VOLVO V50

Moderátor: wickey

• Autor
  • Zpráva
harlequin
Vůz: S40 - D4204T

Re: VOLVO V50

Příspěvek od harlequin »

Guru píše:
Lumpy píše:Letní Michelin Pilot Primacy 205/55/17
Na Volve V50 maš 17" ? aj v technickom maš to uvedene že take gume možu byt?

U mne na S40 je bud 205/55/R16 alebo 190/60/R16, žiadne ine rozmery nesmu byt, teda bez zasahu/prepisu. :?
ako pozeram mame tie iste auta :D teda velmi podobne... a ano S40 je toto co V50 pneumatik myslim... aj ja tam mam aj 18stky...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Hagrid

Příspěvek od Hagrid »

Guru píše:
Lumpy píše:Letní Michelin Pilot Primacy 205/55/17
Na Volve V50 maš 17" ? aj v technickom maš to uvedene že take gume možu byt?

U mne na S40 je bud 205/55/R16 alebo 190/60/R16, žiadne ine rozmery nesmu byt, teda bez zasahu/prepisu. :?
Hele, já mám v techničáku napsanej akorát jeden rozměr, kterej na to auto navíc ani nejde dát (patnáctky kola s 2,4 motorem se tam kvůli předním kotoučům jaksi nevejdou :D ) a taky to neřešim ;-)

Raff

Příspěvek od Raff »

Chlapi, vracim se na zacatek diskuse: zitra jedu projet kolegovu V50 1.6D r.v. 2005 najeto asi 60.000 km, pokud me nezklame, nejspis ji poridim pro damskou cast rodiny. Takze budu vdecnej za postrehy a doporuceni, stoji-li to za to. Normalne bych na V5O asi nemyslel, takze nema smysl diskutovat, jakej motor by byl lepsi atd., je to proste moznost slusnyho kupu tak jak je. Mimochodem, je neco novyho v dovozu aut do CR z EU ?
Present: CZ: Volvo XC70 D5 (205 HP) Summum MY 2010; Volvo V50 1.6D 2006 NO: Volvo V50 1.6D 2006 Addition

Guru

Příspěvek od Guru »

No chlapi, poslal som e-mail do autorizovaneho sevisu Euromotor - Banska Bystrica aby som sa informoval ohladom nahrania ineho jazyka do počitača auta okrem Taliančinu, ale aj ine... takuto odpoved som obdržal:

Dobrý deň.
Zmena jazyka sa da u Vášho vozidla prestaviť len na anglický,nemecký,francúzsky a taliansky jazyk.Čeština sa dá nahrať len do vozidiel vyrobených po rv.2006.
Zmena jazyka vychádza stojí cca 150 euro.Doba nahrávania cca 1-1,5 hod.Objednať sa dá telefonicky na čt 048/4727700.Doba objednania podľa možnosti do 3 prac.dní.
Cena za 1 NH-39 euro bez DPH.
Prehliadka po 20000 km stojí cca 265 euro
Prehliadka po 60000 km stojí cca 320 euro
V cene je zahrnutý olej 5w30
S pozdravom

Nemožem povedat že som bol nadšeny z ich cien, ale za prestavenie jazyka tolko dam, čo už?! :roll: ale v buducnosti v pripade potrebneho servisu kam mam ist? Euromotor je dobry servis? počul som že Žilinsky je katastrofalny, neviem čo je na tom pravdy.
Pre montaž mech. zabezbeč. zariadenia /Zelder, Defend alebo Multilock, stale sa neviem rozhodnut :neutral: / pojdem asi do Brna.

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

to Guru: ty woe :shock: :shock: nepřidal jsi tam k těm cenám vždy jednu nulu? :) Mám pocit, že tady stojí změna jazyka cca 1200 - 1500 Kč. Aspoň to mi říkal prodejce auta, který mi to před prodejem zajišťoval. A asi to byla i cena s prací, to bych možná zvážil výlet do ČR...

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

Jazyk ti zatím nepřehraju, to jedině v SPX, ale pokud by si měl někdy problém a jezdil přes Zlín, nebo Slušovice, tak servis není problém i s diagnostikou.

harlequin

Příspěvek od harlequin »

Guru píše: Dobrý deň.
Zmena jazyka sa da u Vášho vozidla prestaviť len na anglický,nemecký,francúzsky a taliansky jazyk.Čeština sa dá nahrať len do vozidiel vyrobených po rv.2006.
Zmena jazyka vychádza stojí cca 150 euro.Doba nahrávania cca 1-1,5 hod....

take iste auto mam, som bol v KE v Norsone a kedze sa menil ERG ventil tak neviem kolko trvala zmena jazyka :D len viem, ze im pri tom , neviem ako to robili ale ze riadiaca jednotka padla, takze ju flashovali nanovo a tym padom tam je teraz posledny firmware :-) alebo nieco take vravel... a tusim vravel ze cestina sa dat da ale ze to nieje stabilne ze az po roku asi tych 2006 to bolo iste... takze tam mam anglictinu :-) inac je pekne ze si pyta aj vodu do ostrekovacov :D chilometri di autonomia ci jaku taliansku to ma hlasku... ze odhadovany pocet KM :-) a ine veci... no hruuuza ta TAL. takze sa to oplati :-) a tie ceny niesu az take katastrofalne ale...

