VOLVO V50

• Autor
  • Zpráva
flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Re: VOLVO V50

Příspěvek od flaksy »

Jo tendle topic by si snad uz i zaslouzil status STICKY ;) Sak to ma tolik prispevku a zobrazeni az je to skoro k neuvereni :-D (a obcas se mi to nechce hledat no, jsem lenoch :-D).

Pavluna: urcite investuj o trosku vice za poradny nastrik kvalitnimi barvami. S plastama to neni lehke, navic i barva musi byt kvalitni, aby se z ni napr neochmatal lesk. A vzhledem k tomu, ze madla jsou od toho, aby se na ne sahalo, tak to dej nekomu, kdo to fakt umi. Jo a tim nastrikem myslis bilou jako fakt bilou, tedy normalne bilou, ktera za nekterych okolnosti je belejsi nez jina bila (obzvlaste po vyprani v persilu :-D)? Cena te soupravy madel a panelu je silena, ale ani me to neprekvapuje. Mozna by se daly sehnat nekde na vrakaci, ale urcite jsi se uz poptal. No a k tem doplnkum ... proc nenabizi ty budiky i pro starsi modely? Nemaj nas asi radi :(

P.S.: proc jsem se ptal na tu bilou? uz si ani nepamatuju, jakou mas vypln dveri :(. Treba u me by bila uplne zanikla. Navic nebude ta bila hned spinava? Ale marne premyslim, jaka barva by se tam krom bile asi tak hodila. Nejaka, co vypada jako hlinik by byla asi hodne nachylna na odreni nebo ohmatani lesku co? A co nejaky pekny odstin sede? Cernou bych vyloucil hned kvuli splynuti madla s ovladaci.

P.S.2.: Asi uz bych mel jit spat :-P

Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Příspěvek od Pavluňa »

flaksy píše:Jo tendle topic by si snad uz i zaslouzil status STICKY ;) Sak to ma tolik prispevku a zobrazeni az je to skoro k neuvereni :-D (a obcas se mi to nechce hledat no, jsem lenoch :-D).

Pavluna: urcite investuj o trosku vice za poradny nastrik kvalitnimi barvami. S plastama to neni lehke, navic i barva musi byt kvalitni, aby se z ni napr neochmatal lesk. A vzhledem k tomu, ze madla jsou od toho, aby se na ne sahalo, tak to dej nekomu, kdo to fakt umi. Jo a tim nastrikem myslis bilou jako fakt bilou, tedy normalne bilou, ktera za nekterych okolnosti je belejsi nez jina bila (obzvlaste po vyprani v persilu :-D)? Cena te soupravy madel a panelu je silena, ale ani me to neprekvapuje. Mozna by se daly sehnat nekde na vrakaci, ale urcite jsi se uz poptal. No a k tem doplnkum ... proc nenabizi ty budiky i pro starsi modely? Nemaj nas asi radi :(

P.S.: proc jsem se ptal na tu bilou? uz si ani nepamatuju, jakou mas vypln dveri :(. Treba u me by bila uplne zanikla. Navic nebude ta bila hned spinava? Ale marne premyslim, jaka barva by se tam krom bile asi tak hodila. Nejaka, co vypada jako hlinik by byla asi hodne nachylna na odreni nebo ohmatani lesku co? A co nejaky pekny odstin sede? Cernou bych vyloucil hned kvuli splynuti madla s ovladaci.

