VOLVO V50

Moderátor: wickey

• Autor
  • Zpráva
jaz

Re: VOLVO V50

Příspěvek od jaz »

Lumpy píše:to jaz: to je tvoje recenze? Na tuto jsem taky narazil, jedna z těch, který mě přesvědčily, že V50 je zatím to, co hledáme.
To jsem moc rád, přesně to je účel. Až budeš mít chvilku, zkus tam napsat taky něco podobného, ať je nás tam volváků co nejvíce.
flaksy píše:Co s temi svetly? Teda takova hrubka, hned bych to opravil a dal tam poznamku, ze to je vychytavka, ze se o to clovek nemusi starat. No a takove rozsveceni auta klickem, ci funkce "comming home" na poradne osvetleni prichodove cesty domu (po vypnuti motoru zatazeni packy svetel tak, jako bych zapinal dalkove) ...
O tom osvětlení cesty jsem neměl nejmenší tušení, hned dneska to vyzkouším, díky studente :-) Ale na nesmyslné absenci kontrolky trvám, já potřebuju mít o všem přehled a strašně mi to chybí. (Mně se totiž světla automaticky nerozsvěcí)
flaksy píše:A pro toho rejpala, co evidentne ma rad BMW a jinam vlak nejede a rypal do palubniho telefonu u Volva, jsi mel napsat, ze to sluchatko je pouze pro "privatni" volani, kdy napr spolujezdec si chce zavolat. Samozrejme kdyz mi nekdo vola, tak to vemu centralne a automaticky se ztlumi radio a je je to reprodukovane pres repro v aute. Kdybych byl reglej na tom webu, tak to tam tomu neznalkovi vpalim :)
Tenhle člověk byl evidentně trochu mimo, je to tam známý prudič, na kterého nemá smysl jakkoliv reagovat ;-)

Hagrid

Příspěvek od Hagrid »

jaz píše:Ale na nesmyslné absenci kontrolky trvám, já potřebuju mít o všem přehled a strašně mi to chybí. (Mně se totiž světla automaticky nerozsvěcí)
Jakto? Prostě otočíš ten čudl na světla do polohy rozsvíceno a jakmile pak poběží motor, tak budeš i svítit (tj. nastartuješ rozsvítí se, vypneš motor, zhasne se). To je při povinném celodenním svícení naprosto geniální a bylo to geniální i předtím, protože jsem stejně už od dob autoškoly vždycky svítil celý den :)

Jo, to třeba soudruzi u Subaru rozsvěcí už při vložení klíčku do zapalování, a tam je to pak naprd a ta kontrolka by se tam bývala i hodila.

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

to jaz: ahoj, tam mám od pátku V50 2.0 Momentum, rv. 2006. K těm světlům. Mám je pořád zapnuté a rozsvítí se mi automaticky po otočení klíčku do polohy II. Při startování tuším zhasnou a pak se zase rozsvítí. Na tom otočném ovladači je malá kontrolka, která při rozsvícených světlech svítí zeleně. Takže já kontrolku mám...

Macin

Příspěvek od Macin »

Už jsem myslel, že jsi nekoupil, tak gratuluji.

Zdravíme Vás všechny.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Macin: jj, koupil, tomu nešlo odolat. Dostal jsem k tomu i plnou nádrž, takže se už chystáme někam na výlet. Ještě musím koupit zimní gumy, abych se s tím hned někde nevyválel. Ještě mám ve Volvu objednanou výměnu čidla venkovní teploty ve dveřích, což prý byla vada série a byla na to svolávací akce. Takže to bude zadarmo, zrovna dneska to ukázalo při prvním startu -12 °C, při druhým už potom 2 °C. Má to pak vliv na celou klimu v tom automatickým režimu a dokonce prý potom může blbnout zamykání. Jen musím počkat do ledna, mají už plno. Stáhnul jsem si k tomu v EN manuál, tak to zatím studuju a zkouším.
Nezkoušel jsi nastavovat trysku předního ostřikovače? U spolujezdce to stříká moc nahoru, tak jsem vzal jehlu, že to nastavím jako u všech aut, kde je ta kulička v ostřikovači – a tady jsem na to jen zůstal čumět a nevím, jak na to... nechce se mi s tím do Volva, aby se mi nevysmáli :-) nemáš s tím zkušenost?

