VOLVO V50

Moderátor: wickey

• Autor
  • Zpráva
Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Re: VOLVO V50

Příspěvek od Pavluňa »

to gold1,Wrbics: kuwa vy mate,ale smulu kluci,snad jsou to posledni utoky na znacku nasich aut :cry: :duc:

to gold1:mam urco nekde nejaky kontakty,takze se na to juknu a kdyz najdu neco rozumnyho poslu :prace: ;-)

to kubik: mista kde sedacka vrze popisuji na strance 16 tohoto vlakna ;-)

to Lumpy:tak jak je cerstvej zenaci :?: :lol:

to all:vcera bylo cca 11stupnu prselo,takze bylo asi dost vlhko a svete div se sedacka nevydala ani hlasku,tak to jsem z toho v lese :shock: co to vrzani do prcic muze zpusobovat :help:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to Lumpy:Takze zenaci, :lol: dneska bylo rozhodnuto "radou starsich",ze by sis mel udelat svoji galerii a pridat do podpisu odkaz na ni,jako to ma flaksy,Wrbics a ode dneska i ja ;-)

:up:

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Příspěvek od Honza »

Pavluna píše:to Lumpy:Takze zenaci, :lol: dneska bylo rozhodnuto "radou starsich",ze by sis mel udelat svoji galerii a pridat do podpisu odkaz na ni,jako to ma flaksy,Wrbics a ode dneska i ja ;-)

:up:
S těma odkazama pomalu. Forum ještě nejni nastavený na stabilní adresu a pak by to nefungovalo.

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

Tak jsem tu a ženatý ;-) . Díky všem za gratulace, bylo to náročné a tak se z toho všeho musím vzpamatovat, proto galerii zprovozním až později, nejsou fotky... ale na pár "momentek" s Volvem jsme nezapomněli :)

Kubik
Vůz: V50-1.6D-'05

Příspěvek od Kubik »

Ahoj, tak jsem se dneska pustil do ty pekelny sedacky. Byla to teda fuska ji vynadat ven z auta, bo je nesmirne tezka. Vymontoval jsem ty plastiky, jak vyfotil Pavluna zkontroloval jsem srouby a vse vypadalo OK. Tak jsem ji vratil, projel se a vrzalo to porad. Znovu jsem ji tedy vyndal a hledal dal pricinu. Prvni co jsem nasel, tak draty, ktery drzi molitan zespodu pod sedackou jsou na konci potazeny buzirkou. Ta ale byla sedrena, tak jsem to obalil izolepou. Ten zvuk mi ale prisel vic kovovej. Tak jsem badal dal a zjistil jsem, ze vsechny srouby, kteryma je sedacka prichycena ke kolejnicim maji vuli. Ta vule tam ale musi byt, bo se ty spoje pohybuji v zavislosti na nastaveni sedacky. Mezi tema spojema je ale jakasi cervena podlozka (vypada jak papirova) a mozna nektera z nich to ma uz za sebou. Bohuzel ty srouby se mi nepodarilo povolit, bo jsou fakt pekelne utahnuty a jeste k tomu jsem nemel tu uplne spravnou hvezdicku, co by na to mela byt. Takze bohuzel, oprava se zatim nezdarila. Kazdopadne pravda je to co psal Pavluna, vrzani ze sedacky muze pochazet z vice mist, takze mozna mame kazdy jinou zavadu. Jeste dodavam, ze mam elektricky ovladanou sedacku, takze jeste vic serepeticek navic... co bych dal za normalni manualni ovladani... :(

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to Lumpy:no ja uz myslel,ze ted budes pod pantoflem a na nas se vyprdnes :lol: :lol: kdyz das do galerie nejaky to foto ze svatby bude to urco nejorigo galerie tady ;-)

to Kubik:my to s tatikem delali ve dvou,takze ta sedacka mi az tak tezka neprisla,ale jak jsem psal,hodlam tu zidli jeste vyndat a prijit na to :prace: a nebylo by nejaky foto ty cerveny podlozky :?: :?:
U me to,ale urco nevrze a tak ze spoda :?

