760 problém se spojkou

Pro sedmy a devítky
  • Autor
  • Zpráva
pepe

760 problém se spojkou

Příspěvek od pepe »

mam na svem volvo 4q s OD .. na zacatku funguje razeni bez problemu, ale po delsi jizde i pri vyslapnuti spojky az na zem mam problem se zarazenim jednotlivych rychlosti(netyka se to petky- tam je vse bez problemu). taky se mi stava ze pri seslapnuti spojky a zarazeni jednicky auto chvili stoji a pak se pomalu rozjede aniz bych spojku pustil.zpatecka jde take potom zaradit velmi tezko.mam tam hydraulickou spojku, olej je doplneny a potrubi odvzdusneno. dokazete nekdo poradit co s tim?

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Re: 760 problém se spojkou

Příspěvek od Honza »

pepe píše:mam na svem volvo 4q s OD .. na zacatku funguje razeni bez problemu, ale po delsi jizde i pri vyslapnuti spojky az na zem mam problem se zarazenim jednotlivych rychlosti(netyka se to petky- tam je vse bez problemu). taky se mi stava ze pri seslapnuti spojky a zarazeni jednicky auto chvili stoji a pak se pomalu rozjede aniz bych spojku pustil.zpatecka jde take potom zaradit velmi tezko.mam tam hydraulickou spojku, olej je doplneny a potrubi odvzdusneno. dokazete nekdo poradit co s tim?
Špatně vypíná. Nechci malovat čerta na zeď, ale nemá to spojka zasebou.

jarek.krizan
Servisman
Vůz: S80, 2,4

Příspěvek od jarek.krizan »

Tady je několik možností. Buď je na odchodu některý spojkový váleček, což je nejspíš nejpravděpodobnější příčina, nebo máš opotřebovanou lamelu spojky nebo vyhřátý přítlačný talíř.
Neubývá kapaliny ? A co tam leješ ?

Fery
Vůz: Volva

Příspěvek od Fery »

Může být taky prasklá pružina přítlačáku. Vlez pod auto a ať ti někdo sešlápne spojku. Koukej na vypínací páku, jestli se ti náhodou nevrací(prolínání gumičky hl. brzdovédo válce). Když bude vše v pořádku, tak vyndej prachovku kolem té vypínací páky a posviť si mezi vypínací ložisko a pera přítlačáku. Musí tam být vůle a všechny pružiny ( je jich hodně) stejně daleko od vypínacího ložiska( ať ti někdo pomalu otáčí motorem). Jestli je tam rozdíl, tak je buď vysypaná lamela nebo v háji pružina. Každopádně pak spojka musí ven.

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

Neviděl jsem tady návrh, aby si krok spojky seřídil. nevím, zda li to u sedmy jde nebo je tam samostav. Ale pokud není samostav, asi bych začal tím seřízením.

jarek.krizan
Servisman

Jarda S40 píše:Neviděl jsem tady návrh, aby si krok spojky seřídil. nevím, zda li to u sedmy jde nebo je tam samostav. Ale pokud není samostav, asi bych začal tím seřízením.
Nějak jsem předpokládal, že to je první věc, kterou každý zkontroluje. Ale protože se vůle mění v závislosti na zahřátí si myslím, že problém bude spíš v tom co jsem psal.
Tak jak se dá shlédnout na "packy přítlačáku" jde zkontrolovat primitivně i těsnost okruhu hydrauliky. Když sešlápne spojku, tak mírně klesne hladina kapaliny a pokud se spojkový pedál drží stále u podlahy a hladina začne znovu stoupat, je to s největší pravděpodobností hlavní spojkový válec. Pokud se ztrácí tak pracovní váleček na převodovce. Může to být i polorozpadlé spojkové ložisko, nebo prodřené nebo prasklé packy přítlačáku. Chce to prostě projít jedno po druhém.

LUBOŠ
Člen VK
Vůz: Volva 900/ V70 / V70II / XC90

Příspěvek od LUBOŠ »

Z vlastní zkušenosti s hydraulickou spojkou, to chce několikrát odvzdušnit. Bývá vzduchová bublina v ohybu trubky dole u převodovky.

jarek.krizan
Servisman

LUBOŠ píše:Z vlastní zkušenosti s hydraulickou spojkou, to chce několikrát odvzdušnit. Bývá vzduchová bublina v ohybu trubky dole u převodovky.
Máš pravdu ta bublina se špatně vyhání. To se omlouvám na to jsem zapoměl.

DejFe
Vůz: Služební

Příspěvek od DejFe »

Na něco jste zapoměli mam takový dojem , SPOJKOVE "axialní" LOžISKO :wink: taky by to mohl byt zdroj závady i když by dělalo kraval , ma to ale podobné příznaky :idea:

jarek.krizan
Servisman

DejFe píše:Na něco jste zapoměli mam takový dojem , SPOJKOVE "axialní" LOžISKO :wink: taky by to mohl byt zdroj závady i když by dělalo kraval , ma to ale podobné příznaky :idea:
Nezapoměli, ložisko jsem už psal.

DejFe
Vůz: Služební

Příspěvek od DejFe »

jarek.krizan píše:
DejFe píše:Na něco jste zapoměli mam takový dojem , SPOJKOVE "axialní" LOžISKO :wink: taky by to mohl byt zdroj závady i když by dělalo kraval , ma to ale podobné příznaky :idea:
Nezapoměli, ložisko jsem už psal.
A sorry v poslední větě , sorry , nic meně je to podle mě první možná příčina :arrow: ale nesundaval bych přitlačák jako první ...

ypsi

Příspěvek od ypsi »

no,mne osobne toto iste robil vymlety hlavny spojkovy valcek. Kedze sa pri rozborke prislo na tazke poskodenie funkcnej plochy valca, a za novy si vo volve povedali zurivu sumu (druhovyrobu som nezohnal), doslo k nahrade za valcek zo S120. Priemery sedeli, bolo len treba upravit holendre. Kdesi je tu ta uprava aj nafotena.
Ex:Mercedes-Benz E200D
Ex: Jeep Grand Cherokee WJ

jarek.krizan
Servisman

Je to spíš jen informace, pokud by někdo chtěl i na veterána nebo nahradit nedostupný díl. Tak může zkusit http://www.hydraulics.cz , ti vyrobí na zakázku jakýkoli díl přez hydrauliku z požadovaného materiálu i z nerezu. Ale bude to asi hodně drahý. Nechali jsme tam dělat brzdové válečky na veterány a byli neuvěřitelně precizní do nejmenšího detailu ale hodně drazí.

pepe

Příspěvek od pepe »

takze po vikendu vsechno vyreseno .. kompletne jsem prohledl a vycistil oba spojkove valce (u hlavniho jsem preventivne vymenil obe tesnici gumicky i kdyz se vse zdalo byt v poradku) a po dukladnem odvzdusneni funguje opet spojka jak ma.takze pravdepodobne byl problem v nejake vzduchove bubline uvnitr potrubi. .. diky za pomoc!!

Zpět na „700 / 900 - opravy“