Dovoz auta ze Švýcarska

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Scarabeus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 257
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: VOLVO V70 TDI Swiss - MB SPRINTER 4x4
Bydliště: Praha

#26 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Scarabeus »

Veškeré doklady o proclení jsou:

a) 2-3 stránky A4 ze specifickými daty a kódy, které jsou zaneseny do systému pro celní úřad, pokud se bavíme o německých celních úřadech. Na poslední straně by měl být uveden typ a značka vozidla zakonenčené Fzg. Ident Nr. (což je to samé jako VIN)

b) QUITTUNG o zaplacení cla a dph (Zoll a Mwst.) s kulatým razítkem ZOLLAMT, kde je číslo a město, přes který přechod bylo auto vezeno a proběhlo vyclívání.

c) všechny tyto doklady mají nahoře jednací - spisové číslo, které musí souhlasit!

d) tyto doklady o proclení jsou platné ve všech zemích EU, bohužel ani český celní úřad není propojen s německým v oblasti kontroly proclení vozidla přes německou stranu!

e) avšak celní správa si může vyžádat seznam dovezených aut mimo EU z registru vozidel a tyto zpětně až 3 roky kontrolovat, zda byla řádně proclena a zaplaceno CLO a DPH! I když se doklady o proclení nedokládají ani při registraci vozidla, ani při dovozové STK.

f) v případě nedoložení těchto dokladů má celní úřad právo na zahájení nového dodatečného celního řízení s pokutou a doplacením cla + dph.

To asi jen tak ve zkratce...
_________________
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Bylo 6x V70 TDI, 2x SAAB 9-3 110kW TID, SHARAN TDI 81kW, SHARAN TDI 96 kW CRUISE, TOYOTA LAND CRUISER 120 D4D, NISSAN PATROL 3.3 TD, AUDI A6 AVANT TDI S-Line, 4x FORD SCORPIO V6 4X4, TOYOTA CELICA GT , CHRYSLER VOYAGER 2.5 TD, MERCEDES E 300 TD, MERCEDES 190D

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 615
Registrován: 7 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#27 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od kolemjdouci »

stručně a jasně, perfektní, díky!
_________________
škatule hejbej se

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: zatím žádné

#28 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Stepan2 »

Scarabeus píše:Veškeré doklady o proclení jsou:
Moc pěkně a jasně popsáno. Proč to nemůže být takto popsané na úřadě. Děkuji moc.

Uvítal bych i nezkrácenou verzi a myslím že nejsem sám.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: zatím žádné

#29 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Stepan2 »

Stepan2 píše:
Scarabeus píše:Veškeré doklady o proclení jsou:
Moc pěkně a jasně popsáno. Proč to nemůže být takto popsané na úřadě. Děkuji moc.

Uvítal bych i nezkrácenou verzi a myslím že nejsem sám.
Sken jak papíry vypadají by byl také velkou pomocí. Těžko se určuje co chci a jestli jsem dostal to co potřebuji když ani nevím jak to vypadá a kolik toho je :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 321
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Dejvice
Vůz: 850 xc90

#30 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Wolfram1944 »

Tak podivej, tady je hlavicka toho papiru dle bodu a) vyse. Ja to mam na dvou stranach a obsahuje to vypocet cla a dph a potom identifikaci auta. A jeste to bylo tak, ze tento papir mi vydali az po zaplaceni - tj. predlozeni toho kvitungu. Pokud tedy mas tento papir, muzes se duvodne domnivat, ze to procleno bylo.
Přílohy
850_zoll1.jpg
850_zoll1.jpg (11.23 KiB) Zobrazeno 1435 x
Naposledy upravil(a) Wolfram1944 dne 05 úno 2020 23:25, celkem upraveno 1 x.
_________________
.: 850 T-5R '95 B5234T5 AW50-42 ::: XC90 3.2 '07 B6324S TF-80SC ::: 2009-2019 850 TDI '96 D5252T M56 :.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 321
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Dejvice
Vůz: 850 xc90

