berem hlavně kvůli němu, takže to je tak asi rozhodující. Podle podpisu vidím, že máš V50, máš nějaký tip na co dávat pozor? Dneska už se nedá věřit ničemu a nikomu.

JJ, s tím softem máš pravdu, říkal, že to musí být r.v. min. 2005 tuším. U V70 taky. To přehrání je u nich v ceně. Jistější je si pro auto zajet sám, ale kdo na to má čas. Ti od Brna vozí jen Volva a Saaby, tak to risknu a budu věřit...

Macin

Příspěvek od Macin »

Já jsem se na ten bazar díval pro porovnání ceny, ale jinak jej neznám.

Nejsem tu dlouho a zase tolik rad dávat nemohu, ptz jsem zatím s autem tkř. v plenkách.
Ovšem ještě k Vašemu miláčkovi. Určitě to není žádná pouliční směs a jezdíte i na výstavy, mám z mého pohledu obavu o místo, které po jeho ulehnutí (ne) bude k dispozici.

Tak ještě počkej na názor i někoho jiného, který třeba vozí většího miláčka, aby řekl zkušenost. Nezatracoval bych tu V70 pro Tvoje účely.

Zdravíme Vás všechny.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Macin: když jezdíme se psem, tak radši dáváme ostatní věci na zadní sedačky, aby si jim cestou nevěnoval :-)

V70 u nás vyhrává prostorem, V50 zase designem, je to těžký rozhodování...

Macin

Příspěvek od Macin »

Lumpy píše:to Macin: když jezdíme se psem, tak radši dáváme ostatní věci na zadní sedačky, aby si jim cestou nevěnoval :-)

V70 u nás vyhrává prostorem, V50 zase designem, je to těžký rozhodování...

No právě, to rozhodování bude na Tobě.
Zkus to ještě dát do sekce u V70-kářů, víc hlav, víc ví. Není to malá investice. Tohle zvaž dobře, ptz z V50 prostor nezvětšíš. Já jsem např. při prohlídce neměl sebou golfky pro kluka, který je bude potřebovat ještě dva roky a trochu jsem se divil. Nákup musíme dávat za ně, ale nastane doba, kdy nebudou potřeba. Se psem a jeho průměrnou délkou života, auto možná ještě jednou vyměníš. Mám doma dva a je z toho celkem 20 let života v naší rodině. To se nezdá, co? Za éru prvorozenýho psa, mám již 4 auto.

Zdravíme Vás všechny.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Macin: no právě, dneska zajedu do těch Židlochovic a prolezu to, psa sebou neberem nějak často, ale když je potřeba, hodí se každý cm. A taky mě zajímá místo na zadních sedadlech, mám 195 cm a často jezdíme po světě na rally ve čtyřech, tak bych nerad, aby za mnou někdo trpěl. Někdo tu ze začátku právě psal, že má dva metry a vzadu je to očistec :-). Na druhou stranu mě dostává ten design interiéru, hlavně středový panel, když jsem to auto poprvé viděl ve Finsku, tak jsem se od toho nemohl odlepit, je to naprostá paráda...

Macin

Příspěvek od Macin »

Tak to prolez, ale já mám 181, vzadu jsem seděl a na místě řidiče byl stejně vysoký řidič. Místo tam bylo, ale při Tvojí výšce, je to někde jinde.
Přeju dobré pořízení, panel je pěkná věc, ale posezení druhá. Jinak ten panel u V70 http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=2

taky není k zahození, ale už mlčím, mlčím, aby to nevypadalo, že Tě chci ovlivnit.

Zdravíme Vás všechny.

Macin

Příspěvek od Macin »

To je taky pravda, že budeš sedět vpředu a druhý Tě nemusí zajímat.
Dej vědět, jen snad ještě dovětek,kdyby Ti auto netáhlo, nech si sundat vzduchový filtr (samozřejmě to není rozhodující), ale auto si měl tak něco poznáš.. Mám tady příspěvek, kde je foto filtru, který jsem z auta vyndal a pak jsem našel ty ztracený "koně" při rozjezdu a spotřebě. viewtopic.php?f=53&t=15859&hilit=&p=178579#p178579
Čau.

Zdravíme Vás všechny.

Hagrid

Příspěvek od Hagrid »

Lumpy píše:....
Hele, zodpovědně Ti můžu říct, vem na 100% V70, zejména pokud si sám větší postavy. Na zadních sedadlech je místa ve V50 zoufale málo (teda pokud si větší než řekněme 185 cm, za moji 170 cm přítelkyni by si ještě někdo podobně velký sedl) a hlavně, kufr je tragedie. Je to vysoké jako 1,5 l PET lahev a kdybys nedej bože použil kryt s držákem deštníku (výbava Summum), tak se ti to ještě v části kufru sníží. S tímhle krytem by se tam hafan ale stejně nevešel. Otázka je, jestli by se tam vůbec vešel i bez toho krytu zavazadlového prostoru. Jak mám svoji V50 rád a interiér staré V70 II se mi nelíbí, tak Tobě bych určitě doporučil V70.

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Teda uprimne, kdo by nad hafanem zatahoval roletu kufru? Sak ma jet na vylet a ne aby se tam citil jako v kobce :-D Tzn tento argument ve vsi slusnosti neprijmam :-D

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“