Koupě 9XX

Všechno o sedmách a devítkách!

Moderátor: wickey

This topic is 13 years a 9 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
travex

Příspěvek od travex »

diky Adame za "pochvalu".... jasne moje auto musi spalovat naftu, kdyz ji dokazu sehnat za 20 Kc/litr... pak aspon enmam nutnost vyhybat se plynove nadrzi v kufru meho auta....

Uznavam ze naftak nebni dragster, ale jedine co dokaze D24TIC (musi byt absolutne OK) pokorit jsou benzinova turba a radovy sestivalec. Zadny z nich ale neumi jezdit za 1,60 Kc na kilomletr, tedy pokud nelitaj na LPG....ale i tam by to byl v pripade tehle motoru maly zazrak :-)

PS: moje druhy auto jezdi na benzin a zere ho moc a moc, takze to neni zas tak hrozny s mym naftovym postizenim :-)

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

DejFe
Vůz: Služební

Příspěvek od DejFe »

Co je to za blabolistu v tom AutoHitu, ted letim do školy ale jak se vratim tak si na něj posvitim ....

Kód: Vybrat vše

Vpředu je klasický McPherson, vzadu pak tuhá náprava na masivních ramenech.
Jen perlička kdo si nevšiml , prej se to špatně řidi .... :evil:

bidak

Příspěvek od bidak »

DejFe píše:Co je to za blabolistu v tom AutoHitu, ted letim do školy ale jak se vratim tak si na něj posvitim ....

Kód: Vybrat vše

Vpředu je klasický McPherson, vzadu pak tuhá náprava na masivních ramenech.
Jen perlička kdo si nevšiml , prej se to špatně řidi .... :evil:
priznam se ze jsem Te moc nepochopil, po skole mi to osvetli, klidne po icq, vecer budu onlajn

DejFe

Příspěvek od DejFe »

Mno tak jsem si to dočet do konce , nakonec mluvil i o multilinku , ale stejnak je to blabolista :arrow:

travex

Příspěvek od travex »

DejFe píše:Mno tak jsem si to dočet do konce , nakonec mluvil i o multilinku , ale stejnak je to blabolista :arrow:
nedalo mi to a precet jsem si tohle veledilo.... skoda jen ze splacal vsechno dohromady, jinak faktickych a spravnych informaci je tam dostatecne, jen jsou jaksi zamichany mezi sebe aby to byl ten spravny gulas :-)

MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

DejFe

Příspěvek od DejFe »

travex píše: nedalo mi to a precet jsem si tohle veledilo.... skoda jen ze splacal vsechno dohromady, jinak faktickych a spravnych informaci je tam dostatecne, jen jsou jaksi zamichany mezi sebe aby to byl ten spravny gulas :-)
Když to vemu kolem a kolem a podivam se třeba na svuj kus večina těch věci mi nějak nesedí zvlašt co se tyče km/opotrebeni . Jasny rezavai kdyz znej odres ochranou vrstvu a nejlepe nahrejes autogenam ale to i novy auto necekane ... Taky jsem nikdy nevidel trcet tlumic z kapoty a to jsem videl hodne V 960 bez udrzby :idea:

Pablo

Příspěvek od Pablo »

DejFe píše:
travex píše: nedalo mi to a precet jsem si tohle veledilo.... skoda jen ze splacal vsechno dohromady, jinak faktickych a spravnych informaci je tam dostatecne, jen jsou jaksi zamichany mezi sebe aby to byl ten spravny gulas :-)
Když to vemu kolem a kolem a podivam se třeba na svuj kus večina těch věci mi nějak nesedí zvlašt co se tyče km/opotrebeni . Jasny rezavai kdyz znej odres ochranou vrstvu a nejlepe nahrejes autogenam ale to i novy auto necekane ... Taky jsem nikdy nevidel trcet tlumic z kapoty a to jsem videl hodne V 960 bez udrzby :idea:
...na ten tlumič se zeptej Doktora :lol: :wink: P.

DejFe

Příspěvek od DejFe »

Pablo píše:...na ten tlumič se zeptej Doktora :lol: :wink: P.
Chci vidět fotky :shock: , viděl jsem to jednou na BMW , pan byl velky tuzinger mno a tim jak to snižil a nasadil tvrdy povozek to promlatilo pravdepodobne zespod zkorodovany "hrb" - uloženi tlumiče . Co dodat ...