P.S.2.: Asi uz bych mel jit spat :-P
Bilou nechci uplne bilou :) vim,ze je to divnej termin "ne uplne bila",ale ja nevim jak bych to bliz prirovnal :unknown: .Proste to nebude uplne snehove bila a kazdopadne barva bude spis matna,protoze ikdyz bude nastrik kvalitni,na leskly je vsechno daleko vic videt.ALU nastrik jsem zavrhl,protoze jsem videl par vzorku a moc se mi to nelibilo.Kdyz bych nahodou nevybral ten ne uplne bilej odstin,necham to striknout stribrnou,ale taky pripadne urco matnou :) .Na vrakacich jsem to zkousel,ale tam to vestsinou chtej nechavat i s tapacem dveri a ten stredovej dil s celou stredovou konzoli,takze cena potom vyjde podobne jak ve Volvu :sorry: .Interier mam cerno sedej,takze tam bila,nebo stribrna proste musej bejt :wink: .Na ty budiky jsem taky koukal,ale bohuzel.Mozna lip,protoze az bys je poptal dostal bys urco infarkt :lol:,ja jsem zvedavej i na tu hlavici radici paky,ale tou proste chci,takze za ni mozna dam i nesmysl :( ,ale ja ji proste chci 8)

flaksy

Příspěvek od flaksy »

No to je pravda s tema budikama. Urcite se totiz meni cely stit a ne jen podklad budiku, pac jinak by to nebylo limitovano modelovym rokem.
Tu barvu chapu. Mozna slonovinova? ;) Nebo bila s nadechem do seda? Kazdopadne to vykoumej co nejdriv, at to muzem na srazku omrknout :good:
Po jine hlave radicky jsem take pokukoval, ale u geartronicu to neni to prave orechove, nevypada to tam moc dobre (mozna s nejakou rytikou schematu razeni ano, ale takto ciste ee). U manualu to vypada podstatne lip. Nevim vlastne ani proc :shock:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to flaksy:jooo to je prene ono :D slonovinova,nebo s nadechem sedi :good: .

to all:vy uz jste zapomeli psat,bo co :unknown: :shock:

wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Příspěvek od wrbics »

Pavluna píše:to all:vy uz jste zapomeli psat,bo co :unknown: :shock:
no jo no :P , umím ! Chvilku se člověk neukáže a už je po něm sháňka . Známe to , chvilku nám to tu stagnuje a pak se nestíhá psát :green:

Pavluna :Ta definice bílé se mi líbí , jsem na to hodně zvědavéj , až nám to předvedeš! Slonovinová nebo nádech šedi je dobrý nápad :good: Radči do toho víc investovat , ať to vypadá a něco vydrží . I ten origo alu ,by snesl lepší úpravu , aspoň větší vrstvu laku , ten co to měl předemnou asi hodně miloval prsteny a pak to tak vypadá :x . Už dlouho si lámu hlavu co s tím :unknown: !

Jiná hlava řadičky , taky jsem po nich pokukoval ,když se začla loupat ta původní ,ale ceny jsou hrůza . Tak jsem to nechal znovu potáhnout , dost dobře to udělali ,za 200 , a taky jsem si vyslechl kritiku na originál ,stačilo použít tak o 0,5cm více matroše a kvalitní lepidlo a nemusel jsem to nechat dělat! Tady máš nějakou představu cen {"obyč"} a {HEICO}

Elek.sedačka - strašně by mi to bodlo , je to opravdu dobrá vychytávka .Já už oni věděl dlouho :oops: , flaksy myslel jsem , že o ní víš , když je tam máš ! Ale je krásný , že máme pořád co objevovat !

flaksy

Příspěvek od flaksy »

wrbics píše:Elek.sedačka - strašně by mi to bodlo , je to opravdu dobrá vychytávka .Já už oni věděl dlouho :oops: , flaksy myslel jsem , že o ní víš , když je tam máš ! Ale je krásný , že máme pořád co objevovat !
Nj ja vedel o propojeni sesle a zrcatek. Nevedel jsme o vazanosti sesle na klic :shock: Ja vzdy myslel, ze jak nekdo vylizal, tak zavadil o cudlik (stelovani nebo ulozene polohy) a ono se to pak vracelo do nejake ulozene ;) (pac to taky dela - kdyz si behem jizdy postelujes sedacku a neulozis, tak pri opetovnem nasedani do vozu se vrati zpet). To vis, porad neco ;)
Navic jsem i zjistil, proc po startu jsou chvili zvysene otacky. To ze to je normal jsem vedel uz davno (psalo se to v manualu u petivalcu), ale ze to je kvuli cisteni vyfukovych plynu, to jsem nevedel :-D Holt maji kluci na strankach chytre video ;)