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Tak jesteze to mam aspon v DE, mit to italsky, tak bych si myslel, ze se mi pod kapotou usidlila chimera a ma hlad :-D

O anglictine taky uvazuju. Kluci u Volva to taky mohli udelat prepinaci, lajdaci. Navi jsem si do EN prepl, telefon mam taky v EN, jen ten pocitac a ovladani radia, klimy a nastaveni vozidla mam porad v DE, pac to zmenit nejde (jako doma nejakym prepnutim). O prepisu uvazuju, jenze to pry z tech 1500 zvedli na 2500-3000. No a vzhledem k tomu, ze to az tak nehori, tak to bude muset pockat :)

Hagrid

Příspěvek od Hagrid »

Guru píše:No chlapi, poslal som e-mail do autorizovaneho sevisu Euromotor - Banska Bystrica aby som sa informoval ohladom nahrania ineho jazyka do počitača auta okrem Taliančinu, ale aj ine... takuto odpoved som obdržal:

Dobrý deň.
Zmena jazyka vychádza stojí cca 150 euro.Doba nahrávania cca 1-1,5 hod.Objednať sa dá telefonicky na čt 048/4727700.Doba objednania podľa možnosti do 3 prac.dní.
Cena za 1 NH-39 euro bez DPH.
Prehliadka po 20000 km stojí cca 265 euro
Prehliadka po 60000 km stojí cca 320 euro
V cene je zahrnutý olej 5w30
S pozdravom

Nemožem povedat že som bol nadšeny z ich cien, ale za prestavenie jazyka tolko dam, čo už?! :roll: ale v buducnosti v pripade potrebneho servisu kam mam ist? Euromotor je dobry servis? počul som že Žilinsky je katastrofalny, neviem čo je na tom pravdy.
Pre montaž mech. zabezbeč. zariadenia /Zelder, Defend alebo Multilock, stale sa neviem rozhodnut :neutral: / pojdem asi do Brna.
Ty krávo! Takhle nízký ceny, tak to je fakt super! I když na Slovensku to možná bylo vždycky levnější no. V době, kdy 100 SKK stálo 77 CZK jsem platil:
Prohlídka po 20 respektive 40 tkm - 8600 CZK
Prohlídka po 60 tkm s výměnou jedněch destiček tuším 14 000 CZK

Ale u dieselu je možná něco navíc a oleje mám v motoru 6 l, ty ho budeš mít asi míň.

Hagrid

Příspěvek od Hagrid »

Lumpy píše:to Guru: ty woe :shock: :shock: nepřidal jsi tam k těm cenám vždy jednu nulu? :) Mám pocit, že tady stojí změna jazyka cca 1200 - 1500 Kč. Aspoň to mi říkal prodejce auta, který mi to před prodejem zajišťoval. A asi to byla i cena s prací, to bych možná zvážil výlet do ČR...
Hele, jen taková kokntrolní otázka z matematiky. Když 1 EUR=28,50 CZK, kolik je 39,50 EUR? O kolik je to víc než 1200 až 1500 CZK? Kolik asi bude stát benzín/nafta na cestu ze SR do ČR a zpátky? A kolik hodin času to bude stát? :lol:

Hagrid

Příspěvek od Hagrid »

flaksy píše:T Kluci u Volva to taky mohli udelat prepinaci, lajdaci.
A byl by si ochoten si za řídící jednotku s větší pamětí připlatit několik stovek (možná tisíc) jen kvůli tomu, že by tam těch nějakých 100 nebo kolik hlášek bylo uloženo ve více jazycích? ;-) Ona ta paměť, pokud má fungovat od -50 do nějakých 150 stupňů docela leze do peněz....