#31 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Wolfram1944 »

Tady je ten kvitung.
Jinak myslim, ze informaci jsi tady dostal docela dost. Tak snad se ti to povede. A byl bych rad, abys sem reciprocne napsal svoje postrehy.
Přílohy
850_quit3.jpg
850_quit3.jpg (48.46 KiB) Zobrazeno 1444 x
_________________
.: 850 T-5R '95 B5234T5 AW50-42 ::: XC90 3.2 '07 B6324S TF-80SC ::: 2009-2019 850 TDI '96 D5252T M56 :.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: zatím žádné

#32 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Stepan2 »

Informací jsem dostal opravdu hodně. Moc za ně děkuji. Teď je to na prodejci aby dodal specifikované papíry. Podělím se jak to dopadlo.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: zatím žádné

#33 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Stepan2 »

Stále to řeším.

Pořád mě chybí ještě QUITTUNG - potvrzení o zaplacení, od prodejce. Mám výměr jaká částka na jaký účet se má zaplatit a za co.

Je možné odjet z hranic bez zaplacení celního dluhu?

Děkuji. Štěpán

Scarabeus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 257
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: VOLVO V70 TDI Swiss - MB SPRINTER 4x4
Bydliště: Praha

#34 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Scarabeus »

Bez zaplacení z hranic odjet nelze...!!!

Zaplacení je nutné pro ukončení celního řízení (Verzollung)... jinak by ho ani nikdo nepustil z celního parkoviště... prostě to nelze...!!!

Podle toho spisového čísla ATC se to dá ověřit na daném hraničním přechodu...
_________________
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Bylo 6x V70 TDI, 2x SAAB 9-3 110kW TID, SHARAN TDI 81kW, SHARAN TDI 96 kW CRUISE, TOYOTA LAND CRUISER 120 D4D, NISSAN PATROL 3.3 TD, AUDI A6 AVANT TDI S-Line, 4x FORD SCORPIO V6 4X4, TOYOTA CELICA GT , CHRYSLER VOYAGER 2.5 TD, MERCEDES E 300 TD, MERCEDES 190D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 321
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Dejvice
Vůz: 850 xc90

#35 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Wolfram1944 »

Stepan2 píše:Je možné odjet z hranic bez zaplacení celního dluhu?
Jak píše Scarabeus, ani v mém případě to nešlo.
Musel jsem zajet s předmětným autem do areálu celnice a až pak se se mnou začali bavit a vyrábět papíry, tj. zahájili celní řízení. Pak se i zašla celnice na auto podívat, zkontrolovat vin a zřejmě i trochu stav. Teprve po zaplacení jsem dostal zpátky všechny papíry a dostal i propustku na výjezd ven.
_________________
.: 850 T-5R '95 B5234T5 AW50-42 ::: XC90 3.2 '07 B6324S TF-80SC ::: 2009-2019 850 TDI '96 D5252T M56 :.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: zatím žádné

#36 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Stepan2 »

Dobrý večer,

vozidlo se podařilo přihlásit. Vše probíhalo dle vašeho popisu výše.

Bez vaší pomoci bych to nezvládl.

Děkuji,

Štěpán

Deshi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3617
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Dolní Roveň
Vůz: V40 1.9D 75kW

#37 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Deshi »

kdy jsi ho dovezl?
_________________
Volvo S80 01/2007, 3,2 175kW AWD automat, Summum
Volvo XC70 10/2007, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum
Volvo XC90 08/2008, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum

bylo:
Volvo V40 07/2002, 1,9D 75kW manuál, Sport

Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 11
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: zatím žádné

#38 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Stepan2 »

Deshi píše:kdy jsi ho dovezl?
Už před 2 měsíci...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 13
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Bladensdorf, okr. SU
Vůz: XC90 V8 Executive 2006