Jo a koukal jsem na ty HEICO doplnky, teda solidni castky za takovy prkotiny, ale treba ty cudliky do dveri hlinikove jsou moc fajn ;)

wrbics

Příspěvek od wrbics »

flaksy píše:Jo a koukal jsem na ty HEICO doplnky, teda solidni castky za takovy prkotiny, ale treba ty cudliky do dveri hlinikove jsou moc fajn
ceny jsou fakt super :%) , zajmalo by mě kolik by si dali tady k tomu naší známou vysokohorskou přirášku , to by bylo pak asi :o

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

Zdar,
není čas na nic, tak v rychlosti.
Flaksy: to, že se dá přiřadit paměť ke klíčku uměly Mercedesy a BMW už dřív, oboje bylo doma, oboje bylo super, žádný boje s nastavením.

to Pavluna: a co karbon? To by se tam hodilo mnohem víc, bílá bude spíš připomínat nějakou tuningovou hujdu, za sebe říkám - bílá se ti tam nehodí. Máš tmavý interiér, víš jak to bude vypadat? Celkově tím nakopeš interiéru pr... Šel bych do imitace karbonu (jako u R-type). A víš co? Už jsem ti dřív říkal, že v Holubicích u Brna je V50, co šla přes boudu, já jsem ji neviděl, ale zkusil bych si tam zavolat a zjistit, jestli ti to z ní nenechají. Je to firma EUROVRAK HOLUBICE. Ale bílou prosímtě néééééééééééééééé. Mít čas, tak si stáhnu fotku a v Photoshopu ti udělám retuš, jak by to s tím vypadalo, podle mě fakt tragédie... tak to dobře promysli, co takhle v barvě auta, když už chceš experimentovat?

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to Wrbics: cusik jsem rad,ze jeste zijes :Yahoo!: .Tim znovu potahnutim si mi vrazil boruka do hlavy,takze asi necham puvodni a puvodne cernou kuzi vystrida bila,nebo slonovinova :wink: .Dnes jsem dostal nabidku na tu origo R desing a cena je podobna jako ve tvych odkazech.Cena 3350kc :shock: nejsem blazen :fool: a tolik za tuhle vec rozhodne utratit nehodlam :no:
O kvalitu nastriku se nebojim bude to v poho nebojte :beer:

to flaksy,Wrbics: ja vam tyhle paradni starustky celkem zavidim :oops: a je dobre,ze resite uz jen to :good:

to Lumpy:dalsi z mrtvych vstani :lol: .Ty ses na me,ale vosklivej :cry: ,ale ja si fakt nemyslim,ze ta bila (slonovinova,nebo sedy nadech) nebude vypadat zle.Barva interieru dle barvy auta by v mojem pripade vypadala myslim o 100% hur nez ta bila,prirovnal bych to k podobne upraveny Š120LS v cerveny pastelovy barvve(ikdyz jsem o tom uvvazoval) :no:.Uz si zive predstavuju bilou kozoli i sklikama a do toho cernobilou saltrpaku :) bude to pekny uvidis :Rose: .Jukni na fotku,kdyz to nabizi i Volvo jako original asi vi co delaj :wink: .Stejnou muzes videt o par prispevku vyse na odkazu,kterej jsem pridal :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Lumpy : zase bych tu bílou tak nezatracoval , v barvě vozu by to nebylo určitě ono :%) . Ještě máme čas to pořádně prokonzultovat k pavlunově spokojenosti :friends:

Pavluna : jo ty ceny jsou fakt hrozný :cry:
Takže jsem Tě nakopl , tak dál :twisted: : a co takhle potáhnout to černou , ale ten plastík stříknout taky bílou . Vyjde to 100% levněji !
Příklad :
12.JPG
sry byla to rychlovka nebyl čas to pořádně upravovat
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Pavluna: nejsem na tebe zlé, až budu - poznáš to :evil: Mě osobně k tvýmu interiéru ta bílá nesedí... když už bílou, tak co takhle tu perleť? Občas v tom vidím nějaký dražší auto a nevypadá to špatně, rozhodně líp jak bílá, když už do toho chceš jít. Jako modelář ti poradím jedno, domluv se s lakošem, ať ti to potom stříkne dvousložkovým tvrdým autolakem, já třeba na modely používám Spies Hecker (záleží, od jaké firmy budeš mít tu základní barvu, aby to na sebe sedlo), ten je tvrdý, do toho ani nehtem neuděláš vryp. To bych viděl na madla ideální, nemělo by se to poškrábat a když přece, stačí to sundat a vzít nějakou karosářskou jemnou brusnou pastu a je to zase jak nový.
Co ten vrakáč, nezkoušel jsi?

Já jdu zítra ráno otravovat do Volva s mega objednávkou náhradního dílu. Někde sem potratil ten plastový čudlík, který drží na bezp. pásu přezku, aby nespadla dolů na podlahu. Ve Vadisu jsem našel, že to vedou jako náhradní díl, tak si to půjdu s velkou slávou objednat. Počítám, že se snad do 100 Kč vlezu :ROFL: :ROFL:

Kubik
Vůz: V50-1.6D-'05

Příspěvek od Kubik »

koukam, ze dlouho nic a nejdnou tolik prispevku :-)

flaksy: moc diky za ten odkaz. s tim klicem to jsem vubec netusil. Pakrat se mi to taky stalo, ze ta sedacka popojela, ale vzdy obracene nez jsem chtel, tak jsem to vubec nechapal proc... No a ted uz vim. To je fakt vychytany. Jeste by mohli vychytat to vrzani ty sedacky. Zda se mi, ze to vrze cim dal tim vic :-( o vikendu to zas rozeberu a uvidim.

pavluna: tezko rict jak to bude vypadat, ale ty bily bych se asi bal. Ale kdo se boji, ... do gati :-) Ale jinak cena 18k za cely ten komplet to je fakt ulet. Po pravde ty alu madla dveri fakt nedomysleli, je to strasne mekky a ja uz tam mam teda taky hodne promacklinek. Ale co jsem videl V50tky, tak to mely uplne vsechny.. By me zajimalo, kolik by stal ten jejich "drevenej" komplet...

no jinak jak jsem psal o tom bouchani z motoru, tak to ustalo a od te doby se to vyskytlo jen 2x na malou chvilku, coz je pekne na pytel, protoze v servisu tak nic nezjistej a ja se tim bojim jet na delsi cesty :-( no porad doufam, ze to je treba jen nejaky sajrajt v oleji... uvidim no.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

Tak jsem dneska objednal ten čudlík, aby držel zámek pásu. A měl jsem pravdu, do 100 Kč jsem se vlezl, stojí to 90 Kč bez DPH :bad: :bad:
Ale potěšilo mě, že když jsem rozkopl dveře do showroomu, tak mě mával technik a říká: na co se zase chystáte :ROFL:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to Lumpy:tak to je mazec s tim gumovym cudlem :( jsem si tuhle vsiml,ze mi vedel levy nohy v tapec chybi plastovej cucek v tapecu,ale ten je asi 20x vetsi nez ta tvoje zarazka,tak doufam,ze nasobek velikosti se nerovna nasobku ceny za dil :evil: :lol: :lol: :lol:
Ta perlet nakonec neni spatnej napad a ty bily vdechne takovej lepsi nadech :good: .Takze finale:bila kuze na pace a plasty bila perlet :)

to Wrbics: diky za nazornou ukazku :wink: ,ale saltrpaka bude bila s origo cernym stredem,uz jsem na sobotu objednanej :D

to kubik:nevim jestli jsem to uz psal,ale hlavni pricina toho vrzani je myslim na 99% v hlavnim pantu cele operky,dokonce mi i nekde pripadne,ze sedacka po nastaveni sklonu trosku sama klesa :shock:

to all:uz brzo se ukaze pozvanka na minsraz,takze zacnete blokovat tusim treti zarijovou sobotu,ze jo flkasy :beer:

flaksy

Příspěvek od flaksy »

jojo :) brzo to tam vyvesim, ale ted jde flaksik spinkat :-D Jsem totalne KO po dnesku ... jsem se zas venoval sve zalibe plavani a potapeni (bez pristroju) a tech par kilometriku naplavaneho na jezere mi teda dalo ... ziiiv :)

