VOLVO V50

Moderátor: wickey

• Autor
  • Zpráva
Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Re: VOLVO V50

Příspěvek od Pavluňa »

Ja osobne jdu do 35% zatmaveni na cely auto.Na predchozim jsem mel na celym 90%,ale do toho uz nejdu ;-) uz jsem asi starsi pan :mrgreen:
Kazdopadne nazor jde vyjadrit i celkem normalne,ze jo TOMASI :roll:

PS:sorry za toho pazouta,ale Volvo jsem nafoceny nesehnal :cry:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Příspěvek od wrbics »

jinak asi takto: MD povoluje montáž folii na skla vozidel při dodržení požadavků zákona č.56/201 Sb.,předpis EHK č.43, vyhlášky MDS ČR č.341/2002Sb.,včetně vozidel již uvedených do provozu při dodržení těchto podmínek:
1-odborná montáž
2-čelní skla nesmí být upravována ani čirými foliemi
3- na bočních sklech sloužících k výhledu z místa řidiče (horizontální úhel 180stupňů před řidičem) nesmí být po úpravě skel celková propustnost menší než 70%

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Tak jsem projizdel aukro a borec tam nabizi samolepici loga na stred kol, material plech, sadu 4kc za 100kc a 50 doprava nebo osobni prevzeti zdarma. Tak jsem si jednu sadu objednal na zimaky.

Shanim jeste subwoofer, ale kurnik to je drahej spas :) Origo se v USA prodava za 400 dolaru. Jetej jsem nikde nenasel, takze plany zapojit si ho do kufru, pac pripravu tam mam, vyjdou v nivec :(

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

flaksy píše:Tak jsem projizdel aukro a borec tam nabizi samolepici loga na stred kol, material plech, sadu 4kc za 100kc a 50 doprava nebo osobni prevzeti zdarma. Tak jsem si jednu sadu objednal na zimaky.(
A jaky je prumer toho loga??

flaksy

Příspěvek od flaksy »

prumer je 60mm

Jinak zde je odkaz na tu aukci, neni to zadna reklama, nejsem to ja a ani toho cloveka neznam :)

Kubik
Vůz: V50-1.6D-'05

Příspěvek od Kubik »

Ahoj vsichni Volvaci,

tak po dloooouhatanskem premysleni, precteni rady recenzi a tak dal jsem se rozhodl poridit V50tku. Precetl jsem si tu spoustu diskuzi a doufam, ze budu s Volvikem spokojeny tak jako vetsina z Vas :-)

Vcera jsem vzal Volvika do servisu, aby mi ho tam poradne prohlidli a hned za prvni prohlidku vcetne vymeny oleje a filtru jsem vyplaznul 7000,-Kc. Tuhle cenu jsem celkem cekal. Bohuzel mi tam jeste objevili dalsi vady na krase. Prvni je, ze napinak plocheho remenu uz moc nenapina a dalsi je pry vadny lozisko na PP kole, takze to budu mit jeste za dalsich cca. 9000,- :-( Doufam, ze ted budu mit na dlouhou dobu klidek :-)

Pak mi v servisu jeste nabidli recyklaci klimatizace, ze pry kdyz se to neudela, tak by se mohla pak uplne rozbit... Jaky je na to vas nazor? Nechali byste si to udelat, i kdyz klimoska facha tak jak ma?

Predem diky za Vase rady Volvo novackovi :-)

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Kubik píše:Ahoj vsichni Volvaci,

tak po dloooouhatanskem premysleni, precteni rady recenzi a tak dal jsem se rozhodl poridit V50tku. Precetl jsem si tu spoustu diskuzi a doufam, ze budu s Volvikem spokojeny tak jako vetsina z Vas :-)

Vcera jsem vzal Volvika do servisu, aby mi ho tam poradne prohlidli a hned za prvni prohlidku vcetne vymeny oleje a filtru jsem vyplaznul 7000,-Kc. Tuhle cenu jsem celkem cekal. Bohuzel mi tam jeste objevili dalsi vady na krase. Prvni je, ze napinak plocheho remenu uz moc nenapina a dalsi je pry vadny lozisko na PP kole, takze to budu mit jeste za dalsich cca. 9000,- :-( Doufam, ze ted budu mit na dlouhou dobu klidek :-)

Pak mi v servisu jeste nabidli recyklaci klimatizace, ze pry kdyz se to neudela, tak by se mohla pak uplne rozbit... Jaky je na to vas nazor? Nechali byste si to udelat, i kdyz klimoska facha tak jak ma?