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Hagrid píše:
flaksy píše:T Kluci u Volva to taky mohli udelat prepinaci, lajdaci.
A byl by si ochoten si za řídící jednotku s větší pamětí připlatit několik stovek (možná tisíc) jen kvůli tomu, že by tam těch nějakých 100 nebo kolik hlášek bylo uloženo ve více jazycích? ;-) Ona ta paměť, pokud má fungovat od -50 do nějakých 150 stupňů docela leze do peněz....
Tak jednostrane bych se na to nekoukal. Ciste teoreticky. Jazyk PP by vubec nemusel byt zavisly na RJ. Ten totiz vubec nemusi byt ulozen v RJ (a ani nevim, zda tam vazne ty hlasky v tom jazyku jsou, ale asi jo teda :(, coz je skoda). RJ muze jen sypat data a identifikatory a jazyky mohou byt ulozeny jinde. Pocitac by pouze dostal nejake ID od RJ (napr aktualni spotreba) a jeji hodnotu a vypsal by v nastavenem jazyce aktualni spotreba + ta hodnota. Vim, ze u nekterych aut lze jazyk PP menit. Bohuzel Volvicek k nim nepatri. Nemuze mit vsechno, ze? :-D
Hagrid píše:Když 1 EUR=28,50 CZK, kolik je 39,50 EUR? O kolik je to víc než 1200 až 1500 CZK?
:palec: :tlesk: :pij: ... napsal jsi to krasne :palec:
a dobre, ted si nasypu popel na hlavu ... taky jsem na to nejdriv koukal, ale jak jsi to tam napsal, tak jsem si to spocital a chytal jsem celist u kolen ;)

libre
Vůz: V40, 2.0i B4204S2, r.v.99, manuál

Příspěvek od libre »

Hagrid píše:
Lumpy píše:to Guru: ty woe :shock: :shock: nepřidal jsi tam k těm cenám vždy jednu nulu? :) Mám pocit, že tady stojí změna jazyka cca 1200 - 1500 Kč. Aspoň to mi říkal prodejce auta, který mi to před prodejem zajišťoval. A asi to byla i cena s prací, to bych možná zvážil výlet do ČR...
Hele, jen taková kokntrolní otázka z matematiky. Když 1 EUR=28,50 CZK, kolik je 39,50 EUR? O kolik je to víc než 1200 až 1500 CZK? Kolik asi bude stát benzín/nafta na cestu ze SR do ČR a zpátky? A kolik hodin času to bude stát? :lol:
Já jsem se teda dočetl, že změna jazyka stojí 150 EUR * 28,5 = 4275 CZK. To je skutečně vyšší hodnota než 1200-1500.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to hagrid: počítal jsem si to, ale než jsem ti stačil odpovědět, udělal to za mě Libre a výsledek (a hlavně rozdíl) vidíš sám... :) jestli jsi někde ve výpočtu náhodou neudělal chybu, co? :poc: Asi došlo k omylu, ty jsi počítal cenu za hoďku práce, já jsem tím 1 200 - 1 500 mínil cenu přehrání softu, ne práci. Tak hlavně, že jsme si to vysvětlili a flaksy si může zvednou čelist :D

Jinak mě včera auto mile překvapilo, když se mi po nastartování na displeji objevilo VADNÁ ŽÁROVKA POTKÁVACÍCH SVĚTEL (nebo tak nějak). Radost jsem měl z toho, že mi to dá vědět, z toho, že to musím měnit na parkovišti už ne, navíc jsem to dělal poprvé. Nešel vytáhnout konektor, takže jsem jednou rukou držel světlo, druhou měnil žárovku a mordě měl zakousnutý telefon, abych si na to svítil. Slintal jsem u toho jak bernardýn, ale musím říct, že vymyšlený to mají dobře (oproti Zafiře, kde výměna byla tak na 3x zlomení ruky, než se k žárovce dostanete). Takže výrobce si zaslouží :tlesk: :tlesk:

jou81
Vůz: XC90 MY17 Inscription

Příspěvek od jou81 »

V takových případech zajedu pod lampu :idea:

XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Lumpy píše:Nešel vytáhnout konektor, takže jsem jednou rukou držel světlo ...
Konecne nekdo se zkusenosti, jak vyndat svetlo. Ja to jeste poradne nezkousel, slo mi to z tuha, tak jsem radeji moc netahal. Takze vyndas pojistnej kolik a pak se to svetlo ma vysunout, ze? Nejakej specialni figl natoceni, pod uhlem nebo tak? Zda se mi, ze to nekde drzi jakoby v blatniku. Asi tam je nejaka packa nebo co. Muzes sem napsat nejaky podrobnejsi navod? Diky :prace:

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to flaksy: měl jsem naplánovaný, že si o víkendu dám nanečisto, ale bohužel, žárovka byla rychlejší :D
Vyndal jsem ten kolík, potom na světlo zezadu zatlačil (v místě u masky), tím to vyskočilo ven. Máš recht, u blatníku to drželo víc. Lehce jsem to směrem k blatníku vytočil, pak sem s tím zatřepal nahoru a dolů jak s ježkem v kleci a šlo to ven :D :D . Prostě to chce u toho blatníku opatrně, abys třeba nevyštípnul kousek skla nebo tak. Původně jsem myslel, že je kolík i na druhé straně, ale ne. Dneska jsem se díval v hokně do manuálu a je tam jen ten jeden. Zpátky jsem to nasazoval zase nejdřív u blatníku, zbytek zapadnul krásně...