Fotky
http://img412.imageshack.us/img412/682/sdc10300rt8.jpg
http://img412.imageshack.us/img412/2376/sdc10299yi1.jpg
http://img168.imageshack.us/img168/2347/sdc10297wn8.jpg
http://img360.imageshack.us/img360/3231/sdc10296ca0.jpg

Macin

Příspěvek od Macin »

Lumpy píše:....., padlo rozhodnutí, zítra mi bude v garáži stát V50 2.0D Momentum, rv. 2006, těším se jak pes...

Já jsem nechtěl rýpat před zakoupením, ale trochu jsem se podivil nad textem, že je rozhodnuto. Byl tam nějaký zakopaný pes. Víš jak jsem psal, aby nebyla nějaká skrytá vada. Měl jsem dojem, že už máš rozhodnuto a radostí si taky dnes nezářil.

S tím stříkáním nevím, zatím jsem to nepotřeboval. Jinak pěkná a pokud si Tě tam pamatují, 16 elektrony by tam na prodej nebyly?

Zdravíme Vás všechny.

gold1

Příspěvek od gold1 »

Presne tyhle 5ti paprskova plocha kola se mi velmi zamlouvaji!Jsou to 17"???Jinak krasne auticko.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Macin: radost je veliká, v sobotu jedu do Zlína pro zimní gumy, tak se těším, že se konečně pořádně svezu. Jestli tam mají nějaký kola na prodej netuším, já jsem na tom měl původně 16", tak jsem si tam našel jinou V50, která měla 17 a řekl, že bych chtěl ty kola :) , tak oni to prohodili, s tím žádný problém neměli.

to gold1: jsou to 17", 205/50. Jsou trošku víc cítit nerovnosti, ale já jsem si vždy na velký kola potrpěl, takže mi to nevadí.

gold1

Příspěvek od gold1 »

Mam presne tuhle barvu-tvoje fotky mi davaji vybornou predstavu jak by tato kola vypadala na tom aute.Jeste ukecat drahou polovicku a v lete jdu do nich.V TP je mam zapsane taky.

Lachtan
Moderátor

Příspěvek od Lachtan »

renata píše:Dobrý den,dostala jsem vytoužený vůz Volvo V50!! Jsem nadšena a naprosto spokojena!je to nádhera před tím V40 a taky spokojena!VOLVO nevyměním!!Akorát pánové zháním cd navigaci v češtině!!Může mě někdo nabídnout?korenca@seznam.cz
Děkuji a přeji mnoho kilometrů bez problému Renata :palec:
Ahoj Renato, v první řadě gratulace k autu a vítej mezi náma, ale v druhé řadě tě musím požádat o doplnění podpisu a bydliště, jak je zde dobrým zvykem a pravidlem. Předpokládám, že pochopíš, že výjimky dělat nemohu...
Návod je třeba zde
L.
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)______ (r.v. 2005)

Schumi_01
Vůz: C70 2,4i Momentum MY08

Příspěvek od Schumi_01 »

TOMÁŠ S80 píše:tak projíždim volva V50 a najednou čtu to to tak nevím co si mám myslet ??