Predem diky za Vase rady Volvo novackovi :-)
Tak to te teda vitam mezi padesatnikama ;-)
Ja osobne bych primo ve Volvu az na diagnostiku a prehrani palubaku do CZ nenechal udelat asi nic,protoze ceny jsou opravdu o dost vyssi nez v neznackovym servisu,a proto bych ti doporucil neznackvy,ale kvalitni servis :idea: Ja osobne nechavam auto servisovat tam kde predchzi auti (Opel Astra G,kombi) a nemuzu rict krivy slovo.Vse bez problemu a za temer polovicni ceny.Koukam,ze si z Prahy,takze bych doporucil tyhle dva servisy (http://www.t6r.cz/,http://www.adusum.cz/),ktere se na Volvo specializuji.Neznam jejich ceny,ale tipnul bych to nekde mezi Volvo servisem a neznackovym servisem.Hlavne na T6R mam od kamose hodne dobry reference :palec:
Jinak samozrejme plati,ze kdyz znas dobry neznackovy servis,nech auti lecit tam :mrgreen:
Recyklace klimosky presne nevim co znamena,jen vim,ze by se cas od casu (v pripade,ze ji pravidelne nepouzivas) mela zapnout,aby ti napln nesezrala trubky.Dalsi co o udrzbe klimosky vim tohle:1x za 3roky komplet vymenit napln,1xrocne nechat vycistit,kdyz malo chladi doplnit napln.

to Lumpy:predem diky za tebou dopsane detaily,o kterych vim,ale nenapsal jsem je a ty o nich jako vzdycky vis :tlesk:

PS:pro ostatni padesatkare a dvojkove ctyricatniky-snad jsem neudelal vostudu,jako stredne zkuseny volvista :mrgreen: :mrgreen: a samozrejme uvitam doplneni dalsich informaci pro naseho novacka :razz:

wrbics

Příspěvek od wrbics »

to Pavluna: :palec: myslím že neni co dodat :mrgreen:
Opravdu není špatné využit nějake té akcičky na klimošky a nechat si to zkouknout :kuch: :prace:
to Kubik: vítej mezi náma :pij: a ať máš dloudobej klidek od závad

to flaksy: už máš loga? Co kvalita?

Kubik

Příspěvek od Kubik »

Diky za uvitani a za doporuceni. Vyzkousim a dam vedet :-) Jinak ja v origo servisu primo nebyl. Dostal jsem doporuceni na servis v PHA-Sterboholech, ktery neni origo servis, ale je hned vedle nej a na Volvo se specializuje. Kazdopadne to obvolam a asi rozhodne cena, kdyz jsou vsechny doporucovany ;-)

To Pavluna: moc se mi libi ta cerna mrizka misto te stribrne, jenom me zarazilo, ze v tvym podpisu mas "cerna maska z V40 II", nemelo by tam byt z S40 II? Jsem si procetl prave vasi diskuzi a ted jsem z toho volaky zmateny...

Skoda, ze jsem koupil Volvika o par dni pozdeji po Vasem srazu. Jinak bych rad jel... Doufam, ze bude brzo nejaky novy srazek...

flaksy

Příspěvek od flaksy »

wrbics píše:to flaksy: už máš loga? Co kvalita?
ted vubec nejsem doma, uz 10 dni, ale za par dni se tam stavim a zkouknu postu :) a pak dam vedet ...

edit: tak to mam na poste, jenze je ten svatek, takze si to muzu vyzvednout az zitra ...
Kubik píše: To Pavluna: moc se mi libi ta cerna mrizka misto te stribrne, jenom me zarazilo, ze v tvym podpisu mas "cerna maska z V40 II", nemelo by tam byt z S40 II? Jsem si procetl prave vasi diskuzi a ted jsem z toho volaky zmateny...
Jo ma tam byt S40II, mas pravdu.
Srazek snad jeste nekdy bude, staci najit nejake zajimave misto, sladit lidi a tak. Treba za pul roku, az bude babi leto ;)

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to flaksy:uz jsem psal predevcirem SZ Kubikovi,ze je nazev masky updatovanej :mrgreen: :palec:

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Ha! hmm nj jsem si nevsim, ze to mas upravene :palec: Holt nestiham sledovat vsechno :mrgreen: :mrgreen:

Coz mi pripomina, co ze to, ze nikdo z vas nic nenapsal do me galerie? Ze se vsichni nestydite :shock:

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Tak uz mam ty samolepky doma. Takove obycejne, ale urcite to bude vypadat dobre. Jen to prelakuju bezbarvym lakem, at to ma nejakou ochranu (mam dojem, ze jsou rucne malovane ... cerna barva na tom kovu) a pak to tam nalepim. Myslim, ze za 150 Kc i s dopravou to je dobry pocin. Prumer znaku je 60mm. Zde prikladam ilustracni foto (foceno s bleskem, troska to haze odlesky, ale je to videt lepe nez mazle bez blesku :)).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

flaksy píše:Ha! hmm nj jsem si nevsim, ze to mas upravene :palec: Holt nestiham sledovat vsechno :mrgreen: :mrgreen:

Coz mi pripomina, co ze to, ze nikdo z vas nic nenapsal do me galerie? Ze se vsichni nestydite :shock:
Ja byl na dovce a jeste jsem nestihl pobrat vsechny novinky,ale komentar ode me uz tam samozrejme mas :palec:

dekky
Vůz: Volvo V50

Příspěvek od dekky »

Pani neviete niekto cislo tej ciernej masky pred faceliftom?
Vygooglil som cislo Part 08620116.Bude to ono?
Dik

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Dal jsem to schvalne vyhledat podle toho cisla a naslo mi to odkaz na ebay, kde je vyfocena maska z S40 04-07.

Obrázek

Je to ona. Ale pro jistotu jsem koukl na dalsi odkazy, kde to bylo potvrzeno ...
http://wiki.volvospeed.com/vs_forum/lofiversion/index.php/t37994.html píše:Socal Dec 13 2005, 12:49 AM
I've been searching and I can't seem to find what volvo this grille goes to. The part number on the grille is 08620116. I think it goes to the new body S40/V50, but I need to make sure. Thanks.

yangotang Dec 13 2005, 12:57 AM
You're right, it is for the new S40/V50

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

Tak jsem se právě vrátil z hradu..., ne kecám, z Belgie. A dívám se, že je tu docela pohyb, jen tak dál.
Vítám Kubika a hned ze startu říkám, že máš mé sympatie za to, že chceš černou masku, už jsi po srazu asi čtvrtý :D S tou klimou to Pavluna napsal víc než dobře, pod tou recyklací si představuju výměnu/doplnění náplně. Je to otázka cca 1 000 - 1 300,- Kč a rozhodně se to vyplatí. Určitě bych se být tebou zamyslel nad používáním AUTO KLIMY, pročti si tady diskusi, každý na to má samozřejmě svůj názor, ale já za sebe můžu jen doporučit.

Ale k výletu: najeto cca 2 500 km, prům. spotřeba 6,5l/100 km. Na DE dálnici jsem si nedal pokoj a zkusil maximálku, šlo to na 223, pak mi "pilot" Fordu GT40 (http://s2.desktopmachine.com/pics/ford_GT40-08-1024.jpg) zamával a prostě ujel, šmejd :mrgreen: :mrgreen: Jinak podle předpisů, v Belgii a Holandsku jsou četníci dost ostří... V Belgii jsem potkal "na výletě" nějaký místní Volvo klub (starší modely V70 a 850), ale foťák se bohužel válel v kufru. Cestování na 17" kolech je pohoda, až na D1 na Brno, tam mi to málem vyklepalo plomby. Ale co hodnotím nejvíc pozitivně, tak jsou sedačky. To je fakt bomba, dal jsem sice pár přestávek, ale v Bruselu jsem z auta vystoupil celkem v pohodě, žádná extrémní únava, což jsem zatím u jinýho auta nezažil.
Víc věcí, který bych chtěl zdůraznit, mě zatím nenapadlo, jel jsem Volvem, co dodat :palec: :palec:

wrbics

Příspěvek od wrbics »

flaksy píše:Tak uz mam ty samolepky doma. Takove obycejne,.....(mam dojem, ze jsou rucne malovane ... cerna barva na tom kovu).......
samolepky a obyčejné? u prodejce na fotce vypadají super,takže realita je jiná ? :cry:

používání AUTO KLIMA je super , už jsem se to taky naučil od srazu :palec:

jinak sedačky jsou opravdu super a navíc patří k těm bezpečnějším : {sedačka} a {opěrka hlavy}
Lumpy píše:Na DE dálnici jsem si nedal pokoj a zkusil maximálku, šlo to na 223
i ty brute :mrgreen: ale je pravda,že už to mám taky za sebou,zhruba stejně nám to jede:mrgreen:

to flaksy: zase nerad otravuji :oops: ,ale jak to vypadá s tím článkem s autoojetiny
Naposledy upravil(a) wrbics dne 19 kvě 2009 16:30, celkem upraveno 1 x.

flaksy

Příspěvek od flaksy »

wrbics píše:1: samolepky a obyčejné? u prodejce na fotce vypadají super,takže realita je jiná ? :cry:
2: používání AUTO KLIMA je super , už jsem se to taky naučil od srazu :palec:
3: jinak sedačky jsou opravdu super a navíc patří k těm bezpečnějším
4: zase nerad otravuji :oops: ,ale jak to vypadá s tím článkem s autoojetiny
1: Na kolech budou urcite vypadat lip nez v ruce a na stole ;) Akorat to zatim nemuzu posoudit, ted nemam cas si s tim hrat :( Takze nez tak ucinim, bude vysledek stale zahalen v oblakach nejistoty a ocekavani.

2: Tak tak, v techto teplych dnech neni nad AUTO klimu, udrzuje fakt super klima, neprechlazuje, fouka obezretne ... maji to pekne udelane. Nejvic se mi libi, ze v pripade rychleho chlazeni interieru fouka hlavne po stranach a pres skla, aby clovek nenastydnul z toho prudkeho ofuku studenym vzduchem z tech strednich otvoru. Co take ocenuji je vypinani kompresoru v pripade, kdy neni potreba ochlazovat a take v nutnosti rychle akcelerace vozu. Paradicka ...

Nicmene v zime jedu zasadne bez klimy, nemyslim tim vyple AUTO KLIMA, ale vyple A/C OFF, tedy vypnuty kompresor. Tim padem se ani nemuze nijak nicit (na rozdil od manualniho rezimu, kde bezi porad).

Obcas ji uplne vypnu i ted a to kvuli tomu, ze si otevru sibr (uplne az do strechy, vyklapim pouze v pripadech vetsiho chladu venku). Takhle si to hasit po nejake pekne krajine je proste libustka.

3: Svata pravda, ty se jim proste fakt povedly :palec

4: Ted o vikendu jsem si na to vzpomnel, ale tesne pred odjezdem :oops: ,takze jeste te poprosim, aby jsi chvili vydrzel ;)

Kubik

Příspěvek od Kubik »

Ahoj, tak po cca. 400 km muzu konstatovat, ze jsem s Volvikem nadmiru spokojeny. Je ale jedna vec, ktera mi za jizdy kazi dojem. Jakmile projizdim zatacku tak mi sedacka ridice zavrze. To je vec, ktera mi fakt fadi. Po chvili zjistovani jsem narazil na to cim to asi bude. Nejspise jsou trosku uvolneny srouby, kteryma je prisroubovane operadlo (alespon myslim). Jde o to, ze se k nim neda moc (spis vubec) dostat. Mozna bych byl chytrejsi, kdybych sedacku odmontoval. To se ale trosku bojim, bo mam elektricky ovladany sedadlo a vede do nej spousta dratu. Bojim se, ze kdybych to odpojil, tak by to po opetovnym zapojeni mohlo neco rvat. Ty elektroniky je tam fakt fura a nejak se mi do toho nechce. Natoz se bojim toho airbagu v ty sedacce :-( Co myslite, je lepsi to nechat dotahnout v servisu, nebo se nemusim niceho bat?

