VOLVO V50

• Autor
  • Zpráva
Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Re: VOLVO V50

Příspěvek od Lumpy »

to harlequin88: Zdar, jaká byla ta cena altíku? Já jsem ho totiž měnil před cca 14 dny, nebyl úplně KO, ale začal pískat. Bohužel bylo špatné vinutí, kdyby to byly uhlíky, dalo by se to zrepasovat, ale protože je to "nedobitné", tak to nešlo a musel přijít nový, stál tuším 9 300,- Kč nebo tak něco. Starý se vracel Volvu, prý to posílají do Švédska zpět a tam řeší co a proč se stalo, ale to nemám ověřené, nicméně kdybych si ho chtěl nechat, cena by byla údajně o pár tisíc vyšší.
Už jak jsi psal o tom POWER UNIT, tak mi bylo jasné, že je to elektrika a určitě altík :) . Cena by mě fakt zajímala, tak ji sem prosímtě hoď.

Jinak s češtinou je to v klidu, já jsem zase před 14ti dny získal za manželku slovenku z Prešova (Ľubotic), tak se mi občas přimotá nějak slovenčina :beer:

Guru

Příspěvek od Guru »

Vymena alternatora nam všetkym majtelom 2.0D bohužial čaka, či skor alebo neskor... smutna realita :sorry: :cry:

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to guru: jakto, je tam nějaká výrobní vada nebo co? V tom případě by to snad měla řešit svolávací akce nebo se pletu? Jenže co jsem vypozoroval oproti zahraničním fórům, u nás se to moc neřeší... bohužel...

dekky
Vůz: Volvo V50

Příspěvek od dekky »

to Guru:No mozne to je.Ale urcite to nie je nic vynimocne.Altik sa meni na vsetkom.
Mam natocene 160 tis.a zatial drzi.Mozno zajtra je po nom a mozno nie.Uvidime.
na zvolavacie akcie mozeme u nas asi zabudnut.hlavne ked vacsina z nas nema auto kupovane tu,ale dovezene.

to all:jazdili ste s Focusom II?taky isty podvozok,taky isty dieslovy dvojliter a pri riadeni uplne iny pocit.zaujimave.
co vy na to?
podla mna to robia take veci ako odhlucnenie motora,ine servo..........az po sedacky,klimu,prijemny pocit z interieru.atd
volvo forever

wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Příspěvek od wrbics »

Dle Volva u mě už výměna altíku proběhla asi rok po koupi předchozího majitele . No a občas se mi ozve taky nějaké to písknutí , zrejmě podle počasí , tak uvidíme co se z tohoi vyvrbí :shock:

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to dekky: mě při kupování auta upozornil prodejce na to, že v mého MY se vyskytovala vada čidel auto klimy v předních dveřích a že to dá na diagnostiku, abysme zjistili, jak je mé auto na tom. Chyba se opravdu ukázala, ale protože se to řešilo svolávačkou, tak jsem po koupi objednal auto v brněnském Volvu na výměnu, vyměnili mi to a neplatil jsem ani kačku. Podle mě by už dneska nemělo záležet na tom, kolikátý jsi majitel, ale možná se pletu. Každopádně jsem s tím neměl nejmenší problém.

Guru

Příspěvek od Guru »

Ja len že som sa dozvedel o vela pripadoch kde bol vymeneny alternator na tychto autach, ale mne zatial nabija vpohode, takže sa nestažujem.. klop klop klop. Ale na zahr. forach je o tom vela napisaneho, ale neeviduju to ako vyrobna chyba, skor opotrebovanie.

Lumpy, voda sa dostavala do toho čidla čo korodovalo koliky. Riešenie: vymenili tie koliky za pozlatene a bolo po probleme :good:

Ale ked sme už pri svolavačkach tak sa opytam: maju vobec nejake časove obmedzenie? pytam sa preto lebo v roku 2007 Volvo vydalo zvolavačku na jeden ventil v brzdovej sustave, jedna sa o non-return valve posilovača brzd (alebo jednosmerny ventil brzdovej servo pumpy), jeho zlyhanie može sposobit neubrzdenie :( alebo nutnost dupat silnejšie na brzdy aby brzdili... no ja som zistil že ten ventil na mojom aute je stale ten povodny z vyroby, byvaly taliansky majtel auta to nechal tak z nejakeho dovodu, proste nebol s tym na reklamaciu.

Možem s tym ist do Volva aby to spravili zadara s tym že je to vyrobna chyba? alebo budem teraz tu vymenu musiet zaplatit ako za akukolvek inu poruchu? hoci brzdim v pohode, lenže je napisane že možnost že sa to objavuje je najväčšia v zime ked je riadne chladno, tak radšej to nerisknem.

Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Příspěvek od Pavluňa »

Tak v tejdnu jsem se konecne dokopal nechat si udelat folie,tak juknete :)

to Guru:zkus tam dojit a dej vedet,za zeptani nic nedes :wink:

btw-kdyby nekoho napadlo dat si na auto podlozku pod SPZ (stribrnou) jako mam ja nedelejte to :shock: po par tejdech i pouze pri rucnim myti se zacne loupat :cry: .Dnes menim a davam standardni cernou :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Pavluna píše:btw-kdyby nekoho napadlo dat si na auto podlozku pod SPZ (stribrnou) jako mam ja nedelejte to :shock: po par tejdech i pouze pri rucnim myti se zacne loupat :cry: .Dnes menim a davam standardni cernou :wink:
Stribrnou bych si nedal, pac to ma spousta "koncernaku". Sak vis jak to mam ja ne? Mam normalni cernou striklou autosprejem + bezbarvym lakem. Sehnal jsem si podobnou barvu jak ma auto a je to ;) Doporucuji :good:

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

Jak se v pátek Volvo podruhé narodilo...
Stačila chvilková bouřka, která řádila nad centrem Brna a málem jsem jezdil vlakem...

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to Lumpy:aspon,ze tak :D ted uz se konecne vsechno obrati a auti bude 100% az do smrti :lol: :lol:
PS:sobotni story jeste napisu :wink:

to Wrbics:neboj ty se taky brzo dostnes do tohohle stadia :) ,jen co vyresis ty aktualni veci uz bude taky pokoj az do smrti :lol: :lol:

to flaksy: tebe to teprve ceka :lol: :lol:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Tak dneska jsem se konecne dostal k napepeni losa :D ,ikdyz jsem ho puvodne planoval dat na druhou stranu dal jsem ho nakonec pod napis V50 a myslim,ze je to tak lepsi :) (dle myho nazoru) a na druhy fotce takova blbustka,cepicky ventilku s napisem i znakem Volvo :wink:.Kazdopadne jsem mel asi vzit ty s tim novym znakem,protoze ten je na masce i volantu :shock: ,tak priste,nebo az mi je nekdo znarodni :D

to Wrbics:uz mas taky nelepino??? :Yahoo!:

to all estetum:kola se mi kvuli jedny fotce nechtelo mejt :crazy:

to all:zbyde mi jeste jeden los,takze kdyby jste nekdo chtel :twisted:
Naposledy upravil(a) Pavluňa dne 05 črc 2009 22:49, celkem upraveno 1 x.

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Pavluna píše:to flaksy: tebe to teprve ceka :lol: :lol:
Kušuj! šak už jsem řešil výměnu čidla na vačce a opravu olejové vany. nic víc fakt nechci :o a to nemluvím, jak jsem se v HK vyděsil, když jsem šel na balkón a koukl dolů na auto a myslel, že někdo nacouval do blatníku =@ . Tak jsem letěl k autu (z 10. patra po schodech :crazy: ) a koukám, že to byl hodně a hóóóóóóóódně blbý odleskl světla :roll: . No spadl mi kámen ze srdce. Tak jsem to ještě ve 2 ráno přeparkoval (našel jsem lepší, dříve obsazené místo).

Jinak co se děje to je děs. Být v Lumpyho kůži tak mě asi odnáší. :%)

Snad už bude jen dobře! :beer:

P.S.: je 23:52 a čte to tu 5 lidí ... pěkné :friends:

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Pavluna: losík je dobrý, jestli je nevyužitý, tak mi ho odlož :-) vypadá to tam dobře, ale já už tam mám vzpomínku na můj idol, Colina McRae...

to flaksy: haha, ty seš dobré démon, lítat po nocích přeparkovávat auto :ROFL: , ale je fakt , že já jsem kdysi taky míval stavy, že jsem si myslel, že všechny zajímá zrovna moje auto a tak jsem se co chvilku díval z okna. Dneska to beru jako nutný zlo, sice mám garáž, ale když to někdo bude chtít, zaklepe mi na křižovatce devítkou na okno a ještě mu dám litr na naftu...
Můžu ti říct, že není nic horšího, než když jdeš z kanclu na oběd a jen tak se podíváš k parkovišti a tam blikají hasiči... a přestože hrozně nerad běhám, tak jsem tam doletěl a hasič mi ještě povídá: to je vaše? mohl jste z toho mít C70 :D
a druhý: chcete dýchnout kyslíku? Ty woe, no chodil jsem kolem toho a nemohl uvěřit, že je to celý... ten den to musel někdo od.rat, protože všichni strážní andělé hlídali Volvo...

