.

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
This topic is 12 years a 2 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
standa

Příspěvek od standa »

je to tak jak píšeš :lol:

stačí vysunout...
je však doporučeno uvolnit napětí v OD tak, že se jede se zařazeným OD, vyšlápne se spojka a OD se vyřadí
Tatra 603, 1970, V8

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

standa píše:je to tak jak píšeš :lol:

stačí vysunout...
je však doporučeno uvolnit napětí v OD tak, že se jede se zařazeným OD, vyšlápne se spojka a OD se vyřadí
takže jen odšroubovat a pomocí pák oddělit od sebe?Kde se to rozšroubovává???Hned za litinou převodovky,nebo až za hliníkovým dílem???

standa

Příspěvek od standa »

za hlíníkovým dílem, ale ne tam, kde je mezi dvěma hliníkovýma dílama cca 1cm tlustý černý mezikus
Tatra 603, 1970, V8

Fery
Vůz: Volva

Příspěvek od Fery »

Co zase vymejšlíš. Pochlub se ...

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

Fery píše:Co zase vymejšlíš. Pochlub se ...
Ad1 potřebuji M46 do turbíny
Ad2 když už bude tak uvažuji na 5+OD,nebo 5OD :lol: :lol: :lol:

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

Karlos píše:
martinopel píše:Ad1 potřebuji M46 do turbíny
Ad2 když už bude tak uvažuji na 5+OD,nebo 5OD :lol: :lol: :lol:
neco takovyho uz tady vymyslel travex asi pred rokem :wink:
No jo ale nedodělal.Tak proč to nezkusit znovu? :wink:

travex

Příspěvek od travex »

Karlos píše: ha...neuvedomil jsem si, ze bez diakritiky "vymyslel" zni jinak nez "vymýšlel" :wink: ...nicmene mam pocit, ze se dostal dost daleko...
Dostal jsem se tak daleko ze:

- nepodarilo se mi uspokojive vyresit napojeni hridele M47 na "zbytek" hridele pro OD s vackou pro cerpadlo. Jedinou moznou cestou se zdalo svareni hridele (skolikovane), ale pevnostni vypocty vysly bohuzel spatne, takze tudy asi cesta nepovede.... dalsi pokus byl mechanicke spojeni pres priruby, ale na to je zase zoufale malo mista
- druhy problem byl objeven ve chvili kdy jsem pokusne sesrouboval prazdnou skrin M47ky a ODckem a zkusil to nacpat do auta.... do 2xx se to vejde jen taktak, ale vejde, do 7xx bohuzel, v miste OD uz je prilis uzky tunel a nechtel jsem do nej zasahovat....

Nejsem presvedcen o tom, ze M47cka unese turbomotor bez predcasneho rozlouceni, pokud bych chtel 6q prevodovku pak bych volil zmenu staleho prevodu v diferaku a pouziti prevodovky GETRAG (vhydny zdroj napriklad BMW, nebo Toyota), pripadne nejakou jinou in-line 6Q prevodovku. Bohuzel se mi ji nepodarilo nikde za rozumne penize sehnat, byly velmi drahe. Uvazoval jsemi o nove preevodovce QUAIFE v cenach od nejakych 2700 USD, kde by byla dostupna i sekvence, ale zase ta cena je dost priserna (ma to ale vyhodu a to je moznost volby prevodovych pomeru).

Nakonec jsem 6Q prevodovku zavrhl a osadil ZF4HP22 (4Q automat). Pozadovany vysledek (snizeni otacek pri ustalene rychlosti) se dostavil a ani zvyseni spotreby vlivem snizene ucinnosti hydrodynamickeho menice neni tak zavratny jak jsem predpokladal.... takze naprosta spokojenost a bye bye 6Q reseni

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Sergej
Vůz: V960, B6304F, 1992

Re: Jak sundat overdrive???

Příspěvek od Sergej »

Co tak 2 OD za seba ? Elektronika by sa uz nejako poriesila... Ale to by sa asi tiez nevoslo
This topic is 12 years a 2 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „Jak co opravit???“