greggie
Vůz: V40 1.9d MY 2004

Příspěvek od greggie »

ake mate skusenosti so spolahlivostou V50? pred tyzdnom som sa bavil s jednym kolegom belgicanom a jedho vyjadrenie - "if it drives it's wonderfull, but I had a lot of electronic problems, so satisfied : yes and no, good as company car if you don't need to pay the service, otherwise I wouldn't buy it anymore... to many issues"

fakt je, ze vo firme sme mali volvo ako jednu zo styroch znaciek na vyber pri volbe sluzobneho auta, ale bohuzial par mesiacov pred mojim nastupom (2007) zmluvu zrusili koli velkej nespolahlivosti prave S40/V50tok, ktore boli pochopitelne vdaka limitom najviac vyberane. Bavil som sa s car-fleet spravkynou a tvrdila, ze z cca 25 aut ktore tu mala v sprave prakticky ziadne nebolo bez poruchy v zaruke - a ako kolega spominal vyssie v podstate vsetko elektronika ktora casto sposobovala az nepojazdnost. Dve V50 potrebovali po 2 rokoch menit hlavu koli netesnoti. Vsetko to boli vdaka firemnej politike 2.0D diesle.

Lumpy: belgicky cetnici a prisni? nemam ten dojem - v Bruseli sa nachadzam prakticky pravidelne kazdy mesiac a mam pocit, ze su to totalni salamisti, pokial nerobis uplne pi*oviny, tak ich vobec nezaujimas. A mas pravdu, posledne dve cesty som absolvoval s mojou "iba" V40kou a oproti sluzobnej Octavii II som z auta vystupil uplne zrelaxovany, konkretne dnes nadranom 2am :)

wrbics

Příspěvek od wrbics »

to Kubik: vrzání sedačky je problém, začína se to tu pomalu objevovat,už jsme to tady řešili: {tady} Je to jejich mala chybička. Jen vím že se na to chtěl vrhnout Pavluna tak čekáme na výsledek. Mě zatím jen občas povrzne,až to začne pravidelně tak to bude paradá :?

to greggie: tenhle názor o elektrice jsem už slyšel.Ale zatím si tady nikdo moc na elektriku nestěžoval.Mě zatím odešel jen zámek levých zadních dveří,důvod nejasnej dle servisu. A ono v dnešní době jsou stejně všechny auta nabouchany elektrikou až po střechu,a když nastane problem tak je to takový maly hlavolam. A to že byly hlavy na přetěsnění je i možná to že to bylo firemní a každej tomu dával už od nastartování plyn až na podlahu,víme jak někteří jezdí s firemníma autama,není jejich jejim to prostě jedno.
Naposledy upravil(a) wrbics dne 19 kvě 2009 16:34, celkem upraveno 1 x.

greggie
Vůz: V40 1.9d MY 2004

Příspěvek od greggie »

greggie píše: A to že byly hlavy na přetěsnění je i možná to že to bylo firemní a každej tomu dával už od nastartování plyn až na podlahu,víme jak někteří jezdí s firemníma autama,není jejich jejim to prostě jedno.
praveze u nas ma auto pridelene len jeden vodic, je teda "jeho" a nikdy ho nedava z ruk. Navyse po 4 rokoch/150tkm mas moznost to auto odkupit za zostatkovu hodnotu minus 30% ako benefit, kazdy tak sluzobne auto "setri" de-facto pre seba. Tak som kupil moju V40 (aj ked som ju nejazdil ja, ale kolegu poznam a viem ze nie je ziadny "bejk") a Brusselsky Volvo servis v Piatok tvrdil, ze V40ku v lepsom stave este nevideli. Takze tento faktor by som vylucil.

wrbics

Příspěvek od wrbics »

greggie píše: praveze u nas ma auto pridelene len jeden vodic, je teda "jeho" a nikdy ho nedava z ruk. Navyse po 4 rokoch/150tkm mas moznost to auto odkupit za zostatkovu hodnotu minus 30% ako benefit, kazdy tak sluzobne auto "setri" de-facto pre seba. Tak som kupil moju V40 (aj ked som ju nejazdil ja, ale kolegu poznam a viem ze nie je ziadny "bejk") a Brusselsky Volvo servis v Piatok tvrdil, ze V40ku v lepsom stave este nevideli. Takze tento faktor by som vylucil.
to je dobrá strategie :palec: ta se mi velmi líbí :tlesk: prostě záleží na lidech
U motoru 2.0D co jsem někdy zavítal na jiná fora (citroen,peugeot) jsem se setkal zatím jen problemy s EGR ventilem,občas turbo. Uvidíme co potká mě,nebo někoho jiného. Zatím je vše v pořádku a doufám že dlouho bude.

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

Filtry pevných částic a žhaviče a to je teprv začátek. Fujtajbly motory. Ropáky nemusím, ale zlaté D5

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“