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Lumpy: ten čudl je pozlacenéj :crazy: ? Jinak něco podobnýho , jak Ty s tím technikem , jsem už taky zažil :oops:

Pavluna : tak ať Ti to dobře dopadne a pak sem hoď fotky . Na Tvůj popud jsem se podíval k levé noze a čudl tam mám , ale už nedrží , nějak mu zmizel závit :twisted: . A sedačka se mi pomalu začíná ozývat čím dál víc , dle počasí a jak dlouho jedu , čím delší trasa , tak jak kdyby si to sedlo a je klid .

flaksy: opatrně s tím potápěním !!! A asi jsi byl jmenován na vrchniho organízátora :green: První jsi zvládl na jedničku :good: , takže Ti plně důvěřujem !

dekky
Vůz: Volvo V50

Příspěvek od dekky »

to all:ludia neuverite co sa dnes stalo...vyplnil sa mi ten najciernejsi sen aky si viem predstavit.frcim si takto z brna a zhruba pri 150 km/hod sa mi zrazu rozsvietilo zlte I-cko a napisalo,ze system motoru doporucuje servis.v tom momente som si nic zvlastneho nevsimol,ale po kilometri ked som potreboval predbehnut,zrazu nic...uplna strata vykonu.turbo proste nezabralo.tak som zastavil na parkovisku,otvorim kapotu,vyletel kudol smradlaveho olejoveho dymu.v momente sok.tak som s tym este opatrne prisiel domov a zajtra to chcem zacat riesit.
podla mojho nazoru je bud otvoreny a zadrety EGR ventil alebo je ulpne v srackach turbo,co je dost nemile.
ak vas vsetkych mozem poprosit,mate nejaky tip,pripadne radu co to moze byt podla vas.dik.
som na prasky,idem sa ozrat :(

flaksy

Příspěvek od flaksy »

wrbics,Pavluna,Lumpy: zejtra pohledam pripadna mista a vyvesim to o tom srazku. A kdyz ja rikam zitra, tak snad do tydne to bude, sak me znate kuci :-D

dekky: teda to me mrzi chlape :( no snad to neni turbo a investice nebude nejaka zavratna, ale podle popisu zavady z toho jde strach. Snad to nebude nic zavazneho, kdyz nesvitil cerveny trojuhelnik a auto nerikalo, ze mas jet okamzite do servisu, ci ze je nepojizdne. Podle me to bude nejaka lehci zavada, napr ten EGR ventil.

wrbics: az vymyslim nejake to misto na sraz, tak kouknu na cestu a pripadne se nekde setkame a pojedem tam ve dvou. Nechce se mi zas trmacet samotnymu :friends:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to kubik: :shock: :shock: :shock: tak to je mazec!Osobne bych stejne jako ty a flaksy videl ne nejakou zavodu EGR ventilu.U predchziho auta jsem mel podobnej problem skoro rok,porad svitila kontrolka motorua byl to spatnej EGR,ale je fakt,ze prvni priznak nebyl tak brutalni,jako ve tvym pripade :( .Jestli bude treba novej EGR pocitej s cenou okolo 10K :cry: ,ale je i reseni EGR vyradit,mel jsem to taky tak :) .Malicko se zhorsi emise,ale zase to o malicko lip pojede,ale jde o to jestli ti to nekdo dokaze udelat tak,aby se to tvarilo,ze se vlastne nic nedeje.Zamerne nepisu o turbu,protoze doufam,ze to proste bude EGR :wink: .Kazdopadne dej vedet az budes vedet vic :beer: .
PS:jak dopadla ta voziracka :unknown: :D