Mno jo udělame topic kde budou majitele 9xx popsovat zavady podle najetych Km , co z toho vyleze :wink:

Tak ja začnu > po 250 000 Km musím vyměnit spojku < Sakra moc nevydržela co :idea:

Pablo

Příspěvek od Pablo »

Hehe, 250tkm, to je pruda, nic to nevydrží :-) Zítra si k Doktorovi jdu pro "vymytý" auto, tak pokud dovolí, vyfotím to. Už to má ale spravený...
Mě po 200tkm odešly kuláky :cry: :lol: P.

Adam

Příspěvek od Adam »

Zejmena pro Travexe:
To,ze auto,ktere sis vyrobil cele znova,jede lip,nez vetsina ostatnich,naprosto nezpochybnuji.
To,ze bys patrne dokazal vyrobit auto z kusu plechu byl celkem vazne mineny kompliment Tve technicke erudici.(Ze by ono vyrobene jezdilo na neco jineho nez mazut povazuji ovsem za velmi nepravdepodobne).
Problem vidim nekde jinde:
Auto si nekupujes ani Ty ani ja ale nekdo,kdo jej potrebuje na bezny provoz a auto pro radost,ktere,jak jej znam,jede jak z praku,uz ma.
Sance,ze poridis auto na benzin v dobrem stavu,je daleko vyssi nez u naftoveho,co se tyka spolehlivosti,nenecham si vymluvit,u Volva je na tom lip benzin a sance,ze zdechne,je nizsi a naklady na event.opravu rovnez.
Naklady na provoz jsou u LPG velmi priznive.Kazdy nema na zahradce ropny vrt.
Ekologicky aspekt ma pro me taky nejakou cenu a co se tyka nadrze-uz si ani nevzpominam,kam jsem ji dal.Asi nekam pod podlahu,v aute urcite neni,to bych si vsim...A.

travex

Příspěvek od travex »

Adam píše:Zejmena pro Travexe:
To,ze auto,ktere sis vyrobil cele znova,jede lip,nez vetsina ostatnich,naprosto nezpochybnuji.
To,ze bys patrne dokazal vyrobit auto z kusu plechu byl celkem vazne mineny kompliment Tve technicke erudici.(Ze by ono vyrobene jezdilo na neco jineho nez mazut povazuji ovsem za velmi nepravdepodobne).
Problem vidim nekde jinde:
Auto si nekupujes ani Ty ani ja ale nekdo,kdo jej potrebuje na bezny provoz a auto pro radost,ktere,jak jej znam,jede jak z praku,uz ma.
Sance,ze poridis auto na benzin v dobrem stavu,je daleko vyssi nez u naftoveho,co se tyka spolehlivosti,nenecham si vymluvit,u Volva je na tom lip benzin a sance,ze zdechne,je nizsi a naklady na event.opravu rovnez.
Naklady na provoz jsou u LPG velmi priznive.Kazdy nema na zahradce ropny vrt.
Ekologicky aspekt ma pro me taky nejakou cenu a co se tyka nadrze-uz si ani nevzpominam,kam jsem ji dal.Asi nekam pod podlahu,v aute urcite neni,to bych si vsim...A.
ale jo, v pohode, jen jsem si rejpal.... u naftaku je to se spolehlivosti horsi, ale je to dano tim, ze naftaky mivaji vetsinou daleko vic najeto, takze se neni cemu divit... Hodne zalezi take na tom jak se o auto starali vsichni predchozi majitele, D24ka je bohuzel nachylna na kdeco a pokud nedostava odpovidajici udrzbu ve spravnou chvili tak jde rychle do kytek.... Bohuzel ne kazdy venuje motoru tu spravnou peci, pritom staci tak malo: dodrzovat vymeny oleje a take "dobre rady" z manualu k pouzivani vozu.... Problemy naftovych motoru bych videl jen a jen v tomhle a v nicem jinem....