Kubik
Vůz: V50-1.6D-'05

Příspěvek od Kubik »

Ahoj vsem, koukam, ze zas nejakou dobu forum zase neslo :(
Tak se mi u Volvika vyskytl prvni vaznejsi problem :cry: Behem jizdy z Plzne mi v Praze zacalo neco strasne bouchat z motoru.Ten zvuk byl tak desnej, ze jsem hned zastavil a bal se jet dal. Bylo to nejaky bouchani, ktery bylo zavysly na otackach a prislo mi, ze to jde z pravy strany motoru. Tak jsem hodinu pockal, nez prijede znamej, ale stejne jsme na nic neprisli. Tak jsem pomalu pokracoval domu a z nicehoz nic to prestalo. Pak jsem jezdil dva dny a zadny zvuk. No a vcera vecer jsem to nastartoval znova a zas ten prisernej zvuk. Hned jsem vyrazil do servisu at si to poslechnou (je odemne jeden kilak) a behem ty cesty to zas prestalo. V servisu mi pak rekli, ze s tim nic nemuzou udelat, kdyz to neslysej, ze ted jen slysi normalni zdravy diezel. Chjo, to je tak pitoma zavada, ze se bojim jet nekam dal a zaroven to do servisu nejde dat... Nenapada vas neco? (je to zavisly na otackach, nezavisly na teplote motoru, a jak rychle to prijde, tak to i odejde, je to takovy klapavy zvuk, cim vic pridam, tim vic to trha usi. Znameho napadl jen nejaky hydrostat u ventilu... to je ale na sundani hlavy, coz je pekna prekerka :-( Nemate nejakou ideu, na co se podivat? Diky moc!

wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Příspěvek od wrbics »

Takže jak někteří víte , řešil jsem pár věcí :
kufr - nešel otvírat , odešel mikrospínač , celá ta el.hrazda ( je v tom i osvěltení SPZ ) stála 464,- , vyměnil jsem si to sám ,bylo to trošku o nervy, protože se to trošku bránilo rozebrání . Dle všeho se to jevilo ,že je tam normálně nacvaklé , ale někdo tam kápl lepidlo ,tak to dlouho odolávalo ,ale povolilo to a nic co nemělo neprasklo.
dveře - tak už mám druhé .Konečně je Volvík bez bolístky . Sehnané v polsku a stříknuté . Na cenu se mě neptejte - dostal jsem to jako dárek . Přestrojoval taky sám , něco mají dobře vymyšleny něco by chtělo doladit ,ale šlo to dobře !

Jinak k přeparkovávání a dohledu nad volvíkem - jediný co pomůže je to mít v garaži nebo na dvoře ,kde si můžeš způsobit škodu tak maximálně sám . Vím co říkam , i když na park vidím tak jsem tomu stejně neušel ! To bych musel pořád stát u okna !

to Pavluna : poslušně hlásím nalepíno :green: . Zatmavení decetní tak jak má být :good: čepičky - ty jsi ale hračička , jak dlouho Ti tam vydrží . Mě už ukradly i klasický černý ! Standartní černá je dobrá :green:

to Lumpy : fakt s prdele klika , ten kyslík bych jim 100% vydýchal během chvilky

to Kubik : nic mě nenapadá :(

hpridal
Vůz: 850 T5

Příspěvek od hpridal »

lumpy: To máš z toho že stojíš na takových VIP místech kdesi za Grandem a ne na místech pro obyčejné smrtelníky, to se trestá! :evil:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

hpridal píše:lumpy: To máš z toho že stojíš na takových VIP místech kdesi za Grandem a ne na místech pro obyčejné smrtelníky, to se trestá! :evil:
to Lumpy:ty mas nejaky protekcni stani,bo co? :unknown:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to Wrbics:to jsem rad,ze ma ten tvuj pribeh stastny konec :Rose: a ses sikula,ze uz mas nalepino :D .Diky za pochvalu folii :oops: a hracicka urco jsem.Cepicky tam mam tusim treti tejden a svete div se,jsou porad 4 :D .Ty original chromovy,ktery byly u ventilku tam komplet vydrzely asi 3dni :cry:

to Lumpy:los uz je v obalce s napisem Lumpy v trezoru :lol: :lol: :lol:

to kubik: sorry,ale taky nevim jak bych poradil :unknown: (mozna diagnostika by neco prozradila)

PARKOVANI: po cca roce parkovani na sidlisti musim hrde oznamit,ze auti to prezilo bez ztraty kyticky :Yahoo!: .Po zaparkovani vidim na auto tak z 50%.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

hpridal, pavluna: to není protekční místo :-) je to už teď veřejný parkoviště, jen tam můj chlebodárce má pro nás pár předplacených míst, ale jak vidím, nebyl to zrovna nejšťastnější výběr...

