VOLVO V50

• Autor
  • Zpráva
wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Re: VOLVO V50

Příspěvek od wrbics »

jarek.krizan píše:Filtry pevných částic a žhaviče a to je teprv začátek. Fujtajbly motory. Ropáky nemusím, ale zlaté D5
DPF naštěsti nemám :mrgreen: a až odejdou žhaviče tak přijdou nové, s tím se holt počíta. A každý má oblíbený své palivo :!: ;-)
D5 je dobrej motor,ten se povedl ,a ve V50 to by byl asi pěknej nářez,ale asi tam bude pěkně trpět celej předek :?

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

No jo ale to netušíš co jinde taková jednoduchá věc může obnášet na těchto motorech. Ve vyjímečných případech jde dolů i hlava, ale nechci tě strašit.

wrbics

Příspěvek od wrbics »

jarek.krizan píše:No jo ale to netušíš co jinde taková jednoduchá věc může obnášet na těchto motorech. Ve vyjímečných případech jde dolů i hlava, ale nechci tě strašit.
Tak mě a ostatní nestraš. To se může stát klidně u jakýhokoliv motoru.S tím vším se počíta,může se stát cokoliv,do motoru člověk nevidí,může mu dávat sebelepší péči,i když bude první majitel a prostě se stane,nic není nepokazitelny,nerozbytelný! A kdybych měl projíždet všechny články,fora co kde o jakém motoru ,autě napsali ,ptát se po servisech co nejčastěji opravují tak si v životě žádny auto nekoupím a jezdím MHD.
Samozřejmě že si něco člověk přečte,zjistí aby si udělal nějaký obrázek co ho může potkat a nemusí!

Hagrid

Příspěvek od Hagrid »

wrbics píše: To se může stát klidně u jakýhokoliv motoru.
To jo, ale třeba diesely a motory turbem jsou v tomhle ohledu asi poruchovější než konstrukčně jednoduchý benzínový motory. Nicméně to skóre 25 služebních Volv popsaný výš, tak to mě trochu nemile překvapilo/vyděsilo. Budu se modlit a doufat, že to bylo tím, že to byla jiná motorizace nebo případně vadná série (předpokládám, že se kupovaly do firmy najednou)

dekky
Vůz: Volvo V50

Příspěvek od dekky »

To flaksy...
tak maska je uz na ceste,zajtra by mala prist.Nemozem sa dockat,dufam,ze to bude ta spravna.Nemozem si pomoct,ale tato cierna
sa hodi ovela viac ako ta chromovana.Samozrejme je to vec nazoru a vkusu.
Dik za foto.
Potom potvrdim to cislo dielu.(pripadne nepotvrdim)

harlequin
Vůz: S40 - D4204T

Příspěvek od harlequin »

dekky píše:To flaksy...
tak maska je uz na ceste,zajtra by mala prist.Nemozem sa dockat,dufam,ze to bude ta spravna.Nemozem si pomoct,ale tato cierna
sa hodi ovela viac ako ta chromovana.Samozrejme je to vec nazoru a vkusu.
Dik za foto.
Potom potvrdim to cislo dielu.(pripadne nepotvrdim)
a potom cvak foto sem :-) ;-)

harlequin
Vůz: S40 - D4204T

Příspěvek od harlequin »

wrbics píše: to je dobrá strategie :palec: ta se mi velmi líbí :tlesk: prostě záleží na lidech
U motoru 2.0D co jsem někdy zavítal na jiná fora (citroen,peugeot) jsem se setkal zatím jen problemy s EGR ventilem,občas turbo. Uvidíme co potká mě,nebo někoho jiného. Zatím je vše v pořádku a doufám že dlouho bude.
na mojej S40 meneny EGR ventil pri 105 tis. ... bola na to zvolavacka od Volva... spoluucast platena vo vyske 40% + praca... servisnu knizku mam...