Kubik

Příspěvek od Kubik »

to Pavluna: no za foto se omlouvam, jsem kokot. Byl jsem do toho tak zabranej, ze jsem zapomnel vyfotit jak tu buzirku tak i ty podlozky :-( Az se do toho pustim znova, tak to urcite vyfotim ;-)

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Tady jsou fotky z autosalonu:

Kód: Vybrat vše

http://picasaweb.google.com/flaksy/Autosalon#
Volvikem jsem nejel, tj jsem neridil a tak jsem udelal i par "cestovne dokumentacnich" fotek :)

Ja co vypozoroval, tak me obcas vrzne u spolujezdce, pokud tam sedi osoba tezsi 80kg a nejlepe k tomu si pred tim jeste upravovala sklon operadla. Zda se mi, ze pak jako nez si to "sedne", tak to obcas vrzne, hlavne pri akceleraci, jak se telo opre vice o operadlo. Pokud se delsi dobu se sedackou nemanipuluje, nevrze :shock:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to kubik: v klidu,casu dost do vanoc :lol:

to flaksy:paradni foto,ostatne jako vzdcky od tebe :palec:.Dneska jsem zkousel tu sedacku a mas prvdu,kdyz zmenis sklon sedacky uklidni se to,ale jak pak sednu do auta,chce to znova malicko zmenitn sklon (nahoru,nebo dolu),takze rada pro kazdyho dalsiho vcetne me kdo bude JESTE vyndavat zidli- KOUKNEME SE NA HLAVNI PANT SPOJUJICI SEDAK A OPERKU

Kubik

Příspěvek od Kubik »

to pavluna: no to me taky napadlo. Ale narazil jsem, protoze je to utahnuty sroubem s megahvezdickou, ktera v mem naradi chybela. Takze nez se do toho pustite, ujistete se, ze v naradi mate takhle velkou hvezdicku. Nevim jaky je to rozmer, ale zjistim to.

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Kubik píše:to pavluna: no to me taky napadlo. Ale narazil jsem, protoze je to utahnuty sroubem s megahvezdickou, ktera v mem naradi chybela. Takze nez se do toho pustite, ujistete se, ze v naradi mate takhle velkou hvezdicku. Nevim jaky je to rozmer, ale zjistim to.
to Kubik: ja to mam v pohode :lol: na tuhle akci si vzdy pujcim sadu hvezdicek pro servis kamionu,takze s velikosti problem nemam :prace:

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Pavluna: kdybys potřeboval, můžu ti sehnat i kladivo na opravu tanků :lol: :lol:

Tak "příkaz" rady starších splněn, galerie založena :prace: Ještě tam chybí fotka, focená speciálně pro toto fórum, ale tu ještě nemám... http://78.102.6.34/forum/viewtopic.php? ... 1f#p216954

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

Včera cestou na trénink se mi zničehonic rozsvítil na palubovce červený trojúhelník, symbol brzdy (tuším (o) ) a na displeji NEDOSTATEK BRZD. KAP., BEZPEČNĚ ZASTAVTE :-)
Červený trojúhelník jsem viděl podruhé v životě, poprvé, když jsem asi v 80 km/h otevřel své dveře abych vyhnal otravnou muchu :D a pak teď. Naštěstí se to vyřešilo dolitím brzdovky, která se asi někde "odlila" a čidlo to nahlásilo jako chybu.
Takže vyřešeno. V50 překvapuje každý den, tohle se mi moc líbí, když mě to takto upozorní, seveřani si na tom fakt dali záležet.

Jinak v úterý jsem objednaný ve Volvu v Brně na výměnu čelního skla, řeším to jako pojistnou událost z připojištění, ve středu by mělo být auto k vyzvednutí. Tak potom podám info. Rozhodl jsem se pro Volvo z toho důvodu, že pevně věřím v použití originálních úchytek a přípravků, neříkám, že ve specializovaných servisech to odrbávají, ale když to nejde z mé kapsy, tak proč to řešit někde nějakýma náhradama... Jen pro info dodám, že ve Vyškově mi řekli za výměnu 14 000 a ve Volvu 20 000 (což je do výše mého plnění, takže jsem v klidu). Jen ať si ČP platí, za to co mi provedli s havarijní pojistkou je to pořád málo :-)

PÁNOVÉ, CO TAKTO NĚJAKÝ SRÁZEK? Vím, že je tento víkend velký Volvo sraz, na ten se nedostanu, ale zopakoval bych si takový ten náš menší, který byl naprosto super...

