Na 850 mi začala svítit kontrolka "lambda"

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Time4Tea

Re: Na 850 mi začala svítit kontrolka "lambda"

Příspěvek od Time4Tea »

raadjek píše:Tento týden jsem řešil podobný problém. Najednou začal motor ztrácet tah - i když motor točil na 3 nějakých 2000 otáček tak auto skoro nezrychlovalo... Nakonec jsem se vždycky rozjel, ale dosáhnout 130km/h na dálnici trvalo asi 3x tak déle než obvykle a do stoupání jakoby ztrácel dech. Dojel jsem kam jsem potřeboval (tak 20km), a až když jsem znovu nastartoval a odjížděl, tak se rozsvítila "lambda". Nádrž byla skoro prázdná a tak jsem druhý den nabral plnou nádrž u Benziny. Jako zázrakem auto ožilo a za pár km zhasla i "lambda" - sama od sebe za jízdy, nebylo potřeba znovu startovat nebo odpojovat baterku. :pij:

Takže další případ špatného paliva (nafty) - tentokrát doprovázený snížením výkonu.

Před závadou jsem bral plnou u Čepra, pak PapOil a pak opět Čepro. Závada se projevila až byla poslední nádrž skoro vyjetá - tak nevím jestli se na spodu nádrže rozvířily usazeniny nebo co. Závěr - není nafta jako nafta :tlesk:
Mám naprosto stejnou zkušenost, jen se mi to stane tak 2x do roka. Dost možná je to i zaneseným palivovým filtrem.
A kolik tě ta oprava stála?

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“