Motorovy olej

Všechno o sedmách a devítkách!
  • Autor
  • Zpráva
GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

Jarda S40 píše:Martine, já netvrdím, že je Mogul nejlepší! Ale také neudělá to, že za 2kkm vylítaj ojnice. Samozřejmě čím špičkovější motor, tím lepší olej, ale zase ty motory B23, B230 a podobně nejsou žádný skvosty moderní techniky. Jsou to klasický 8ventily s výkonem kolem 50k/l, čili plně srovnatelné s tím žigulem!
Jardo říká ti něco trhání mazacího filmu???Krom toho hovořím hlavně o motorech Turbo.

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

martinopel píše:
Jarda S40 píše:Martine, já netvrdím, že je Mogul nejlepší! Ale také neudělá to, že za 2kkm vylítaj ojnice. Samozřejmě čím špičkovější motor, tím lepší olej, ale zase ty motory B23, B230 a podobně nejsou žádný skvosty moderní techniky. Jsou to klasický 8ventily s výkonem kolem 50k/l, čili plně srovnatelné s tím žigulem!
Jardo říká ti něco trhání mazacího filmu???Krom toho hovořím hlavně o motorech Turbo.
Samo že říká :lol: navíc mám pocit, že kdosi prohlásil něco jako "já turbo nemám, tak si ho (ten olej, ne něco jiného :lol: ) tam dám". Nějak mě vyplynulo snad i z Bídákova přízpěvku,že o turbu není řeč.Na mazání turba bych váhal. I když na druhé straně jsme dávali od Mogulu olej M6AD SII do liazek v detu s turbem a vysloveně si libovaly.

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

Jarda S40 píše:
martinopel píše:Jardo říká ti něco trhání mazacího filmu???Krom toho hovořím hlavně o motorech Turbo.
Samo že říká :lol: navíc mám pocit, že kdosi prohlásil něco jako "já turbo nemám, tak si ho (ten olej, ne něco jiného :lol: ) tam dám". Nějak mě vyplynulo snad i z Bídákova přízpěvku,že o turbu není řeč.Na mazání turba bych váhal. I když na druhé straně jsme dávali od Mogulu olej M6AD SII do liazek v detu s turbem a vysloveně si libovaly.
Když se koukneš na první příspěvek v tomto topicu tak to je o turbu. :wink:

selap

Příspěvek od selap »

za předpokladu,že se bude jezdit s rafikou otáčkoměru pořád hodně blízko červenýho,můžem se bavit o značkách olejů a trhání olej filmu,pokud se jezdí běžným způsobem,tak stačí aby olej vyhovoval předepsaným specifikacím motoru.Ono některý oleje renomovaných značek jsou daleko horší shit nez Mogul.

Jarda S40

Příspěvek od Jarda S40 »

selap píše:za předpokladu,že se bude jezdit s rafikou otáčkoměru pořád hodně blízko červenýho,můžem se bavit o značkách olejů a trhání olej filmu,pokud se jezdí běžným způsobem,tak stačí aby olej vyhovoval předepsaným specifikacím motoru.Ono některý oleje renomovaných značek jsou daleko horší shit nez Mogul.
No a o to právě jde :lol: Já jezdím víceméně na volnoběh a Martin na tom opačném konci otáčkoměru :wink:

bidak

Příspěvek od bidak »

kruci Martine, nikdo nerika, ze je Mogul spickovej olej
ale do motoru, kterej ma nalitano 200 ci 300 tisic a nevis, kdo tam co nalil, je lepsi nalejt mogul, nez mobil
nebot skvely mobil ma skvela aditiva, ktera rozpousti usazeniny, ktere se tam vytvorily pri predchozim pouziti treba oleje mogul - tim padem ten motor v podstate zlikvidujes
a ted mi to vyvrat!!! :twisted:

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

bidak píše:kruci Martine, nikdo nerika, ze je Mogul spickovej olej
ale do motoru, kterej ma nalitano 200 ci 300 tisic a nevis, kdo tam co nalil, je lepsi nalejt mogul, nez mobil
nebot skvely mobil ma skvela aditiva, ktera rozpousti usazeniny, ktere se tam vytvorily pri predchozim pouziti treba oleje mogul - tim padem ten motor v podstate zlikvidujes
No to ti klidně vyvrátím,protože aditiva nerozpouští usazeniny,to mají na starost detergenty,které dnes obsahují všechny oleje,takže pokud naliješ ten kvalitnější olej tak jím určitě nic nezkazíš.

Jarda S40

Příspěvek od Jarda S40 »

martinopel píše:
No to ti klidně vyvrátím,protože aditiva nerozpouští usazeniny,to mají na starost detergenty,které dnes obsahují všechny oleje,takže pokud naliješ ten kvalitnější olej tak jím určitě nic nezkazíš.
No a z toho právě vyplývá, že je jedno jakej olej, takže i ten mogul :wink:

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

Jarda S40 píše:
martinopel píše:No to ti klidně vyvrátím,protože aditiva nerozpouští usazeniny,to mají na starost detergenty,které dnes obsahují všechny oleje,takže pokud naliješ ten kvalitnější olej tak jím určitě nic nezkazíš.
No a z toho právě vyplývá, že je jedno jakej olej, takže i ten mogul :wink:
:lol: :lol: :lol:

bidak

Příspěvek od bidak »

martinopel píše:
ale zkazim - mam vyzkouseno
navic ten detergent je prave aditivum

Jarda S40

Příspěvek od Jarda S40 »

Bídáku, my jsme se učili, že oleje obsahují aditiva a detergenty. Aditiva zlepšují jejich mazací vlastnosti (i jiné, třeba ochranu proti korozi a pod.)a detergenty zabraňují usazování nečistot.

bidak

Příspěvek od bidak »

Jarda S40 píše:Bídáku, my jsme se učili, že oleje obsahují aditiva a detergenty. Aditiva zlepšují jejich mazací vlastnosti (i jiné, třeba ochranu proti korozi a pod.)a detergenty zabraňují usazování nečistot.
detergent je aditivum pridavane do oleje

Jarda S40

Příspěvek od Jarda S40 »

bidak píše:
Jarda S40 píše:Bídáku, my jsme se učili, že oleje obsahují aditiva a detergenty. Aditiva zlepšují jejich mazací vlastnosti (i jiné, třeba ochranu proti korozi a pod.)a detergenty zabraňují usazování nečistot.
detergent je aditivum pridavane do oleje
Bedreš li aditivum obecně jako "přísadu" pak ano. Ale v olejařství se to používá ve smyslu jak jsem napsal. Takže ano, detergent je aditivum, které napomáhá udržet nečistoty rozptýlené v oleji. :wink:

bidak

Příspěvek od bidak »

Jarda S40 píše:Bereš-li aditivum obecně jako "přísadu"
ano

Zpět na „700 / 900“