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Lumpy : Diky! Ja prave to zkousel taky, ale nechtelo se mi s tim moc lomcovat. :prace: U Volva rikali, ze to tak proste ma byt, tak snad nic neulomim. Budu si to muset nanecisto zkusit. Chtel jsem i menit zarovky, ale necham tam ty, co tam jsou. Udajne tam jsou Osram Long Life, tak to jen chci omrknout a koupit jednu do zasoby. Preci jen davat tam nejakou obyc H7 z benzinky nebudu, to by mi auti neodpustilo :-D

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to flaksy: přesně, včera jak mi praskla žárovka, tak jsem tam dal tu ze sady, co jsem měl v autě. Na krabce ja napsaný Volvo, tak to bude asi origo. Ovšem co za kvalitu ty žárovky jsou, to netuším. A doma mám ještě jednu H7, která mi zbyla po zafiře, ta stála asi 105 Kč na benzince, výrobce neznám. Tak jsem si říkal to samý co ty :) . Ale nevím, jestli tam má smysl cpát nějaký zázraky, Night breaker nebo jak se to jmenuje. Nebo ty do modra svítící. Už od dvou lidí jsem slyšel, že to není bůhví co, jen vyhozený kačky. Jednak nevím, jestli by to stejně ta čočka, co je před žárovkou, nezkreslila, pak ta V50 svítí lehce naprd na můj vkus, tak netuším. Dám tam nějakou značkovou, ale přehánět to nebudu...

harlequin

Příspěvek od harlequin »

ja tam mam ty Night Breaker co pry maji o 13% nebo kolik delsi svetlo a jo, malinko to sviti lepe :-) zatim zarovky drzi takze tych 800 SK se oplatilo asi... a tedka celorocni sviceni... tak nevim nevim

wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Příspěvek od wrbics »

Tady je pro inspiraci krásný video jak vyměnit žárovky,vymysleli to dobře :palec: :tlesk: {výměna žárovek} :mrgreen:
Na Osram Night Breaker jsem slyšel,že svití dobře,ale že prd vydrží.I v opravách C30/S40/V40/V50 je o tom zmíňka.Ja uvažuji o žárovkách Philips Eco Vison . Pak dám info.

Ke změně jazyka a ceny - už jsem slyšel že cena stoupla a to prý i jiných služeb. :cry: Ja tam měl taky italštinu,bylo to hrozný.Když jsem po koupi zajel na prohlídku do Olmiku,tak zachvilku cosi auti vzali do dilny,vylezl technik a prý jestli tam nechci radši angličtinu,že vůbec neví co to na něho vybaflo a že se v tom neorientuje!Bez váhání jsem s tim souhlasil. Je ale fakt,že čeština by byla o hodně lepší!
Naposledy upravil(a) wrbics dne 19 kvě 2009 19:53, celkem upraveno 1 x.

Guru

Příspěvek od Guru »

No jo, autičko už mam, a paradna jazda je to! :mrgreen:

A s tym jazykom, no vela toho viem domysliet ked že viem latinsky aj anglicky. Ale tento odkaz som musel dat do translatora: Cinture post non allacciate :lol:

Ale niečo ma trapi: neviem čim to je, alebo prečo je to tak ale ked poriadne šlapnem na plyn tak aj klima začne silnejšie fukat, a to o vela silnejšie :? to tak ma byt? pochybujem... nevie niekto z vas prosim že čo to je za fenomen??

wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Příspěvek od wrbics »

Ale niečo ma trapi: neviem čim to je, alebo prečo je to tak ale ked poriadne šlapnem na plyn tak aj klima začne silnejšie fukat, a to o vela silnejšie :? to tak ma byt? pochybujem... nevie niekto z vas prosim že čo to je za fenomen??
Mě to nedělá,teda aspoň jsem si nevšiml. A to jako,když přidáš plyn tak to přidá na ventilátoru topení a když ubereš tak to taky ubere na ventilátoru top.? Jenom když pořádně nebo i normálně?Je to zajmavé!

Jinak na popud harlequin88 a jeho videa, jsem vyzkoušel další vychytávku: otevření a zavření oken pomocí dálkového ovládání,dobrý :palec:

flaksy

Příspěvek od flaksy »

Tak ohledne ventilatoru / klimy s tim pridanim plynu jsem si taky niceho nevsiml. Zadny rozdil, porad to fouka stejne at tocim 2000 ci 6000 otacek :twisted: . Nezazil jsem to teda u zadneho auta, takze usuzuji, ze to tak byt nema. Cim to ale muze byt, to nevim :(

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

Nepřebíjí to náhodou ? Změřit dobíjení .

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“