Volvo V 50 Kombi 100 KW TDI
Pěkné svezení,krásná spotřeba (cca 5.5), velmi dobrá výbava,ale servis je problém a nedej bože problém v elektrice,český kutil si moc neporadí,vracím se ke koncernu.
:lol: :lol: o tom si nemysli nic jiného...než že jde o nějakého zakomplexovaného koncernistu zvyklého na "božskou" Octavii, na které všechno opravil za pomoci souseda v garáži a dílů které se dají sehnat v každém bazaru :) Považující za vrchol elektroniky v autě palubní PC zobrazující spotřebu a automatickou klimu :D Vše ostatní je pak už jen zbytečný problém... Navíc žijící v představě...že všechno co naftu papá TDI se jmenuje, přeci po tom nejlepším výrobci který turbodiesely "vymyslel" :D :lol:

Hagrid

Příspěvek od Hagrid »

Schumi_01 píše: :lol: :lol: o tom si nemysli nic jiného...než že jde o nějakého zakomplexovaného koncernistu zvyklého na "božskou" Octavii, na které všechno opravil za pomoci souseda v garáži a dílů které se dají sehnat v každém bazaru :) Považující za vrchol elektroniky v autě palubní PC zobrazující spotřebu a automatickou klimu :D Vše ostatní je pak už jen zbytečný problém... Navíc žijící v představě...že všechno co naftu papá TDI se jmenuje, přeci po tom nejlepším výrobci který turbodiesely "vymyslel" :D :lol:
Spíš je to člověk, co si myslí, že autorizovaný servis je "voe hovadina, dáš jim hafo prachů a stejně tě vokradou. Třeba Frantovi..." U VW je pravda, že se v tom umí pohrabat kdejakej tuzer. U Volva to tak holt není. Nicméně autorizované servisy Volva v ČR zrovna taky žádná sláva (respektive jsem po určité zkušenosti bohužel ztratil důvěru, nicméně tam jezdím dál).

Schumi_01

Příspěvek od Schumi_01 »

Hagrid píše:Nicméně autorizované servisy Volva v ČR zrovna taky žádná sláva (respektive jsem po určité zkušenosti bohužel ztratil důvěru, nicméně tam jezdím dál).
To jsem nepopíral...a sám mám bohužel stejný pocit... My naštěstí u svého dealera máme celkem nadstandardní péči, ale ta spočívá stejně spíš jen ve vstřícnějším vyřizování a přívětivějším chování, kvalitu práce a techniků to ovlivnit nemůže, a tam bohužel tu důvěru taky jaksi dávno nějak ne a ne ve mě vyvolat... :)

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Schumi_01 a Hagrid: já jsem byl teď v Brně v AB auto, kde mi měnili v rámci nějaké svolávací akce čidla venkovní teploty v předních dveřích (nevím kdy akce byla, upozornil mě na to prodejce mýho auta a domluvil to ve Volvu, jen vím, že to poznáte podle chybových hlášení v PC). S jedním technikem je super domluva, zato ten druhý, to je hromádka neštěstí. Na dotazy ohledně cen čehokoliv (stěračů, gumových koberců nebo toho nastavení trysky ostřikovače - řešeno v opravách) odpovídá: nevím, asi to nejde. Cenu nevím, ale asi kolem ... No, nebýt toho technika, se kterým jsem to řešil, tak se přikláním k názoru, že je to děs a bída. Možná by se chovali jinak, když bych řekl, mám problém, opravte to a na kačkách nezáleží.

Navíc nevím, jestli jste někdo zaregistrovali v Občanským Judu kauzu s Mazdou CX7 a spálenou spojkou. Týkalo se to "bohužel" AB Auto Brno. Majitelovi po cca roce odešla spojka (úplně spálená), tak to reklamoval. Bylo mu řečeno, že ji neumí používat a záruka se na to nevztahuje. Pán byl bývalý profi řidič, tak jim říkal, že spojku používat umí atd. atd. Nakonec výměnu zaplatil (cca 60 litrů), za půl roku to samý znova. Tak to zase řeší, AB ho vyfuckovalo, tak se obrátil na právníka a OJ, no celkem drsný.

Je jasný, že je to jiná sekce (dělají ještě Fiat), ale vedení bude asi stejný, takže ten přístup asi začíná odshora...

Ale toto je jen můj dojem a názor, možná další z vás mají opačné zkušenosti. Nemůže to přece všude být špatný, no ne?