Peknejch benzinaku najdes mraky, navic kazdy je schopny posoudit jejich stav. Pekny naftak je dneska uz pomalu rarita a malokdo je schopen urcit v jakem stavu se motor nachazi. TED MI TAK DOSLO, ZE JE VLASTNE UPLNE IDEALNI OBDOBI K NAKUPU NAFTOVEHO AUTA, V SOUCASNEM POCASI SE NEJVICE PROJEVUJI NEDOSTATKY...

LPG je bez debaty, dokonce uvazuju ze "zplynuju" 960ku, jezdit za temer 14 l benzinu se mi moc nezamlouva. U sedanu to neni problem, nadrz sice sezere kus kufru ale vem ho cert, u kombiku je to horsi, idealni je pouzit toroidni nadrz misto rezervy, ale nadrz je relativne mala a dojezd pak tak od pumpy k pumpe. Kdyz uz bych uvazoval o bandasce tak aspon na efektivnich 80kg plynu - a to uz neni zadny drobecek :-( Jinak slava alternativnim palivum, LPG se mi libi, zemni plyn by byl jeste zajimavejsi, jen cerpat ho neni kde a dokonce jsem zkousel v naftaku asi jedinou moznou alternativu a to byl roslinny olej... proste cokoliv co mi umozni necpat do chrtanu financich uradu dalsi uz tak nehorazne vysoke dane je vyborne :-) (roslinny olej se prilis neosvedcil bohuzel)

...a ropny vrt? Sehnat levnou naftu je celkem legrace, otazka tak maximalne hodinky, dokonce mam nekdy dojem, ze nabidka prevysuje poptavku.

Jo a za tu chvalu dekuji...

MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

bidak

Příspěvek od bidak »

travex píše:Kdyz uz bych uvazoval o bandasce tak aspon na efektivnich 80kg plynu - a to uz neni zadny drobecek :-(
to vskutku ne, neb pro efektivnich 80 litru potrebujes cca 100l nadrz...
a to je valec, kterej se jen taktak vejde mezi podbehy, myslim ze Martin by mohl vypravet :wink:

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

bidak píše:
travex píše:Kdyz uz bych uvazoval o bandasce tak aspon na efektivnich 80kg plynu - a to uz neni zadny drobecek :-(
a to je valec, kterej se jen taktak vejde mezi podbehy, myslim ze Martin by mohl vypravet :wink:
Bohužel největší toroid,který vleze do 7xx,9xx je 62l.

bidak

Příspěvek od bidak »

martinopel píše:
bidak píše:
Bohužel největší toroid,který vleze do 7xx,9xx je 62l.
nemyslel jsem toroid, ale valec, do sedana je podle me idealni, co myslis?

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

bidak píše:
martinopel píše:Bohužel největší toroid,který vleze do 7xx,9xx je 62l.
nemyslel jsem toroid, ale valec, do sedana je podle me idealni, co myslis?
Nemyslím protože pokud potřebuješ převézt něco delšího(třebas lyže máš smůlu,takže za sebe říkám jedině toroid.Jinak 100l válec vleze taktak.

crtec
Vůz: 964(94, B200ET OD) 760(83, B23ET OD)

Příspěvek od crtec »

Když máš v sedanu válec, nebudeš tam cpat lyže, zahodíš je a koupiš snowboard:) Je pravda, že žádná nádrž na plyn není dost velká... bohužel

travex

Příspěvek od travex »

crtec píše:Když máš v sedanu válec, nebudeš tam cpat lyže, zahodíš je a koupiš snowboard:) Je pravda, že žádná nádrž na plyn není dost velká... bohužel
hlavne kdyz chci vozit lyze tak pojedu nepojedu sedanem a vezmu si kombika :-).... sedan je dobrej, nic proti, ale bohate mi stacil umistit do kufru kocarek, sakra co je to za kufr, kdyz se do nej musi kocarek skladat? :-D

MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

bidak

Příspěvek od bidak »

travex píše:sakra co je to za kufr, kdyz se do nej musi kocarek skladat? :-D
asi tak nejak
kufr musi bejt tak velkej, abych do nej zajel s kocarem, volne ulozil bagaz pro dve deti a jeste zustalo dost mista na becku pif

Fery
Vůz: Volva

Příspěvek od Fery »

A nebo se v tom kufru pohodlně vyspat, třeba i s vlastní mamčou (tak jsem to v létě dělal já) ...
This topic is 13 years a 9 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „700 / 900“