VOLVO V50

Moderátor: wickey

• Autor
  • Zpráva
Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Re: VOLVO V50

Příspěvek od Lumpy »

Mein gott, co to je? To se hodí tak na Favorita, ale na V50? Lidi bez vkusu by měli zůstat u koncernu, tam to můžou ladit do zblbnutí... zastavit a pověsit na první ceduli!

to wrbics: tak beru zpět, na černé je černá bezkonkurenční :palec:

to pavluna: s tou barvou to vydrží, nejdřív musím dodělat modely, co jsou po skříních a to je tak na pár desetiletí, hehe

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Teda musim rict, ze s tou novou maskou z S40 i ta V50 konecne vypada jako volvo :-D

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

Tak jsem mluvil s někým z Ambo Trading (servis Volvo u Brna) a masku můžou sehnat originální, za cenu z Volva. Když by to brali z Rakouska, cena by byla přibližně stejná (maska je tam levnější, ale zase ta doprava). Zkusím napsat do Vídně, cože tam za to chtějí, pokud to bude zajímavý, tak si tam prostě zajedu na kafe a vyzvednu to, ale moc bych tomu nedával. Řekl bych, že mezi majitelama V50 je to momentálně nejžádanější díl... ale zase je jistota, že jak uvidím V50 s takovou maskou, můžu klidně zablikat, protože budu vědět, že je to někdo "z našich" :D

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Doufam, ze vase patrani uz brzo uspesne skonci :palec: . Co potkam V50 tak je to zatim porad "stribrenka", "cernou princenznu" jsem videl jen jednou a to stala na parkovisti (Pavlunova V50 :-D). Vzhledem k tomu, ze S40 je jako safranu, tak takovy cumacky aby clovek pohledal ...

edit: jak tak vzdy scrolluju tou strankou nahoru a vidim tu cernou V50 s cernou maskou, tak mi tecou sliny ... nejdriv jsem si rikal, ze jsem se asi dobre najedl, ale uz je dlouho po veceri a porad slintam ;) Fakt to celocerny ted vypada moc hezky :palec:

Jo a s tim blikanim to je bida, ted jsem u nas na okrese potkal nekolik V50, nejak se to tu rozmnozilo, ale vetsinou zena za volantem a maximalne se na me usmala (nebo se mi smala, jak blikam a mavam) :-D

dekky
Vůz: Volvo V50

Příspěvek od dekky »

to all: chlapi velike dik za slova chvaly na moj cumacek :razz: a prajem vam,aby ste mali kazdy taku masku aku si zelate.najlepsie ciernu. :lol: :palec:
nechcem nikoho urazit,ale uz asi viem preco sa nam vsetkym paci prave tato.na S40 II,bol nejaky prelom v dizajne predku,lebo dovtedy boli vacsinou vsetky masky na volve celochomovane,ci to bola 850,440 atd.samozrejme boli vynimky ako R dizajn a ine.ale s toho vypliva,ze chceme byt len troska modernejsi. :tlesk: ak sa mylim,kludne ma opravte.
tym nemyslim,ze starsie volva nie su pekne.to by som si nedovolil tvrdit.
tak este raz.zhanajte a vymienajte,nech moze na seba blikat team ciernych masiek. :tlesk:

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to flaksy: Pavluna má tu modrou, máš to pomotaný :mrgreen:

to dekky: jestli platí tvé bydliště, tak do UK "nedobliknu" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Lumpy píše:to flaksy: Pavluna má tu modrou, máš to pomotaný :mrgreen:
ale je to jedina V50 s cernou maskou, co jsem videl na vlastni oci :-D

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Tady mate tu recenzi na S40 V50 z autoojetin. Bohuzel nemam Adobe Actobat Profi a PDF jsem delal v nejakem free softu, takze to neni uplne top kvalita, ale je to citelne.

http://uloz.to/1790138/VolvoS40V50_autoojetiny.pdf

Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Příspěvek od Pavluňa »

flaksy píše:Tady mate tu recenzi na S40 V50 z autoojetin. Bohuzel nemam Adobe Actobat Profi a PDF jsem delal v nejakem free softu, takze to neni uplne top kvalita, ale je to citelne.

http://uloz.to/1790138/VolvoS40V50_autoojetiny.pdf
Myslim,ze je to dobre napsany.Kufr je opravdu trosku mensi,kdyz se pomeri s konkurenci,ale kvuli kufru ty auti prece nemame :mrgreen: :palec:

to flaksy:kvalite je v pho,alespon teda pro me ;-)