Schumi_01

Příspěvek od Schumi_01 »

Lumpy píše: Ale toto je jen můj dojem a názor, možná další z vás mají opačné zkušenosti. Nemůže to přece všude být špatný, no ne?
Špatný to všude rozhodně není... A ani u nás v Auto Homolka to není vůbec špatný. Nikdy jsem tam neměl žádný problém co se týče jednání a dohody...a to i v době, kdy jsem se jaksi nepřipojil do rodiny jejich velkého VIP zákazníka :) Teď je to chování samozřejmě ještě vstřícnější a lepší...navíc kluky z prodejního týmu znám, neříkám vyloženě kamarádi, ale tykáme si (ještě z doby jsem prodával u konkurence :))...příjímacího technika jsem taky už za tu dobu celkem poznal a musím na jeho osobu pět jen samou chválu! O tom žádná... Je to fair člověk. K vedení se vyjadřovat nebudu...problém s ním nikdy nebyl ani náhodou, pouze teď přebíra iniciativu jaksi víc drahá polovička z vedení a už jsem slyšel ne úplnou spokojenost... :D
Ty moje pochybnosti spíš byli o schopnostech odvedení práce jako takové...samotných techniků a jejich šikovnosti a poctivosti a důslednosti...tam tu důvěru fakt pořád nemám a nikdy jsem nijak extra neměl :)
Nemít tam tak dobré vztahy a známé...zkusím to třeba za hranicema. Ale v současný době se mě (a doufám na hezky dlouho) netýká nic jiného než pravidelný servis, a to s tím žádný problém nikdy nebyl...takže je to v podstatě OK :)

Hagrid

Příspěvek od Hagrid »

Schumi_01 píše:Ale v současný době se mě (a doufám na hezky dlouho) netýká nic jiného než pravidelný servis, a to s tím žádný problém nikdy nebyl...takže je to v podstatě OK :)
Jenže to je zrovna to, na co narážím já. V onom "pravidelném servisu" jde totiž o život - konkrétně třeba o brzdy a brzdovou kapalinu.

Uvedu svůj příklad - v Auto Hase jsem byl na pravidelné garanční prohlídce. Bylo mi sděleno, že brzdové destičky vydrží jen 15 tisíc km, ale vzhledem k tomu, že ročně najedu ještě míń, že mi je tam nechali, abych zbytečně neplatil. Po 2000 km jsem byl na zimní prohlídce, kde řekli, že všechny 4 brzdové destičky je třeba okamžitě vyměnit. To mě naštvalo, tak jsem zajel do servisu v Průhonicích, kde mi vyměnili jen přední destičky, protože zadní byly OK, ale říkali, že to nějak divně brzdilo, a že zjistili, že tam byla troška vzduchu a dolili mi tam půl litru brzdový kapaliny. Že prej to bylo hned poznat při zkušební jízdě, že by to museli poznat v každym servisu. No, a teď to nejvtipnější. Po dalších 8000 km jsem přijel do Auto Hase na letní prohlídku. No a co se nestalo - najednu ty neměněné zadní brzdové destičky prý byly zase v pořádku...

Tudíž v Auto Hase jsem jaksi ztratil důvěru. Problém je, že spolu s ní jsem ztratil důvěru tak nějak ve všechny servisy. V Průhonicích totiž nemají nějak zvlášť vstřícný přístup ke klientům a když jsem tam byl na další garančce, tak nejdřív říkali, že to zabere dvě hodiny, pak ještě půl hodinku a pak nakonec z toho bylo 3,5 hodiny. To mi přišlo trochu zvláštní, ale říkali, že tam byla ještě nějaká svolávací akce či co, takže dejme tomu. Nicméně ta důvěra už tam není, a to i přesto, že v Průhonicích jsou možná OK.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Hagrid: hehe, to s deskama mi říkali při zimní prohlídce taky, prý moc nevydrží, no když jsem byl v sobotu na geometrii, tak se ten mechanik díval na auto (není to známý!), tak říkal, že všechno je v pohodě, tak jsem se schválně ptal na desky, tak mi řekl, že pokud nenajedu za rok 40 - 50 tisíc, tak si nemusím dělat starosti... a teď babo raď :)