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Zlatej benzin, i kdyz jsem hned z kraje musel menil cidlo nataceni vacky :x ... takovej malej fujtaibl za 5000 :( Co me ted trapi je pravdepodobna netesnost na sani / vyfuku, mozna se obcas uvolni kontakt na nejakem cidle, obcas vyhodi chybu zatim 4x za 6000km. Auto bylo nekolikrat na diagnostice, kontrole vyfukovych plynu, ale vzdy pri kontrole vse v poradku (jak autorizovany servis, tak bosh car center). Vsichni rekli, ze pokud to nehlasi nic na PP (nutna navsteva servisu atp), tak se nic nejede, nacez si myslim, ze nikdo nevi o co jde :-D

K te sedacce, me obcas vrzne sedadlo spolujezdce, asi bederni operka nebo uchyceni operadla. Pouze v pripadech, kdyz tam sedi tezsi osoba (tak 85+ kg :-D) a ja na to krapatko vic slapnu Zatim neresim ...

Jinak byla sranda, kdyz jsme s wrbicsem jeli do kopcu na rozhlednu, nez nas zkrotil doprovod zavodu na kolech :-D Musim rict, ze ten diesel nejel vubec spatne ;) :palec:

Kubik
Vůz: V50-1.6D-'05

Příspěvek od Kubik »

Tak jsem na sauto.cz narazil na kratkou, ale myslim ze vystiznou odpoved na tuto otazku:

Kód: Vybrat vše

Vážení,do jaké kategorie vlastně ta V50ka patří?Je to stejná kategorie jako třeba Octáva a Focus nebo menší?
Autor: VelkyViktor, 19. 4. 2009, neutrální recenze

octavia vs. V50
přirovnal bych to jednoduše. Octavia(let druhou třídou) a V50 Business class. Kdo má V50tku rozumí
Autor: Georgas, 3. 5. 2009, pozitivní recenze
:palec:

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

Nevím, kdo přesně měl zájem o model V50, ale vím, že jsme se o tom na srazu bavili, teď jsem narazil na shop v Ostravě, kde ho mají http://www.svet-modelu.cz/volvo-v50-silver/d-45333/

To greggie:
v Belgii jsem nechtěl četníky dráždit, strýc tam pracuje pár let na zastoupení a říkal, co už si s nimi zažil on i jeho kolegové a to zrovna on moc řízení nemusí, takže rozhodně "nezávodí". Ale krom BXL, kde byly ranní zácpy boj o život (bydlel jsem přímo v centru, cca 150 metrů od EU parlamentu) to bylo super, 120km/h na dálnici je ideální, žádný blikání a troubení jako u nás, zvykl bych si...
ty říkáš, že v práci máte špatný zkušenosti s Volvem, druhý strýc je zase ve firmě, kde měli dřív asi 20 kousků BMW 5 řady (od r. v. 2002 a výš) a taky to šlo pryč a přešli na Mercedesy... prostě každý si na tom najde něco, otázka je, co je způsobeno třeba výrobní vadou nebo přístupem řidiče, firemní auto nikdo nešetří.

to dekky: kde a za kolik jsi prosímtě tu masku sehnal?

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Hagrid píše:..To jo, ale třeba diesely a motory turbem jsou v tomhle ohledu asi poruchovější než konstrukčně jednoduchý benzínový motory..
To se nehádám, ale když se k ním snažíš chovát hezky,tak je tak rychle neodrovnáš.A elektrika je zrádná všude,jak jí je moc tak pak v tom hledej kde se to po.. :prace:

to Kubik :palec: s tím jen souhlasím,autor to pěkně vystihl.Když sedím v Oktavce tak to je jak sedět v lavici,o delší cestě nemluvím.Ale nevím jak je to ve II,tam jsem ještě tu možnost neměl.

to flaksy:to jsem jel jen na půl plynu :mrgreen: No ale pak jak tam na mě všichni koukali proč to nevypínam.
Naposledy upravil(a) wrbics dne 19 kvě 2009 16:39, celkem upraveno 1 x.