#39 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Gryzly »

Jestli je auto tady, tak na co převozky? převozky platí jen do konce měsíce, stojí na celý měsíc cca 200CHF a ještě musíš zaplatit po dobu platnosti švýcarskou pojistku. Zavolej si na celní úřad, podle mě můžeš na celníky v kterémkoliv okresním městě. zaplatíš clo a DPH z kupní ceny, takže cca 30%.
Podmínky má každý kanton trochu jiné, tady si najdi kanton, kde je auto registrované: https://strassenverkehrsaemter.ch/

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 615
Registrován: 7 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#40 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od kolemjdouci »

Když jsem se před pár lety ptal na celnici, tak jsem to pochopil tak, že je možný celý proclení udělat v ČR s tím, že auto musí bejt v CH odhlášený a platí se nějaká pokuta, tuším 1tkč to bylo. Ale ber to prosím s rezervou.
K tomu se ale váže problém s dopravou, protože auto tak nebude mít značky a budeš jezdit na celnici, EK a STK na podvalu, nebo bez značek, nebo s převozníma, který, jestli dobře chápu, nemáš.

By mě zajímalo, jak je to teď s dovozem aut mimo EU staršíma 8 let, ještě pořád nejdou přihlásit, nebo to nějak jde?
_________________
škatule hejbej se

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 13
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Bladensdorf, okr. SU
Vůz: XC90 V8 Executive 2006

#41 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Gryzly »

Vyvážel jsem začátkem března XC90 V8 2006, kupní cena ve smlouvě byla 4500CHF, jel jsme po vlastní ose s vývozníma značkama. Spediční firma mi udělalal papíry a zadala do systému. Švýcarský celník jen koukl do papíru a dal tam razítko. Neměcký se šel podívat ven na auto, ale zajímalo ho jen VIN a možná barva. Celá celnice i s placením kartou mi zabrala cca 20 minut. Podle mě neporovnával tabulkou cenu s uvedenou.

gigy
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 503
Registrován: 6 roků 8 měsíců
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou
Vůz: S60 2.4T 02'

#42 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od gigy »

Tak já si zařizoval všechny papíry sám a cenu jsem samozřejmě napsal nižší a helmutě se to moc nelíbilo. Zkejsnul jsem tam asi 2h. Koukala hlavně na mobil.de jestli tam něco takhke levného najde. A asi 10 minut prolejzala auto, výbavu atd. No nakonec sem jí ukecal, tvrdil jsme že to má podvozek na kaši atd. A to jsem to stáhnul ani ne o 50% u levného auta. Neumím si představit jak by u ní prošlo z 6000 na 1500 jak tu někdo píše. Respektive by to asi neprošlo. Takže asi záleží na koho padneš.

Taky by se dalo udělat 5 fake inzeratů na mobil.de a poukazovat na ně :lol:
_________________
S60 2.4T 147 Kw AT 2002 LPG
XC70 D5 158 Kw AWD AT 2014
XC70 D4 133 Kw AWD MT 2016
Bylo:
V70 D5 136 Kw MT 2009 (100-300k km)
XC90 2.5T 154 Kw MT 2004 LPG (310-340k km)

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3209
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#43 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 gigy

tak ono je víc způsobů, zrovna P2 se tam prodávaji od +- 800 CH vejš a kusy od 1500CH jsou často pojízdné po vlastní ose. Nebo třeba plechový značky, který pak pošleš poštou zpátky do CH,
vozidlo tam následně odhlásí, pošlou ti papíry pro CZ evidenčku a hotovo. Sice ti stojí auto tejden před domem, než kurýr doručí dokumenty, ale to většinou nevadí,
u baráku má většina lidí rezervní auto/a.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

gigy
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 503
Registrován: 6 roků 8 měsíců
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou
Vůz: S60 2.4T 02'

#44 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od gigy »