ale mám spíš otázku na fungování klimy na funkci AUTO. Protože se mi to nepodařilo vyčíst ani v manuálu, tak se ptám, jestli mi poradíte. Už prodejce auta a pak i kamarád, co má S60 mi řekli, že klidně můžu mít celý rok zapnutou klimu na funkci AUTO. Takže to tam mám. V počítači mám v nastavení ventilátoru volbu NIZKÝ. Ale i tak mi po vyhřátí auta na požadovanou teplotu vadí, že větrák hučí. Vyzkoušel jsem, že při vyhřátém autě mi stačí dát na druhý nebo třetí stupeň, kdy v podstatě udržuje teplotu, ale je úplně potichu. Jenže když toto ručně nastavím, zhasne mi na tom otočném ovladači kontrolka AUTO (i na displeji) a já teď nevím, jestli dál funguje AUTO TEPLOTA nebo ne (klima zůstává na ON). To samý se stane, když přepnu proud vzduchu třeba na nohy... můžete mi prosím poradit?

Schumi_01

Příspěvek od Schumi_01 »

Lumpy píše:to Hagrid: hehe, to s deskama mi říkali při zimní prohlídce taky, prý moc nevydrží, no když jsem byl v sobotu na geometrii, tak se ten mechanik díval na auto (není to známý!), tak říkal, že všechno je v pohodě, tak jsem se schválně ptal na desky, tak mi řekl, že pokud nenajedu za rok 40 - 50 tisíc, tak si nemusím dělat starosti... a teď babo raď :)

ale mám spíš otázku na fungování klimy na funkci AUTO. Protože se mi to nepodařilo vyčíst ani v manuálu, tak se ptám, jestli mi poradíte. Už prodejce auta a pak i kamarád, co má S60 mi řekli, že klidně můžu mít celý rok zapnutou klimu na funkci AUTO. Takže to tam mám. V počítači mám v nastavení ventilátoru volbu NIZKÝ. Ale i tak mi po vyhřátí auta na požadovanou teplotu vadí, že větrák hučí. Vyzkoušel jsem, že při vyhřátém autě mi stačí dát na druhý nebo třetí stupeň, kdy v podstatě udržuje teplotu, ale je úplně potichu. Jenže když toto ručně nastavím, zhasne mi na tom otočném ovladači kontrolka AUTO (i na displeji) a já teď nevím, jestli dál funguje AUTO TEPLOTA nebo ne (klima zůstává na ON). To samý se stane, když přepnu proud vzduchu třeba na nohy... můžete mi prosím poradit?
Funkce AUTO je prostě plně automatická ventilace pro co nejlepší dosažení nastavený teploty a jejího udržení. To znamená, že pokud si nastavíš dejme tomu ted v zimě 23 a auto je studený...ze začátku to bude foukat maličko, protože to pořád fouká ještě studený vzduch, ale jakmile se to zahřeje, začne to fučet větší silou tak, aby ti tam těch 23 auto udělalo co nejrychleji...a fouká snad ze všech otvorů rovnoměrně...a pak se intenzita větráku sníží a ztiší se protože už tam máš tepleji a není potřeba tolik foukat...a pak už jen jedeš a auto ti udržuje tu samou teplotu...
To samé v létě s klimou a chlazením...
Já rozdělování distribuce vzduchu v podstatě ani nepoužívám (kromě čelního skla pro odmlžení).
A sílu větráku stahuju jenom když vim, že stejně jedu kousek a nepotřebuju tu teplotu nafoukat takhle silně... Pokud stáhneš intenzivu ventilátoru, teplotu ti samozřejmě auto udržovat bude, alespon se bude snažit, ale bude mu to trvat déle, protože si nemůže regulovat sílu ventilátoru...
A AUTO ti zhasne pokaždé, když uděláš jakýkoli zásah do automatiky, tzn. změníš směr foukání, nebo sílu větráku.