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Přesně tak...410 litrů mi na dovolenou a nebo nákup stačí:)a ten luxus?k nezaplacení...ledničku ani tv nepřevezu,ale taky kdy to potřebuji?navíc od čeho jsou příbuzní:)

harlequin
Vůz: S40 - D4204T

Příspěvek od harlequin »

tak tak tie 2.0D ako pisu mali blbe ERG ventily ktore oproti 1.6D ostavali otvorene :-) vlastna skusenost :-) zaujimava zavada

inac by ma vazne zaujimalo preco nemaju vyskovo nastavitelne pasy... nie ze by mi to nevyhovovalo...

a ako citam tak citam ale zivotnost kotucov podla nich 100 - 120 tis km... a ja mam 123tis ... a neboli asi menene... vidno ze okraj je kusocek nadvihnuty (nieje proste zosuchany) ale len malicko...

Rehy

Příspěvek od Rehy »

Zdravim,
stal jsem se majitelem V50 2,0D, 07...najednou me jezdeni bavi mnohem vic :D (predtim V40)
Chtel bych se zeptat:
1) Kolik kde stoji prehrani cestiny a kam vsude jde nahrat? (radio, PP, navi ...?) Bylo mi to nabidnuto jednou firmou za 12tKc :(
2) Nemate nekdo nahodou cesky manual? p.rehy@seznam.cz

6h jsem cetl na foru, ale poradne nic nenasel...

Mnohokrat vsem dekuji

harlequin
Vůz: S40 - D4204T

Příspěvek od harlequin »

Rehy píše:Zdravim,
stal jsem se majitelem V50 2,0D, 07...najednou me jezdeni bavi mnohem vic :D (predtim V40)
Chtel bych se zeptat:
1) Kolik kde stoji prehrani cestiny a kam vsude jde nahrat? (radio, PP, navi ...?) Bylo mi to nabidnuto jednou firmou za 12tKc :(

Mnohokrat vsem dekuji
no cesky manual tady asi ani nebyl.. jenom anglicky... a cestina se imho da nahrad vsude... i do navi. ja mam anglictinu v PP i radiu a celym menu

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Rehy píše:Zdravim,
Chtel bych se zeptat:

Mnohokrat vsem dekuji
Cauwes :D

Tak te vitam mezi padesatnikama ;-) a nize uvadim par postrehu k tvym dotazum.

1,Cestnina:cestina se ti natahne vsude,krome navigace.Navigaci si nejsem uplne jistej,ale kluci me pripadne opravi.Jestli po tobe nekdo chtel 12K za prehrani,tak ho posli nekam.Zajel bych do Volva na Podebradskou a nechal udelat tam.Cena by se mela pohybovat okolo 3K.Loni to bylo cca za pulku,ale po novym roce sly ceny hrozne nahoru,ale proti 12K usetris 75% a to je celkem dost :mrgreen:
2,Manual:ceskej manual je tezce nedostatkovy zbozi,ale tady na foru sezenes vsechny potrebny informace,kdyz si nebudes vedet rady 8) V ENG si ho dle modeloveho roku stahni tady: http://www.volvocars.com/cz/tools/Owner ... fault.aspx

Hodne krasnych kilometru :tlesk:

Pavluna :mrgreen:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Takze mam za sebou 50% opravy svoji bederni viz odkaz http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php ... 197&hilit= a taky uz vim kde je zakopanej pes s vrzanim sedacky ridice,teda aspon u me.Vrzani prekvapive zpusobuje bocni plastovy kryt sedacky,ktery by mel jit sundat a bude po problemu(pri pohybu na sedacce se kryt tre o calouneni a pri jeho drobnem prohybani to tak neprijemne vrze :evil: ).Pri doresovani opravy bederni operky to zkusim a dam vedet.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Zdravim noveho majitele V50. Vzhledem k tomu, ze mas novejsi model, tak k tobe cestina jde nahrat bez problemu. Zajed si do autorizaku, jak psal Pavluna a mas to za podstatne min (okolo tech 3000), nez ti kdosi nabidl. Cestina se nahraje do PP a centralniho menu, tedy radio, nastaveni vozu, ovladani klimy atp. Do navigace cestinu nedostanes. Nebyla, neni a asi ani nebude v cestine. Volvo snad o pocestene navi ani neuvazuje vzhledem k malym odbytum na nasem trhu (malo lidi si zde koupi nove Volvo a jeste min i s navigaci).