edit: taky dáte nějaký smajl a ve finále je tam úplně jiný? už mě systém fungování tohoto fora přestává bavit... prostě na konci měl být smajl a ne nějaký andílek... :evil: :evil:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Lumpy píše:edit: taky dáte nějaký smajl a ve finále je tam úplně jiný? už mě systém fungování tohoto fora přestává bavit... prostě na konci měl být smajl a ne nějaký andílek... :evil: :evil:
to Lumpy:jj ten andilek se zobrazuje pri cvaknuti na prvni ksicht a z usmivajciho se ksichtu se razem stane andilek :evil:
Opacne to nefunguje,vyzkouseno :cry:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Ty kraaaaso tak,aby nebyl zas tak vobycejnej vikdend a vy jste to nahodou nectetli,tak ctete http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=44&t=19583 :unknown:

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Trosku nam to tu umrelo :) Nicmene jsem dnes zjistil dalsi zajimavou vec na volvikovi. To, ze nastaveni zrcatek je vazane na konkretni nastaveni sedacky (pameti 1,2 i 3 sedacky si pamatuji i zrcatka), coz znacne usnadnuje manipulaci s vozem u obrubniku (sklopim si zrcatka abych videl az na patnik a pak zas volbou na sedacce je vratim do spravneho nastaveni, tj nemusim stelovat rucne). Nuz to je tak asi klasika, ale ... auti ma i pamet sedacky vazanou na klicek! Kdyz ho zamknu s 1. klicem a sedackou v poloze 1 a priste zamknu druhym klicem se sedackou v poloze 2, tak si to pamatuje polohy sedacky na ten klicek. Tj pak kdyz auto otevru klickem 1 a sedacka neni v poloze 1, tak se automaticky nastavi do polohy 1. Dobra vychytavka, kdyz autem jezdi 2 lide :good: A ja si parkrat rikal, proc se mi kolikrat po odemknuti sedacka pohnula :-D Nicmene jsem na to neprisel sam, ale pomohlo mi moc pekne udelane video na strankach volva (sice pro MY09, ale spousta veci je stejne). Pridavam odkaz:

S40: http://www.volvocars.com/CZ/TOOLS/OWNER ... fault.aspx
V50: http://www.volvocars.com/cz/tools/Owner ... fault.aspx

Podle me jsou obe videa skoro stejna, krome predstaveni vozidla, kdy je videt o jake auto vlastne jde ;)

Lachtan
Moderátor

Příspěvek od Lachtan »

tak to je doost dobrá vychytávka :Bravo: :good: :good:
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)______ (r.v. 2005)

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to flaksy:bohuzel mas pravdu,posledni dobou tady chcip pes :cry: ,ale ty si to zachranil :good: .Jak te tak ctu tak priste uz jen Summum :) ,abych mohl taky prichazet na podobny vychytavky,ktery urco potesi :D :D

to all:ja teda taky neco pridam,abych pomohl dalsimu rozhejbani tohohle dobryho vlakna :Yahoo!:
Krome chipu cca za 3tejdny planuju koupit hlavici radici paky (kuze+alu) a stredovy panel s vnitrnimy madly nechat striknout na bilo :roll: .Puvodne jsem myslel,ze pujdou na ALU odstin,protoze na srazu to mely uz origo vsichni (nejen vzhled,ale i matros byl ALU),ale ja diky nizsi vybave to mam sedivy a jeste k tomu plastovy,coz by az tak nevadilo,kdyby ta barva na tom plastu aspon troksu drzela :cry: :cry: .Nejvic je to videt na madle ridicovych dveri a na zbytku techto plastovych dilu je to sem a tam nekde odreny.Nejdriv jsem poptal ve Volvu,ale tam za ALU komplet (kryt stredovy konzole+madla vsech dveri) chteli 18K bdph,coz me malem polozilo,tak jsem nasel kontakt na chlapika co strika helmy,motorky atp.Kdyz mu vsechny dily privezu vejdu se do 2K :) .Videl jsem par jeho praci a musim rict,ze je to fakt profik :wink: .Mozna jsem to mohl dat beznymu lakyrovi a usetrit tak nekolik stovek,ale protoze vim,ze strikat plast neni jen tak,kdyz chcete aby to vydrzelo rozhodl jsem se pro to drazsi,ale zase spolehlivejsi reseni :good:
Na obe veci muzete juknout tady http://vccs.volvocars.se/accessories/ca ... efault.htm

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“