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Jo ta zpropadena kontrolka me desila chvili po koupi. No nejhorsi bylo, ze se to rozsvitilo jen z kopce :-D, takze nez jsem si prelouskal tu nemcinu, tak to zas bylo fuc. Ale pak mi trklo, ze pri nakloneni vozidla se asi odhali cidlo mnozstvi brzdove kapaliny. Koukl jsem na nadobku, v klidu byla fakt na minimu, tak jsem to dolil tesne pod carku max a uz se to neopakovalo. Je to super vec, ale ty pocity po probliknuti cerveneho trojuhelniku nejsou moc prijemne ;)

Ohledne sraziku jsem samozrejme pro. Nicmene jsem organizator jak nevim co, takze neco vymyslete a jsem tam jak na koni :) Je mi jedno kde to bude, pokud to nebude v Asi :) coz nastesti nehrozi :-D Jedine co vim, ze nekdy tyden po 6.7. jsem na vode a pak 14-16.8. jsem na chate. Kdykoli jindy zatim nic nemam a vzhledem k prioritnimu postaveni srazu v ucasti nevidim problem :-D

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Jeste jedna takova drobnustka (Volvo Cars Customer Service):

#vccs#               http://vccs.volvocars.se/accessories/ii/search.aspx
Navody na instalaci ruzneho prislusenstvi pro volva dle roku vyroby. Dobre na tom je, ze se i diky tem navodum da i odvodit, co si clovek muze do volvika dodelat a hlavne, kdyz bude delat neco podobneho, tak jak to udelat.

Navic se pres ten odkaz muzete podivat i na seznam prislusenstvi pro volviky a taky na seznam dealeru. Ale uvedu to tu i samostatne:

#prislusenstvi#      http://vccs.volvocars.se/accessories/cat/
#dealeri#            http://vccs.volvocars.se/esd/ 
Nevim, zda to tu nahodou nekde nebylo, ale je to vazne moc pekne udelane.

jaz

Příspěvek od jaz »

Snad to tu ještě nebylo, ale když si najedete na květen, 21. díl, je zhruba někde v půlce test nové V50 2.0D v automatu. Ne že by tam byla nějaká pro nás nová informace, ale každý takový testík potěší :D Navíc je jejich hodnocení celkem pozitivní - http://www.motortv.cz/autosalon/?strank ... lonu-cs-37

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to all:jak uz jsme si neteri psali po mailech,ja bych urco pro nejakej mini srazik byl :lol: a osobne bych to videl nedky na zari,coz uz je vestsinou po dovolenejch,takze utrhnout jeden vejdendovej den by snad nemusel bejt problem :mrgreen: budu rad,kdyz o tom neco napisete,aby jsme pripadne mohli nejakej ten termin hodit do tema mini srazku :palec:
PS:a s Lumpym nazor na minulej srazek urco sdilim :up:

tol Lumpy:za 14K v neorigo servisu je celkem zlodejna :evil: bezne se da znackove sehnat za skoro polovicku http://www.autodily-dnd.cz/volvo/v50-04 ... -d1258194/ a dalsi dorbnost,ty si vyhanel muchu v 80km/h,sis mohl otevrit vokno neee :?: :lol:

to Lumpy,flaksy: s cervenym trojuhelnik zatim nastesti zkusenost nemam,ale na druhou stranu,jeste,ze tam je a upozornuje na chyby vcas :palec:

to jaz:kazdej novej testik se vzdy hodi :up:

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Jo proc ne, zari je v pohode. Snad vyjde pocasi, prave babi leto by se hodilo ;) Toz nekdo neco vymyslete a urcite se mnou pocitejte ;)

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Pavluna: to byla mucha, která mě začala otravovat cestou do Bruselu už v Německu, pak někam zmizela, když se objevila zase na okně, tak jsem ho otevřel a byla fuč. No a v Holandsku se ta sviňa objevila zase, na madle dveří, tak než ji trefit a rozmatlat na tapecu, otevřel jsem dveře a skončila v kotrmelcích na dálnici :-)
Takovou cenu skla mi řekli, já jsem po tom dál nepátral, když to platí pojišťovna, je mi to jedno, ale sedmička za práci je dobrý, asi začnu měnit skla :prace:

