Topeni

Malé, ale Volvo...

Moderátor: wickey

This topic is 13 years a 9 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
l.kuta

Topeni

Příspěvek od l.kuta »

zdravim, u moji 340-ky mi nefunguje prepinac foukani-fouka to porad jen na nohy a sklo je zapareny.poradi nekdo,jak to na kolene opravit?
diky moc

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

Mezi těmi svátky to chce trpělivost, já nebyl ve trojce pod palubkou celou věčnost, tak si blbě vybavuji jak to tam je. Ovladače chodí z lehka nebo z tuha ? Není někde vyskočené táhlo ?
On ti nějaký třístovkář poradí líp, nebo to můžem zkusit i tak.
Pod přístrojovkou je z každé strany papírový nabarvený kryt. Když ho sundáš, tak by mělo být vidět z boku na těleso topení. Bude to chtít nejspíš baterku a trochu akrobatiky. Tam se podívej jestli někde neuvidíš táhlo vyzkočené z držáku. Když tak si současně hýbej ovladačem aby se ti to líp hledalo.

Aleš
Vůz: V40 1.9DI 85kW, šedá metalíza

Příspěvek od Aleš »

Já jsem to opravoval teď na podzim. Měl jsem sundanou palubku, protože jsem měnil i radiátor v topení, který tekl a díky tomu byl k ovladačům snadný přístup. Závada spočívala ve vytrženém bowdenu z úchytu. Příčinou bylo nepromazané táhlo, které mělo za následek lehké zdeformování drátu táhla a odpor, který drát kladl v bowdenu způsobil jeho vytržení z úchytu. Až tam budeš, tak to poctivě promazej olejem, a to i ovládání ventilu topení. Pokusy, jak to opravit bez sundání palubky jsem vzdal, protože je tam mizernej přístup. Detaily a pocity či případná doporučení Ti v případě zájmu můžu sdělit zvlášť.

l.kuta

Příspěvek od l.kuta »

ok,uz jsem si tim nejak poradil...
jeste bych ale chtel vedet,jak opravit to,kdyz mi stredni vydechy pousti jen studeny vzduch.(bocni, a pod nohami foukaji teply)

Aleš
Vůz: V40 1.9DI 85kW, šedá metalíza

Příspěvek od Aleš »

To je v pořádku - tak to má správně být. Střední výdechy foukají jenom studeně.
This topic is 13 years a 9 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „300 / 400 - opravy“