O variantě odjet na normálních značkách slyším poprvé, to zní jako nejlepší varianta.
ALE:
1.) Všechny 3 auta na kterých sem byl už byly odhlášený a na projížďku dali jen nějaký čísla za okno
2.) I kdyby to ty čísla ještě mělo tak těžko říct jestli by ti švýcar důvěřoval že to fakt pošleš zpět
_________________
S60 2.4T 147 Kw AT 2002 LPG
XC70 D5 158 Kw AWD AT 2014
XC70 D4 133 Kw AWD MT 2016
Bylo:
V70 D5 136 Kw MT 2009 (100-300k km)
XC90 2.5T 154 Kw MT 2004 LPG (310-340k km)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 13
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Bladensdorf, okr. SU
Vůz: XC90 V8 Executive 2006

#45 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Gryzly »

Ve švajcu patří značky majiteli vozidla. Všechny auta co stojí v bazaru jsou bez značek. A bazaristi mají přenosnou značku s písmenem U na konci, podle které se to pozná.
Já koupil auto v bazaru, a musel jsem ho tam nechat stát, dokud jsem si nevyřídil exportní značky.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 35
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70 I. chrochták
Bydliště: Cheb

#46 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od 4fly »

Hezký den všem, prosím můžete někdo poradit, zda jde auto s takovýmto techničákem u nás přihlásit? Je tam napsáno něco o anulování.
Přílohy
2.jpg
_________________
V70 I. 2.5 TDi, r.v. 98. (Modelový rok 99)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 13
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Bladensdorf, okr. SU
Vůz: XC90 V8 Executive 2006

#47 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Gryzly »

Zajímavá otázka. Znamená to duplikát zrušen. Což je divné, když je na tom i razítko duplikát. Navíc je to napsáno místo jmena a adresy majitele, tzn není tam majitel. Kdy to bylo naposled na STK? Je to poslední řádek na druhé pulce, něco jako Expertise:
V některých kantonech jde podle SPZ zjistit aktuálního majitele i s adresou a nebo poslední STK. V jiných kantonech nejsou tyto údaje dostupní kvuli ochraně soukromých dat.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 35
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Vůz: V70 I. chrochták
Bydliště: Cheb

#48 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od 4fly »

Tak na posledním řádku u Expertises je datum 30.11.1979 :-)
Auto bylo koupeno v dražbě z pozůstalosti.
Úřad před prodejem vystavil tento techničák, majitele to tudíž v registru vlastně nemá.
Myslel jsem, že je to prostě platný techničák, u kterého byl anulován majitel. Auto po prodeji z pozůstalosti nebylo tedy nikdy ve Švýcarsku přihlášeno.
České úřady si s tím však neví rady, někde považují celý techničák za anulovaný, někde chtějí vyjádření Švýcarského úřadu o platnosti (a přeložený překladatelem do češtiny).
Někdo nějaké rady?
_________________
V70 I. 2.5 TDi, r.v. 98. (Modelový rok 99)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 13
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Bladensdorf, okr. SU
Vůz: XC90 V8 Executive 2006

#49 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od Gryzly »

Napiš na amt který vydal ten TP. Níž ti dám odkaz na všechny dopravní úřady. Já auto koupil ve Friburgu, stránky úřadu byli německy a francouzky, ale auto bylo registrované v kantonu Vaud a jejich úřad má stránky jen francouzsky.
Obecně švýcarské úřady jsou docela ochotné a když jim napíšeš email, měli by ti potvrdit, že TP je platný. Tos koupil nějakého veterána, že to nebylo 40 let na STK? I když některé kantony losují vozidla na STK a tak se ti může stát, že třeba 10let si tě nepozvou.
https://strassenverkehrsaemter.ch/

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#50 Dovoz auta ze Švýcarska

Příspěvek od mirekcafa »

zdar...možná blbej dotaz, ale můžu ve Švýcarsku koupit auto jako občan ČR a nechat ho na švýcarských značkách?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“