Predem se omlouvam za to rejpnuti (ale uz jsem takovej a holt musim, kdyz jsem si precetl, ze jsi 6h cetl na foru), ale vsechny dotazy, ktere jsi polozil jsou zodpovezeny na drivejsich strankach prave v tomto vlakne ;) Ale nevadi, vsichni co tu piseme piseme radi, takze se nic nedeje :palec:

At Volvik slouzi a snad ho nekdy potkame nazivo :pij:

dekky
Vůz: Volvo V50

Příspěvek od dekky »

to Rehy:vitaj medzi nami,nech sluzi vela rokov.
1-Mne robili cestinu v servise volvo a stalo ma to 1300 SK.Nahralo sa to vsade.Navigaciu nemam,tak na to ti neodpoviem.To myslis vazne
ze 12 000 korun????????? Takym zlodejom sa zdaleka vyhni.
2-Manual som dostal k autu,je v angline a nie je to ziadny problem pochopit.Su tam same obrazky. :razz:

A este... flaksy ma pravdu.Toto vlakno ma uz 15 stran a je tu toho o nasich V50 naozaj dost.Ale neva,sme radi,ze je nas zase viac,tak si to neber v zlom.Len rejpeme. :D

to Lumpy:bydliste plati,ale uz len necele dva tyzdne.Potom sa uz budem zdrziavat v strednej europe.Tak ked ma stretnes,blikaj. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

to Pavluna:zas jeden maly problemik (sedacka) vyrieseny.Dik.Ne ze by som to teraz potreboval,ale moze sa to casom hodit.Momentalne riesim prerazeny chladic klimy.Velka radost a nikomu to neprajem. :( :cry: :prace:

Prispejem aj ja trocha.Nasiel som pana Dolejse ako 5 min.celkom pekne rozprava o V50. :lol: Sice je to novy model,ale to by nemalo vadit.
http://www.autotelevize.cz/cz/Testy/vol ... +momentum/

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Dekky: díky za příspěvěk pana Dolejše, je vidět, že už je senilní... jednak nevím, jak bych si za držák tašek a tu gumu dával kastl piv :D a pak mi není jasné, proč na konci reportáže básní o V70, když recenze je na V50, hehe... Pamatuji si ještě tohoto "mistra světa" z doby, kdy jezdil rally, asi proto se snažil projet ten vracák na ruční brzdu, no, řekl bych, že k Volvu se takový styl moc nehodí...
K tomu UK: já bych se už nevracel :-)
Na opravy klimatizací a věcí okolo mám výborný kontakt ve Zlíně, je to kamoš, umí opravit i prasklé chladiče (pokud tam není díra na prst) a svařovat trubky, takže kdybys potřeboval, můžu ti dát kontakt.

to Pavluna: ty ses asi po páteční vyčerpávající debatě na ICQ dobře vyspal, že jsi se pustil do sedačky... tak doufám, že je vše opraveno a funkční, jak jsi to provedl, že tě nedoliskal ABS pytel? Sedačka se dá jen tak lehce vyhodit?

to Rehy: navigace v CS není a asi ani nebude, není na to dost velký trh, nicméně v EN je krásně pochopitelná. Teď jsem díky ní projel Holandsko a Belgii a paráda, narozdíl od ČR už od Německa umí upozornit na zácpy, opravy silnic a bouračky, příp. na řazení do pruhů při takových problémech. Nabídnutí náhradní trasy je samozřejmost. Pro CS bych si zajel do Volva, 12 litrů jsou vyhozené kačky... A na český manuál jsem se ptal ve Volvu, cena je 2 000,- což je zase zbytečnost, z EN se toho dá pochopit hodně, kdybys potřeboval pomoct s překladem, klidně napiš...
Jinak tě vítám do klubu a na závěr se tě zeptám: co říkáš na černou masku z S40II? :D :D

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

Vy ste to pánové nepochopili, těch 12 000 je za sličnou překladatelku. :lol:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

jarek.krizan píše:Vy ste to pánové nepochopili, těch 12 000 je za sličnou překladatelku. :lol:
To je,ale to ti ji musej pak dat sebou domu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

Tak to by se určitě překládalo u nás, kocóři jsou tady v převaze :mrgreen: :mrgreen:

Dneska cestou z hokny jsem se stavil na největším vrakovišti v okolí, které znám http://www.eurovrak.cz v Holubicích. Maska tam žádná není, protože tam není žádná S40II :-), jsou tam nějaké V70 a S, V40. Ale! V sobotu prý dovezli V50, která prodělala kolostřešní kombinaci, auto jsem neviděl, protože tam není možnost s přístupu k těm vrakům. Ale podle chlápka za pultem je prý z toho hodně použitelného. Takže pokud někdo z vás něco potřebujete, jako třeba Pavluna kryty madel a středového panelu, tak tam zkuste zavolat. Jejich ceny neznám, ani přístup, takže je potřeba to vyzkoušet.