Osobně na automatickou klimu ve Volvu nedám dopustit! Znám ji už hodně dlouho a z více aut a jsem s ní sžitý a je naprosto geniální :) Funguje krásně sama přesně tak jak má a intuitivně... Nikdy jsem jinde nebyl s klimou takhle spokojen.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to schumi_01: díky za vysvětlení, myslel jsem si to přesně jak píšeš. Akorát mě lehce štve, že i po cca 40 km ten ventilátor je slyšet, nic moc hlasitýho, cca na 7 stupňů na tom displeji, ale když jsem ještě nepoužíval AUTO, tak jsem to po vyhřátí šupnul třeba na 2, nevydalo to ani hlásku a byla v autě paráda. Teď mě čeká cca 500 km do Sokolova, tak to vyzkouším. Jinak mi to samozřejmě vyhovuje, protože s tím nemusím hrkat a všechno je v rukou osudu a Volvo klimy :D :D

díky :palec:

Hagrid

Příspěvek od Hagrid »

Lumpy píše:to schumi_01: díky za vysvětlení, myslel jsem si to přesně jak píšeš. Akorát mě lehce štve, že i po cca 40 km ten ventilátor je slyšet, nic moc hlasitýho, cca na 7 stupňů na tom displeji, ale když jsem ještě nepoužíval AUTO, tak jsem to po vyhřátí šupnul třeba na 2, nevydalo to ani hlásku a byla v autě paráda. Teď mě čeká cca 500 km do Sokolova, tak to vyzkouším. Jinak mi to samozřejmě vyhovuje, protože s tím nemusím hrkat a všechno je v rukou osudu a Volvo klimy :D :D

díky :palec:
V zimě (myslím v té teplotní jako je teď) je hloupost používat klimatizaci. Bohatě Ti totiž stačí, a výrazně rychlejc i auto vytopí, teplo z motoru. Díky tomu navíc pak máš v autě po vytopení ticho, protože na udržení teploty jen stačí nepřivádět další teplý vzduch od motoru. Kdo nevěří, ať zkusí vytopit auto v téhle zimě se zapnutou klimatizací a bez ;-)

Schumi_01

Příspěvek od Schumi_01 »

Hagrid píše: V zimě (myslím v té teplotní jako je teď) je hloupost používat klimatizaci. Bohatě Ti totiž stačí, a výrazně rychlejc i auto vytopí, teplo z motoru. Díky tomu navíc pak máš v autě po vytopení ticho, protože na udržení teploty jen stačí nepřivádět další teplý vzduch od motoru. Kdo nevěří, ať zkusí vytopit auto v téhle zimě se zapnutou klimatizací a bez ;-)
Jojo, to je taky pravda...
Ale zase tím pak vyřadíš i čidla pro mlžení oken... Já mám klimu puštěnou hlavně ze začátku aby se mi okna nemlžili, ale málokdy jí vypínám...nemám s topením problém, máme už i elektrický příhřev a topí to hned a parádně a s hlukem ventilátoru taky problém vůbec nemám...a to ho mám nastavený v menu na střední úroveň.

Lachtan
Moderátor

Příspěvek od Lachtan »

Nevím jak nejnovější modely, ale není to náááhodou tak, že když přepneš na ofuk předního okna, tak se ti automaticky zapne klima bez možnosti ji manuálně vypnout ??? ;-)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)______ (r.v. 2005)

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Lachtan: myslíš gombík Defrost? To rychlé odmlžení? To se zapne klima, ale když ten knoflík zmáčknu znova, tak ho tím vypnu a tím i klimu... už se v tom začínám ztrácet :-)

Lachtan
Moderátor

Příspěvek od Lachtan »

Asi by to chtělo zase "spáchat" nějaký sraz S/V40, S40/V50 a dalších, aby jsme mohli porovnávat a vzájemně poznat ;-)

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Lachtan: já bych to potřeboval :-) sice umím anglicky dobře, takže manuál mám pročtený, ale i tak mám v pár věcech bordel. A aspoň poznám lidi z fóra, já osobně v Brně třeba moc V50 nevídám... jsem pro...

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“