to flkasy: bych to tvoje vyveseni videl nejdriv na pulku sprpna,protoze jak pises uz te zname :lol: :lol: :lol:

to flaksy,Wrbics,Lumpy:tak za chvili jedu k tomu chlapkovi ne precalouneni saltrpaky,ale nakonec nevim jak to dopadne :( ve stredu rikal OK prijedte v sobotu 2hodky pockate a bude to :D ,ale vcera vecer jsem mu volal a on,ze vlastne saltrpaky uplne nedela,ale at to privezu ukazat,takze se trochu bojim,ze z toho nic nebude a pri tom by clovek myslel,ze kdyz narazi na tyhle stranky http://calounictvibalek.cz/ pujde vse jak po masle :unknown: .Kazdopadne dam vedet jak to dopadlo :)

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Pavluna: je to celkem reálné :-D Na mailu máte všeci první návrh. Tak pokud to odsouhlasíte, tak to tam lupnu a třeba někdo poradí i něco více ve středu ... kdo ví :) Dnes jsem s hledáním skončil (mám v zásobě pár rozhleden a zřícenin, ale oproti Pernštejnu je to ubohost ;)). Odpoledne jdu předělat středy na zimních discích, ať tam je pěkně znak volvo a ne výrobce disku :-D

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Tak se mi nechtělo čekat, páč se mi Pernštejn líbí a nikdy jsem tam nebyl a rád bych se tam taky podíval a proto jsem nelenil a .... výsledkem je založené téma minisrazu: Minisraz "Pernštejn" - 19.9.2009 [aktualizováno 12.8.2009]

wrbics

Příspěvek od wrbics »

dekky : podle toho , že Ti to napsalo hlášku předtím , než to úplně ruchlo , tak by to mohl být EGR , ale pak ten popis smradlavého dýmu - no nevím ?! Ale radči EGR než než turbo , to by byla pak jiná pálka za opravu :o

flaksy : skvělý :good: , už si to dávám do diaře :green: . Ale nevím s tou společnou jízdou :unknown: , jestli tou dobou už nebudu bydlet někde u Brna , kdyby ne , tak se mnou určitě počítej ! Pernštejn je good nápad :Bravo:

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Uvidíme kde budeš. Já bych si stejně udělal cca 50km zajíždku :-D Jsem trošku nepřemýšlel, když jsem to psal. Ale pokud budeš ještě v Přerově, tak sjedu dolů ;)

dekky
Vůz: Volvo V50

Příspěvek od dekky »

tak kluci...je to bohuzial pravda,turbo je v prdeli. :o neviem ako to kurwa robia v servise,ci nebodaj vytahuju motor kvoli turbu,ale ja som ho prave tahal 4 hodiny von,to nie som nejake poleno a mam aj anglicky servisny manual.pristup vsade ako do zadku,drzi to len na 4 sroboch+hadice a vyfuk.no uplna katastrofa.co a ako dalej s turbom,uvidim v pondelok,mam nejake zdroje,tak snad sa zadari.urcite nemienim s tym ist do volva.nikomu z vas to nezelam,ale keby nieco,poradim rad.bolo mi povedane,ze od 150 do 200 tis.km je to uplne normalne,ze sa take nieco stane,tak neviem. :o
zajtra superbike pozeram v tv a ci stihnem minizraz,tak to netusim.tak som sa tesil

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to dekky:ou,tak to ti urco nezavidm :cry: :cry: ,ze nejdes do Volva delas urco dobre,protoze tam by te na 100% stahli i s kalhot,bohuzel :no: .Mas v planu nechat repasovat,nebo koupit jinou cestou nez pres Volvo novy turbo??
Doufam,ze do srazu bede vse OK a ty budes moct prifrcet :wink:.Drzim vsechny palce,ktery mam :)

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“