Mám to po cestě dom, tak se tam občas zkusím zastavit a třeba se s maskou jednou zadaří...

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

To Pavluna Šmarjá :shock: , domů neee! To by se sakra prodražilo.

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to Lumpy:diky za typ,urco tam zkusim zitra brnknout.K tomu co si psal bych jeste potreboval mechanizmus bederni operky 8) a taky diky,ze se nabidl ze zastavkou u nich,ja bych te na to pripadne zneuzil :mrgreen:

to jarek krizan:ja bych ji nechaval v aute,mozna jen pres zimu bych ji poustel do sklepa :D ;-)

Rehy

Příspěvek od Rehy »

to all: mnohokrat dekuji, jak za privitani, tak za upozorneni jak blbe ctu :lol: ... ale vazne jsem to neodflak, jen asi blbe hledam...
12tkc mi rekli v ABC tuningu, kdyz meli nejakou vystavu na Cernaku.

Jeste jeden mozna hodne blbej dotaz: lze do auta dodelat PP? To, ze ho to auto nema jsem zjistil az doma(na moji obhajobu snad jen to, ze jsem to z D neridil ja) mam otocny kolecko na leve pacce s Read a reset, tusim, ze 2 radkovy displej, ale po otoceni toho kolecka mam volby bud DTSC, nebo nic(popr, pokud auto neco chce, je tam upozorneni)

To same pro tempomat... lze dodelat?

to Lumpy: S cernou maskou vypada opravdu dobre, ale mam cernou barvu auta a ta chromova maska se tam aspon podle me celkem hodi... mozna ji vymenim az mi tahle zacne oxidovat... ;-)

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Rehy píše:to all: mnohokrat dekuji, jak za privitani, tak za upozorneni jak blbe ctu :lol: ... ale vazne jsem to neodflak, jen asi blbe hledam...
12tkc mi rekli v ABC tuningu, kdyz meli nejakou vystavu na Cernaku.

Jeste jeden mozna hodne blbej dotaz: lze do auta dodelat PP? To, ze ho to auto nema jsem zjistil az doma(na moji obhajobu snad jen to, ze jsem to z D neridil ja) mam otocny kolecko na leve pacce s Read a reset, tusim, ze 2 radkovy displej, ale po otoceni toho kolecka mam volby bud DTSC, nebo nic(popr, pokud auto neco chce, je tam upozorneni)

To same pro tempomat... lze dodelat?

to Lumpy: S cernou maskou vypada opravdu dobre, ale mam cernou barvu auta a ta chromova maska se tam aspon podle me celkem hodi... mozna ji vymenim az mi tahle zacne oxidovat... ;-)
Zdarec,

Tak ja pridavam nekolik doufam spravnych komentu:

CZ:opravdu okolo 3K vsechny autorizaky ;-)

Palubak:taky jde dodelat a ceny je tusim tez okolo 3K.Muj postreh k tomuto je:kdyz mas otocny tlacitko a read,reset by dle miho melo znamenat,ze tam palubak je,protoze jinak by tam pro nej ovladace nebyly a taky je divny,ze pri otoceni ti to pise na displey DTSC.To by se tam mozna mohlo objevit,ale jenom po zapnuti,nebo vypnuti DTSC,ktere ovladas cudlikem u zapalovace.Prosim vsechny ostatni,jestli se moc pletu,ne ze me ulkamenujete :mrgreen:

Tempomat:taky jeden z doplnku,ktery jde dodelat,ale cena se pohybuje od 12 do 15K,coz pro me osobne je moc velka palka :cry:
Poptaval jsem v Adusumu a ve Volvu na Podebradsky.

Cerna maska:me osobne se cerna na cernym aute moc libi :palec: koukni na stranku 15 tohohle topicu na prispevek od Wrbicse a jukni na prilozenou fotku ;-)

Pro uplne potvrzeni bych kontaktoval Volvo na Podebradsky a ptal bych se na p.Mladka.Urco vse rad posveti :palec: jinak samozrejme jakykoli jiny

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“