Tak jsem dneska na BVV v Brně na modelářské výstavě očumoval V50 T5 kolegy modeláře z SK. Bohužel díky konkurzu na dementní soutěž bylo výstaviště uzavřené a prostory výstavy uzavřené kovovými zábranami (aby se mezi nás nepletli "umělci" :D :D ), takže srovnávací test se nekonal. Kdy bude další příležitost nevím :ryma: :ryma:

FUCK OFF SUPERSTAR :blee: :blee: :blee:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Tak dneska jsem se po dost doluhe dobe odhodlal,abych auti dopral kompletni dukladnou ocistu (zevnitr i zvenku) zakoncenou lestenim.Jiz po nekolikate jsem pouzil tuhle lestenku http://shop.macbrite.cz/index.php?main_ ... cts_id=181 a muzu vam rict,ze jsem jeste lepsi leszenku nevidel :good: neskutecne lehce se roztira a snad jeste lip se pak lesti :Yahoo!: a vysledek je opravdu super bombovej (jen skoda,ze v noci bude chcat).Jedna z veci,ktera mi prijde pri praci s touto lestenkou a u jinych jsem se s tim jeste nikdy nesetkal je ta,ze pri nechtenem kontaktu lestenky s plastem nezustava na plastu zadny pozustatek lestenky v podobe bilych fleku,tak jak je tomu u jinych,trufnu si rict 99% procent lestenek. :%) coz praci alespon me dost usnadnuje a tez zkracuje :D :D.To co jsem psal je mozna duvod,proc je to jejich nejprodavanejsi artikl (muzete videt na jejich strankach)

Snad by mela jit koupit i nekde v krame,ale nevim,mam ji od mamky (byla ji zabavena :oops: ) a ta ji kupuje u nejakyho stankare vzdycky na pouti,nebo nejakym jarmarku :Search:
Popripade,kdo ma blizko do Olomouce muze vyzvednout osobne :good:

dekky
Vůz: Volvo V50

Příspěvek od dekky »

tato lestenka je naozaj bombova.vzdy ju kupujem niekde na jarmoku.neviem z coho je to vyrobene,ale urobi taky neuveritelny leskly film,ze ked potom auto zmokne,tak na nom stoja kapky ako 10-koruna. :Bravo: a super je ze neobsahuje ziadne brusivo.
teraz stavam volvikovi garaz,tak upratovat sa bude az potom,obcas musi odviest aj nejaky mech cementu,ale ved si to robi pre seba,tak ma nekamenujte. :) no nikdy by som si nemyslel ze budem vo volve vozit cement a tehly.

panove...s tym zrazom so mnou pocitajte tiez :Yahoo!:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

dekky píše:tato lestenka je naozaj bombova.vzdy ju kupujem niekde na jarmoku.neviem z coho je to vyrobene,ale urobi taky neuveritelny leskly film,ze ked potom auto zmokne,tak na nom stoja kapky ako 10-koruna. :Bravo: a super je ze neobsahuje ziadne brusivo.
:D tal to jsem rad,ze to nebyl jentakovej muj pocit :wink: :good:

harlequin
Vůz: S40 - D4204T

Příspěvek od harlequin »

pri 130tis. km. trojuhelnik a hlaska Power system urgent service nebo tak neco... to jsem byl v Prahe a na ceste domu, jeste zastavka v Trencine, tak to pak uz nastartovat neslo... pak jeden telefonat, dobehl servisak od Volva (taky na S40) a zjistil ze to je v cudu alternator... :-( tak se vezlo auto do servisu (nastartovano pres kabely a novou baterku) a tam se to menilo, cena byla kupodivu velice hezka, co tady doma v Prešove nebo v Košicích teda neni. ... ale jinak ten servisak rekl ze do 200tis. km se uz nic urcite nebude menit. snad ma pravdu, ale asi vi co mluvi...

hehe a inac sorry za tu cestinu, niekto by povedal ze slovaci nemaju narodnu hrdost, ale ked cestina je taka chytlava :-) :oops:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

harlequin88 píše:cena byla kupodivu velice hezka, co tady doma v Prešove nebo v Košicích teda neni.
Co je kupodivu hezka cena za vymenu alternatoru? :unknown:

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“