Prosím o konzultaci - po servisním zásahu

Moderátor: wickey

This topic is 13 years a 7 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Zz

Příspěvek od Zz »

No dělám rozvody vzduchu(doufám,že to není skrytá reklama)a tak se do ledakterého servisu dostanu.Jednou jsme byli v Praze a na dílnu přivezli VW TRANSPORTER.Mechanik nemoh chytit šroub na nápravnicy,tak se vzala vzduchová utahovačka,nastavil se ten největší dotahovací moment a... :shock: ...a bylo hotovo :D
Neříkám že je to špatný mechanik,ostatní opravy prováděl poměrně vzručně,ale teď zrovna pospíchal domů a neměl čas na nějaké dlouhé štelování...A nejhorší je,že každý den někdo pospíchá domů a nemá čas na štelování :mrgreen:

Pablo

Příspěvek od Pablo »

Zz píše:No dělám rozvody vzduchu(doufám,že to není skrytá reklama)a tak se do ledakterého servisu dostanu.Jednou jsme byli v Praze a na dílnu přivezli VW TRANSPORTER.Mechanik nemoh chytit šroub na nápravnicy,tak se vzala vzduchová utahovačka,nastavil se ten největší dotahovací moment a... :shock: ...a bylo hotovo :D
Neříkám že je to špatný mechanik,ostatní opravy prováděl poměrně vzručně,ale teď zrovna pospíchal domů a neměl čas na nějaké dlouhé štelování...A nejhorší je,že každý den někdo pospíchá domů a nemá čas na štelování :mrgreen:
Ono je lepší u toho, jak řádí mechanik radši nebýt...a s pevnými nervy počkat na verdikt. Vlastně nikdo nemá moc rád, když mu druhý kouká na ruce... :lol: P.

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

wickey píše:na ja, proto vzdy nad mechaniky v servisu stojim a koukam jim na ruce - cim, ze to nemaji radi, ale zas se mi tohle nemuze stat :evil:
To bych zrovna netvrdil, znám několik mechaniků, kteří jsou z čumilů tak nervózní, že sem tam přitáhnou něco méně než by měli, nebo něco zapomenou zkontrolovat. Většina lidí nesnáší když se jim kouká na ruce a na odvedené práci je to poznat.
Naštěstí to není můj případ, já si naopak zase rád pokecám.

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

O tom jak to funguje v servisech a je jedno jestli značkových nebo neznačkových, by se dala napsat velká kniha. A myslím, že by to bylo skoro jako paměti. Jen já už prošel: neznačkový Renault, značkový Renault, neznačkový všehochuť, značkový Opel, značková Lada, značkový Citroen, značkový Mitsubishi, značkový VW, značkový Volvo, nenačkový převážně Volvo, BMW, Mercedes, VW,Renault, a prakticky všechny americké značky ( mimo bývalé Daewoo ). Možná pořadí není úplně přesné ale zhruba tak nějak to asi bylo.

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

jarek.krizan píše:O tom jak to funguje v servisech a je jedno jestli značkových nebo neznačkových, by se dala napsat velká kniha. A myslím, že by to bylo skoro jako paměti. Jen já už prošel: neznačkový Renault, značkový Renault, neznačkový všehochuť, značkový Opel, značková Lada, značkový Citroen, značkový Mitsubishi, značkový VW, značkový Volvo, nenačkový převážně Volvo, BMW, Mercedes, VW,Renault, a prakticky všechny americké značky ( mimo bývalé Daewoo ). Možná pořadí není úplně přesné ale zhruba tak nějak to asi bylo.
Fluktuante! :lol:

Hans

Příspěvek od Hans »

Párkrát jsem byl v servisu a pozoroval průběh opravy a chvílemi mě z toho mrazilo. Mechanik odbíhal od auta k počítači a listoval v elektronickém manuálu, kterému nerozuměl ani slovo. V jednom značkovém servisu se dokonce mechanik spojil s někým ve Francii on-line a lámanou angličtinou míchanou s němčinou se snažil něco dostat z frantíka, kterej mu vůbec nerozuměl. Celou opravu prováděl jenom podle obrázků a podle toho taky ta oprava dopadla. Sice jsem odjel, ale jenom na první křižovatku a tam byla konečná. Jednou mně v sevisu opravovali klimatizaci a protože to bylo francouzské auto, tak byl manuál kompletně ve francouštině a zařízení pro opravu a plnění klimatizace bylo italské a na displeji psalo nějaké vzkazy v italštině. Došlo k totálnímu zmatení mechanika a celého osazenstva servisu a klimatizaci dávali dohromady tři týdny. Sehnal jsem volváckej software Volvo-Vadis a Hayesse a snažím se raději udělat všechno sám. Problém je akorát v tom, že nemám některé speciální nářadí.

wickey
Vůz: C70 T5 cabrio + V70 XC Cross Country

Příspěvek od wickey »

jjj, manualy pro autorizovane servisy jsou obrazkove a aktualizace vlepovaci - udelane tak, aby tomu rozumela i cvicena opice :)
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '00 V70 XC AWD Cross Country - B5244T, M58 142 kW #421/460 - dark olive pearl/grey
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '99 S70 - B5254S DENSO, AW50-42 125 kW #427 - graphite grey metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country
This topic is 13 years a 7 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“