dekky

Příspěvek od dekky »

Tak maska je nahodena.Som happy.To cislo dielu oznacene ako Part 08620116 naozaj sedi.
Vyhral som ju na anglickom E bayi,lebo sa tu este par tyzdnov nachadzam.Ked vas zaujima cena,tak to bolo 72 libier aj s postovnym.
Mozno sa vam to bude zdat vela,ja teda nemam vobec sajnu kolko stoji,ked by sa objednavala v sevise volvo na slovensku alebo v cechach,ale z nemecka som mal ponuku za 139 EUR a postovne som este nezistoval.Ale jednalo sa o tu original na V50,to znamena ta celochromovana.
Sledoval som par drazieb a tato chromovana sa tu da vydrazit okolo 20-30 libier.Ale kedze som chcel tu ciernu,tak som si priplatil.
Ono to bude asi "nedostatkovy tovar",resp.vela ludi ju chce.Na chomovanu sa najde 5-6 ludi co ju drazi a tuto moju ciernu drazilo 23 ludi,tak som sa aj zapotil,aby som ju vyhral.Preto sa cena vysplhala tak vysoko.Ale neva,ked nieco chcem tak na cenu nepozeram.hh
Nova maska.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) dekky dne 13 kvě 2009 00:06, celkem upraveno 4 x.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to dekky: fotku, chcem vidět fotku :D
Zkusím napsat do Volva, co za to chtějí, bohužel v Brně je zvykem na maily nereagovat...

Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Příspěvek od Pavluňa »

Zdarec vsichni,takze par poznamek k novym vecem tady v tom vlaknu.
sedacka: oprava sedacky zatim nedopadla,protoze jsem postradal jeden klic (torque M10),ale uz ho mam a v nejblizsi dobe se na to chystam.Me osobne vrze jak sedak,tak i bederni operka,ale tu mam nefunkcni,takze az tu zidli dostanu ven,dostane celkovou generalku a vse vam popisu a nafotim.
Termin jeste nevim,ale vypada to na pristi vejkend,protoze tenhle mam totalne nabitej :roll:
PS:vrzajici sedacka je pro me opravdu nejvetsi minus tohoto bozskyho auta :cry:,ale doufam,ze uz brzo nebude :mrgreen:
AUTOKLIMA: to flaksy:mam tomu rozumet tak,ze kdyz mam v zime (venku -5) zapnuto AUTOKLIMA a A/C ON spina kompresor??Ja do tedka mel za to,ze v zime kompresor nespina vzledem k nizky teplote,nebo se pletu??
ELEKTRIKA: ja mel celkem velkej problem viz odkaz http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php ... 355&hilit=,ale to urcite nezmeni nic na tom,ze tohle auto povazuju za opravdovou spicku v tehle tride :mrgreen: a sdilim nazor,ze kdyz bylo tolik vadnych aut pohoromade, muselo se jednat o nejakou vadnou serii :?
Model V50: to Lupmy:dikes,to jsem byl ja :palec: uz ji mam objednanou k svatku od skoromanzelky :mrgreen:
Maska z S40II: vsem,kterym jsem slibil se omlouvam,ze to nejde tak rychle jak jsem myslel,ale jak uz vite (myslim vsechny cekatele) pokusim se sehnat postupne po vrakacich,protoze vy tam na ty morave nic poradnyho nemate :( Kazdopadne jsem se na to nevyprd a myslim na vas vsechny :mrgreen:
Cena masky primo ve Volvu je bohuzel okolo 4K :cry: (proste zlodeji)

Snad jsem na nic nezapomnel,ale i kdyby ja si vzpomenu :mrgreen:

Kubik
Vůz: V50-1.6D-'05

Příspěvek od Kubik »

to dekky: no proste kraaaasa. Ja chci takyyyy :tlesk:

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Pavluna píše:AUTOKLIMA: to flaksy:mam tomu rozumet tak,ze kdyz mam v zime (venku -5) zapnuto AUTOKLIMA a A/C ON spina kompresor??Ja do tedka mel za to,ze v zime kompresor nespina vzledem k nizky teplote,nebo se pletu??
Pokud na displayi sviti AUTO KLIMA, tak zaroven s tim je A/C ON. Nicmene fukce AUTO KLIMA zapina a vypina kompresor podle potreby (teplota, vlhkost v interieru - ano i to, kvuli mlzeni skel) a udrzuje nastavenou teplotu, klima. Proto napr pri ofuku celniho skla se zapne kompresor a pomoci sucheho vzduchu se okno rychleji odmlzi. Dale pokud by teplota v interieru prekrocila nastavenou hodnotu, pomoci chladneho vzduchu se to zase ochladi a diky suchemu vzduchu se predchazi mlzeni skel. Samozrejme vytizeni kompresoru a i frekvence jeho zapinani je nizsi nez v lete, kdy je potreba poradne chladit.

Automaticka klimatizace - na displayi je AUTO KLIMA a zaroven je A/C ON - zelena - o zapinani kompresoru a jeho vytizeni za tebe rozhoduje "pocitac" (takze to je dobra volba - nejlepsi varianta pro udrzeni pohodoveho prostredi, promenne namahani systemu klimatizace podle potreby)
Manualni klimatizace na displayi neni AUTO KLIMA, ale A/C je ON - zelena ... kompresor stale bezi a udrzovani teploty je v rukou cloveka (spatna volba, staly napor na system klimatizace)
Vypnuta klimatizace - na displayi neni AUTO KLIMA a zaroven A/C je OFF - oranzova - kompresor je vypnuty, bezi pouze klasicka ventilace (dostatecne na zimu, nutne pro jizdu s otevrenym stresnim oknem ci jinymi okny, system klimatizace neni vubec namahan)

Tak snad jsem odpovedel na vse, nejenom pro Pavlunu, jehoz dotaz byl znacne kratsi, ale i pro dalsi/nove lidi ;)

to > dekky:
Krasa! jeste tak mit tmave pozadi svetlometu jak S40 a je to uplne luxusni ;) Ale to je draha sranda ... i kdyz se obcas daji sehnat na aukcich (pred tydnem aukro za 1000 jedna lampa) :palec:

to > co byli na srazu:
ve vlakne srazu v probehlych srazech mate maly soubor na stazeni, tak se muzete kouknout ;)

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Tak koukám , že zachvilku založíme KLUB ČERNÝCH MASEK :mrgreen: Teda až se podáří sehnat všem co po ní touží!

to flaksy: pěkně jsi si pohrál s fotkama :palec: :tlesk:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to flaksy:super fotecky,sis fakt vyhral :mrgreen: :palec: diky za detailni popis funkce klimy,nejak tak jsem si to myslel a tys mi to jeste k tomu posvetil ;-)

to all: kdyz uz do tohohle vlakna davate foto masek z S40II pridavam svoji galerii,pro ty co ji jeste nevideli :mrgreen: http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=18335

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to dekky: to je paráda, mám skoro stejnou barvu (electric silver) a už konečně vím, jak to vypadá a je to SUPER, to je to poslední, co mi na autě chybí (krom nebezedné nádrže :mrgreen: :mrgreen: ).

to Flaksy: hotová encyklopedie, smekám klobouček až dolů... k tomu zimnímu provozu, krom toho, že to zapne pro odmlžení apod., tak to občas protočí kompresor, aby se nenudil, prostě taková prevence...

to Pavluna: a to ještě nevíš, že pokud se dá ten model rozebrat, tak bych ti ho mohl stříknout i do barvy tvého auta... pokud by sis ji teda sehnal :-)

to wrbics: tak zrovna černá je jedinná barva, ke které se mi ta chromová maska líbí... dneska zkusím jedno velký vrakoviště tady kousek od Brna, třeba tam něco bude...

Rapid Brno
Vůz: už jen manželčina XC90

Příspěvek od Rapid Brno »

Lumpy píše:to dekky: fotku, chcem vidět fotku :D
Zkusím napsat do Volva, co za to chtějí, bohužel v Brně je zvykem na maily nereagovat...
zkus zavolat do Ambo , ted jsou v Kobylnicích 602786067 ti seženou vše já jezdím pouze tam a spokojenost :palec: :palec:
revize elektro - nn/VN, UTZ, VTZ, MO

dekky

Příspěvek od dekky »

Dik za typ.Uz som o nich cital a len same chvaly.Tak to tam pojdem vyskusat,lebo do Trencina ma asi uz nikdo nedostane.

jaz

Příspěvek od jaz »

Pavluna -> Taky se po tý masce občas někde poptám, takže kdybych čistě náhodou na něco narazil, dám vědět, aby pak neměl každej z nás dvě :D A když už jsme u těch grilů, tak minulej týden mě na baranďáku předjížděla V50 s něčím takovýmle: http://a763.g.akamai.net/7/763/1644/3/a ... g3/img.jpg Nejradši bych tomu člověku dal přes hubu, je to jako by se za to Volvo styděl...

Dekky -> Nádhera, a nepochybuju o tom, že v kombinaci s mou černou barvou to bude vypadat ještě líp. Respektive bude to vypadat stejně jako u tebe, ale vzhledem k tomu, že aktuální kombinace černé a chromu je příšerná, tak to zlepšení bude ještě viditelnější ;-)

Kubik -> Ta business class sedí dokonale. O oktávce radši nemluvit, to je horor, ale co mně opravdu překvapilo, když jsem jel minulou neděli s firemním Avensisem do Zlína a už v Brně mně bolela zadnice tak, že jsem musel zastavit a nechat jí odpočinout :-) Podvozek přiznávám že má Avensis lepší (možná je to tím, že měkčí mi vyhovuje obecně víc), ale sedačky jsou tragický...

Flasky -> Perfektní popis klimy, díky, i když je fakt, že klasická ventilace topí dost dobře a jde při ní i regulovat teplota, takže klimu používám jen při tropických vedrech.

dekky

Příspěvek od dekky »

to jaz: ten tuzingovy predok bude asi z USA,tam su taky caknuty magori.keby tam aspon nejako "nasrufoval" :prace: ten krasny znak,ale aj tak to vyzera ako stare kamna. :ryma: no co uz...kazdy ma svoj vkus.nemoze byt kazdy HEICO. :tlesk:
dve masky sa obcas hodia.ako mne ked som v zime v Kunovicach nedobrzdil za kamionom. :cry: :cry: rana jak slak,myslel som,ze je po predku,
ale odniesla si to len ta chromovana maska a musim dat prestreknut naraznik,kvoli skrabancom.neveril som,ze ten naraznik nepraskol.k..wa kvalita. a to som isiel prave zo servisu.no na porazenie. poladovica posrata :cry:

wrbics

Příspěvek od wrbics »

na tuznera a toho kdo to vyrábí no coment (blijící smajlík tu chybí)

tak to vypadá v černé :arrow:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to wrbics:tak to je fakt luxus,necekal jsem,ze na cerny to bude vypadat tak bozsky :mrgreen: :palec:
Ted uz jen ji sehnat,ale vzhledem k tomu,ze je shanime snad vsichni tak to snad pro vas co po ni touzite jiz brzo dopadne ;-)

to Lumpy:diky za nabidku,urco se na to podivam a vzhledem k tomu,ze bravu se chystam stejne na nejaky ty dorbnosti nechat michnout,asi te vezmu za slovo :mrgreen:

K tomu tuzerovi tez NO COMENT :neutral: :evil:

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“